Jak utrzymać kwitnienie Gerbery: 6 przydatnych wskazówek

Jak utrzymać kwitnienie Gerbery: 6 przydatnych wskazówek

Stokrotki Gerbera mogą kwitnąć i odradzać się, a wszystko, co musisz wiedzieć, to wiedza o tym, jak utrzymać kwitnące stokrotki Gerbera, aby cieszyć się ich soczystymi i bajecznymi kwiatami przez długi czas. Wśród roślin, które dziś produkują piękne kwiaty, jest Gerbera Daisies. Wiele osób uważa, że ​​stokrotki gerbera są jednorazowymi kwitnącymi, ale eksperci ogrodniczy twierdzą inaczej.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, powinieneś wiedzieć, że istnieje wiele powodów, dla których powinieneś rozważyć uprawę stokrotek Gerbera w swoim ogrodzie. Po pierwsze, ich czerwone, pomarańczowe, różowe i żółte kwiaty są po prostu wspaniałym dodatkiem do Twojego ogrodu. Po drugie, oglądanie lub dawanie stokrotek, które sam wyhodowałeś, daje o wiele więcej satysfakcji.

Wskazówki, jak utrzymać kwitnące stokrotki Gerbera

Uprawiając stokrotki Gerbera, jest wiele rzeczy, na które należy zwrócić uwagę. Podstawowe czynniki wzrostu, takie jak ciepło, wilgotność, gleba i światło słoneczne, odgrywają rolę w roli rośliny w wytwarzaniu pięknych kwiatów. Zobaczmy kilka wskazówek, jak skutecznie kwitnąć stokrotki Gerbera.

Wskazówka nr 1. Zacznij od silnej rośliny

Jeśli kupujesz stokrotki w sklepie, pamiętaj, aby wybrać tę, która jest najsilniejsza w grupie. Im silniejsza roślina, tym więcej kwiatów będzie produkować w przyszłości. Oto więcej wskazówek, jak wybrać wspaniałą stokrotkę do uprawy:

  • Zamiast kupować stokrotki od kwiaciarni, rozważ zakup rośliny w centrum ogrodniczym. Jest bardziej prawdopodobne, że wyrosła z odmian i ma większe szanse na przetrwanie w warunkach zewnętrznych.
  • Sprawdź liście stokrotki. O ile to możliwe, wybierz tę z ciemnozielonymi liśćmi.
  • Sprawdź także korzenie. Powinny być białe, a nie brązowe.
  • Jeśli kwiat już zakwitł, daje to wyobrażenie o kolorze kwiatów, które wytworzy. Sprawdź również roślinę pod kątem większej liczby pąków.

Wskazówka nr 2. Rośnie w filtrowanym świetle słonecznym

Gerbery uwielbiają światło słoneczne, ale nie tolerują go dużo. Aby zachować stokrotki, pamiętaj, aby umieścić je w miejscu, w którym docierają do nich przefiltrowane światło słoneczne – czyli w cieniu drzew lub w szklarni, w której można kontrolować światło słoneczne, zwłaszcza jeśli temperatura przekracza 80ºF. Jeśli uprawiasz Gerberę w domu, umieść ją na parapecie, który pozwoli jej uzyskać jak najwięcej słońca, aby zachęcić do kwitnienia.

Porada nr 3. Podlewaj raz w tygodniu

Stokrotki Gerbera wymagają podlewania tylko raz w tygodniu. Ale kiedy podlewasz, pamiętaj, aby podlewać głęboko. Aby to zrobić, musisz moczyć stokrotki co najmniej 8 cali pod powierzchnią gleby, aby woda dotarła do korzeni, które mogą wrastać głęboko w powierzchnię gleby.

Jednak gdy pogoda jest cieplejsza, może być konieczne podlewanie stokrotek dwa razy w tygodniu, aby nie straciły nawilżenia.

Wskazówka nr 4. Uprawiaj stokrotki gerberas w idealnych temperaturach

Stokrotki Gerbera najlepiej rosną w temperaturach od 40ºF do 70ºF. Jednak może nadal rosnąć w temperaturach poniżej 30ºF, a narażenie na mróz – bez względu na to, jak niewielki – może spowodować znaczne uszkodzenia korzeni stokrotek.

Wskazówka nr 5. Nie zapomnij o nawożeniu

Stokrotki Gerbera kwitną najlepiej, gdy jest dokarmiane. Pamiętaj, aby nawozić je co najmniej raz na dwa tygodnie. Aby uzyskać najlepsze wyniki, użyj nawozu o niskiej, średniej liczbie, jak nawozy 15-7-15 lub 24-8-16.

Wskazówka nr 6. Klip zużyte kwiaty i zatłoczone liście

Przycinanie zużytych kwiatów i liści jest niezbędne, aby uniknąć inwazji szkodników. Kiedy liście i kwiaty zaczną opadać, należy przycinać tuż pod liśćmi, ponieważ sprzyja to wzrostowi nowych liści lub kwitnieniu nowych kwiatów. Konieczne jest również przerzedzenie zatłoczonych liści, aby więcej światła słonecznego docierało do korony rośliny, w której znajdują się pąki.

Uprawa stokrotek Gerbera w szklarniach Semi Pro

Półprofile są niezbędne w ogrodnictwie, szczególnie jeśli uprawiasz stokrotki Gerbera, które wymagają optymalnego środowiska do wzrostu. Temperatura, woda i światło słoneczne to najbardziej krytyczne czynniki, które wpłyną na jego zdolność do kwitnienia. Dzięki temu musisz upewnić się, że wszystkie ich wymagania są spełnione, aby zapewnić przetrwanie.

Oto znaczące korzyści płynące z uprawy stokrotek Gerbera w szklarni semi pro:

Minimalizuj problemy z roślinami

Jedną z największych zalet szklarni jest to, że chroni rośliny przed wieloma problemami, w tym przed inwazją szkodników i problemami pogodowymi. Chociaż nie zapobiegniesz całkowicie tym szkodnikom (ponieważ otwory wentylacyjne i okna mogą nadal zapewniać dostęp do owadów), szklarnia zminimalizuje problem. Dzięki mniejszym szkodnikom możesz cieszyć się zdrowymi kwiatami Gerbera.

Ochrona przed ekstremalnym zimnem

Jak wspomniano, stokrotki Gerbera nie tolerują mrozu. Kiedy nadejdzie zima, będziesz mieć pewność, że twoja Gerbera wyhodowana w szklarni jest chroniona przed ekstremalnym zimnem, ponieważ będziesz w stanie kontrolować temperaturę i wilgotność wewnątrz. Poza tym lepsza kontrola temperatury w szklarni pozwala również na wydłużenie okresu wzrostu i kwitnienia rośliny.

Jak sprawić, by stokrotki Gerbera kwitły przez cały rok

Pamiętanie o powyższych wskazówkach (nawożenie, woda, nasłonecznienie itp.) Zagwarantuje piękne kwiaty, które będziesz mógł zebrać. Teraz, gdy wiesz, jak utrzymać kwitnące stokrotki Gerbera, możesz zastosować to w swojej praktyce ogrodniczej i cieszyć się zdrowymi kwiatami przez cały rok.

Jak utrzymać kwitnienie Gerbery: 6 przydatnych wskazówek

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Najnowsze artykuły

Tunele KrosAgro

Tunel foliowy jednowegetacyjny 22,5 m2

Tunel foliowy hobbystyczny 3 x 3,75 m

wys: 2,15m | szer: 3m | dł: 3,75m

1 677,81 zł cena zawiera VAT
Zobacz w sklepie
TUNEL FOLIOWY HOBBYSTYCZNY 4 X 15 M

TUNEL FOLIOWY HOBBYSTYCZNY 4 X 15 M

wys: 2,40m | szer: 4m | dł: 15m

6 139,17 zł zł cena zawiera VAT
Zobacz w sklepie
Tunel foliowy hobbystyczny 4 x 12,5 m

Tunel foliowy hobbystyczny 4 x 12,5 m

wys: 2,40m | szer: 4m | dł: 12,5m

5 223,13 zł cena zawiera VAT
Zobacz w sklepie

Przeczytaj również

Inspekt w mini tunelu foliowym - Bez kategorii
Bez kategorii

Inspekt w mini tunelu foliowym

Inspekt w mini tunelu foliowym przyspiesza zbiór warzyw i ziół o kilka tygodni. Można w ...
Czytaj więcej
Płodozmian pod osłonami - Tunele foliowe
Tunele foliowe

Płodozmian pod osłonami

Płodozmian pod osłonami to sadzenie roślin w taki sposób, aby następujące po sobie gatunku tworzyły ...
Czytaj więcej
Hale łukowe – projekt na zamówienie - Namioty garażowe i magazynowe
Namioty garażowe i magazynowe

Hale łukowe – projekt na zamówienie

Modułowe konstrukcje stalowe coraz śmielej podbijają rynek, będąc skutecznym zamiennikiem dla stałych budynków. Hale łukowe ...
Czytaj więcej