Jak często wymieniać wodę w hydroponice? | KrosAgro

Jak często wymieniasz wodę w hydroponice | KrosAgro

Jeśli nie masz pewności, jak często wymieniasz wodę w hydroponice, zrób to co dwa do trzech tygodni. Należy jednak pamiętać, że konfiguracja, wzrost roślin i wymagania dotyczące pH są kwestiami, które należy wziąć pod uwagę przy zmianie wody w systemie hydroponicznym. Może się to wydawać trudne, ale pamiętaj, że aby czerpać korzyści z hydroponiki, musisz zaakceptować fakt, że brak gleby i światła słonecznego nakłada na Ciebie więcej obowiązków, aby zapewnić sukces roślinom.

Zastosowanie systemu hydroponicznego, oprócz szklarni, umożliwia uprawę zdrowych przeszczepów. Hydroponika i szklarnie pozwalają każdemu mieć całoroczny zapas żywności, co byłoby niemożliwe, gdybyś miał ograniczoną lokalizację i przestrzeń. Jednak korzystanie z tej technologii wiąże się z sumiennością podczas całego procesu, zwłaszcza jeśli chodzi o częstotliwość wymiany wody.

Jak często wymieniasz wodę w hydroponice: co wziąć pod uwagę

Zmiana co dwa tygodnie, ale …

Jak pokrótce wspomniano, powinieneś zmieniać wodę co dwa do trzech tygodni. Ale zanim to zrobisz, rozważ przeczytanie o trzech uwagach, ponieważ wpływają one na częstotliwość wymiany wody. Możesz pomyśleć, że zmiana wody w hydroponice jest tak prosta, jak jej zrzucanie i wymiana co dwa tygodnie, ale opiera się to tylko na jednym czynniku.

To zalecenie dotyczące dwutygodniowego harmonogramu wynika z tego, że w ciągu dwóch tygodni objętość wody w zbiorniku będzie równa objętości dodanej wody uzupełniającej. Zmiana co dwa tygodnie zapobiegnie nadmiernemu gromadzeniu się składników odżywczych przez hydroponikę, a także zapobiegnie rozwojowi bakterii i grzybów. Jednak ta częstotliwość może się różnić w zależności od konfiguracji, wzrostu roślin i poziomu pH.

Konfiguracja hydroponiczna

Według University of Massachusetts Amherst jedną z wad hydroponiki jest konieczność posiadania umiejętności technicznych. W końcu hydroponika jest dalekie od tradycyjnego rolnictwa, a będziesz polegać na technologii i doświadczeniu w produkcji chemicznej i roślinnej, aby działała pomyślnie – to jeden z powodów, dla których Twoja konfiguracja wpłynie na częstotliwość wymiany wody.

Na przykład konfiguracja może szybciej tracić wodę z powodu parowania i użytkowania roślin. Twój system może mieć dużo światła, ciepła lub zbiorników wody w pobliżu tych źródeł. Dodatkowo, używanie wielu roślin oznacza większe zużycie wody, więc wymiana wody może być częstsza niż jest to zalecane w podstawie.

Wzrost roślin

Szybkość wzrostu roślin nie tylko decyduje o tym, jak często będziesz zmieniać wodę w hydroponice. Wysoka wydajność i krótki czas wzrostu w hydroponice oznaczają również, że wydajne parowanie i transpiracja roślin zużywa wodę w zbiorniku. Dlatego należy zapobiegać utracie wody, dodając ją okresowo, aby utrzymać odpowiednią objętość wody.

Być może wcześniej czytałeś termin „uzupełnianie”, co oznacza dodanie wody w celu uzyskania stałego poziomu. Robisz to stopniowo, aby utrzymać składniki odżywcze bez zbytniego ich koncentracji w roztworze. W porównaniu ze zmianą wody uzupełnianie może następować tak często, jak co dwa dni lub codziennie.

Wymagania dotyczące pH

Poziom pH w hydroponice dostosowuje się za pomocą produktów i dodatków, które podnoszą i obniżają je, aby osiągnąć zalecany poziom. Poziom wahań jest również normalny po zmianie rozwiązania, ale powinien wzrosnąć do odpowiedniego poziomu; Jeśli jednak zauważysz, że stale znajduje się poza zasięgiem, musisz dokładnie zmienić wodę.

W końcu dodatki pH nie mają na celu całkowitego rozwiązania wahań. Aby Twoje rośliny dobrze rosły, pH powinno być na zalecanym poziomie. Aby uzyskać długoterminowe rozwiązanie, wymień wodę.

Jak zmienić wodę w hydroponice

Częstotliwość wymiany wody w hydroponice jest kluczowa, podobnie jak poprawność metody w odniesieniu do samej zmiany. Mówiąc prościej, zmienisz wodę zarówno przez dolewanie, jak i całkowitą zmianę. Te dwie metody są niezbędne i powinny być regularnymi elementami twoich rutynowych czynności.

Wcześniej w tym artykule omówiono uzupełnianie zbiornika wodnego. Już sama nazwa uzupełnia zbiornik wodą, aby zachować jego objętość i zapobiec nadmiernemu stężeniu. Uzupełnianie może odbywać się codziennie lub co tydzień, ale konieczne jest skupienie się na mierzeniu ilości dodawanej wody, aby wiedzieć, kiedy należy dokładnie zmienić wodę.

Wręcz przeciwnie, całkowita wymiana wody nie byłaby tak częsta. Powodem, dla którego musisz zanotować objętość uzupełnianej wody, jest to, że jeśli osiągną połowę całkowitej objętości zbiornika, to czas całkowicie zmienić wodę w zbiorniku.

Wniosek

System hydroponiczny w połączeniu z ogrodnictwem szklarniowym może otworzyć ogrodnikom możliwość całorocznego jedzenia bez ograniczeń przestrzennych i lokalizacyjnych. Jednak jednym z jego obowiązków, którego musisz się nauczyć, jest to, jak często zmieniasz wodę w hydroponice. Zwykle robisz to co dwa tygodnie, a uzupełnianie wody może odbywać się co tydzień lub codziennie.

Jednak konfiguracja, wzrost roślin i wymagania dotyczące pH również wpływają na to, jak często musisz zmieniać wodę. Te czynniki mogą wydawać się przytłaczające do nauczenia się, ale kiedy uprawiasz hydroponikę, na pewno i tak będziesz z nimi zaznajomiony. Zwróć uwagę, jak bardzo przekroczyłeś swój zbiornik, a to również poinformuje Cię, kiedy nadszedł czas, aby całkowicie zmienić wodę.

Jak często wymieniasz wodę w hydroponice | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Tunele foliowe

Dlaczego mini tunel foliowy do ochrony roślin?

Zaprojektowany przez markę Krosagro mini tunel foliowe to konstrukcja, która pozwala na wytworzenie komfortowych i bezpiecznych warunków rozwoju roślin na…

Więcej
Bez kategorii

Zagospodarowanie upraw pod osłonami

Zagospodarowanie upraw pod osłonami powinno być zaplanowane tak, aby każdy fragment dostępnej przestrzeni przynosił plon. Tunele foliowe, pomimo tego iż…

Więcej
Bez kategorii

Pleśń na podłożu w tunelu foliowym

Pleśń na ziemi w tunelu foliowym to zjawisko które może zdarzyć się nawet doświadczonym ogrodnikom. Częstym powodem jest słabej jakości…

Więcej

Ocynkowane hale namiotowe

Ocynkowane hale namiotowe, a w zasadzie stalowe elementy, z których powstają, poddaje się procesowi cynkowania w celu zabezpieczenia przed korozją….

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Hale logistyczne – cena oraz projekt

Branża transportowa to działalność, która prężnie rozwija się na całym świecie. Wraz z otwarciem granic, coraz lepszą infrastrukturą drogową oraz…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać boczniaki pod osłonami?

Boczniak to jeden z grzybów uprawianych w tunelach foliowych. Hodowle boczniaków zajmują obecnie drugie miejsce w produkcji grzybów. Przygotowania do rozpoczęcia uprawy…

Więcej