Jak ukorzenić sadzonki geranium w wodzie? | KrosAgro

Jak ukorzenić sadzonki geranium w wodzie | KrosAgro

Zastanawiasz się, jak ukorzenić sadzonki pelargonii w wodzie? Tak proste; zanurz koniec korzeni w ukorzeniających hormonach i umieść go w pojemniku z ziemią doniczkową i wodą.

W okresie wiosenno-letnim pelargonie dobrze rosną. Ten kwiat jest mały, ale atrakcyjny w kolorze; z pewnością oczko w głowie dla ogrodników. Łatwo jest sadzić i hodować pelargonie w skromnych domach lub małych szklarniach. Po rozkwicie Twój ogród wypełni się pięknym zapachem.

Abyś mógł dowiedzieć się więcej, przygotowaliśmy podstawowe etapy ukorzeniania sadzonek pelargonii w wodzie. Po przeczytaniu tego artykułu na pewno w końcu dowiesz się, jak ukorzenić sadzonki pelargonii w wodzie.

Ukorzenienie geranium w wodzie

Chociaż możesz zbierać sadzonki pelargonii w dowolnym momencie, nadal lepiej poczekać na okres kwitnienia. Rośliny geranium są warte zobaczenia w domu lub na podwórku. Aby rozmnażać więcej pelargonii w swoich domach, zwróć uwagę na kroki, które mogą Ci w tym pomóc.

Kop dalej i dowiedz się, jak ukorzenić sadzonki pelargonii w wodzie:

# 1 Zrób cięcie łodygi

Wykonując sadzonki z rośliny geranium, używaj odpowiednich i ostrych narzędzi. Używając swojego narzędzia, wykonaj cięcie pnia powyżej węzła. Szybko przyspieszy wzrost głównej rośliny w jej węźle.

Długość cięcia trzpienia wynosi od 4 do 6 cali. Usuń wszystkie dolne liście łodygi. Cięcie wykonuj ostrożnie, aby zapobiec uszkodzeniom. Ze względów bezpieczeństwa ważne jest również czyszczenie narzędzi.

# 2 Zanurz dolną łodygę rośliny w ukorzeniających hormonach

Jeśli chcesz przyspieszyć rozwój swojej rośliny, zanurz ją w ukorzeniaczach hormonów; czy to żel, proszek czy płyn. Każda z tych opcji służy jako nawóz do germanu. Ale czasami hormony korzeni mogą również powodować gnicie korzeni.

Bądź świadomy i ostrożny przy wyborze kupowanych produktów, aby uniknąć uszkodzenia roślin. W pewnym sensie lepiej jest używać materiałów organicznych i naturalnych.

# 3 Wybierz dobry kontener

Przy wyborze najlepszej doniczki wystarczy doniczka 3 cale dla minimalnej liczby sadzonek. Ale jeśli chcesz posadzić kilka pelargonii, najlepiej nadaje się do tego 5-calowy pojemnik. Zdezynfekuj pojemniki na rośliny, stosując mydło, wybielacz i gorącą wodę. Następnie spłucz i poczekaj, aż wyschnie.

Doniczki są niezbędne do wzrostu roślin. Profesjonalny dobór doniczek miałby duże znaczenie.

# 4 Umieść w odpowiednim miejscu

Po wybraniu odpowiedniego pojemnika, Twoje sadzonki można włożyć do pojemnika z dokładną temperaturą. Umieść ziemię doniczkową z dobrym drenażem. Wrzuć dużo wody i zwróć uwagę na miejsce bezpośrednio nasłonecznione.

Im lepsza lokalizacja, tym szybciej Twoje sadzonki będą rosły i dobrze się rozwijały.

# 5 Usuń opadające liście

Jeśli suche liście już wpadają do doniczki, należy je natychmiast usunąć. Im dłużej liście pozostaną w wodzie, tym większa szansa, że ​​zgniją i zanieczyszczą substancję wodną. Nie zakrywaj pelargonii zgodnie z zaleceniami. Zawsze szukaj rośliny i wlewaj wodę, gdy wyschnie.

# 6 Poczekaj, aż wyjdą korzenie

Po wykonaniu wszystkich czynności poczekaj tylko, aż rośliny wypuszczą swoje korzenie. Kiedy korzenie są już ustawione, przygotuj się na przeszczep roślin. Przenieś je do gleby i poczekaj, aż zakwitnie.

Rośliny będą dobrze rosły, jeśli będziesz o nie konsekwentnie dbać. Takie proste kroki pomogą Ci rozpocząć zbieranie kwiatów.

Najbardziej znane rodzaje pelargonii

Umowa! Kwiaty geranium mogą z łatwością przyciągać wzrok swoim wspaniałym pięknem. Ale wybór najlepszej odmiany pelargonii wymagałby setek poszukiwań.

Spośród 300 zarejestrowanych gatunków wybraliśmy dla Ciebie popularną pelargonię. Zanim dowiesz się, jak ukorzenić sadzonki pelargonii w wodzie, najpierw poznaj rodzaje pelargonii.

Pelargonie bluszczowe

Przedstawia efekt strumieniowania serii kwiatów na jednej łodydze. Niektóre z jego nazw zwyczajowych to pelargonia kaskadowa i pelargonia o liściach bluszczu. Posiadanie okrągłego kształtu serca jest jedną z jego atrakcyjnych cech. Inną cechą charakterystyczną jest błyszczące liście i obustronnie symetryczna struktura płatków.

Królewskie pelargonie

Pelargonia Marsha Washington to kolejny termin powszechnie nazywany pelargoniami królewskimi. Zwykle są używane jako dekoracja wnętrz i ekspozycja domów. Ten rodzaj pelargonii nie wytrzymuje ekstremalnych temperatur. Pięknym w tym kwiatku jest to, że ma wielobarwne płatki.

Pachnące pelargonie

Jego nazwa już wprowadziła tę roślinę. Oprócz niezaprzeczalnie słodkiego zapachu ma również jasne płatki, które zwykle pojawiają się w kolorze różowym lub fioletowym. Ale nazwa jest nieco myląca, ponieważ zawiera toksyczne substancje, takie jak geraniol i linalol. Mogą podrażniać skórę i oczy, zapalenie skóry i zmiany bicia serca.

Strefowe pelargonie

Pelargonia strefowa to klasyczny typ, który zwykle rozpoznajesz w domu i ogrodzie. Może kwitnąć w wielu kolorach, takich jak czerwony, bordowy, biały, różowy, żółty, fioletowy i pomarańczowy. Mogą łatwo się rozwijać, ponieważ są odporne na suszę i mogą dłużej wytrzymać ciepło.

Końcowe słowa

To świetna dyskusja do przetrawienia. Zapoznanie się z tymi pomysłami da ci dobrą podstawę do podstawowych kroków, jak ukorzenić sadzonki pelargonii w wodzie. Miejmy nadzieję, że zastosujesz to, czego się nauczyłeś od początku do końca tego artykułu. Kto by pomyślał, że pewnego dnia zostaniesz sławnym kolekcjonerem kwiatów?

Zacznij od sadzenia już dziś!

Jak ukorzenić sadzonki geranium w wodzie | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Bez kategorii

Profesjonalny tunel foliowy do upraw pod osłonami

Profesjonalny tunel foliowy do upraw pod osłonami to wybór rolników, którzy oczekują lepszych rezultatów z plantacji. Ich liczba z roku…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak farbować storczyki na niebiesko?

Ostatnio w kwiaciarniach i marketach pojawiły się intensywnie niebieskie storczyki, robiąc furorę i równocześnie wprowadzając klientów w prawdziwe zadziwienie. W…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Pielęgnacja storczyków: jak uratować obumierające storczyki

Storczyki to kwiaty o wyjątkowej urodzie, które szturmem podbiły serca Polaków. Efektowne, łatwe w pielęgnacji i niedrogie, zdobią parapety wielu…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać portulaka z sadzonek. Przewodnik 2-etapowy

Wystarczy wykonać dwa kroki, aby nauczyć się jak wyhodować portulaka z sadzonek. Portulaka to roślina jednoroczna, dlatego co roku wiosną…

Więcej
Tunele foliowe

Gdzie kupić tunel foliowy?

Z dnia na dzień coraz bliżej sezonu ogrodowego, zima powoli ustępuje nadchodzącej wiośnie. Szczęśliwi posiadacze tuneli foliowych zaczynają pierwsze prace,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać rosyjską szałwię? Perowskia łobodolistna-uprawa i pielęgnacja

Periowska łobodolistna to inna nazwa rosyjskiej szałwii, pięknej, podobnej do lawendy rośliny obsypanej małymi, niebieskimi lub fioletowymi kwiatkami. Osiąga około…

Więcej