Jak bardzo może się nagrzać szklarnia | KrosAgro

Jak bardzo może się nagrzać szklarnia | KrosAgro

Ogrodnicy, którzy myślą o założeniu szklarni, często zastanawiają się: „Jak gorąco może być w szklarni?” Jeśli chcesz mieć zdrowe i kwitnące rośliny, musisz nauczyć się, jak utrzymać najlepsze warunki wzrostu w swojej szklarni.

Jedną z najlepszych rzeczy w ogrodnictwie szklarniowym jest fakt, że możesz przejąć pełną kontrolę nad środowiskiem swojej rośliny. Jednym z ważnych czynników, które należy wziąć pod uwagę, jest temperatura w obudowie. Aby utrzymać idealną temperaturę wewnętrzną na stałym poziomie od około 80˚ do 85˚F, musisz wiedzieć, jak regulować ciepło, które Twoja szklarnia wykorzystuje od promieni słonecznych.

Twoja szklarnia jest jak samochód. W ciepły i słoneczny dzień może dość szybko nagrzać się do ponad 100˚F. Z tego powodu najlepiej jest regulować temperaturę, zanim rośliny zaczną cierpieć i umrzeć.

Jaka temperatura jest za wysoka dla szklarni?

Wiesz, że temperatura jest zbyt wysoka dla Twojej szklarni, gdy przekracza 90 ° F. Nie ma znaczenia, czy uprawiasz najtwardsze warzywa, takie jak pomidory – nadal nie będą one dobrze działać przy tak wysokiej temperaturze, ponieważ w rezultacie tracą tylko wodę, której potrzebują do rozwoju.

Wiesz, że twoje rośliny cierpią z powodu upału, gdy ich liście opadają lub gdy zrzucają część liści, próbując oszczędzać wodę. Jak wspomniano wcześniej, musisz utrzymywać idealną temperaturę dla zwiększenia wzrostu roślin na stałym poziomie w zakresie od 80˚ do 85˚F.

Czy szklarnie działają w gorącym klimacie?

Tak, robią. Jeśli mieszkasz na obszarach, gdzie klimat jest gorący, najlepszym sposobem na utrzymanie wzrostu i rozkwitu roślin przez cały rok jest założenie szklarni.

Jednak gdy temperatura na zewnątrz przekroczy 100˚F, najlepiej jest kontrolować przyrost ciepła, dodać ściereczkę zacieniającą, użyć chłodnicy wyparnej i systemu, który przenosi ciepło z gruntu do powietrza. Zapobiegnie to przegrzaniu szklarni.

Jaka temperatura powinna być w szklarni w nocy?

Większość roślin w Twojej szklarni będzie Ci wdzięczna, jeśli utrzymasz w nocy temperaturę wewnętrzną na poziomie 75 ° F. Należy jednak pamiętać, że niektóre rodzaje upraw dają wyniki lepszej jakości, gdy rosną w niższych temperaturach w szklarni.

Jak schłodzić szklarnię?

Możesz schłodzić szklarnię, upewniając się, że jest odpowiednio wentylowana. Twoje przegrzane rośliny przyniosą ulgę, jeśli użyjesz wywietrzników dachowych, żaluzji bocznych i otworzysz drzwi szklarni. Będziesz w stanie zapewnić swoim roślinom pełną wymianę powietrza co około dwie minuty, jeśli wywietrzniki dachowe zajmują około jednej piątej powierzchni podłogi.

Czy w szklarni może być za dużo słońca?

Tak, może – szczególnie latem. Pamiętaj, że bez odpowiedniej wentylacji za pomocą wentylatorów i wywietrzników dachowych zbyt dużo ciepła może spowodować uszkodzenie upraw. Próbując wpuścić dużo światła słonecznego do swojej szklarni, niektórzy ogrodnicy przegrzewają swoje rośliny.

Jakie rośliny mogą przetrwać ekstremalne upały?

Kosmos, nagietek, werbena cytrynowa, lantana, rozchodnik, szałwia i geranium to tylko niektóre z kilku rodzajów roślin ciepłolubnych, które mogą sprawić, że każdy ogród będzie wyglądał bujnie i wibrując nawet w szczycie sezonu letniego.

Czy znacznie lepiej jest uprawiać rośliny w szklarni?

Tak to jest. Ogrodnictwo w szklarni jest o wiele bardziej korzystne dla Ciebie i Twoich roślin niż tradycyjne ogrodnictwo na świeżym powietrzu. Sprawdź powody, dla których:

Służy jako przystań dla twoich roślin

Podczas gdy ogrody zewnętrzne są stale narażone na stale zmieniające się warunki pogodowe, a także na ciągłe zagrożenie destrukcyjnymi szkodnikami i zwierzętami, rośliny szklarniowe mają zapewnione chronione środowisko. Ogrodnicy nie będą musieli poświęcać czasu na przygotowanie się do nagłych przygotowań na ulewne deszcze, silne wiatry, zamiecie śnieżne, śnieg, grad i inne trudne warunki pogodowe. Co więcej, ogrodnictwo szklarniowe pozwala również na powstrzymanie szkodników i pożytecznych owadów.

Możesz przejąć pełną kontrolę nad środowiskiem wzrostu swojej rośliny

Oprócz ochrony roślin przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, sezonowymi szkodnikami i robactwem, szklarnia pozwala również stworzyć najlepsze środowisko do wzrostu dla Twoich roślin. Będziesz w stanie utrzymać temperaturę i wilgotność wewnątrz obudowy na stałym poziomie. Innymi słowy, nie ma znaczenia, czy na zewnątrz pada śnieg – Twoje rośliny mogą nadal cieszyć się tropikalnym otoczeniem wewnątrz szklarni.

Będziesz mógł wyhodować więcej odmian roślin i przedłużyć ich okresy wegetacji

Ponieważ rośliny rosnące w szklarni nie są narażone na działanie warunków atmosferycznych na zewnątrz, możesz przedłużyć ich okresy wegetacyjne. Co więcej, oznacza to, że będziesz mógł uprawiać gatunki roślin, które nie są nawet rodzime na Twoim obszarze.

Ostatnie przemyślenia na temat odpowiedzi na pytanie „Jak bardzo może się nagrzać szklarnia?”

Chociaż ważne jest, aby znać odpowiedź na pytanie „Jak bardzo może być ciepło w szklarni?”, Kluczem jest przejęcie pełnej kontroli nad temperaturą i wilgotnością wewnątrz konstrukcji. Możesz to skutecznie zrobić za pomocą wywietrzników dachowych, wywietrzników bocznych, wentylatorów i innych narzędzi, które mogą chłodzić rośliny.

Jak bardzo może się nagrzać szklarnia | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Poradniki ogrodnicze

Jak uprawiać lawendy pod osłonami?

Lawenda to urokliwa roślina o kuszącym zapachu i szerokim zastosowaniu. Uprawiać lawendy pod osłonami jest popularne na południu Europy, gdzie…

Więcej
Tunele foliowe

Jak uprawiać pomidory w mini tunelu foliowym?

Początkujący ogrodnicy stale szukają odpowiedzi na pytanie, jak uprawiać pomidory w mini tunelu foliowym? Wiedza tak jak i doświadczenie przychodzi…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Serwis hal namiotowych

Serwis hal namiotowych warto co jakiś czas powtarzać. Jak każda budowla, konstrukcja modułowa wymaga cyklicznej konserwacji aby zachować jej dobry…

Więcej
Bez kategorii

Pleśń na podłożu w tunelu foliowym

Pleśń na ziemi w tunelu foliowym to zjawisko które może zdarzyć się nawet doświadczonym ogrodnikom. Częstym powodem jest słabej jakości…

Więcej
Uprawa pod osłonami

W jakim sposób uprawiać kiełki pod osłonami?

Kiełki to wschodzące rośliny, które wydostały się z nasion i przebudziły do życia. Powszechnie cenione są dlatego, że zawierają pełen…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać ekologicznie w tunelu foliowym?

Uprawiać ekologicznie w tunelu foliowym to z roku na rok rozwijający się trend żywieniowy. Coraz więcej osób chce być świadoma,…

Więcej