Gdzie postawić mini tunel na swoim podwórku | KrosAgro

Gdzie postawić mini tunel na swoim podwórku | KrosAgro

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, gdzie umieścić szklarnię na swoim podwórku? Niezależnie od tego, czy posiadasz mini szklarnię, czy zwykłą, umieść szklarnię w najbardziej nasłonecznionym miejscu na swoim podwórku. Najlepszym miejscem byłoby położenie skierowane na południe, ale jeśli nie jest to możliwe, po prostu upewnij się, że jest tak, aby było tam co najmniej sześć godzin światła słonecznego dziennie.

Pamiętaj, że temperatura w mini szklarni zwykle zmienia się w miesiącach letnich, dlatego jeśli możesz znaleźć słoneczne miejsce, upewnij się, że w całej szklarni jest wystarczająca wentylacja. Dodatkowo powinieneś umieścić je w pobliżu źródła wody lub możesz ustawić nawadnianie. Nawet jeśli umieścisz szklarnię w najbardziej nasłonecznionym miejscu, Twoje rośliny nie przetrwają bez wody.

W przypadku ogrodników z dużymi ogrodami, spróbuj umieścić mini szklarnię tak, aby była widoczna z domu. W ten sposób nie zapomnisz o nich pomimo pracowitego dnia. Jeśli masz w domu małe dzieci, postaraj się umieścić szklarnię z dala od niebezpieczeństwa.

Czy mini szklarnie chronią rośliny przed mrozem?

W przypadku małych przestrzeni mini szklarnia może być tym, czego potrzebujesz, aby chronić rośliny przed mrozem. Większość mini szklarni jest bardzo przystępnych cenowo i można je łatwo ustawić w ciągu kilku minut. Pamiętaj tylko, aby zabezpieczyć szklarnię na miejscu; w przeciwnym razie może zostać złapany przez silny wiatr.

Istnieją różne rodzaje mini szklarni. Te z półkami są najlepsze, jeśli dopiero zaczynasz sadzić nasiona. Inne małe szklarnie są krótsze, podczas gdy inne przypominają namioty. Większość tych szklarni jest łatwa w montażu i demontażu.

Jak dbać o mini szklarnię?

Niezależnie od rodzaju mini szklarni, którą chcesz kupić, powinieneś wiedzieć, jak o nią dbać. Po każdym sezonie wegetacyjnym należy czyścić szklarnię mydłem i wodą. Zapobiega to gromadzeniu się zarodników grzybów, a także szkodników i bakterii.

Dodatkowo, upewnij się, że czyścisz garnki i pojemniki aż do gleby, aby umożliwić tlen i umieść na wierzchu świeży kompost. Dbając o swoją mini szklarnię, możesz w pełni wykorzystać swoją inwestycję i cieszyć się korzyściami płynącymi z uprawy roślin w zamkniętej przestrzeni.

Co możesz uprawiać w mini szklarni?

Biorąc pod uwagę wielkość i warunki wzrostu, w szklarni można uprawiać prawie wszystko. Ponieważ możesz kontrolować klimat i temperaturę, możesz uprawiać rośliny poza sezonem. Na przykład, możesz uprawiać zielone warzywa liściaste zimą i inne rośliny, które nie rosną dobrze w Twojej okolicy. Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się o zaleceniach i zakazach stosowania mini szklarni jest zapoznanie się z instrukcją.

Czy warto zainwestować w mini szklarnię?

Krótka odpowiedź: tak. Dla ogrodników i hobbystów nie możesz się pomylić z zakupem mini szklarni.

Większość ludzi uważa, że ​​szklarnie są wykonane z drogiego szkła od podłogi do sufitu. Chociaż istnieją szklarnie typu szklanego, istnieją również opłacalne rozwiązania dla tych, którzy chcą niedrogich szklarni o wysokiej jakości.

Mini szklarnie pasują do tej kategorii, a oto kilka powodów, dla których warto w nie zainwestować:

Idealny dla początkujących

Mini szklarnie są idealne dla osób, które chcą zanurzyć się w technologii szklarniowej, ale chcą się w nią w pełni zaangażować. Być może chcesz wiedzieć, jak działa szklarnia, zanim kupisz dużą, lub wolisz mniejsze szklarnie niż większe. Niezależnie od powodu, mini szklarnia jest idealną opcją dla początkujących i ogrodników, którzy chcą zaoszczędzić miejsce.

Przydatne w przypadku delikatnych roślin

Delikatne byliny wymagają dodatkowej opieki TLC. Umieszczając je w szklarni można chronić je przed mrozem, nadmiernym upałem i silnym wiatrem. Możesz je włożyć do środka do sezonu wiosennego. Gdy pogoda będzie wystarczająco sprzyjająca, możesz przesadzić je do swojego ogrodu.

Przyspiesz wzrost roślin i przedłuż sezon wegetacyjny

Innym świetnym sposobem wykorzystania szklarni jest rozpoczęcie wzrostu roślin przed rozpoczęciem się sezonu zimowego. To wydłuża okres wegetacji, dzięki czemu możesz cieszyć się obfitymi zbiorami. Gdy pogoda się ociepli i nie będzie już niebezpieczeństwa mrozu, możesz przenieść zdrowe rośliny i plony do swojego ogrodu.

W ten sposób będziesz mógł wcześniej zbierać rośliny, a następnie sadzić więcej. Dodatkowo możesz zacząć sadzić więcej nasion w szklarni.

Ochrona przed szkodnikami i surową pogodą

Jeśli rośliny ozdobne w Twoim domu walczą o swoje życie, możesz przenieść je do zdrowego środowiska uprawy, umieszczając je w mini szklarni. Najlepszy czas na to to ciepłe letnie miesiące.

W ten sposób zapewnisz idealny wilgotny klimat, który lubi większość roślin. Szklarnie maksymalizują ilość światła słonecznego, które dostają twoje rośliny, i maksymalnie wykorzystują ciepło. Poza tym umieszczenie roślin w szklarni chroni je przed deszczem, wiatrem oraz szkodliwymi owadami i stworzeniami, które mogą zniszczyć twoje rośliny.

Ostatnie przemyślenia na temat tego, gdzie postawić szklarnię na swoim podwórku

Mini szklarnie są idealne dla początkujących i doświadczonych ogrodników. To doskonała opcja dla tych, którzy chcą korzystać z zalet szklarni bez dokonywania znacznych inwestycji. Aby jak najlepiej wykorzystać szklarnię, upewnij się, że wiesz, gdzie umieścić szklarnię na swoim podwórku.

Gdzie postawić mini tunel na swoim podwórku | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Topinambur – uprawa w tunelu foliowym

Topinambur jest również określany mianem słonecznika bulwiastego. W ogrodach sadzi się go zarówno jako roślinę dekoracyjną oraz jadalną. Jaskrawożółte kwiaty…

Więcej
Hodowla zwierząt

Kurnik w hali namiotowej

Kurnik w hali namiotowej to znacznie tańsza konstrukcja niż murowany lub stalowy obiekt. Łatwiej w nim utrzymać czystość, wentylacja sprawdza…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Sadzenie roślin w szklarni i tunelu foliowym

Przesadzanie sadzonek do tunelu jest procesem niezbędnym do optymalnego wzrostu roślin. Odpowiednie warunki pozwalają roślinom w pełni uformować się, zapewniając…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak stosować Talstar? | Mieszanie środków ochrony roślin

Talstar to jeden z najpopularniejszych środków owadobójczych i przędziorkobójczych. Służy do zwalczania wciornastków, mszyc, mączlików, gąsienic bielinka kapustnika oraz wielu…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Przycinanie roślin w tunelu foliowym

Przycinanie roślin nastręcza początkującym ogrodnikom wiele problemów. Niektórzy zbyt uważnie traktują ten zabieg, obawiając się uszkodzenia plonu i przez to…

Więcej
Bez kategorii

Rękawice ogrodnicze do upraw pod osłonami

Rękawice ogrodnicze do upraw pod osłonami to rzecz niezbędna dla każdego wielbiciela ogrodnictwa. Coraz więcej działek blisko domów zaopatrzonych jest…

Więcej