Jak prawidłowo dbać o mini tunel foliowy | KrosAgro

Jak prawidłowo dbać o mini tunel foliowy | KrosAgro

Wiedza o tym, jak dbać o mini szklarnię poprzez czyszczenie i sterylizację, monitorowanie, kontrolę i zapobieganie oraz konserwację, ma kluczowe znaczenie dla jej długowieczności i sukcesu Twojego ogrodu. Znaczenie ustalenia priorytetów w zakresie prawidłowego dbania o mini szklarnię odgrywa znaczącą rolę w jej produktywności i skuteczności. Podobnie jak wiedza , jak rozpocząć sadzenie warzyw w mini szklarni , opieka nad szklarnią powinna być jedną z pierwszych rzeczy, których się uczysz przed sadzeniem.

Ze względu na swoje rozmiary pielęgnacja mini szklarni jest mniej wymagająca i czasochłonna. Nie oznacza to jednak, że wykonanie wymienionych czynności bez przekonania wystarczy. Według University of Massachusetts Amherst coś tak prostego jak czystość jest użytecznym rozwiązaniem przeciwko chorobom w szklarni.

Kompletny przewodnik po tym, jak dbać o mini szklarnię

Oczyść i wysterylizuj

Jak wspomniano wcześniej, czyszczenie szklarni jest jednym z najprostszych sposobów pielęgnacji mini szklarni. To oczywisty obowiązek, ale ogrodnicy czasami przeoczają tę odpowiedzialność, chyba że widzą wizualnie, że należy to zrobić. Chcesz regularnie czyścić i sterylizować, jeśli chcesz, aby szkodniki i patogeny były problemem przeszłości.

University of Missouri wspomniał, że czyszczenie obejmuje usuwanie chwastów, odkurzanie gruzu, takiego jak ziemia doniczkowa, oraz usuwanie alg, brudu i nawozów przy użyciu środków czyszczących. Możesz również użyć przyjaznego dla środowiska mydła i wody, ale uważaj na pozostałości.

Po czyszczeniu następuje sterylizacja lub odkażanie w szklarni. W mini szklarni możesz wybierać spośród alkoholu, wybielacza, dwutlenku wodoru i czwartorzędowej soli chlorku amonu. Należy jednak pamiętać, że ponieważ są one lotne, konieczna jest wentylacja.

Pamiętaj, aby postępować zgodnie z instrukcjami na każdej odkażającej substancji chemicznej dla bezpieczeństwa roślin i ogrodników.

Dokładne monitorowanie, inspekcja i zapobieganie

Sam rozmiar mini szklarni sprawia, że ​​codzienne obserwacje i dokładne monitorowanie są szybkie i łatwe. Ogrodnik musi regularnie sprawdzać każdy obszar szklarni, aby wcześnie rozwiązać potencjalne problemy. Pomoże to również w czyszczeniu i konserwacji, a zawsze możesz wyprzedzić czas i uniknąć późniejszych opóźnień.

Oprócz samej mini szklarni zawsze sprawdzaj swoje rośliny. Jeśli zauważysz jakiekolwiek chore rośliny lub inwazję szkodników, natychmiast usuń roślinę, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się problemów. Jest to również część, w której zapobieganie jest praktyką, której nigdy nie należy zapominać.

Na przykład jednym z powodów wzrostu chwastów w szklarni jest brak skrupulatności w każdej czynności wykonywanej wewnątrz. Obejmuje to czyszczenie każdego materiału przed ich ponownym użyciem i unikanie wnoszenia przedmiotów bez ich uprzedniej kontroli. W przypadku szkodników mogą one być siedliskiem nowych roślin, więc najpierw sprawdź najnowsze dodatki i zawsze dodawaj pożyteczne owady, które żywią się szkodnikami.

Utrzymuj warunki wewnętrzne

Dbanie o mini szklarnię nie ogranicza się tylko do utrzymania czystości, inspekcji i zapobiegania. Właściwe utrzymanie warunków wewnętrznych może również wpływać na mini szklarnię. Na przykład wadliwy system wentylacji jest nie tylko szkodliwy dla zdrowia roślin, ponieważ może również powodować kondensację i uszkodzenia konstrukcji szklarni.

Mówiąc o wentylacji, drzwi i okna w mini szklarni są podatne na uszkodzenia z powodu pogody. Możesz zauważyć, że nie zamykają się one całkowicie, co może wpłynąć na jakość środowiska wewnątrz. Ekrany mogą również wymagać naprawy lub wymiany z powodu rozdarć i dziur.

Niezbędny jest również sprzęt używany do utrzymania temperatury wewnątrz mini szklarni, taki jak grzejniki i wentylatory. Wczesne wykrywanie problemów pozwoli Ci zaoszczędzić kłopotów i kosztów, dlatego zawsze sprawdzaj, czy nie ma korozji lub brudu. Przy grzejnikach upewnij się, że masz wystarczającą ilość paliwa, a przy wentylatorach nie używaj zbyt dużo smaru.

Wreszcie innym mechanizmem wewnątrz szklarni, który wymaga regularnych przeglądów, jest system nawadniania. Ogrodnicy często przeoczają linie i węże i odrzucają pęknięcia. Z czasem mogą się również brudzić, przeciekać lub zatykać, więc staraj się znaleźć wczesne rozwiązania zamiast wyższych kosztów wymiany.

Dlaczego warto rozważyć mini szklarnię?

Przy odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji mini szklarnia zwróci Ci wiele przysług. Taka struktura to doskonały sposób na rozpoczęcie nasion, ochronę roślin przed ekstremalnymi warunkami, przedłużenie okresu wegetacji lub opóźnienie zbiorów. Z poprzedniej dyskusji może wyglądać, że mini szklarnia jest wymagająca, ale wysiłek, jaki dajesz, jest minimalny w porównaniu z ogrodnictwem na świeżym powietrzu.

Wniosek

Nawet jeśli masz niewielką przestrzeń w ogrodzie, nadal możesz uprawiać rośliny i świeże plony, nie martwiąc się o niespójną pogodę, korzystając z mini szklarni. Ale żeby było to przydatne i praktyczne, musisz wiedzieć, jak właściwie dbać o mini szklarnię. Rozmiar mini szklarni nie tylko oszczędza miejsce, ale także ułatwia i przyspiesza pielęgnację.

Możesz odpowiednio zadbać o swoją mini szklarnię, czyszcząc i sterylizując, monitorując, kontrolując, zapobiegając i konserwując. Konsekwentne dodawanie tych rzeczy do swoich działań może pomóc mini szklarni działać jak najlepiej. A ponieważ chronisz go przed uszkodzeniami, będzie miał również dłuższą żywotność.

Na dłuższą metę opieka, którą wykonujesz, zaoszczędzi Ci później kłopotów i kosztów. Poza tym zwrot, jaki uzyskasz z tych wysiłków, będzie satysfakcjonujący, gdy będziesz mieć świeże produkty przez cały rok.

Jak prawidłowo dbać o mini tunel foliowy | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak nawozić bazylię? Trzy najlepsze rozwiązania.

Możesz dowiedzieć się, jak nawozić bazylię, aby odnieść prawdziwy sukces w jej uprawie. Weź pod uwagę trzy czynniki, ten artykuł…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać Lantanę? Najlepsze sposoby

Nauczenie się, jak rozmnażać lantanę i skutecznie ją uprawiać w ogrodzie lub szklarni hobbystycznej, nie jest tak trudne, jak się…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Czym jest biały osad na powierzchni ziemi w tunelu foliowym?

Czym jest biały nalot utrzymujący się na ziemi ogrodniczej w mojej szklarni? W szklarni lub też tunelu może czekać Cię…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa ogrodu z dziećmi

Ogrodnictwo z dziećmi to prawdziwa przygoda nie tylko tylko dla najmłodszych, ale również dla ich opiekunów. Wspólne pielęgnowanie warzyw i…

Więcej
Poradniki ogrodnicze

Jak uprawiać maliny w tunelu foliowym?

W kolejnym artykule KrosAgro odpowiemy sobie na pytanie, jak uprawiać maliny w tunelu foliowym, aby zagwarantować sobie, jak najlepszy dostęp,…

Więcej
Bez kategorii

Ochrona tunelu foliowego przed wiatrem

Ochrona tunelu foliowego przed wiatrem to jedno z działań, które należy przemyśleć przed rozstawieniem struktury. Warto na samym wstępie zaznaczyć,…

Więcej