2 kroki, jak uprawiać storczyki gruntowe | KrosAgro

2 kroki, jak uprawiać storczyki gruntowe | KrosAgro

Czy wiesz, że potrzeba tylko dwóch kroków, aby nauczyć się uprawiać ziemne orchidee? Spathoglottis i Epidendrum to jedne z najłatwiejszych w uprawie storczyków gruntowych w porównaniu do innych orchidei. Jednak nie wystarczy, że ufasz samym roślinom.

Sadzenie orchidei naziemnych jest łatwe, zwłaszcza w szklarni, gdzie można utrzymać ich idealne warunki wzrostu. Czytając poniższe zalecenia i wskazówki w połączeniu z zastosowaniem tej struktury, możesz mieć większą pewność, że zmielone orchidee będą się dobrze rozwijać. Mimo to warto również podkreślić, że musisz zbadać, jaką orchideę naziemną musisz sprawdzić pod kątem wymagań uprawy specyficznych dla gatunku.

Jak uprawiać ziemne orchidee dla początkujących

Krok # 1. Podział i sadzenie

Uprawiając storczyki naziemne, musisz najpierw zrozumieć, jak rozmnażasz te rośliny. Najczęstszym sposobem rozpoczęcia storczyków naziemnych jest podział. Jest to tak proste, jak się wydaje, gdzie oddzielisz kępę, aby uzyskać nowe rośliny.

Możesz zdecydować się na sadzenie w ziemi lub doniczce, o ile korzenie będą miały wystarczająco dużo miejsca. Do przygotowania gleby przed sadzeniem można ją zmienić kompostem i nawozem. Ważne jest również, aby poluzować podłoże, a do tego można użyć węgla drzewnego.

Idealny odstęp między działami storczyków naziemnych wynosi od trzech do sześciu cali na obszarze, który jest zacieniony lub słabo oświetlony. Jest to łatwiejsze do osiągnięcia w szklarni, a jako bonus możesz chronić wrażliwe młode rośliny przed potencjalnymi opadami deszczu. Światło ma duży wpływ na storczyki naziemne, ponieważ przy jego zbyt dużej ilości liście zmieniają kolor na miedziany, a kwitnienie również będzie problematyczne.

Krok # 2. Konserwacja

Następnie możesz utrzymać zmielone orchidee, podlewając je co pięć dni lub dłużej. Podobnie jak inne storczyki, nie chcesz ich nadmiernie podlewać i powodować gnicia. Dlatego pozwól korzeniom całkowicie wyschnąć pomiędzy podlewaniami, a także wycieraj liście, jeśli są mokre.

Jak wspomniano wcześniej, musisz wiedzieć, jakie orchidee gruntowe uprawiasz, ponieważ mogą one mieć określone potrzeby. Na przykład storczyki Spathogolottis są ciężkimi karmnikami i należy je karmić co cztery miesiące nawozem o opóźnionym uwalnianiu. Rozwijają się również w temperaturach tropikalnych, więc jeśli twój obszar znajduje się w zimnym regionie, musisz utrzymywać temperaturę w szklarni od 75 do 90 ° F.

Z drugiej strony storczyki epidendrum nie są tak wybredne w warunkach i nie wymagają częstego przesadzania w porównaniu do innych storczyków gruntowych. Nadal preferują światło pośrednie, ale są bardziej sztywne w trudnych sytuacjach. Storczyki epidendrum będą się dobrze rozwijać w temperaturach powyżej 50 ° F i możesz je nawozić co dwa tygodnie i podlewać raz w tygodniu, aby zachować zdrowie.

Uprawiając storczyki naziemne, należy również założyć, że będą wymagały zabicia. Ta praktyka zapewni zdrowy i ciągły rozkwit, a także pomoże w ogólnej estetyce ogrodu. Gdy zmielona orchidea przestanie kwitnąć, odetnij łodygę w węźle poniżej kwiatu, aby to zrobić.

Dbanie o zmielone orchidee

Rozwiązanie problemu zgnilizny korzeni

Podczas uprawy storczyków gruntowych należy położyć nacisk na stosowanie dobrze przepuszczalnej gleby, ponieważ może ona łatwo doprowadzić do nadmiernego podlewania, jeśli podłoże ma słaby drenaż. Chociaż możliwe jest uratowanie podlewanych orchidei, najlepiej jest całkowicie unikać takiej sytuacji.

Bardziej niż przy użyciu dobrze przepuszczalnego pożywki, przed podlaniem chcesz sprawdzić jego powierzchnię. Dostosuj do warunków zewnętrznych lub wewnętrznych, takich jak wilgotność i temperatura.

Rozwiązanie dla niskich temperatur

Jak wspomniano wcześniej, storczyki naziemne zwykle rozwijają się w cieplejszym klimacie. Jeśli zmielone orchidee znajdują się na obszarze poniżej 40 ° F, mogą przejść w stan uśpienia lub zauważysz opadanie liści. Dlatego bezpieczniej jest uprawiać je w szklarni lub mieć gotowe do przeszczepu zimą.

W zależności od tego, jak surowe są twoje temperatury, możesz również uciec od ściółkowania w celu ochrony korzeni. Dobrze byłoby znać swoją strefę wzrostu, aby zaplanować kalendarz i przewidzieć daty zamarzania.

Rozwiązanie dla typowych szkodników i chorób

Według American Orchid Society, istnieją różne powszechne szkodniki i choroby. Obejmują one szkodniki, takie jak mszyce, wciornastki, roztocza, wełnowce, a także takie warunki, jak czarna zgnilizna, plamistość liści i wybuch pąków, aby wymienić tylko kilka. Nie pozwól jednak, aby ta lista Cię zniechęciła, ponieważ można nimi zarządzać i można ich uniknąć przy odpowiedniej staranności w całym procesie uprawy storczyków naziemnych.

Najlepszym dla nich rozwiązaniem zawsze będzie profilaktyka, zaczynając od czystości i warunków sanitarnych. Chcesz mieć miejsce do przechowywania nowych roślin, które mogą być nosicielami, a jeśli zauważysz zainfekowane storczyki, natychmiast je izoluj. Możesz zapobiec pogorszeniu się tych problemów, nieustannie sprawdzając storczyki, aby szybko rozwiązać problemy.

Wniosek

Jeśli chcesz mieć spathoglottis i epidendrum, musisz być przygotowany na ich rosnące wymagania. Nauka uprawy storczyków gruntowych jest dość prosta i wymaga jedynie zrozumienia, jak je rozmnażać i sadzić oraz ich potrzeb w zakresie utrzymania. Najczęstszym sposobem rozpoczęcia uprawy storczyków naziemnych jest podział na kępy.

Następnie wybierz słabo oświetlone miejsce z dobrze przepuszczalną i żyzną glebą. Rozstaw rośliny na 6 cali i upewnij się, że nigdy nie przepuszczasz wody ani nie pozostawiasz rośliny i jej korzeni mokrych. Możesz również uczynić konserwację bardziej komfortową w szklarni, zwłaszcza w przypadku storczyków gruntowych o szczególnych wymaganiach.

2 kroki, jak uprawiać storczyki gruntowe | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Tunele foliowe od A do Z

Jakie są korzyści z uprawy roślin w tunelu?

Może zastanawiasz się jakie korzyści płyną z uprawy roślin w szklarni lub tunelu i czy jest ich dużo? W ostatnim…

Więcej
Tunele foliowe

Jak wybrać producenta tuneli foliowych?

Tunel foliowy jest wielofunkcyjną oraz uniwersalną konstrukcją. Dla małych firm, gospodarstw, rolników, plantatorów, hobbystycznych ogrodników to struktura, w której można…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak sadzić lilię wielkanocną | Poradnik dla początkujących

Lilia zwana wielkanocną pochodzi przypuszczalnie ze skrzyżowania lilii białej i lilii królewskiej. Krajem, z którego się wywodzi, jest Japonia, dopiero…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jakie korzyści przynosi dobrze dobrana mikoryza?

Określone gatunki niepatogenicznych grzybów, mogą poprzez symbiozę z roślinami pomagać w ich wzroście, wzmacniać ich kwitnienie i owocowanie, a także…

Więcej
Hodowla zwierząt

Kurnik w hali namiotowej

Kurnik w hali namiotowej to znacznie tańsza konstrukcja niż murowany lub stalowy obiekt. Łatwiej w nim utrzymać czystość, wentylacja sprawdza…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak podzielić asparagusa pierzastego?

Asparagus pierzasty, nazywany najczęściej szparagiem, mylony bywa często z paprotką. Wszystko przez długie, wyginające się łukowato pędy, zwane gałęziakami. Pokryte…

Więcej