Jaka jest temperatura do uprawy warzyw w tunelu | KrosAgro

Jaka jest temperatura do uprawy warzyw w tunelu | KrosAgro

Informacja o tym, jaką temperaturę powinienem przechowywać rośliny warzywne w małej szklarni, to dobre pytanie od każdego ogrodnika. Przede wszystkim mini szklarnia odnosi się do szklarni, która pozwoli ci wydłużyć sezon wzrostu roślin poza zwykłe ramy czasowe.

Chroni sadzonkę, gdy tak zwana temperatura otoczenia zmienia się i spada dalej w dół i z dnia na dzień. Zadaniem szklarni jest zachowanie ciepła, dzięki czemu gleba pozostaje wilgotna i nawodniona, a tym samym chroni ogród przed zwierzętami i szkodnikami. Najlepsze z nich hamują także wzrost chwastów w szklarni.

Idealna temperatura w małej szklarni

Mając to na uwadze, w jakiej temperaturze powinienem trzymać rośliny warzywne w małej szklarni? Pamiętaj, że ciepłe, bezpośrednie światło słoneczne nie jest potrzebne Twoim uprawom w kategorii sezonu chłodnego. Warzywa z kategorii ciepłych sezonów, do których należą zarówno papryka, jak i ogórki, mogą rozwijać się w szklarni w ciągu dnia w temperaturze 29 stopni Celsjusza w dzień i 18 stopni Celsjusza w nocy.

Jednak uprawy lub warzywa w ciepłym sezonie wymagają jaśniejszego oświetlenia.

Jak zimno mogą tolerować rośliny w szklarni?

Twoje uprawy w szklarni można podzielić na trzy różne kategorie. To są:

  • Warzywa odporne na zimno
  • Warzywa o umiarkowanej temperaturze
  • Warzywa wrażliwe na zimno

Warzywa odporne na zimno

Warzywa te są uprawami o podstawowym zakresie temperatur wynoszącym cztery stopnie Celsjusza i muszą być uprawiane w średniej temperaturze dziennie wynoszącej 18 stopni Celsjusza.

Warzywa umiarkowanie zimne

Określenie ich cech na podstawie samej nazwy może być trudne, ale masz pomysł, prawda? Warzywa umiarkowane zimne to te, których podstawowy zakres temperatur wynosi siedem stopni Celsjusza i generalnie ADT wynosi 21 stopni Celsjusza.

Warzywa wrażliwe na zimno

Twoje uprawy wrażliwe na zimno to te, które mają osiem stopni Celsjusza lub nawet więcej i są uprawiane w temperaturze ADT wynoszącej najwyżej 24 stopnie Celsjusza.

Myśląc o zarządzaniu temperaturą w szklarni, ważne jest, aby wziąć pod uwagę, w jaki sposób różne etapy wzrostu wpływają na wzrost roślin, a także na sposób ich rozwoju. Stanowią one:

  • Kiełkowanie nasion
  • Etap wegetatywny
  • Faza rozrodcza
  • Dojrzewanie rośliny lub uprawy

Optymalna temperatura rośliny może się zmieniać, gdy rośnie od sadzonki do dojrzałości. Ogólnie rzecz biorąc, kiełkowanie nasion i wczesny wzrost sadzonki następują szybko w cieplejszym klimacie, co może zapoczątkować oddychanie i fotosyntezę.

Można to również sprzyjać temperaturom i wzrostowi na młodszych plantacjach, ponieważ wydaje się, że przy korzeniach i łodydze jest mniej tkanki w porównaniu z resztą roślin.

Jak chronić swoje rośliny w nieogrzewanej szklarni?

Napotkałeś folię bąbelkową w wielu poradach ogrodniczych i właśnie tego potrzebujesz podczas układania warstw wewnątrz szklarni. Wymagane światło słoneczne jest nadal jego częścią, ale ta warstwa ochronna zapewni plantacji bezpieczeństwo w nocy.

Szanse są duże, gdy nieogrzewana szklarnia oferuje najprostszy typ konstrukcji obręczy lub zimną ramę. To jeden ze sposobów ochrony roślin, gdy szklarnia nie jest ogrzewana.

Co więcej, jakie zabezpieczenia są dostępne w grzejnikach? Oprócz folii bąbelkowej możesz nałożyć jedną lub dwie warstwy runa na uprawy. Następnie można owinąć garnki folią, aby pomóc w izolacji i zapobiec pękaniu glinianych pojemników.

Możesz również ułożyć folię bąbelkową w szklarni. Światło słoneczne, którego potrzebujesz, może przedostać się, ale dodatkowa warstwa ochronna będzie obecna, aby zapewnić bezpieczeństwo upraw w nocy.

Jaka temperatura powinna być w szklarni w nocy?

Mamy tutaj interesujące pytanie, na które odpowiedź pomoże Ci również uzyskać lepsze plony. W każdej szklarni, czy to szklarnia komercyjna, czy mini szklarnia, idealna temperatura powinna wynosić 24 stopnie Celsjusza w nocy (32 stopnie Celsjusza w ciągu dnia).

W przypadku warzyw zależy to od rodzaju uprawy, ale uprawa roślin w niższym zakresie może zapewnić optymalne wyniki. Rośliny mogą oferować więcej gałęzi i pąków kwiatowych w porównaniu z roślinami, które rosły w cieplejszych temperaturach.

Podsumowanie

Ogrodnictwo powinno być przyjemne i łatwe. Jeśli na drodze pojawią się przeszkody, dostępne są narzędzia i porady, które mogą Ci pomóc.

Mini ogród lub mała szklarnia to jedne z najbardziej lukratywnych szklarni, które mogą pomieścić wiele ziół, warzyw i jagód. Można tu również uprawiać kilka ziół, kapustę, kalafior, kapustę, buraki, cebulę, rzodkiewkę i nie tylko. Ograniczenia dotyczą Twoich przestrzeni. Z drugiej strony możesz również przejąć większą kontrolę nad uprawami z pola na stół, które chcesz umieścić na stole za pomocą stopni.

Dzięki uprawom można uzyskać najzdrowsze przepisy, ale można je również stosować na rynku w celu zdobycia zysku.

W jakiej temperaturze powinienem trzymać rośliny warzywne w małej szklarni? Wentylacja jest również częścią procedury. Kontynuuj przeglądanie naszego bloga tutaj, aby uzyskać więcej wskazówek. Odrób pracę domową i poszukaj informacji potrzebnych do dobrego zarządzania szklarnią.

Jaka jest temperatura do uprawy warzyw w tunelu | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Uprawa jarmużu w tunelu foliowym

Jarmuż to roślina kapustna, która wraca do łask, coraz częściej lądując na domowych talerzach. Uprawiana była już w starożytności, a z…

Więcej
Tunele foliowe

Najlepszy tunel foliowy do uprawy pomidorów na skalę przemysłową

Odpowiedz na pytanie, jaki jest najlepszy tunel foliowy do uprawy pomidorów na skalę przemysłową, nie będzie wcale taka prosta. Dyskusje…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Namiot garażowy na motocykl

Namiot garażowy na motocykl to zastępstwo dla ociężałych blaszaków oraz murowanych budynków. To nieduża wolnostojące konstrukcja, pozbawiona fundamentów. Która dzięki…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać cucamelona w tunelu foliowym?

To ciekawe warzywo pochodzi z Meksyku. Już samym wyglądem przyciąga wzrok, a nazwą zachęca do spróbowania. Mysi melon, mini arbuz…

Więcej
Tunele foliowe

Uprawy pod osłonami w tunelu foliowym

Uprawy pod osłonami w tunelu foliowym to znacznie skuteczniejsze rozwiązanie niż plantacja warzyw, owoców lub ziół na otwartej przestrzeni. Konstrukcja…

Więcej
Tunele foliowe

Gotycki tunel foliowy

Gotycki tunel foliowy jest charakterystycznym produktem, ze względu na kształt jaki przyjmuje. Półokrągłe spady po obu stornach namiotu, zawężający się…

Więcej