Jak uprawiać Kraspedię w najlepszy sposób KrosAgro

Jak uprawiać Kraspedię w najlepszy sposób KrosAgro

Umiejętnością, której nie powinieneś przegapić, jest uprawianie craspedii, ponieważ możesz ją uprościć do sadzenia i utrzymania. Guziki Billy lub wełniane główki to wyjątkowa część rodziny stokrotek, wyglądająca na podudzia, która powinna wyskoczyć z każdego ogrodu lub szklarni. Pochodzi z Australii i Nowej Zelandii, ale chociaż craspedia jest powszechna w lasach i suchych lasach, szklarnia powinna ułatwić ich uprawę.

Ogrodnictwo szklarniowe i wiedza w strefach odporności pozwolą Ci na zarządzanie i uprawę craspedii, która rozwija się w strefach od 9 do 11. W zależności od lokalizacji, możesz dostosować warunki wewnątrz szklarni do idealnych wymagań tych pięknych kwiatów przypominających piłkę tenisową. W końcu kwiaty podudzia nie są nawet trudne w uprawie, o ile wcześniej się przygotujesz.

Jak skutecznie uprawiać Craspedię

Craspedia jest w pewnym sensie ucieleśnieniem wymarzonej rośliny początkującego ogrodnika. Nie ma żadnych specjalnych wymagań ani zadań, aby dobrze się rozwijać. Jest nawet odporny na suszę, szkodniki i choroby. Jedyne, za co jesteś odpowiedzialny, to prawidłowe sadzenie i pielęgnacja, a nawet możesz uzyskać pomoc, używając szklarni.

Sadzenie

Craspedia rozwija się w strefach ocenianych przez USDA od 9 do 11 lub nawet od 8 do 11 jako delikatna roślina wieloletnia. Jednak niektórzy ogrodnicy zauważyli, że można je również uprawiać jako jednoroczne. Niezależnie od tego, możesz rozmnażać nasiona guzika Billy wiosną lub latem.

Początkowe nasiona

Możesz również użyć podziału dla tych kwiatów, ale wysiew nasion jest wygodniejszą i powszechniejszą praktyką. Craspedię możesz siać pod koniec lutego lub na początku marca, w zależności od obszaru, na którym się znajdujesz, ponieważ czekasz, aż minie zagrożenie mrozem. Proces jest stosunkowo szybki, ponieważ będziesz spryskiwać nasiona i grabić powierzchnię lub używać wermikulitu do ich pokrycia.

Nasiona powinny wykiełkować za trzy tygodnie lub wcześniej, a umieszczenie ich w szklarni powinno zapewnić ich wzrost bez problemów. Pamiętaj, że nasiona są podatne na niepowodzenie kiełkowania w zmiennych warunkach. Najlepiej byłoby również pamiętać o korzystaniu z dobrze przepuszczalnej gleby, ponieważ craspedia nie jest tak wybredna.

Przesadzanie

Kiedy zauważysz, że sadzonki są wystarczająco dojrzałe lub mają drugi zestaw prawdziwych liści, są gotowe do przesadzenia do większego pojemnika. Ale zanim przesadzisz na zewnątrz, upewnij się, że minął ostatni mróz i że je utwardziłeś. Jakie są wymagania witryny, aby wspierać kwitnienie i wzrost?

Craspedia będzie się dobrze rozwijać na obszarze, który jest w pełni nasłoneczniony przez około 6 godzin, aby pomóc im dobrze kwitnąć. Rozstaw rośliny w odległości od 10 do 12 cali i pamiętaj, że powinieneś umieścić je na tej samej głębokości, ale dwukrotnie większej niż pierwotna szerokość otworów. Niektóre rośliny mogą również potrzebować wsparcia, dopóki nie wyprostują łodyg po przesadzeniu.

Konserwacja

W zależności od odmiany craspedia, rośliny te mogą dojrzewać do 50 dni, a szczytowy okres zbiorów to 80 do 115 dni w okresie upraw. Masz okno zbiorów od 70 do 80 dni, więc właściwa konserwacja i konserwacja będą kluczowymi elementami Twojego sukcesu. Dobra wiadomość jest taka, że ​​craspedia jest stosunkowo łatwa w uprawie, a jeśli używasz szklarni, spełnienie wymagań dotyczących kwiatów powinno być wygodne.

Podlewanie i karmienie

Podobnie jak większość roślin, podlewaj glebę tylko wtedy, gdy górna, calowa warstwa jest sucha. W końcu guziki Billy są tropikalne, co oznacza, że ​​dobrze znoszą suszę. Inną wygodną częścią dla ogrodnika jest możliwość nawożenia na początku sezonu wegetacyjnego i włączenia kompostu podczas sadzenia, aby zapewnić roślinom składniki odżywcze.

Później dodatkowy nawóz jest zbędny, ponieważ rośliny te nie są ciężkimi karmnikami. Jedyną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, aby pobudzić wzrost w okresie wegetacji, może być zastosowanie nawozu o spowolnionym działaniu.

Mulczowanie i jak dbać o craspedię

Craspedia najlepiej jest ściółkować żwirem, aby powstrzymać chwasty i zachować zdrowe korzenie. Wręcz przeciwnie, w przypadku craspedii powszechną praktyką u roślin kwitnących jest martwica, którą można pominąć. Są ogólnie dostępne przez cały rok, z okresami kwitnienia wiosną i latem, ale konserwacja jest prostsza, ponieważ nie jest konieczne usuwanie łusek.

Będziesz także zadowolony, że craspedia nie jest podatna na szkodniki i choroby. Jest trudny do zwalczania pospolitych stworzeń, takich jak ślimaki, ślimaki i przędziorków. Mimo to bądź sumienny, a zapobieganie jest konieczne, aby zapobiec przedostawaniu się owadów do szklarni.

Wniosek

Rośliny Craspedia to przyciągające wzrok kwiaty przypominające golf, które każdy ogrodnik musi mieć. Co więcej, nauka uprawy craspedii nie jest nawet skomplikowana i przytłaczająca, ponieważ są to wytrzymałe i odporne rośliny. Tolerują suszę i nie są podatne na powszechne szkodniki i choroby.

O co więcej można prosić? Sadzenie i pielęgnacja craspedii jest tak proste, że nawet początkujący ogrodnicy nie ryzykują popełnienia błędów. Jednak zawsze możesz rozpocząć sadzenie nasion w szklarni lub samodzielnie uprawiać rośliny w pomieszczeniu, jeśli twoja lokalizacja wydaje się nie idealna dla Billy Buttons.

Musisz tylko poznać strefę uprawy swojego obszaru, aby dostosować warunki wewnętrzne i wiedzieć, kiedy sadzić craspedię bez niebezpieczeństwa mrozu. Rośliny nie są wybredne w glebie i powinny dobrze rosnąć w miejscach nasłonecznionych. Później nie ma żadnych specjalnych wymagań związanych z karmieniem i pojeniem, a nawet nie trzeba nawet ścinać kwiatów.

Jak uprawiać Kraspedię w najlepszy sposób KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Chwasty w tunelu foliowym

Chwasty to prawdziwe utrapienie dla ogrodników. Potrafią zagłuszyć główny plon, przysłaniając mu dostęp do światła oraz pobierając składniki odżywcze z…

Więcej
Tunele foliowe od A do Z

Najlepszy sposób na uprawę fasoli w doniczkach w tunelu

Jeśli zastanawiasz się, jaki jest najlepszy sposób uprawy fasoli w doniczkach w małej szklarni, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie….

Więcej
Uprawa pod osłonami

Kiedy zaczynają rosnąć trawy ozdobne? Trawy ciepłego i zimnego sezonu

Trawy ozdobne to niezwykle dekoracyjne i łatwe e uprawie rośliny ozdobne, których popularność stale rośnie. Choć ich historia jest długa…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać katarantus różowy? Uprawa i pielęgnacja barwinka madagaskarskiego

W ostatnim czasie w naszych domach i ogrodach coraz częściej goszczą piękne, egzotyczne rośliny. Jedną z nich, jest pochodzący z…

Więcej
Tunele foliowe

Tunel foliowy jako pomysł na biznes

Zarówno profesjonalny tunel foliowy jak i hobbystyczna cieplarnia to konstrukcje, które można wykorzystać w biznesie. Otóż zapotrzebowanie na rośliny stale…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa warzyw pod folią

Uprawa warzyw pod folią w obliczu kryzysu jakim jest pandemia, jest jak najbardziej zasadnym rozwiązaniem. Dostęp do własnej żywności, kiedy…

Więcej