Jak dobrze korzystać z środków ochrony biologicznej?

Jak dobrze korzystać z środków ochrony biologicznej

Ważne jest, aby wiedzieć, jak używać opakowań Bioline Syngenta, postępując zgodnie z instrukcjami, aby chronić szklarnię przed szkodnikami. Dla ogrodnika widok szkodników w szklarni może być zniechęcający, ponieważ mogą one uszkodzić plony i wpłynąć na ich jakość i plony. Jednak musisz być również odpowiedzialny i dobrze poinformowany o stosowaniu środków kontroli biologicznej, takich jak pakiety Bioline Syngenta.

Podobnie jak w przypadku trzymania pleśni i chwastów w szklarni, szkodniki i owady są problemami, które ogrodnicy muszą natychmiast rozwiązać. Ale zamiast używać środków owadobójczych, lepszym wyborem jest użycie środków kontroli biologicznej, które są bezpieczniejsze dla zdrowia i środowiska. Jeśli potrzebujesz zaufanego dystrybutora, firma Novartis połączyła się z Zeneca Agrochemicals, tworząc Syngenta Bioline.

Jak używać pakietów Bioline Syngenta dla najlepszej ochrony

Pakiety Bioline Syngenta są proste w użyciu, ale należy sprawdzić instrukcje zalecane przez firmę. Najnowszy produkt, jakim są mini saszetki na patyku, jest do bezpośredniego użycia. Poniższy akapit jest prostym wyjaśnieniem instrukcji dotyczących pakietów Bioline Syngenta.

Szybko i prosto

Rozerwać saszetki wzdłuż perforacji, aby oddzielić je od siebie. Każda saszetka jest najlepsza na tacę wahadłową, tacę do rozmnażania lub doniczkę o wymiarach 6 cali lub większych. Umieść saszetkę w każdym akcesorium i umieść saszetkę w tacce z wtyczkami lub kostce do garnka.

Pozostaw saszetkę nad podłożem wzrostowym z odległości ⅛ cala lub 3,175 milimetra. Możesz wtedy usiąść i spodziewać się, że pożyteczne roztocza z tych saszetek pojawią się przez dłuższy czas. Firma oferuje to opakowanie dla Amblyline ™ i Swirskiline ™, a także saszetki z wieszakiem, jeśli jest to Twój preferowany projekt.

To, co sprawia, że ​​te mini saszetki są bardziej wydajne, to fakt, że konsekwentnie uwalniają pożyteczne roztocza przez dłuższy czas. Wykorzystują nawet wodoodporne opakowanie, dzięki czemu możesz mieć pewność, że pozostaną na miejscu niezależnie od deszczu i nawadniania.

Dodatkowe instrukcje dotyczące przechowywania i transportu pakietów Bioline Syngenta

Korzystając z pakietów Bioline Syngenta, należy również starannie je przechowywać i transportować. Na przykład saszetki są wrażliwe na ciepło, więc uważaj, aby nie wieszać ich w miejscu, w którym światło słoneczne pada lub w pobliżu rur grzewczych. Bioline AgroSciences zaleca również obracanie pojemnika, aby pomóc rozprowadzić roztocza w materiale nośnikowym.

Wreszcie, najlepiej jest użyć środków kontroli biologicznej w ciągu 18 godzin od ich otrzymania. Jeśli transport i przechowywanie są konieczne, trzymaj je w miejscu o wilgotności 65% i temperaturze od 50 do 59 ° F.

Co to są pakiety Bioline Syngenta?

Pakiety Bioline Syngenta to środki kontroli biologicznej wykorzystujące system kontrolowanego uwalniania. Jako ogrodnik systemy kontroli biologicznej są znacznie lepsze niż stosowanie środków owadobójczych, szczególnie jeśli uprawiasz rośliny do spożycia. Rolnicy szklarni wybierają środki kontroli biologicznej, ponieważ są one ograniczone pestycydami, które byłyby dozwolone do użytku w pomieszczeniach.

Dlatego nadal możesz być dumny z produkcji roślin wolnych od pestycydów i nie martwić się o szkodniki z pomocą pakietów Bioline Syngenta. Pakiety te mogą zapobiegać wzrostowi populacji mączlików, roztoczy szerokich i wciornastków poprzez zwalczanie ich na wczesnym etapie rozmnażania lub wysiewu, gdzie rośliny są bardziej wrażliwe. W ten sposób możesz zapobiec inwazji i uniknąć problemów, gdy ich liczba jest znacznie trudniejsza do kontrolowania.

W porównaniu z aplikacjami do rozgłaszania, te saszetki uwalniają roztocza nawet przez osiem tygodni. Można ich używać na wczesnym etapie rozwoju roślin bez ryzyka uszkodzenia ich wzrostu. W porównaniu z pestycydami, które mogą być zbyt surowe dla Twoich upraw, stosowanie drapieżnych i pożytecznych owadów nie stanowi zagrożenia dla młodych i wrażliwych roślin.

Jakie są środki kontroli biologicznej oferowane przez Bioline Syngenta

Bioline Agrosciences oferuje różne środki kontroli biologicznej w 29 produktach. Obejmują one pożyteczne osy, roztocza, nicienie i chrząszcze. Znajdziesz również środki kontroli biologicznej ze specyfikacjami dla upraw, takich jak jagody.

Na przykład Amblyline ™ uwalnia Amblyseius cucumeris do zwalczania populacji wciornastków i przędziorków. Adrenalina uwalnia kolejny drapieżny roztocz, który radzi sobie z małymi stawonogami, a także odżywia się pyłkiem. Ten środek kontroli biologicznej jest idealny do prewencyjnej ochrony cieplarnianej.

Firma posiada również drapieżne osy i muszki do zwalczania mszyc, Aphiline Berry, która jest szczególnie przydatna dla rosnących jagód, a Aphiline Veg jest najlepsza do mieszanych upraw ozdobnych. Jeśli masz wełnowce, weź pod uwagę Chrysoline i Cryptoline, podczas gdy Digline jest najlepsza dla szkodników liściastych, a Exhibitline Hb dla larw czarnuszki winorośli powszechnych w roślinach ozdobnych i jagodach. W przypadku komarów można użyć Hypoline i Phytoline, a firma ma również drapieżne chrząszcze do ochrony przed szkodnikami glebowymi i kompostowymi.

Wniosek

Jedną z najlepszych zalet uprawy w szklarni jest to, że można ją uczynić tak naturalną i organiczną, jak to tylko możliwe. Obejmuje to pomijanie pestycydów i stosowanie środków kontroli biologicznej, ale czy wiesz, jak optymalnie stosować pakiety Bioline Syngenta?

Pakiety Bioline Syngenta są szybkie i proste w użyciu i możesz z nich skorzystać na wczesnym etapie, ponieważ nie uszkadzają młodych roślin. Korzystanie z nich jest tak proste, jak umieszczenie jednej saszetki na tacę lub doniczkę, a roztocza będą wypuszczać nawet przez osiem tygodni.

Ogólnie rzecz biorąc, środki kontroli biologicznej rozwiązują problem ogrodników szklarniowych, którzy nie mogą stosować pestycydów w pomieszczeniach. Pamiętaj tylko, aby trzymać paczki z dala od źródeł ciepła i zużyć je w ciągu 18 godzin od otrzymania.

Jak dobrze korzystać z środków ochrony biologicznej

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Uprawa jadalnych kwiatów w tunelu ogrodowym

Jadalne kwiaty to dla wielu osób zupełna nowość, pomimo tego że od wieków spożywa się je na różny sposób. Istnieje…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak i kiedy dzielić trawy ozdobne? 2 proste kroki

Postaramy się o udzielenie jak najprostszej odpowiedzi na pytanie, o to, jak dzielić trawy ozdobne. W tym celu opiszemy dwa…

Więcej
Tunele foliowe

3 powody, dla których pomidory lepiej rosną w szklarni

Przedłużenie sezonu wegetacyjnego, ochrona przed zmianami temperatury i gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi oraz bezpieczne środowisko uprawy to odpowiedzi na pytanie, dlaczego…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak sadzić i uprawiać jarmuż | Najlepsze rośliny towarzyszące

Wygląda na to, że wszyscy mają obsesję na punkcie tej zielonej rośliny liściastej, robi ona furorę na stołach osób zainteresowanych…

Więcej
Tunele foliowe od A do Z

Jakie kupić akcesoria do tunelu foliowego?

Posiadanie tunelu foliowego umożliwia wydłużenie wegetacji roślin i prowadzenie ekologicznych upraw pod osłonami. Po wyborze stelażu oraz osłony nadchodzi moment…

Więcej
Tunele foliowe od A do Z

Tunele foliowe bez tajemnic

Tunele foliowe wraz z upływem czasu stają się coraz bardziej powszechnym elementem krajobrazu. W wyspecjalizowanych gospodarstw rolnych oraz przydomowych ogrodach…

Więcej