Jak uprawiać winogrona w małej szklarni lub tunelu? | KrosAgro

Jak uprawiać winogrona w małej szklarni lub tunelu KrosAgro

Jak uprawiać winogrona w małej szklarni to fascynująca informacja, o której warto się dowiedzieć. Skoro rolnicy w dużej mierze zależą od klimatu, czy winogrona są świetne na jesień?

Jest wiele osób, które są zaskoczone, gdy wiedzą, że winogrona można uprawiać poza cieplejszym klimatem. Nie jest to trudne, ponieważ istnieją specjalne wskazówki dotyczące uprawy w szklarni.

Na przykład, gdy jesteś na kontynencie europejskim lub w Ameryce Północnej, wykorzystanie szklarni do uprawy winogron zwiększy szanse na uzyskanie ich w dobrej kondycji. Ponadto, gdy uprawiasz w szklarni, możesz mieć słodszy smak i lepszą jakość owoców, chociaż uprawa w szklarni nie jest niezbędna. Możesz to zrobić również w swoim ogrodzie.

Na początku zwróć uwagę, że winorośle mogą dobrze rosnąć i mogą zajmować dużo miejsca, więc jeśli masz małą szklarnię, możesz ograniczyć ją tylko do winorośli i uprawiać ją w wannie. Kiedy tak się dzieje, możesz ograniczyć korzenie i mogą się zmniejszyć.

Twój przewodnik po uprawie winogron w małych szklarniach

W szczególności istnieją trzy metody uprawy i sadzenia winogron w szklarni. Kiedy jesteś właścicielem bardziej masywnej szklarni, możesz zacząć od tego, że winogrono ma korzeń z zewnątrz lub od wewnątrz. Następnie, gdy masz mniejszą przestrzeń szklarniową, możesz wykorzystać wannę na rośliny tak samo, jak tam, gdzie możesz sadzić odmiany na większych przestrzeniach.

Korzenie w obrębie

Istnieją również opcje sadzenia w pojemniku lub na granicy, mając korzenie w szklarni. Metoda opiera się na cieple gleby, przyczyniając się do wczesnego wzrostu, ale ogrodnicy muszą również wziąć pod uwagę, że ponieważ znajduje się ona w środku, wymagane są urządzenia do nawadniania, z większą starannością ze strony odpowiedzialnego rolnika – ciebie.

Używanie wanny do sadzenia

Jedną z zalet uprawy w wannie jest to, że można je wynieść na zewnątrz po zakończeniu uprawy. Winorośle są również odporne, a szklarnia służy do zwiększenia owocowania winogron. Przycinanie powinno zająć około sześciu pędów, aby winorośl nie zaszkodziła w nadchodzących miesiącach.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji winogron

Ponadto, co możesz zrobić, to podlewać winorośle co najwyżej dziesięć dni na drodze do wzrostu, a nawet częściej, gdy są uprawiane w doniczkach. Należy jednak pamiętać, że korzenie na zewnątrz wymagają mniej wody, chyba że występuje susza.

Kiedy winorośl przekształca się w kwiaty, winogrona mogą wymagać pomocy przy zapylaniu. Możesz zapylić ręcznie za pomocą pióra lub potrząsać łodygami, gdy szklarnia się nagrzeje. Każda z metod może pomóc w przenoszeniu pyłku pomiędzy kwiatami.

Czy ogrodnik może uprawiać winorośl w swojej szklarni?

Zdecydowanie i tak, ogrodnik może być w stanie uprawiać i mieć winorośl w szklarni. Nie będziesz potrzebować szklarni podczas uprawy winogron, ponieważ istnieją odmiany, które mogą świetnie sobie radzić na świeżym powietrzu.

Jednak możesz rosnąć w mini szklarni, jeśli spojrzysz na zastosowanie innej metody niż oryginał. Pamiętaj, że winorośle są sadzone z obramowaniem we wnętrzach, a na zewnątrz są trenowane przez otwór w szklarni.

Czy możesz uprawiać winogrona w swojej oranżerii?

Tak, zdecydowanie możesz uprawiać winogrona w oranżerii. Winorośle z winogron to piękne rośliny, które można uprawiać w szklarni i oranżerii. Wymagają jednak kilku pomieszczeń do pracy, a winorośl może wyglądać dużo dla małej szklarni, ale w przypadku większych musisz przeznaczyć trzy i jedną czwartą stopy na posiadanym obszarze.

Winogrona w szklarni mogą okazać się najlepsze, gdy korzenie są uprawiane poza szklarnią, a ich winorośle są trenowane w szklarni z lukami blisko poziomu gruntu. Niemniej jednak, gdy nie jest to możliwe, można uprawiać rośliny bezpośrednio na granicy szklarni, ale wymagają one więcej nawadniania.

Ile miejsca potrzebują winorośle?

W szklarni lub ogrodzie domowym winorośl może być sadzona w odległości co najmniej sześciu cali od ścian, z co najmniej trzema stopami odstępu między każdą z twoich winorośli. Zaangażowanie się w agresywne przycinanie pozwoli ci uzyskać dostęp do wystarczającej ilości słońca, aby osiągnąć wymagania dla winogron, aby zapewnić lepsze plony.

Możesz też sadzić winogrona w bardziej znaczących odstępach, do ośmiu stóp od siebie, zgodnie z wielkością ogrodu.

Wniosek

Podstawową zasadą podczas uprawy winogron w szklarni jest zdobycie wiedzy na temat tego, co robić. Jak uprawiać winogrona w małej szklarni, nigdy nie jest to nauka o rakietach. Możesz znaleźć więcej zasobów, które Cię poprowadzą. Są też dostawcy szklarni, z którymi możesz współpracować, aby znaleźć lepsze owoce i warzywa, od farmy po świeże. Baw się dobrze podczas prac ogrodniczych.

Jak uprawiać winogrona w małej szklarni lub tunelu KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Tunele foliowe

Uprawy pod osłonami w tunelu foliowym

Uprawy pod osłonami w tunelu foliowym to znacznie skuteczniejsze rozwiązanie niż plantacja warzyw, owoców lub ziół na otwartej przestrzeni. Konstrukcja…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Która hala dla rolnictwa – cena, projekt, sprzedaż?

Marka Krosagro od wielu lat tworzy struktury do upraw pod osłonami, dlatego w pełni rozumiemy, jak ważna jest przestrzeń. Nie zawsze chodzi…

Więcej
Tunele foliowe

Wentylacja w tunelu foliowym

Lato tego roku to połączenie ciepłych i deszczowych dni, które mają również wpływ na warunki panujące pod osłoną. W cieplarni…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak sadzić i uprawiać jarmuż | Najlepsze rośliny towarzyszące

Wygląda na to, że wszyscy mają obsesję na punkcie tej zielonej rośliny liściastej, robi ona furorę na stołach osób zainteresowanych…

Więcej
Bez kategorii

Namioty garażowe i magazynowe

Namioty garażowe i magazynowe to coraz chętniej wybierane konstrukcje do przechowywania maszyn, pojazdów i sprzętu. Modułowe, a zarazem mobilne struktury,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Dlaczego agrotkanina w tunelu foliowym?

Istotne dla farmerów jest zoptymalizowanie i dopasowanie technologii oraz metod do upraw pod osłonami. Przemyślane rozwiązania sprawią, że obiekt będzie…

Więcej