Jak rozmieścić rośliny w małej szklarni lub tunelu KrosAgro

Jak rozmieścić rośliny w małej szklarni lub tunelu KrosAgro

Jeśli dopiero zaczynasz zajmować się ogrodnictwem szklarniowym, prawdopodobnie zastanawiasz się, jak umieścić rośliny w małej szklarni. Najlepszy sposób umieszczenia roślin w szklarni zależy od rodzaju uprawianych roślin. Na przykład, jeśli masz wielopoziomową szklarnię, możesz umieścić na niej rośliny, które potrzebują najwięcej światła słonecznego. Ale ponieważ większość roślin najlepiej rozwija się w świetle słonecznym, lepiej jest uważać na to, gdzie umieszcza się szklarnię.

Najlepszym miejscem dla Twojej szklarni jest miejsce, w którym dostaje się najwięcej światła słonecznego od jesieni do zimy, zwykle w południowej lub południowo-wschodniej części domu. Więcej na ten temat poniżej.

Gdzie umieścić szklarnię?

Im bliżej domu znajduje się szklarnia, tym lepiej. Jest to dla Ciebie wygodniejsze i bardziej prawdopodobne, że faktycznie go użyjesz. Wybierając najlepsze miejsce, weź pod uwagę również dostęp do prądu i wody, jeśli planujesz zainstalować system nawadniający lub systemy ogrzewania / chłodzenia.

Poszukaj miejsca, które ma maksymalną ekspozycję na słońce przez co najmniej sześć godzin bezpośredniego światła słonecznego dziennie, szczególnie w sezonie zimowym. Jeśli nie możesz znaleźć obszaru o dużym nasłonecznieniu lub jeśli mieszkasz na obszarach deszczowych, możesz zamiast tego użyć świateł do uprawy.

Co możesz uprawiać w szklarni?

Chociaż w szklarni można sadzić prawie wszystko, najbardziej odpowiednie są te, które najlepiej rosną (czasami tymczasowo) w pojemnikach. Te rośliny powinny również pasować do mikroklimatu w Twojej mini szklarni.

Oto niektóre z najpopularniejszych roślin, które można uprawiać w szklarni:

Warzywa

Warzywa zimne doskonale sprawdzają się w nieogrzewanych szklarniach. Groch, marchew, sałata i inne rośliny uprawiane w okresie zimowym mogą tolerować zimno, więc nie musisz instalować systemu ogrzewania, chyba że mieszkasz na obszarach o ekstremalnie niskich temperaturach.

Wiele z tych warzyw dobrze rośnie na obszarach półcienistych, więc nie musisz instalować oświetlenia, aby pomóc im rosnąć. Pamiętaj jednak o zapewnieniu odpowiedniej wentylacji. Możesz umieścić mały wentylator na upalne dni na początku sezonu.

Z drugiej strony warzywa z ciepłego sezonu, takie jak papryka, pomidory i ogórki, najlepiej rosną w temperaturach od 55 do 86 stopni F. Jeśli mieszkasz w zimnych regionach, może być konieczne dodanie świateł do uprawy. Ale jeśli nie chcesz wydawać dużo, możesz naturalnie ogrzać szklarnię, umieszczając folię bąbelkową na ścianach, malując ściany / plastik na czarno, izolując szklarnię i dodając kompost.

Ozdoby

Niektóre z najpopularniejszych roślin ozdobnych uprawianych w szklarni to petunie, szałwie, bratki, pelargonie, niecierpki, kalady, paprocie i chryzantemy. Chociaż rośliny te można łatwo uprawiać na zewnątrz, hodowanie ich w szklarni izoluje pyłek, ułatwiając roślinom rozmnażanie się z sadzonek.

Tropikalne

Ponieważ masz kontrolę nad mikroklimatem w szklarni, możesz uprawiać tropikalne rośliny i kaktusy, nawet jeśli mieszkasz w chłodniejszych obszarach. Jeśli chcesz uprawiać niezwykłe rośliny, szklarnia jest idealnym miejscem dla kaktusów, roślin mięsożernych i innych egzotycznych roślin.

Czy inwestowanie w mały zestaw do szklarni to świetny pomysł?

Inwestycja w małą szklarnię to jedna z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić, ponieważ będziesz mieć do wyboru szeroki wachlarz kształtów i rozmiarów, chroni młode rośliny przed szkodnikami i zwierzętami, chroni je przed niepogodą, możesz używaj go, nawet jeśli masz ograniczoną przestrzeń i jest idealny dla początkujących ogrodników szklarniowych. Aby bliżej przyjrzeć się najlepszym powodom, dla których warto zainwestować w mały zestaw do szklarni, sprawdź to:

Masz do wyboru szeroką gamę kształtów i rozmiarów

Szklarnie mają różne kształty i rozmiary, a także nie muszą mieć szklanych ścian. Dla przeciętnego ogrodnika możesz wypróbować mini szklarnie, aby posadzić ulubione owoce i warzywa. W ten sposób będziesz mógł korzystać z zalet szklarni bez konieczności inwestowania tysięcy.

Chroni twoje rośliny przed szkodnikami i zwierzętami

Niektóre owady i zwierzęta chciałyby zjeść Twoje produkty. Gryzonie, szopy, wiewiórki, mszyce i chrząszcze mogą zniszczyć lata ciężkiej pracy w ciągu jednego dnia. Umieszczenie ich w szklarni chroni je przed nieznośnymi stworzeniami, a Twoje rośliny pozostaną zdrowe.

Chroni rośliny przed niepogodą

Pojedyncza burza może zniszczyć wszystkie twoje rośliny. Kiedy nadchodzą zamiecie, silne wiatry, ulewne deszcze i nadmierne upały, najlepiej przechowywać rośliny w szklarni. Poza tym trzymanie ich w zamkniętej przestrzeni chroni je również przed chorobami zakaźnymi sąsiednich roślin.

To świetne rozwiązanie dla osób z ograniczoną przestrzenią w ogrodzie

Uwielbiasz ogrodnictwo, ale masz tylko ograniczoną przestrzeń w ogrodzie? Mini szklarnia jest kompaktowa, idealna na balkony, patio, podwórka, a nawet na blatach. Standardowy rozmiar szklarni to około 6 stóp kwadratowych. Mimo że jest mniejsza niż przeciętna szklarnia, działa tak samo.

Jest idealny dla początkujących ogrodników szklarniowych

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ogrodnictwie szklarniowym, zacznij od mini szklarni. Działają jak zwykła szklarnia bez wysokiej ceny. Gdy już wiesz wszystko, co musisz o nim wiedzieć, możesz zdecydować, czy chcesz uaktualnić go do bardziej trwałego, czy nie.

Ostatnie przemyślenia na temat umieszczania roślin w małej szklarni

Ponownie, sposób umieszczenia roślin w małej szklarni zależy od rodzaju uprawianych roślin. Aby uzyskać najlepsze wyniki, umieść szklarnię w miejscu, w którym jest najwięcej światła słonecznego. Przy odpowiedniej pielęgnacji będziesz mógł przez wiele lat czerpać korzyści z ogrodnictwa szklarniowego.

Jak rozmieścić rośliny w małej szklarni lub tunelu KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Tunele foliowe

Uprawy organiczne w tunelu foliowym

Organiczne jedzenie stało się symbolem zdrowego trybu życia. Coraz więcej osób szuka warzyw i owoców, które nie zawierają żadnych sztucznych…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak wyhodować gomfrenę? Uprawa i pielęgnacja gomfreny kulistej

Gomfrena kulista (Gomphrena globosa) inaczej zwana wiecznikiem kulistym, to jednoroczna roślina, pochodząca z międzyzwrotnikowych, suchych terenów Ameryki Środkowej i Południowej,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak niskie temperatury mogą tolerować chryzantemy z grupy ”Garden Mums”?

Ponieważ jesień jest tuż za rogiem, prawdopodobnie zastanawiałeś się: „Jakie chłody mogą tolerować chryzantemy z grupy Garden Mums?” Piękne, intensywne…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Namioty magazynowe – kompleksowa ochrona

Namioty magazynowe to niedrogie rozwiązania, które cieszą się popularnością zarówno wśród klientów indywidualnym, jak i firm. Te przenośne konstrukcje ze…

Więcej
Bez kategorii

Mobilny namiot warsztatowy

Mobilny namiot warsztatowy to uniwersalna struktura, która umożliwia niewielkim kosztem pozyskanie dodatkowej przestrzeni do pracy i magazynowania. To niekonwencjonalne rozwiązanie…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać gorczycy sarepskiej w tunelu foliowym?

Musztardowiec to orientalna roślina o wykwintnym smaku. Jest ona głównym składnikiem musztardy, tak więc smakoszom z całą pewnością przypadną do…

Więcej