Jak utrzymywać ciepło roślin w mini szklarni? | KrosAgro

Jak utrzymywać ciepło roślin w mini szklarni| KrosAgro

Być może jedną z rzeczy, które chcesz dowiedzieć się, jest to, jak utrzymywać ciepło roślin w mini szklarni. Jeśli dopiero zaczynasz zajmować się ogrodnictwem w mini szklarniach, możesz być pewien, że te zamknięte przestrzenie są idealne, aby zapewnić roślinom ochronę, której potrzebują podczas tych mroźnych zimowych miesięcy. Jednak gdy temperatura zacznie spadać niżej niż zwykle, musisz zapewnić swoim uprawom dodatkowe ciepło.

Jeśli uważasz, że środki, które musisz podjąć, aby tak się stało, wymagałyby użycia energii elektrycznej, pomyśl jeszcze raz. Oto niektóre z często zadawanych pytań dotyczących utrzymywania ciepła roślin w mini szklarni:

Jak utrzymać ciepło w mojej mini szklarni?

Musisz zapobiegać ucieczce ciepła z wnętrza swojej mini szklarni podczas tych mroźnych zimowych nocy. Dobra wiadomość jest taka, że ​​nie będziesz musiał rozbijać banku, aby to się stało. Sprawdź najlepsze sposoby na utrzymanie ciepła w mini szklarni:

Użyj ogrodniczej folii bąbelkowej

Jednym ze sposobów, aby to zrobić bez rozbijania banku, jest ocieplenie mini szklarni za pomocą ogrodniczej folii bąbelkowej, którą można łatwo znaleźć w najbliższym centrum ogrodniczym. Pamiętaj, że zwykła folia bąbelkowa nie będzie wystarczająco mocna, aby wytrzymać promienie ultrafioletowe i zapewnić roślinom ochronę, której potrzebują. Należy pamiętać, że stosowanie ogrodniczych folii bąbelkowych z większymi bąbelkami może lepiej izolować rośliny.

Napełnij szklane butelki wodą

Innym sposobem jest użycie szklanych butelek i napełnienie ich wodą. W ciągu dnia te wypełnione wodą butelki pochłaniają ciepło słońca, aby w nocy mogły je oddać z powrotem do roślin.

Utrzymuj dobrą wentylację mini szklarni

Ponieważ rośliny uwalniają tlen i wilgoć po zużyciu CO2, mają tendencję do zubożenia swojego środowiska wzrostu z CO2 i sprzyjają rozwojowi szkodliwej pleśni, pleśni i grzybów. Z tego powodu najlepiej jest upewnić się, że mini szklarnia jest dobrze wentylowana. Aby to zrobić, musisz otwierać otwory wentylacyjne szklarni w ciągu dnia i zamykać je w nocy.

Podnieś swoje rośliny z ziemi

Ponieważ ziemia staje się zimna zimą, możesz pomóc utrzymać rośliny w cieple, jeśli trzymasz je nad ziemią. Spróbuj umieścić jedną warstwę glinianych kamyków w dolnej części swoich garnków.

Czy małe szklarnie potrzebują światła do uprawy?

Kiedy uprawiasz rośliny w mini szklarni, pamiętaj, że nic nie może się równać z naturalnym światłem. Jednak możesz potrzebować dodatkowego światła, jeśli chcesz uprawiać rośliny w środku sezonu zimowego lub jeśli umieszczenie mini szklarni nie pozwala roślinom uzyskać wystarczającej ilości światła słonecznego. Pamiętaj, że musisz ostrożnie wybierać rodzaj oświetlenia, którego używasz, ponieważ wybór niewłaściwych może negatywnie wpłynąć na wzrost Twoich roślin.

Ile światła potrzeba w mini szklarni?

Generalnie mini szklarnie potrzebują codziennie około 6 godzin pełnego lub bezpośredniego światła. Jeśli nie można tego osiągnąć przy naturalnym oświetleniu, należy rozważyć zastosowanie dodatkowego oświetlenia. Jeśli się zastanawiasz, dodatkowe oświetlenie sprzyja wzrostowi upraw, a także plonom dzięki zastosowaniu wielu sztucznych świateł o dużej intensywności.

Czy możesz mieć mini szklarnię w pomieszczeniu?

Oczywiście, że możesz!

Jeśli kupisz mini szklarnię, możesz uprawiać prawie wszystko, co chcesz. W przeciwieństwie do tego, co początkowo sądziłeś, ustawienie mini szklarni w mieszkaniu lub na dachu będzie wymagało tylko niewielkiej uwagi. Aby stworzyć idealne środowisko wzrostu dla swoich roślin, możesz również dodać kontrolę temperatury i wilgotności, a także oświetlenie do uprawy.

Czy powinienem zainwestować w mini szklarnie?

Tak! Inwestycja w mini szklarnię jest zdecydowanie tego warta, ponieważ oferuje wiele korzyści dla Ciebie i Twoich roślin. Sprawdź powody, dla których warto zainwestować w mini szklarnię:

Możesz go używać nawet przy ograniczonej przestrzeni

Ponieważ mini szklarnie są dalekie od zajmowania przestrzeni, najlepiej sprawdzają się w ogrodnikach z ciasnymi przestrzeniami mieszkalnymi. Co więcej, możesz łatwo przesuwać te zamknięte przestrzenie, jeśli chcesz, aby rośliny miały więcej słońca lub przenosiły je w zacienione miejsca w ciągu dnia.

Twoje rośliny mogą zmaksymalizować swój potencjał wzrostu

Jedną z najlepszych rzeczy w mini ogrodnictwie jest fakt, że będziesz w stanie stworzyć idealne środowisko dla swoich roślin przez cały rok. W przeciwieństwie do tradycyjnego ogrodnictwa na zewnątrz, które powoduje, że rośliny są narażone na trudne warunki pogodowe, szkodniki i niszczycielskie zwierzęta, mini szklarnia zapewnia im ochronę, której potrzebują. Co więcej, mini szklarniowe ogrodnictwo pozwala również kontrolować poziom temperatury i wilgotności wewnątrz zamkniętej przestrzeni.

Doskonale nadaje się do uprawy wrażliwych roślin

Mini szklarnia ułatwia uprawę wrażliwych roślin, które mają swój własny zestaw wyjątkowych potrzeb. Na przykład, możesz utrzymać storczyki w dobrym stanie, jeśli hodujesz je w mini szklarni, która zapewnia im wystarczający cień, a także dobrze napowietrzoną glebę, która sprzyja dobrym drenażowi. Nawet jeśli pogoda na zewnątrz nie jest sprzyjająca dla twoich orchidei, nie musisz się martwić o wahania temperatury.

Myśli o tym, jak utrzymać rośliny w cieple w mini szklarni

Kiedy już zorientujesz się, jak utrzymywać ciepło roślin w mini szklarni, nadszedł czas, aby pozwolić sobie na poznanie wspaniałych zalet ogrodnictwa w mini szklarni. Kup już dziś swoją własną mini szklarnię!

Jak utrzymywać ciepło roślin w mini szklarni| KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Ocynkowane hale namiotowe

Ocynkowane hale namiotowe, a w zasadzie stalowe elementy, z których powstają, poddaje się procesowi cynkowania w celu zabezpieczenia przed korozją….

Więcej
Tunele foliowe od A do Z

7 sposobów, które pomogą Ci zapobiegać pleśnieniu sadzonek w tunelu

Chcąc z sukcesem uprawiać sadzonki w szklarni lub tunelu, musisz poznać specyfikę tego zajęcia. Hodowla roślin pod osłonami przynosi wiele…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak długo kiełkują nasiona ogórka?

Odpowiedź na pytanie, jak długo trwa kiełkowanie nasion ogórka, brzmi: od 3 do 10 dni. Dlatego właśnie rośliny te są…

Więcej
Tunele foliowe

Idealna temperatura do uprawy pomidorów w tunelu foliowym

Idealna temperatura do uprawy pomidorów w tunelu foliowym wynosi od 21°C do 27°C w ciągu dnia. Możemy zadać pytanie o…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uniknąć osłabienia gleby w tunelu foliowym?

Wielosezonowa uprawa jednego gatunku roślin lub tej samej rodziny, na tym samym stanowisku, wywołuje zmęczenie ziemi. To zaś prowadzi do…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać róże w donicach? 8 prostych wskazówek

Róże mają wiele odmian, a ten artykuł skupia się na tym, jak sadzić w donicach powalająco piękne róże odmiany knock-out….

Więcej