Cztery wskazówki: jak uprawiać dynię w małym tunelu?

Cztery wskazówki: jak uprawiać dynię w małym tunelu

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak uprawiać squasha w małej szklarni, jesteś we właściwym miejscu. Chociaż początkujący w ogrodnictwie szklarniowym mogą pomyśleć, że rozpoczęcie pracy może być onieśmielające, uprawa wysokiej jakości dyni w małej, zamkniętej przestrzeni nie jest niemożliwa. Pomyśl o świeżych produktach ekologicznych, których możesz się spodziewać przez cały rok.

Na początek wiedz, że istnieją dwie główne klasyfikacje odmian dyni – letnie i zimowe. Należy jednak zauważyć, że te klasyfikacje niekoniecznie odnoszą się do sezonowego typu tego owocu (tak, dynia jest rodzajem owocu), ale odnoszą się do jego nietrwałości.

Na przykład, możesz przez kilka miesięcy przechowywać nasiona dyni o twardej skórce, jak pożywne piżmo, zanim zdecydujesz się je spożyć. Z drugiej strony, cieńsze, ale słodsze letnie dynie, takie jak cukinia, można przechowywać tylko przez około dwa tygodnie przed spożyciem.

Wskazówki dotyczące siewu nasion squasha

Ponieważ mini szklarnia pozwala na uprawę ulubionych roślin niezależnie od pory roku czy pogody na zewnątrz, uprawa w nich nasion dyni jest niezwykle łatwa. Spójrz na te kroki, aby uzyskać przewagę:

Wskazówka nr 1. Zasiej jedno ziarno na doniczkę.

Musisz zacząć swoje nasiona dyni w doniczkach. Upewnij się jednak, że wysiewasz jedno ziarno na doniczkę o długości od 3 do 4 cali. Należy pamiętać, że zasianie nasion dyni zajmuje tylko około cala głębokości, zanim całkowicie pokryje się je ziemią i podlewa.

Wskazówka nr 2: wybierz odpowiedni rodzaj gleby.

Chociaż wszystkie rodzaje dyni najlepiej rosną w ciepłej glebie, musisz upewnić się, że rodzaj gleby, której używasz, jest dobrej jakości. Byłoby idealnie, gdyby zostało zmieszane z obornikiem lub kompostem. Co więcej, Twoja kabaczka będzie rosła najlepiej, jeśli gleba ma poziom pH około 5,5 do 6,8.

Wskazówka nr 3: stwórz idealne środowisko do uprawy nasion.

Jedną z najlepszych rzeczy w uprawie squasha w małej szklarni jest fakt, że możesz zmaksymalizować potencjał wzrostu swojej rośliny. Dzięki mini ogrodnictwu szklarniowemu możesz kontrolować poziom temperatury w zamkniętej przestrzeni. Upewnij się, że Twoja mini szklarnia jest dobrze ogrzana i umieszczona w miejscach, w których rośliny mogą być bardzo nasłonecznione.

Jeśli sadzisz dynie letnie, pamiętaj, że kwitną w temperaturach od 15˚C do 23˚C. Jakikolwiek wzrost temperatury spowoduje opadanie kwiatów, ale owoce będą nadal dojrzewać. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy Twoje nasiona już wyrastają z doniczek.

Innym sposobem na zapewnienie, że sadzonki dyni będą miały wystarczająco dużo miejsca do wzrostu, jest sadzenie ich na podwyższonych łóżkach. Jeśli chodzi o podlewanie, upewnij się, że robisz to regularnie. Należy jednak unikać podlewania bezpośrednio nad roślinami, ponieważ doprowadzi to do gnicia z powodu gromadzenia się wody wokół szyi.

Wskazówka nr 4: sprawdź, czy nasiona są gotowe do przeniesienia w większych doniczkach lub wyhodowania toreb

Nasiona, które zasadziłeś, nie mogą pozostać na zawsze w małych miejscach. W końcu będziesz musiał przenieść je do większych doniczek. Przestrzeń do wzrostu jest jednym z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę podczas przenoszenia nasion dyni.

Upewnij się, że transportujesz nasiona we właściwym czasie. Pamiętaj, że jeśli twoje nasiona dyni są odpowiednio pielęgnowane, mają tendencję do szybkiego wzrostu. Chociaż czas w dużej mierze zależałby od rodzaju nasion dyni, które zasadziłeś, a także od środowiska wzrostu nasion, będziesz wiedział, że są gotowe do przeniesienia, gdy zaczniesz widzieć ich korzenie widoczne przez spód mniejszego garnki.

Pamiętaj, aby przenieść je do doniczek o długości około 5 cali lub większej, aby rośliny miały wystarczająco dużo miejsca, aby wyrosły z korzeni. Ostatecznie będziesz musiał przenieść je do worków do uprawy. Jeśli nie jesteś tego świadomy, centralny korzeń rośliny dyniowatej zwykle wytwarza około 4 do 6 łodyg z dużymi i szerokimi liśćmi, które mogą z łatwością atakować każdą przestrzeń.

Jakie są zalety mini szklarni ogrodniczych?

Jeśli nadal nie masz pewności co do ogrodnictwa w mini szklarni, wiedz, że oferuje on wiele korzyści, w tym bezpieczeństwo ogrodu i większe oszczędności na zakupach spożywczych. Aby przyjrzeć się bliżej każdej z tych korzyści, sprawdź to:

Twoje rośliny będą dobrze chronione

Dzięki szklarni, która chroni Twoje rośliny, nie musisz martwić się zamieciami, silnymi wiatrami, gradem i nadmiernymi deszczami. W przeciwieństwie do tradycyjnych ogrodników ogrodowych nie musisz wymyślać awaryjnych przygotowań, aby chronić rośliny przed trudnymi warunkami pogodowymi. Co więcej, ponieważ masz większą kontrolę nad tym, co wchodzi i wychodzi z Twojej szklarni, możesz powstrzymać destrukcyjne robaki i zwierzęta.

Zaoszczędzisz więcej na zakupach spożywczych

Ponieważ Twoja mała szklarnia pozwala na uprawę organicznej żywności, możesz mieć stały zapas pysznych i świeżych produktów przez cały rok. Nie będziesz musiał mieć wpływu na wahania cen żywności z powodu warunków pogodowych lub kosztów transportu ich do Twojej okolicy.

Dowiedz się, jak dziś uprawiać squasha w małej szklarni!

Teraz jest najlepszy czas, aby dowiedzieć się, jak uprawiać squash w małej szklarni, abyś mógł doświadczyć korzyści, jakie się z tym wiążą.

Cztery wskazówki: jak uprawiać dynię w małym tunelu

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Tunele foliowe

Jaki profesjonalny tunel foliowy kupić?

Już prawie koniec sierpnia, zbliża się więc moment, w którym należy zdecydować, co dalej z tunelem foliowym. Farmerzy uprawiający rośliny…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać katarantus różowy? Uprawa i pielęgnacja barwinka madagaskarskiego

W ostatnim czasie w naszych domach i ogrodach coraz częściej goszczą piękne, egzotyczne rośliny. Jedną z nich, jest pochodzący z…

Więcej
Bez kategorii

Wilgotność w uprawie pod osłonami

Wilgotność w uprawie pod osłonami to jeden z istotnych parametrów uprawy. Utrzymanie odpowiednich warunków wewnątrz bariery sprawia, że plon dojrzewa…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak ukorzenić sadzonki pelargonii?

Istnieje kilka prostych kroków do zapoznania, jeśli chcesz z sukcesem rozmnożyć pelargonie z sadzonek. Pelargonie są to bowiem rośliny, z…

Więcej
Hodowla zwierząt

Czy warto hodować ślimaków w tunelu foliowym?

Hodować ślimaków w tunelu foliowym zyskuje w Polsce popularność, a zapotrzebowanie na skorupiaki z sezonu na sezon rośnie. W tym…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać fuksje w tunelu foliowym? | Uprawa i pielęgnacja fuksji

Fuksja to uznawana za jedną z najpiękniejszych z istniejących, roślin kwiatowych. W zdumienie i zachwyt wprawiają jej podobne do spódniczki…

Więcej