Jak przekształcić szklarnię w kurnik? | Porady od KrosAgro

Jak przekształcić szklarnię w kurnik | Porady od KrosAgro

Jeśli jesteś hodowcą drobiu przydomowego, który ma na swoim podwórku szklarnię, możesz chcieć dowiedzieć się, jak przekształcić szklarnię w kurnik. Aby zacząć, czytaj dalej.

Czy kurniki potrzebują słońca lub cienia?

Wszystko zależy od tego, gdzie mieszkasz, ponieważ typowy klimat w twoim położeniu geograficznym decyduje o tym, czy powinieneś umieścić kurnik w słońcu, cieniu lub cętkowanym cieniu. Eksperci twierdzą, że kurnik najlepiej umieścić w miejscu skierowanym na południe. Dzięki temu będą w cieniu podczas gorących letnich dni i uzyskają więcej słońca w najzimniejsze zimowe miesiące.

Czy kurczaki mogą zamarznąć na śmierć?

Tak, mogą, jeśli nie otrzymają opieki, której potrzebują.

Czy kurczaki mogą tolerować zimno?

Aby dać ci wyobrażenie, zimotrwałe rasy, takie jak Silkies, Barnevelder i inne duże odmiany o miękkich piórach, mogą wytrzymać -18 ° C lub 0 ° F, o ile są chronione przed wiatrem i żywiołami.

Chociaż kurczaki chętnie wybrałyby klimat cieplejszy niż chłodniejszy, te odporne stworzenia mogą tolerować spadki temperatury sięgające poniżej punktu zamarzania. Jednak ich naturalna sprężystość nie powinna przeszkadzać w zapewnieniu kurczakom komfortu pomimo zimna.

Dlaczego ktoś powinien umieszczać kurczaki w szklarni?

Kurnik szklarniowy może skutecznie zaspokoić potrzeby Twoich roślin i kurczaków. Jeśli mieszkasz na obszarach o klimacie umiarkowanym, wiesz, że uprawa ulubionych warzyw na swoim podwórku byłaby praktycznie niemożliwa.

Jeśli jednak masz na swoim podwórku szklarnię, możesz jej użyć do wyhodowania odpornych na zimno warzyw, takich jak brokuły, kapusta, jarmuż, sałata, musztarda, szpinak, boćwina i brukselka. Może być również doskonałym miejscem do sadzenia odpornych na zimno ziół, takich jak pietruszka, szałwia i kolendra.

Uprawiając zieleninę, możesz także zapewnić kurczakom schronienie, którego potrzebują, aby mogły utrzymać odpowiednią temperaturę ciała i zwiększyć produkcję jaj w okresie zimowym. Należy jednak pamiętać, że umieszczenie ich w szklarni nie oznacza, że ​​mogą swobodnie poruszać się po całej szklarni. Jeśli nie chcesz narażać swoich liściastych sadzonek, musisz trzymać kurczaki z dala od roślin za pomocą ogrodzeń z drutu i siatki.

Jak zamienić starą małą szklarnię w kurnik?

Większość entuzjastów ogrodnictwa, którzy mieszkają na obszarach o chłodniejszym klimacie, próbuje swoich sił w ogrodnictwie szklarniowym. Jeśli jednak jesteś jednym z tych miłośników zieleni, którzy zdecydowali się skoncentrować na drobiu przydomowym, możesz łatwo przekształcić swoją starą szklarnię w kurnik. Dzięki temu kurczakom będzie ciepło w chłodniejszych miesiącach.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest zabicie deskami po bokach szklarni na co najmniej dwie stopy. Aby utrzymać głębszą ściółkę, możesz dodać czterostopowe ogrodzenie, aby chronić plastik. Możesz także użyć starej półki na książki i dodać deski do przednich części półek, aby utrzymać ją w materiale do zagnieżdżania.

Aby ułatwić wchłanianie obornika, możesz dodać około jednej stopy materiału węglowego, takiego jak liście lub zrębki. Musisz jednak upewnić się, że ilość węgla, którą masz, wystarczy na około 100 dni przy dwóch stopach kwadratowych. na kurczaka. Jeśli chodzi o karmienie, możesz wkraplać pokarm dla drobiu do materiału węglowego, aby obornik dobrze krążył za każdym razem, gdy twoje kurczaki mieszają i drapią węgiel.

Czy można połączyć kurnik i szklarnię?

Odpowiedź brzmi tak. Ta opcja ma wiele zalet, ponieważ sprzyja efektywnemu gospodarowaniu odpadami, oszczędnemu gospodarowaniu i konsekwentnej produkcji jaj przez cały sezon zimowy. Sprawdź tutaj zalety połączenia kurnika i szklarni:

Promuje efektywność marnotrawstwa

Zintegrowanie kurnika z istniejącą szklarnią może pozwolić na efektywne zarządzanie odpadami. Na przykład możesz karmić kurczaki resztkami roślin, podczas gdy twoje rośliny mogą być karmione kompostem wykonanym z mieszanki obornika i ściółki dla kurczaków. Innymi słowy, nie powstają żadne odpady, ponieważ wspierasz symbiotyczny związek między florą i fauną.

Oszczędne gospodarowanie

Nie potrzeba naukowca zajmującego się rakietami, aby zrozumieć korzyści finansowe wynikające z połączenia dwóch budynków jako schronienia dla drobiu i roślin. Po pierwsze, nie będziesz musiał używać więcej materiałów, aby zbudować lub nawet konserwować szklarnię dla kurczaków.

Ponieważ ten rodzaj układu pozwala roślinom uzyskać więcej ciepła i CO2 od kurczaków, możesz oczekiwać, że będą produkować więcej. Podobnie, Twoje kurczaki również skorzystają na tym rozwiązaniu, ponieważ mogą przez cały rok żerować na odpadkach ogrodowych. Dodatkowo szklarnia chroni je przed atakami drapieżników.

Produkcja jaj

Kurczaki utrzymywane w cieple w szklarni nie będą musiały zużywać energii, aby się ogrzać. Z tego powodu będą miały wystarczająco dużo energii, aby utrzymać produkcję jaj przez cały okres zimowy.

Przemyślenia, jak zamienić szklarnię w kurnik

Nauka przekształcenia szklarni w kurnik jest świetna. Nie musisz jednak żegnać swoich dni w ogrodzie, próbując swoich sił w hodowli drobiu przydomowego – ponieważ możesz zrobić jedno i drugie!

Jak przekształcić szklarnię w kurnik | Porady od KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Tunele foliowe

Tunel foliowy podczas upałów

Mijający sierpień wskazuje na powolny koniec lata, choć na zewnątrz utrzymują się wysokie temperatury to czasu na uprawę jest coraz…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Konstrukcje stalowe z kratownicą

Konstrukcje stalowe z wyposaża się w kratownicę, aby ustabilizować i wzmocnić strukturę, aby jeszcze lepiej znosiła warunki atmosferyczne na nią…

Więcej
Hodowla zwierząt

Główne cele hodowli drobiu

W fermie drobiu hodowane są ptaki udomowione. Drób obejmuje kury, indyka, kaczki i gęsi. Kurczaki są najczęstszym ptakiem hodowanym zarówno…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Oferta hal namiotowych

Zwykle w połowie roku, kiedy produkcja w wielu firmach nabiera tempa, a liczba zleceń rośnie, pojawia się kłopot z magazynowaniem….

Więcej
Tunele foliowe od A do Z

7 sposobów, które pomogą Ci zapobiegać pleśnieniu sadzonek w tunelu

Chcąc z sukcesem uprawiać sadzonki w szklarni lub tunelu, musisz poznać specyfikę tego zajęcia. Hodowla roślin pod osłonami przynosi wiele…

Więcej
Tunele foliowe

Październik pod osłonami

Październik pod osłonami nie musi oznaczać koniec ogrodniczego hobby. Dzięki solidnej stalowej konstrukcji i wytrzymałej foli, zyskuje się więcej czasu…

Więcej