Jaka temperatura podczas sadzenia w szklarni | KrosAgro

Jaka temperatura podczas sadzenia w szklarni | KrosAgro

Szklarnia może być oazą marzeń rolnika. Jaka temperatura rozpoczęcia sadzenia w szklarni ma kluczowe znaczenie dla rozwoju rośliny. Tutaj możesz mieć idealne otoczenie, w tym wygodne drzwi i zamykane elementy, aby utrzymać wszystko w najlepszych warunkach. Dzięki temu możesz wyhodować większe rośliny dla całej rodziny.

Mając to na uwadze, należy znać odpowiednią temperaturę do rozpoczęcia sadzenia w szklarni. Temperatura, obok różnych innych wskaźników, będzie miała kluczowe znaczenie dla zapewnienia roślinom odpowiedniego poziomu, którego potrzebują, aby mogły wyrosnąć na piękne produkty.

Jaka temperatura jest najlepsza dla szklarni

Jaka temperatura, aby rozpocząć sadzenie w szklarni, to najwyżej około 85 stopni Fahrenheita. Oczywiście pojawią się zmiany z powodu różnic między roślinami. Praktyczna zasada – musisz być w stanie utrzymać stałą temperaturę.

Jaką temperaturę możesz rozpocząć sadzenie

Szklarnie, przede wszystkim, muszą być w stanie okiełznać energię słoneczną lub energię słoneczną, aby móc ogrzewać wewnętrzne otoczenie. Jednak niektóre mogą mieć dodatkowe źródła ciepła zasilanego z innych źródeł, w tym grzejników elektrycznych i gazu. To też jest w porządku.

Podobnie jak w przypadku samochodów, wnętrze budynku może szybko nagrzać się do ponad 100 stopni Fahrenheita w ciepłe, słoneczne dni, więc to, czego potrzebujesz do regulacji temperatury, musi być na miejscu, w przeciwnym razie ryzykujesz obumarcie roślin. Zawsze pracuj dla najlepszych interesów swojego ogrodu.

Otwory wentylacyjne muszą być również ustawione w szklarniach, a może to być górny otwór wentylacyjny otwierający właz w suficie lub boczne otwory wentylacyjne, które mogą wyrzucać gorące powietrze, wprowadzając chłodniejsze powietrze. Możesz zdecydować się na użycie otworów wentylacyjnych z operacjami automatycznymi lub ręcznymi.

Otwory ręczne są zwykle tańsze, ale pamiętaj, że musisz otwierać i zamykać otwory wentylacyjne lub otwierać drzwi w ciągu dnia i zamykać je w nocy. Niektórzy ludzie i osoby uważają, że nadal jest to kłopotliwe, i dla tych, którzy pracują na zewnątrz w ciągu dnia.

Tutaj możesz wykorzystać systemy automatyczne. Współpracują z czujnikami, które zapewnią idealny zakres temperatur, przez który musisz uprawiać. Zmieniają się automatycznie w zależności od wymagań środowiska, uwzględniając zmiany w przebiegu pogody.

Czy w szklarni może być za dużo słońca

Aby odpowiedzieć na pytanie, czy w szklarni jest zbyt dużo światła słonecznego, należy znać podstawowe wskazówki. Światło słoneczne ma kluczowe znaczenie dla utrzymania dobrego stanu zdrowia rośliny.

Roślina nie może rosnąć bez słońca; nie ma na to dwóch sposobów. Bez słońca twoje nasiona nigdy by nie wyrosły z gleby, nie mówiąc już o wzroście i produkcji.

Wykorzystanie energii słonecznej

Obecne są również szklarnie, które wykorzystują energię słoneczną na wyższych poziomach. Są one przez większość czasu wykonane z przezroczystego lub szklanego plastiku, ale można również znaleźć inne zestawy materiałów. Dzięki takiej konfiguracji rolnik może dopuścić optymalny poziom światła słonecznego do szklarni.

Gdy słońce wchodzi, zmienia się w ciepło, gdy uderza w ziemię lub rośliny w szklarni. Ponieważ te struktury są uszczelnione, ciepło może przez chwilę utrzymywać się i ogrzewać powietrze. Możesz osiągnąć te korzyści w chłodniejszych miesiącach.

Popołudniowe światło słoneczne

Jakie jest teraz znaczenie popołudniowego światła słonecznego podczas sadzenia w szklarni? Przeważnie pomocne w okresie letnim, może być intensywne w przypadku roślin szklarniowych, ponieważ przykryte szkłem przepuszcza światło pośrednie, które uszkadza i uderza w rośliny.

Aby wszystko zrównoważyć, możesz założyć drzewa liściaste po zachodniej stronie szklarni, coś w rodzaju orientalnych elementów kosmicznych, lub zainstalować filtry w baldachimie, aby zimowe światło i jesień przenikały przez kończyny, aby zapewnić ciepło po osiągnięciu temperatury krople. Ten system sterowania umożliwia zarządzanie ekspozycją na światło w szklarni.

Jaka temperatura jest za niska dla roślin?

Rośliny mogą również odczuwać chłód w powietrzu i mogą nie sprzyjać ich wzrostowi. Nie chcesz, aby zbyt niska temperatura wpływała na Twój produkt. Zwróć uwagę, że rośliny mają tendencję do zamarzania, gdy temperatura wynosi 28 stopni Fahrenheita przez pięć godzin.

Jednak są wyjątki od tej reguły. Biorąc pod uwagę delikatne nowe liście sadzonek, mogą one zrezygnować z formy, gdy temperatura spadnie do 33 stopni Fahrenheita. Sytuacje mogą być inne niż w przypadku roślin tropikalnych, ponieważ mają one różne progi niskiej temperatury.

Jeśli przewidujesz temperatury niższe niż 32 stopnie Fahrenheita, podejmij działania i chroń swoje rośliny. Mówi się, że nawet 28 stopni Fahrenheita może być destrukcyjne dla twojej plantacji i roślinności.

Zarządzanie, zgodnie z mrozem, jest niezbędne dla delikatnych roślin, takich jak begonie, niecierpek, pelargonie, papryka i pomidory.

Czy rośliny mogą wychodzić z zimna po szoku?

W szklarni zmieniają się również klimaty. Jeśli zauważysz, że twoje rośliny są uszkodzone przez zimny szok, jako odpowiedzialny rolnik nie panikuj. Istnieją kroki, które należy wykonać, aby rozwiązać ten problem w świetny sposób.

Po pierwsze, radzimy jak najszybciej usunąć roślinę i przenieść ją do cieplejszego miejsca. Zabierz je do domu i od razu zacznij przygotowywać zimę. Zostaw je w okolicy i zapewnij im ciepło. Te rośliny są odporne, ale gdy zostaną uszkodzone, mogą szybko obumrzeć lub spaść. Pełne wyzdrowienie może zająć kilka miesięcy, ale powracają z należytą starannością.

Powiedziawszy to, sprawdzenie temperatury w szklarni, aby upewnić się, że rośliny rosną prawidłowo, wymaga wysiłku ogrodnika, aby przeczytać takie zasoby i regularnie odwiedzać szklarnię. Sekret polega na tym, aby dostać się do ogrodu i ubrudzić.

Jaka temperatura podczas sadzenia w szklarni | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Uprawa warzyw pod folią

Uprawa warzyw pod folią w obliczu kryzysu jakim jest pandemia, jest jak najbardziej zasadnym rozwiązaniem. Dostęp do własnej żywności, kiedy…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Wielkopowierzchniowe hale namiotowe dla firm

Wielkopowierzchniowe hale namiotowe dla firm to przestronne konstrukcje o jednej lub kilku nawach. Coraz częściej modułowe namioty wypierają konwencjonalne budownictwo,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak pozbyć się wciornastków? | Naturalne sposoby pozbycia się szkodników roślin

Wciornastki to niewidoczne gołym okiem owady  kłująco- ssącym aparatem gębowym, który ułatwia im żyrowanie na tkankach roślinnych i odżywianie się…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa fenkułu (koper włoski) w tunelu foliowym

Fenkuł to kolejna roślina, która zyskała popularność dzięki ogrodniczym cieplarniom. Do niedawna warzywo było traktowane jako ciekawostka kulinarna, teraz coraz…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Gnojówka roślinna do upraw pod osłonami

Gnojówka roślinna do upraw pod osłonami to naturalny nawóz wzbogacający plon o makro i mikroelementy. Może być używany jako środek…

Więcej
Bez kategorii

Zagospodarowanie upraw pod osłonami

Zagospodarowanie upraw pod osłonami powinno być zaplanowane tak, aby każdy fragment dostępnej przestrzeni przynosił plon. Tunele foliowe, pomimo tego iż…

Więcej