Jaka temperatura podczas sadzenia w szklarni | KrosAgro

Jaka temperatura podczas sadzenia w szklarni | KrosAgro

Szklarnia może być oazą marzeń rolnika. Jaka temperatura rozpoczęcia sadzenia w szklarni ma kluczowe znaczenie dla rozwoju rośliny. Tutaj możesz mieć idealne otoczenie, w tym wygodne drzwi i zamykane elementy, aby utrzymać wszystko w najlepszych warunkach. Dzięki temu możesz wyhodować większe rośliny dla całej rodziny.

Mając to na uwadze, należy znać odpowiednią temperaturę do rozpoczęcia sadzenia w szklarni. Temperatura, obok różnych innych wskaźników, będzie miała kluczowe znaczenie dla zapewnienia roślinom odpowiedniego poziomu, którego potrzebują, aby mogły wyrosnąć na piękne produkty.

Jaka temperatura jest najlepsza dla szklarni

Jaka temperatura, aby rozpocząć sadzenie w szklarni, to najwyżej około 85 stopni Fahrenheita. Oczywiście pojawią się zmiany z powodu różnic między roślinami. Praktyczna zasada – musisz być w stanie utrzymać stałą temperaturę.

Jaką temperaturę możesz rozpocząć sadzenie

Szklarnie, przede wszystkim, muszą być w stanie okiełznać energię słoneczną lub energię słoneczną, aby móc ogrzewać wewnętrzne otoczenie. Jednak niektóre mogą mieć dodatkowe źródła ciepła zasilanego z innych źródeł, w tym grzejników elektrycznych i gazu. To też jest w porządku.

Podobnie jak w przypadku samochodów, wnętrze budynku może szybko nagrzać się do ponad 100 stopni Fahrenheita w ciepłe, słoneczne dni, więc to, czego potrzebujesz do regulacji temperatury, musi być na miejscu, w przeciwnym razie ryzykujesz obumarcie roślin. Zawsze pracuj dla najlepszych interesów swojego ogrodu.

Otwory wentylacyjne muszą być również ustawione w szklarniach, a może to być górny otwór wentylacyjny otwierający właz w suficie lub boczne otwory wentylacyjne, które mogą wyrzucać gorące powietrze, wprowadzając chłodniejsze powietrze. Możesz zdecydować się na użycie otworów wentylacyjnych z operacjami automatycznymi lub ręcznymi.

Otwory ręczne są zwykle tańsze, ale pamiętaj, że musisz otwierać i zamykać otwory wentylacyjne lub otwierać drzwi w ciągu dnia i zamykać je w nocy. Niektórzy ludzie i osoby uważają, że nadal jest to kłopotliwe, i dla tych, którzy pracują na zewnątrz w ciągu dnia.

Tutaj możesz wykorzystać systemy automatyczne. Współpracują z czujnikami, które zapewnią idealny zakres temperatur, przez który musisz uprawiać. Zmieniają się automatycznie w zależności od wymagań środowiska, uwzględniając zmiany w przebiegu pogody.

Czy w szklarni może być za dużo słońca

Aby odpowiedzieć na pytanie, czy w szklarni jest zbyt dużo światła słonecznego, należy znać podstawowe wskazówki. Światło słoneczne ma kluczowe znaczenie dla utrzymania dobrego stanu zdrowia rośliny.

Roślina nie może rosnąć bez słońca; nie ma na to dwóch sposobów. Bez słońca twoje nasiona nigdy by nie wyrosły z gleby, nie mówiąc już o wzroście i produkcji.

Wykorzystanie energii słonecznej

Obecne są również szklarnie, które wykorzystują energię słoneczną na wyższych poziomach. Są one przez większość czasu wykonane z przezroczystego lub szklanego plastiku, ale można również znaleźć inne zestawy materiałów. Dzięki takiej konfiguracji rolnik może dopuścić optymalny poziom światła słonecznego do szklarni.

Gdy słońce wchodzi, zmienia się w ciepło, gdy uderza w ziemię lub rośliny w szklarni. Ponieważ te struktury są uszczelnione, ciepło może przez chwilę utrzymywać się i ogrzewać powietrze. Możesz osiągnąć te korzyści w chłodniejszych miesiącach.

Popołudniowe światło słoneczne

Jakie jest teraz znaczenie popołudniowego światła słonecznego podczas sadzenia w szklarni? Przeważnie pomocne w okresie letnim, może być intensywne w przypadku roślin szklarniowych, ponieważ przykryte szkłem przepuszcza światło pośrednie, które uszkadza i uderza w rośliny.

Aby wszystko zrównoważyć, możesz założyć drzewa liściaste po zachodniej stronie szklarni, coś w rodzaju orientalnych elementów kosmicznych, lub zainstalować filtry w baldachimie, aby zimowe światło i jesień przenikały przez kończyny, aby zapewnić ciepło po osiągnięciu temperatury krople. Ten system sterowania umożliwia zarządzanie ekspozycją na światło w szklarni.

Jaka temperatura jest za niska dla roślin?

Rośliny mogą również odczuwać chłód w powietrzu i mogą nie sprzyjać ich wzrostowi. Nie chcesz, aby zbyt niska temperatura wpływała na Twój produkt. Zwróć uwagę, że rośliny mają tendencję do zamarzania, gdy temperatura wynosi 28 stopni Fahrenheita przez pięć godzin.

Jednak są wyjątki od tej reguły. Biorąc pod uwagę delikatne nowe liście sadzonek, mogą one zrezygnować z formy, gdy temperatura spadnie do 33 stopni Fahrenheita. Sytuacje mogą być inne niż w przypadku roślin tropikalnych, ponieważ mają one różne progi niskiej temperatury.

Jeśli przewidujesz temperatury niższe niż 32 stopnie Fahrenheita, podejmij działania i chroń swoje rośliny. Mówi się, że nawet 28 stopni Fahrenheita może być destrukcyjne dla twojej plantacji i roślinności.

Zarządzanie, zgodnie z mrozem, jest niezbędne dla delikatnych roślin, takich jak begonie, niecierpek, pelargonie, papryka i pomidory.

Czy rośliny mogą wychodzić z zimna po szoku?

W szklarni zmieniają się również klimaty. Jeśli zauważysz, że twoje rośliny są uszkodzone przez zimny szok, jako odpowiedzialny rolnik nie panikuj. Istnieją kroki, które należy wykonać, aby rozwiązać ten problem w świetny sposób.

Po pierwsze, radzimy jak najszybciej usunąć roślinę i przenieść ją do cieplejszego miejsca. Zabierz je do domu i od razu zacznij przygotowywać zimę. Zostaw je w okolicy i zapewnij im ciepło. Te rośliny są odporne, ale gdy zostaną uszkodzone, mogą szybko obumrzeć lub spaść. Pełne wyzdrowienie może zająć kilka miesięcy, ale powracają z należytą starannością.

Powiedziawszy to, sprawdzenie temperatury w szklarni, aby upewnić się, że rośliny rosną prawidłowo, wymaga wysiłku ogrodnika, aby przeczytać takie zasoby i regularnie odwiedzać szklarnię. Sekret polega na tym, aby dostać się do ogrodu i ubrudzić.

Jaka temperatura podczas sadzenia w szklarni | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Dlaczego uprawiać mini kiwi w tunelu foliowym?

Tunel foliowy to konstrukcja pozwalająca na uprawę roślin, które normalnie byłyby niedostępne. Choć zawsze istnieje możliwość prowadzenia egzotycznej plantacji plenerowo,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak długo można przechowywać cebulki tulipanów?

Może któremuś z Was zdarzyło się zapomnieć w porę zasadzić cebulki tulipanów i teraz zastanawia się, czy jeszcze może je…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak zbierać i przechowywać nasiona niecierpka

Czy zastanawiasz się, jak przechować nasiona niecierpków? Przyciągające wzrok, jaskrawo kolorowe kwiaty na tle pięknych, ciemnozielonych, błyszczących  liści sprawiają, że…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak pielęgnować azalię: 5 najlepszych metod | Porady od KrosAgro

Początkujący ogrodnicy i hodowcy chcą wiedzieć, jak dbać o azalię. Azalia inaczej różanecznik, rododendron, znana jest również jako „arystokracja ogrodu”,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać jaskra? Uprawa i pielęgnacja jaskra azjatyckiego

Jaskry to popularne rośliny porastające tereny łąk, lasów i gór, istnieje aż 400 gatunków, które rosną dziko, ubarwiając krajobraz swoimi…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak nawozić bazylię? Trzy najlepsze rozwiązania.

Możesz dowiedzieć się, jak nawozić bazylię, aby odnieść prawdziwy sukces w jej uprawie. Weź pod uwagę trzy czynniki, ten artykuł…

Więcej