Jaka jest najlepsza temperatura wzrostu warzyw w szklarni?

Jaka jest najlepsza temperatura wzrostu warzyw w szklarni

Czy posiadałeś wcześniej szklarnię? Jaka jest najlepsza temperatura wzrostu warzyw w szklarni? Należy wziąć pod uwagę wiele obowiązków, w tym tę dyskusję.

Zdrowie oznacza bogactwo, a kiedy szukasz sposobów, w jaki sposób możesz uprawiać świeże warzywa z pola na stół, musisz znać środki i wytyczne. Od tego, jakie warzywa są idealne do szklarni, po znajomość odpowiedniego zakresu temperatur, na tym blogu znajdziesz wszystko dla każdego rolnika i ogrodnika.

Jakie warzywa dobrze sobie radzą w szklarni?

Specjaliści od ogrodnictwa powiedzą Ci, że uprawa warzyw w szklarni może być wyzwaniem, ale możesz sobie z tym bardzo łatwo poradzić. Zwróć uwagę, że najlepsze warzywa do uprawy w szklarni to te, które możesz spożywać i sprzedawać na rynku. Muszą być w stanie dobrze się rozwijać również w pomieszczeniach.

Najlepsze warzywa to:

  • Papryka
  • Truskawki
  • Sałata
  • pomidory
  • Fasola
  • Groszek
  • Ogórki

Jaka jest najlepsza temperatura wzrostu warzyw w szklarni?

Najlepsza temperatura, jaka musi panować w szklarni, to 85 stopni Fahrenheita, więc regulacja temperatury powinna być pierwszą lekcją, którą musisz wiedzieć, utrzymując stabilną temperaturę w szklarni.

Właściwa wentylacja jest również kluczowa podczas pielęgnacji roślin, czym mogą się podzielić specjaliści od roślin. Szklarnia może stanowić idealne środowisko, ale Twoim obowiązkiem pozostaje utrzymanie odpowiedniego poziomu temperatury w okolicy.

Wiele z tych szklarni jest obecnych w celu pozyskiwania energii ze słońca podczas ogrzewania powietrza w środku, chociaż istnieją dodatkowe źródła ciepła, które można mieć za pomocą grzejników elektrycznych lub gazowych. Podobnie jak w przypadku samochodu, wnętrze budynku może szybko nagrzać się do ponad 100 stopni Fahrenheita w ciepłe, słoneczne dni, dlatego regulacja temperatury jest konieczna, aby rośliny nie cierpiały.

Szklarnie powinny również mieć otwory wentylacyjne, o czym słyszałeś wcześniej, albo górny otwór, który otwiera właz bezpośrednio w suficie, albo boczne otwory wentylacyjne, a także wentylatory, które wyrzucają gorące powietrze i witają chłodniejsze powietrze. Możesz preferować otwory wentylacyjne, które działają automatycznie lub ręcznie.

Systemy ręczne są tańsze, ale pamiętaj, aby zawsze otwierać i zamykać otwory wentylacyjne w ciągu dnia, gdy zamykasz je w nocy. Są osoby, które mogą rozważyć tę dodatkową pracę, a dla tych, którzy nie są w domu w ciągu dnia, może to stanowić problem, zwłaszcza gdy nagle zmienia się pogoda.

Zwróć uwagę, że wiadomo, że automatyczne systemy wentylacyjne działają na czujnikach, które uruchamiają wentylatory lub systemy grzewcze, jeśli temperatura wzrośnie lub spadnie poniżej ograniczeń w systemie. Powinien być podobny do tego, jak istnieje system ogrzewania i chłodzenia Twojego domu.

Czy możesz uprawiać warzywa w szklarni przez cały rok?

Szklarnia jest preferowanym dodatkiem do plantacji warzyw, umożliwiając ogrodnikom maksymalne wykorzystanie światła słonecznego. Nawet najmniejsze, nieogrzewane konstrukcje mogą pozwolić ogrodnikom przedłużyć sezon w szklarni, ponieważ produkują najlepsze plony dla szerokiej gamy warzyw.

Najlepsze szklarnie to takie, z których można korzystać przez większość czasu w roku. Ogrzewane szklarnie pozwolą na maksymalne użytkowanie przez cały rok, ale rzadko będą opłacalne.

Późna zima do wczesnej wiosny

Pamiętaj, aby zasiać odporne rośliny, w tym kapustę, seler, wczesne pory, brukselkę, sałatę, cebulę i groszek do sadzenia, gdy nadejdzie cieplejsza pogoda. Możesz użyć podgrzewanego propagatora, aby zapewnić prawidłowe kiełkowanie.

Ogrzewane szklarnie mogą mieć paprykę, pomidory i delikatniejsze rośliny, które można zasiać wcześniej za pomocą propagatora.

Środek wiosny

O ile szklarnia może być użytkowana przez cały rok, a jest to gwarancja, którą oferujemy, najlepiej w połowie wiosny wysiewać szybko rosnące delikatne rośliny, takie jak ogórki, dynie, dynie i cukinie. Możesz również dodać francuską fasolę, kukurydzę i melony. Najlepiej rosną do późnej wiosny lub wczesnego lata. Możesz również użyć podgrzewanego propagatora, aby zapewnić kiełkowanie.

Dobrą wskazówką jest również zakup gotowych do uprawy roślin papryki i pomidorów do wprowadzenia do nieogrzewanych szklarni. Możesz zacząć siać bazylię w pomieszczeniu, gotowym do przeniesienia na zewnątrz w okresie letnim.

Późną wiosną do wczesnego lata

To, co możesz zrobić, to uprawiać letnie rośliny szklarniowe do ostatecznych pozycji w pomieszczeniu. Następnie możesz również zahartować i posadzić młode rośliny do upraw zewnętrznych po przejściu mrozu.

Środek lata

Marzeniem ogrodnika w środku lata musi być zbieranie plonów, takich jak melon, fasola szparagowa i ogórek. Mogą również zawierać pietruszkę i kalabryjkę po zakończeniu letnich upraw.

Późnym latem

Jeśli pozwolą Ci na to miejsca, późnym latem możesz zasiać sałatę, pikantne liście do sałatki, młodą marchewkę i nie tylko przed jesiennym słońcem. Możesz również w tym momencie rozpocząć sadzenie młodych ziemniaków na okres świąteczny, korzystając z ogrzewanych szklarni.

Upadek

Jesienią usuwaj zużyte letnie warzywa, sadząc sałatę do łóżek i hoduj torby gotowe do zbiorów zimowych. Możesz także posadzić kalabresę, fasolę francuską i pietruszkę, aby sadzonki dojrzewały w pomieszczeniu.

Następnie możesz spowolnić zimowanie bobu i grochu i sadzenie, gdy gleba gliniasta stanie się łatwiejsza w uprawie na początku sezonu wiosennego. Siej sałatę i pędy grochu, aby zebrać je w pomieszczeniu wiosną. Na koniec przenieś zioła do doniczek i pozwól im dłużej zbierać. Sytuacja ulegnie poprawie, jeśli weźmiesz pod uwagę te kroki.

Jaka temperatura powinna być w szklarni w nocy?

Weź pod uwagę, że temperatura w nocy musi wynosić 32 stopnie Celsjusza (90 stopni Fahrenheita) i 24 stopnie Fahrenheita (75 stopni Fahrenheita). Ta temperatura cieplarniana dla warzyw powinna również zależeć od plonu, który uprawiasz w niższej lub niższej temperaturze, aby uzyskać idealne rezultaty. Rośliny mogą mieć więcej gałęzi i pąków kwiatowych w porównaniu z roślinami w cieplejszych warunkach.

Jaka temperatura jest za niska dla szklarni?

Posiadanie odpowiedniej temperatury jest wręcz konieczne. Ogrzewana szklarnia musi być co najmniej wolna od mrozów o temperaturze 37 stopni Fahrenheita, ale delikatne rośliny, takie jak drzewa cytrusowe, półtwarde fuksje i pelargonie, muszą dawać szczęśliwsze wyniki przy minimalnej temperaturze 45 stopni Fahrenheita, najbezpieczniejszej w temperaturze 50 stopni Fahrenheita.

Jak mogę bezpłatnie ogrzać szklarnię zimą?

Aby odpowiedzieć na tę myśl, oto kroki, które należy wykonać. Znalezienie możliwości ogrzania szklarni bez ponoszenia kosztów może być trudne, ale istnieją tanie alternatywy, aby tak się stało.

Koszt ogrzewania szklarni zimą może przewyższać oszczędności, a także zalety samodzielnego posiadania szklarni. Tak więc wspaniale jest korzystać z mini szklarni, mieć w przestrzeni klatkę dla królików, zainstalować siano kompostowe lub kosze na śmieci, aby zaoszczędzić na kosztach.

Dzięki tym spostrzeżeniom w Twojej kolekcji możesz uprawiać warzywa w idealnej temperaturze w szklarni. Zacznij dziś.

Jaka jest najlepsza temperatura wzrostu warzyw w szklarni

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak zrobić szklarnię? Przewodnik dla początkujących.

Mini szklarnia jest ważnym dodatkiem dla ogrodników, którzy preferują uprawę roślin w ograniczonej przestrzeni. Uprawa w szklarni pomaga przedłużyć sezon…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak sadzić i uprawiać jarmuż | Najlepsze rośliny towarzyszące

Wygląda na to, że wszyscy mają obsesję na punkcie tej zielonej rośliny liściastej, robi ona furorę na stołach osób zainteresowanych…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Tunele hodowlane dla owiec

Metod na hodowlę owiec jest tylko samo co ich odmian. Hodowców można podzielić na takich, którzy trzymają zwierzęta na zewnątrz…

Więcej
Tunele foliowe

Kiedy sadzić w mini szklarni?

Czy jesteś ciekawy, kiedy sadzić rośliny w mini szklarni? Cóż, jeśli chodzi o szklarnie, istnieje szeroki wybór domowych i profesjonalnych…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Hodowla róż pod osłonami

Hodowla róż pod osłonami to częsty powód zakupu tuneli foliowych przez plantatorów. Te pożądane przez rynek kwiaty, cieszą się niesłabnącym…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Wielkopowierzchniowe hale namiotowe dla firm

Wielkopowierzchniowe hale namiotowe dla firm to przestronne konstrukcje o jednej lub kilku nawach. Coraz częściej modułowe namioty wypierają konwencjonalne budownictwo,…

Więcej