Jak regulować ciepło dla roślin podczas chłodów? | KrosAgro

Jak regulować ciepło dla roślin podczas chłodów | KrosAgro

Jak regulować ciepło dla upraw w chłodne dni w szklarni hobbystycznej, wymaga znajomości szczegółowych porad na temat tego, jak to zrobić. Latem odczuwasz intensywne upały w sezonie, szczególnie gdy spędzasz więcej czasu w szklarni.

Temperatury w tym środowisku mogą sięgać o kilka stopni więcej niż na zewnątrz, a nawet zimą, ale słoneczne dni w okresie wegetacji w tym efekcie mogą wpływać na rośliny i jeszcze więcej ogrodników. Więc co powinieneś zrobić?

Po pierwsze, pamiętaj, że szklarnie lub cieplarnie powinny być w stanie pomieścić zarówno ciepłe rośliny – melony, pomidory i ogórki – jak i uprawy w chłodne dni. Jednak nawet one mają również ograniczenia, na przykład pomidory w temperaturach, które mogą sięgać nawet 90 stopni Fahrenheita (32 stopni Celsjusza) w ciągu dnia i do 75F (24 ° C) w nocy.

Tak więc potrzeba upraw w chłodnej pogodzie.

Czym są uprawy w chłodnej pogodzie ?

Istnieje kilka upraw, które mogą tolerować najzimniejsze dni, a glebę można sadzić wczesną wiosną, które można sklasyfikować jako uprawy w chłodne dni.

Są bardzo różne, ponieważ rośliny w okresie chłodnym muszą być uprawiane tak, aby osiągnąć szczyt dojrzałości, gdy pogoda jest zimna i przed upałem latem. Gdy nadchodzi ciepła pogoda, wiele upraw zwykle „pęka” lub przedwcześnie przechodzi do siewu.

Uprawy mogą kwitnąć w temperaturach niższych niż zalecana, więc możliwość sadzenia nasion lub przesadzania we właściwym czasie może pomóc w zapewnieniu najzdrowszych zbiorów.

Dlatego zaleca się uprawę roślin sezonowych, takich jak ziemniaki, brokuły lub sałata, aby wcześnie rozpocząć wiosenny ogród. Takie uprawy pozostaną silne w niższych temperaturach i są idealne jako rośliny wiosenne. Wiedza o tym, co należy uprawiać podczas sadzenia nasion, oraz inne sztuczki powinny pomóc w zapewnieniu, że warzywa wiosenne będą dobrze rosły przez cały rok.

Mogłyby obejmować:

  • Sałata
  • Fasola
  • kapusta
  • musztarda
  • Okra
  • Runner Bean
  • Pomidor i nie tylko

Sposoby regulacji ciepła w uprawach o chłodnej pogodzie w szklarniach dla hobby

Kroki, jak regulować ciepło dla upraw w chłodne dni w szklarni hobbystycznej, mogą być bardzo łatwe.

Wiedza o tym, co należy rozwijać

Istnieje kilka upraw, które są w stanie tolerować najzimniejszą pogodę i zbliża się glebę i mogą być uprawiane jako wczesne warzywa na wiosnę. Twoje uprawy w sezonie chłodnym muszą być sadzone we właściwej temperaturze, szacowanej na mniej niż 22 stopnie Fahrenheita.

Wentylacja szklarni

Kolejnym krokiem jest przewietrzenie szklarni, aby wyregulować ciepło dla upraw uprawianych w chłodne dni. Szklarnia może oferować to, co najlepsze dla środowiska przez cały rok, ale wentylacja jest nadal ważna, ponieważ w ten sposób będziesz w stanie utrzymać ich najlepszą jakość.

Zwróć uwagę, że temperatury powyżej 27 stopni Celsjusza mogą spowodować uszkodzenie roślin, dlatego ważne jest, aby przygotować termometr, aby dobrze monitorować sytuację. W słoneczne dni możesz wyruszyć już w drogę, gdy tylko możesz otworzyć otwory wentylacyjne i drzwi, aby noce były ciepłe dla upraw. Istnieje również sprzęt, który może zapobiec wejściu rozpraszającej dzikiej zwierzyny.

Uprawy mrozoodporne i półtwarde

Następnie masz koncepcję upraw odpornych i półtwardych. Do kategorii upraw w okresie chłodnym należą te podmioty charakteryzujące się środowiskiem, w którym mogą rosnąć.

Na przykład wytrzymałe warzywa są w stanie tolerować niskie temperatury, ponieważ kiełkowanie nasion odbywa się w chłodniejszej glebie. Nie tylko to, ale sadzonki przetrwają również silny mróz. Możesz uprawiać nasiona i przesadzać je na te trzy tygodnie przed datą średniego ostatniego przymrozku na wiosnę.

Ponadto rosną również w temperaturach w ciągu dnia tak niskich, jak 40F (cztery stopnie Celsjusza).

Z drugiej strony, twoje półtwarde warzywa to twoje uprawy w chłodne dni, które mogą wytrzymać lekki mróz. Aby wyregulować temperaturę dla nich, musisz mieć minimalną dzienną temperaturę od czterech do 10 stopni Celsjusza , i należy je wysiewać już na dwa tygodnie przed średnimi przymrozkami w wiosna.

Zapobieganie stresowi wodnemu

Jak dotąd najbardziej skutecznymi narzędziami, z których korzystają rośliny, jest transpiracja lub określana jako utrata wilgoci przez aparaty szparkowe lub pory liści. Utrata wilgoci może ochłodzić powierzchnię liści w podobny sposób, jak ludzie się pocą.

Zmniejsza również zdolność roślin do pocenia się i może z kolei więdnąć. Zapewniając roślinom odpowiednią wilgotność do pobierania z niższych poziomów, mogą pozostać chłodne.

Obejmuje to poszukiwanie oznak stresu cieplnego, takich jak wysychanie liści, przypalanie liści i więdnięcie roślin. Staranne stosowanie tych wskazówek musi skutecznie zapobiegać skutkom ubocznym stresu wodnego.

Jak utrzymać chłód w szklarni na pustyni?

Teraz, gdy szklarnia hobbystyczna naśladuje środowisko pustynne, jednym z typowych sposobów na utrzymanie chłodu jest wykorzystanie ścian chłodzących. Chociaż twoje otwory wentylacyjne mogą się przyczynić, mogą nie zapewniać odpowiedniego chłodzenia i właśnie w tym pomagają chłodnice bagienne, biorąc pod uwagę niższą wilgotność występującą na pustyniach.

Dlaczego warto mieć szklarnię hobby

Nie każda szklarnia jest sobie równa, dlatego musisz mieć przy sobie szklarnię hobbystyczną do określonych celów. Twoja szklarnia hobbystyczna nie jest tak trudna w zarządzaniu jak szklarnia komercyjna, więc powinieneś spróbować mieć ją w pobliżu do ogrodnictwa.

Jak regulować ciepło dla roślin podczas chłodów | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak sadzić lilię wielkanocną | Poradnik dla początkujących

Lilia zwana wielkanocną pochodzi przypuszczalnie ze skrzyżowania lilii białej i lilii królewskiej. Krajem, z którego się wywodzi, jest Japonia, dopiero…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać poziomki w tunelu foliowym?

Poziomki i truskawki to rośliny mocno ze sobą spokrewnione, mają wiele cech wspólnych, choć te drugie cieszą się znacznie większą…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Nasiona do tunelu ogrodniczego

Dobry gatunek nasion do tunelu foliowego ma wielki wpływ na jakość plonów. Na początku każdego sezonu zarówno hobbystyczni ogrodnicy z działek lub…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać i rozmnażać kłosowiec (Agastache)?

Kłosowce to byliny należące do rodziny jasnotowatych. W obrębie grupy, wyróżnionych jest 20 gatunków, które różnią się między sobą wielkością…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać grzyby w tunelu foliowym – pieczarki

Uprawiać grzyby w tunelu foliowym to rozwiązanie dla smakoszy oraz pomysł na intratną hodowlę komercyjną. Zbiory z lasu nie zawsze…

Więcej
Bez kategorii

Jak przyspieszyć zbiory z upraw pod osłonami?

Jak przyspieszyć zbiory z upraw pod osłonami? Nagłe zmiany pogody, przymrozki, opady śniegu a także chłodny wiatr sprawiają że uprawianie…

Więcej