Jak wyhodować begonie z nasion? | Przewodnik KrosAgro

Jak wyhodować begonie z nasion | Przewodnik KrosAgro

Przygotowanie, sadzenie i pielęgnacja powinny pomóc ci zrozumieć, jak skutecznie wyhodować begonie z nasion. Jak nazwano to University of Vermont Extension, ta łatwa roślina doniczkowa jest przyjazna dla początkujących, więc nie powinieneś bać się rozmnażania jej z nasion. Dodatkowo możesz użyć szklarni do rozpoczynania begonii z nasion, aby mieć pewność, że uzyskają idealne warunki wzrostu bez wahań.

Pamiętaj, że nasiona, niezależnie od rodzaju rośliny, mogą być trudne na początku, ponieważ są podatne na uszkodzenia spowodowane nieprzewidywalnymi warunkami. Możesz jednak czerpać korzyści z rozpoczynania begonii z nasion, ponieważ opcje uprawy są szerokie. Rozmnażanie begonii z nasion jest również skuteczną, ale niedrogą opcją, zwłaszcza jeśli masz istniejące rośliny, z których możesz uzyskać nasiona.

Jak łatwo wyhodować begonie z nasion

Przygotowanie

Podobnie jak w przypadku zbierania nasion kalibracho, wystarczy sprawdzić strąki nasion, gdy kwiaty begonii zaczną wysychać. Zbierz strąki, zanim się rozłupią, co możesz zrobić samodzielnie na kartce papieru. W ten sposób możesz złożyć papier do lejka i wysypać nasiona do pojemnika.

Pozostaw nasiona na tydzień do dalszego wyschnięcia i użyj dwóch papierków do oddzielenia plew i nasion. Jeśli nie masz istniejących roślin, z których możesz pozyskać nasiona, zawsze możesz poszukać wiarygodnych źródeł. American Begonia Society zaleca korzystanie z funduszu zalążkowego, jeśli jesteś już członkiem.

Sadzenie

Używanie nasion to wygodny sposób na zdobycie nowych gatunków begonii. Jednak chcesz opóźnić siew do marca, ponieważ wczesne rozpoczęcie może zapobiec wzrostowi łodygi, ponieważ sadzonki koncentrują się na formowaniu bulw. Możesz uniknąć tej wady produktywności, używając szklarni, aby zapewnić optymalny klimat i światło dla ich wzrostu.

Do sadzenia nasion begonii pamiętaj, aby używać czystych i nowych tac na sadzonki. Zdezynfekuj wcześniej tace, aby zapobiec chorobom grzybiczym i używaj wyłącznie sterylnej gleby do sadzenia nasion. Jednak do uprawy begonii w pomieszczeniach można używać bezglebowej mieszanki zgodnie z zaleceniami Uniwersytetu Vermont.

Proszę nie przykrywać nasion ziemią, kiedy je wysiewasz na pożywce i upewnij się, że mają pewne odstępy. Zamiast tego przykryj tackę przezroczystym plastikiem, aby zachować sterylność środowiska oraz wilgoć i wilgoć. W zależności od odmiany begonie kiełkują od tygodni do miesięcy, ponieważ mają umiarkowane tempo wzrostu.

Niektórzy ogrodnicy zauważyli kiełkowanie poniżej pięciu dni, podczas gdy inni zajmowali miesiące.

Konserwacja

W szklarni łatwo będzie również użyć rosnącego światła, takiego jak żarówki fluorescencyjne, aby promować silny wzrost. American Begonia Society kładzie nacisk na jasne światło jako warunek tworzenia zdrowych sadzonek do przesadzania i pomyślnej dojrzałości. Zaleca się, aby światło było włączone przez 14 godzin w odległości 6 cali od góry pojemnika.

Ale jaka temperatura jest idealna dla begonii? Pamiętaj, że begonie są odporne w strefach od 8b do 11. Dlatego idealna temperatura dla nich wynosi od 62 do 72 ° F. Następnie utrzymuj wilgotność gleby bez nadmiernego podlewania, a najlepszym sposobem na to jest umieszczenie wody pod tacą, aby gleba przesiąkła.

A co z nawożeniem? Begonie można od czasu do czasu karmić rozcieńczonym rozpuszczalnym nawozem, jako dodatek do podłoża ogrodniczego. Później przenieś sadzonki do ich indywidualnych tacek, gdy wyrosną dwa lub trzy prawdziwe liście.

Kiedy przeszczepiać begonie z nasion

Twoja ciężka praca związana z przygotowaniem, sadzeniem i pielęgnacją pójdzie na marne, jeśli nie przestudiujesz specyfiki przeszczepiania begonii. Jak wspomniano wcześniej, wzrost prawdziwych liści jest znakiem, że można przeszczepiać begonie. Należy jednak delikatnie podnosić rośliny i oddzielać je od siebie.

Podobnie jak wszystkie rośliny, ważne jest, aby najpierw zaaklimatyzować begonie do pogody. Zacznij od pozostawienia sadzonek na zewnątrz przez kilka godzin dziennie, wydłużając czas, gdy temperatury są cieplejsze w nocy powyżej 50 ° F. Jeśli Twoje rośliny nie wykazywały oznak szarpania się, możesz sadzić je w ogrodzie w półcieniu bez ryzyka szoku związanego z przeszczepem.

Typowe problemy w uprawie begonii z nasion

Korzystanie z lampy do uprawy powinno zapobiegać rozwojowi długonogich sadzonek. Z drugiej strony ogrodnicy, którzy zapomnieli o sterylizacji nasion i materiału do sadzenia, ryzykują wzrost glonów na swoich begonach. Wreszcie, prawidłowe podlewanie powinno pomóc uniknąć wysuszenia i zamoczenia, dlatego zawsze codziennie sprawdzaj wilgotność gleby.

Wniosek

Begonie to jedne z najlepszych roślin przyjaznych dla początkujących, jakie możesz mieć w ogrodzie. Ale jeśli chcesz od czasu do czasu mieć różne begonie, chcesz nauczyć się hodować begonie z nasion. Przygotowanie, sadzenie i pielęgnacja powinny pomóc w zapewnieniu sukcesu aż do przesadzenia.

Zacznij od zebrania nasion lub kup je z wiarygodnego źródła, a następnie użyj sterylnej tacy z ziemią doniczkową do sadzenia nasion. Możesz także użyć szklarni, aby utrzymać idealne warunki wzrostu, takie jak temperatura i oświetlenie do uprawy begonii. Później możesz powoli utwardzać swoje sadzonki, zanim przesadzisz je do ogrodu po ustąpieniu niebezpieczeństwa mrozu.

Ogólnie rzecz biorąc, właściwe praktyki zarządzania powinny zapobiegać typowym problemom, takim jak zgorzel, wysychanie, wzrost glonów i długonogie sadzonki. Koniecznie sprawdź warunki swoich begonii i upewnij się, że spełniasz ich optymalne wymagania dotyczące wzrostu.

Jak wyhodować begonie z nasion | Przewodnik KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Namioty garażowe i magazynowe

Hale łukowe – projekt na zamówienie

Modułowe konstrukcje stalowe coraz śmielej podbijają rynek, będąc skutecznym zamiennikiem dla stałych budynków. Hale łukowe to nie tylko optymalne rozwiązanie,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak przezimować pelargonię? | Uprawa i pielęgnacja pelargonii angielskich

W ostatnim czasie do szeregu często spotykanych na balkonach i tarasach pelargonii bluszczolistnych i rabatowych przyłączyły pelargonie angielskie (Pelagronium x…

Więcej
Tunele foliowe

Płodozmian pod osłonami

Płodozmian pod osłonami to sadzenie roślin w taki sposób, aby następujące po sobie gatunku tworzyły sprzyjające warunki glebowe. Dzięki temu…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Konstrukcje stalowe z kratownicą

Konstrukcje stalowe z wyposaża się w kratownicę, aby ustabilizować i wzmocnić strukturę, aby jeszcze lepiej znosiła warunki atmosferyczne na nią…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać Wilczomlecz (euphorbia milii) | Uprawa i pielęgnacja korony cierniowej

Wilczomlecz lśniący nazywany także koroną cierniową to pochodzący z wyżynnej części Madagaskaru sukulent, gdzie dorastając do wysokości 2 metrów, służy…

Więcej
Tunele foliowe

Sznurek rolniczy w uprawach pod osłonami

Sznurek rolniczy w uprawach pod osłonami jest niezbędnym wyposażeniem każdego hobbystycznego i profesjonalnego tunelu foliowego. Jego szerokie zastosowania sprawia że…

Więcej