Jak długo trwa wyhodowanie bratków z nasion? | KrosAgro

Jak długo trwa hodowanie bratków z nasion | KrosAgro

Aby wiedzieć, ile czasu zajmuje wyhodowanie bratków z nasion, wymaga trochę cierpliwości, ponieważ chociaż mają one szybkie tempo wzrostu, wyhodowanie ich z nasion jest powolne. Kiełkowanie może trwać od jednego do trzech tygodni i prawdopodobnie dlatego University of Arkansas zaleca rozpoczęcie pracy w pomieszczeniach.

Jeśli zaczniesz uprawiać w szklarni, nadal możesz kwitnąć wczesną wiosną w porównaniu do tych, które wolą wysiewać bezpośrednio w ogrodzie. Pamiętaj, że kiełkowanie nasion może zająć do 20 dni, więc najlepiej zacząć bratki na sześć do ośmiu tygodni przed ostatnią datą mrozu. Niezależnie od rośliny, którą uprawiasz; zawsze możesz poprawić zdolność kiełkowania, zapewniając optymalne warunki w szklarni.

Jak długo trwa wyhodowanie bratków z nasion: czego się spodziewać

Długi proces kiełkowania

Jak wspomniano wcześniej, bratki potrzebują czasu, aby wykiełkować i może to zająć do 20 dni, a nawet 50, w zależności od okoliczności. Dlatego większość ogrodników używa szklarni do uprawy bratków z nasion, aby wcześnie rozpocząć sezon wegetacyjny. Dobra wiadomość jest taka, że ​​gdy rośliny wyrosną z nasion, tempo wzrostu dojrzałych roślin jest szybkie.

Jak szybko wyhodować bratki z nasion

Zanim poczujesz się zniechęcony i niecierpliwy długim procesem kiełkowania, nadal możesz szybko wyhodować bratki z nasion. Nasiona należy rozpocząć na 10 do 12 tygodni przed ostatnią datą mrozu w szklarni. Powinieneś także zacząć od 14 do 16 tygodni wcześniej, jeśli planujesz sadzić na zewnątrz wczesną wiosną.

Doskonałą wskazówką zapewniającą szybki wzrost z nasion jest przykrycie doniczek. Całkowity brak światła sprzyja kiełkowaniu, a kiełków można się spodziewać do 14 dni po umieszczeniu ich w chłodnym miejscu. Jednak optymalna temperatura do osiągnięcia tego wynosi od 65 do 75 ° F, a ich podłoże powinno być wilgotne.

Uniwersytet Stanowy Utah podkreśla znaczenie podlewania łoża przed wysianiem cienkich nasion. Następnie przykryj je ziemią lub piaskiem przed dociśnięciem płaską deską. Utrzymuj wilgotność łóżka za pomocą białej folii z tworzywa sztucznego i usuwaj je dopiero, gdy nasiona wykiełkują.

W tej metodzie uniwersytet wspomniał, że kiełkowanie może zająć około 5 do 8 dni po zasiewie. Wyciągnięcie z tego wniosku jest takie, że korzystanie ze szklarni i utrzymywanie wilgoci i idealnych temperatur pomoże przyspieszyć wzrost bratków z nasion. Po wykiełkowaniu należy przenieść bratki w miejsce oświetlone do czasu, aż będzie można je przesadzić wiosną lub jesienią, gdy temperatura się obniży.

Rosnące bratki z nasion

Niezależnie od tego, gdzie zdecydowałeś się wyhodować nasiona, jedno jest niezmienne. Czynniki, które mogą wpływać na kiełkowanie i tempo wzrostu, powinny zawsze być spójne.

Uprawa bratków z nasion na zewnątrz

Możesz siać bratki w pomieszczeniach lub na zewnątrz, ale większość ogrodników zaleca pominięcie siewu bezpośredniego, aby uniknąć wad związanych z czynnikami zmiennymi. Możesz wyhodować bratki z nasion na zewnątrz, czekając do ostatniego terminu mrozu przed siewem. Środek lata jest również rozsądny, ponieważ dzięki temu bratki rosną w nadchodzące chłodniejsze miesiące.

Aby zapobiec zmywaniu się przez deszcz, zamiast łóżka możesz siać w doniczkach. Do siewu zimowego można również użyć starych dzbanków na mleko. W przypadku tej drugiej metody można oczekiwać, że nasiona same wykiełkują, gdy warunki będą idealne.

Uprawa bratków z nasion w pomieszczeniach

Możesz użyć bezglebowej mieszanki początkowej z nasion lub zrobić własną z mchu torfowego i wermikulitu. Najlepiej zacząć bez nawozu, ponieważ może on spalić rozwijające się korzenie. Ponieważ nasiona są drobne, należy je tylko lekko przykryć ziemią, a następnie podlać mieszankę, aby utrzymać średnią wilgotność.

Kiedy sadzonki rozwiną cztery prawdziwe liście, użyj rozpuszczalnego w wodzie nawozu, aby wspomóc dalszy wzrost. Bratki można następnie przeszczepić po ostatnich przymrozkach wiosną. Rozłóż rośliny w odległości 6 cali od siebie na obszarze, który ma dobrze przepuszczalną glebę i otrzymuje poranne słońce.

Jeśli obawiasz się szoku związanego z przeszczepami, chcesz utrzymać wilgotność gleby. Zacznij od dobrego podlewania i promuj zatrzymywanie wody, używając organicznej ściółki wokół bratków.

Typowe problemy podczas uprawy bratków

Podczas uprawy bratków możesz napotkać choroby grzybowe, takie jak szara pleśń i plamistość liści. Uprawiając w szklarni, możesz łatwo zapobiegać tym chorobom, ponieważ kontrolujesz środowisko, a czystość jest łatwiejsza do opanowania. Jest również prawdopodobne, że na roślinach zobaczysz szkodniki, takie jak mszyce i przędziorków, więc trzymaj się praktyk, które zapobiegną infestacji i kontrolują ich populację.

Wniosek

Ogrodnictwo nie zawsze jest szybkie, ale na wszystkie rośliny warto poczekać. Czy wiesz, ile czasu zajmuje wyhodowanie bratków z nasion? Te piękne kwiaty mogą kiełkować od 20 do 50 dni, dlatego sadzenie ich w pomieszczeniach jest rozsądniejsze, aby uzyskać produktywność wcześnie. Ponadto użycie szklarni może pomóc w osiągnięciu optymalnych wymagań kiełkowania, takich jak ciemność i temperatura od 65 do 75 ° F.

Jeśli środowisko jest sprzyjające, nasiona mogą kiełkować w ciągu 5 do 8 dni. Następnie możesz przesadzić sadzonki, gdy rozwiną się prawdziwe liście. Utrzymuj wilgotność gleby, aby zapobiec szokowi podczas przeszczepu i zawsze sprawdzaj klimat pod kątem nadchodzących wyzwań ogrodniczych.

Jak długo trwa hodowanie bratków z nasion | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać nowalijki w tunelu foliowym?

Wiele osóby wypatruje wiosny, aby znów zajadać się świeżymi warzywami. W sklepach natomiast zaczynają pojawiać się wczesnowiosenne nowalijki. Należy jednak…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać bratki w doniczkach?

Bratki to cieszące się wielką popularnością i pełne uroku, dwuletnie rośliny. Swoje powodzenie zawdzięczają nie tylko urodzie, ale również wyjątkowemu…

Więcej
Tunele foliowe

Konstrukcja na tunel foliowy

Tunel foliowy, a konkretnie jego stelaż, wykonany jest ze stali. Kiedy elementy metalowej szklarni zostaną ukształtowane, trafiają do ocynkowni, gdzie…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jakie są różnice między szklarnią a tunelem foliowym?

Pytanie “jakie są różnice między szklarnią a tunelem foliowym” często stawiane jest przez osoby, które zaczynają uprawy pod osłonami. Oprócz…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Hale logistyczne – cena oraz projekt

Branża transportowa to działalność, która prężnie rozwija się na całym świecie. Wraz z otwarciem granic, coraz lepszą infrastrukturą drogową oraz…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Która hala dla rolnictwa – cena, projekt, sprzedaż?

Marka Krosagro od wielu lat tworzy struktury do upraw pod osłonami, dlatego w pełni rozumiemy, jak ważna jest przestrzeń. Nie zawsze chodzi…

Więcej