Jak uprawiać meksykański wrzos. 3 kroki do sukcesu

Aby dowiedzieć się, jak uprawiać meksykański wrzos, wystarczy pokonać trzy kroki. Ta kompaktowa bylina jest wyjątkowa nie tylko ze względu na swój wygląd, ale także ze względu na to, jak łatwo rośnie w gorących warunkach. Należy jednak pamiętać, że meksykański wrzos nie radzi sobie tak dobrze w zimnych regionach.

Zanim z nich zrezygnujesz, możesz również wygodnie uprawiać meksykański wrzos w szklarni. Pamiętaj, że stabilne warunki wewnętrzne w szklarni sprawiają, że idealnie nadaje się do sadzenia roślin. Jednak może również chronić rośliny, które nie tolerują ekstremalnych klimatów.

Jak sadzić meksykański wrzos

Krok # 1. Planowanie i przygotowanie

Czas

Pierwszym krokiem w uprawie wrzosu meksykańskiego jest planowanie i przygotowanie, aby zagwarantować sukces. Chcesz sprawdzić w kalendarzu, kiedy jest najlepszy czas na sadzenie meksykańskiego wrzosu. Jeśli twój klimat jest podobny do regionu śródziemnomorskiego, możesz łatwo sadzić meksykański wrzos w dowolnym momencie.

Jednak ogólnie jest idealna do uprawy tej rośliny późną jesienią, więc zadomowiła się, zanim temperatury staną się wyzwaniem. I jak możesz założyć, będziesz musiał uprawiać meksykański wrzos w szklarni, jeśli na Twoim obszarze występują ostre zimy. Rozpoczynanie meksykańskiego wrzosu z nasion w pomieszczeniu zapewni kwitnienie latem.

Lokalizacja

Po ustaleniu, kiedy zasadzić wrzos meksykański, musisz przygotować miejsce dla swoich roślin. Pamiętaj, że lokalizacja ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia stałego wzrostu każdej rośliny. Dlatego możesz skorzystać z meksykańskiego wrzosu w pomieszczeniu, jeśli klimat się zmienia.

Ogólnie rzecz biorąc, chcesz mieć miejsce z żyzną i dobrze przepuszczalną glebą. Przetestuj swoją glebę, aby wprowadzić niezbędne poprawki i poprawić jej strukturę. Roślina radzi sobie również najlepiej w cieniu, ponieważ pełne słońce wpływa na zdrowie liści.

Krok # 2. Sadzenie

Po założeniu meksykańskiego wrzosu w szklarni delikatnie wyjmij roślinę z doniczki. Pamiętaj, aby rozplątać i poluzować korzenie przed umieszczeniem rośliny w środku dołka. Pomiędzy każdą rośliną pozostaw przestrzeń trzech stóp, a górna część bryły korzeniowej powinna znajdować się pół cala nad ziemią.

Krok # 3. Konserwacja

Utrzymanie nowo posadzonych meksykańskich wrzosów nie różni się od innych roślin. Chcesz utrzymać wilgoć w glebie, aby rośliny mogły się rozwijać. Jednak pamiętaj, aby nie stworzyć wilgotnego środowiska, które może doprowadzić do rozkładu rośliny.

Dostosuj swoje praktyki podlewania do pogody. Dojrzałe rośliny wrzosu meksykańskiego będą tolerować trudne warunki, takie jak susza i letnie upały. Jednak zamiast tego najlepiej jest zapewnić od dwóch do sześciu godzin półcienia.

Jak propagować meksykański wrzos

Nasiona

Możesz wyhodować meksykański wrzos z nasion, podobnie jak inne rośliny kwitnące. Do siewu użyj doniczek ze standardową mieszanką doniczkową, a następnie dodaj trochę ziemi na nasiona. Utrzymuj wilgotność gleby i możesz umieścić doniczki w szklarni, aby chronić sadzonki przed środowiskiem.

Sadzonki

Możesz także ukorzenić sadzonki ze zdrowej rośliny wrzosu meksykańskiego. Weź czterocalowy odcinek łodygi, usuń dolne liście, zanurz koniec w hormonie ukorzeniającym, a następnie posadź w doniczce z ziemią. Kontynuuj podlewanie aż do ustanowienia korzeni do przesadzania.

Oddział

Division to doskonały sposób na uprawę meksykańskiego wrzosu, a także zapobieganie przepełnieniu przez rośliny. Delikatnie poluzuj glebę wokół rośliny, aby ułatwić jej podnoszenie, i podziel bryłę korzeniową na części za pomocą ostrego i sterylnego noża. W zależności od jego wielkości można uzyskać do czterech przegród do przesadzania w pojemnikach lub do ogrodu.

W trosce o meksykańską wrzosę

Woda i nawozy

Podczas gdy wrzos meksykański może tolerować suche warunki, optymalne byłoby utrzymywanie ich w dobrym stanie nawodnienia. Raz w tygodniu możesz głęboko podlewać rośliny, ale upewnij się, że używasz dobrze przepuszczalnego podłoża i pojemnika. Następnie poczekaj, aż ziemia wyschnie między podlewaniami, aby uniknąć tworzenia stojącej wody.

Pamiętaj, aby dostosować częstotliwość i ilość wody, którą podajesz roślinom. Co więcej, meksykańskie rośliny wrzosu w pojemnikach wysychały szybciej, więc często je podlewaj. Możesz także mulczować każdej wiosny, aby utrzymać wilgotność gleby, a nawet stłumić chwasty.

Czy nawozisz meksykański wrzos? Wrzos meksykański jest stosunkowo tani w utrzymaniu i nie jest drobiazgowy, jeśli chodzi o składniki odżywcze. Jednak nadal możesz wzmocnić i utrzymać swoją roślinę, nawożąc ją wiosną, latem i jesienią zbilansowaną paszą.

Przycinanie

Przycinanie nie jest wymagane w przypadku wrzosu meksykańskiego. Możesz jednak zachować rozmiar i kształt swojej rośliny, lekko przycinając ją każdej wiosny. Możesz również użyć tej praktyki, aby usunąć niezdrowe części.

Typowe problemy

Jak można się spodziewać, rośliny wrzosu meksykańskiego nie są tak podatne na wiele chorób i szkodników. Jednak nadal chcesz zachować odpowiednią czystość i staranność, aby zapobiegać infestacjom i chorobom. Najlepiej byłoby również utrzymywać stabilne środowisko, takie jak szklarnia, aby zniechęcić przędziorków lub infekcji grzybiczych.

Wniosek

W trzech prostych krokach możesz dodać kolejną kolorową bylinę do swojego ogrodu. Ci, którzy wiedzą, jak uprawiać meksykański wrzos, mogą szybko powiedzieć, że ta roślina jest najłatwiejsza w uprawie. Pamiętaj jednak, aby zaplanować datę i miejsce sadzenia, aby zapewnić warunki sprzyjające rozwojowi rośliny.

Możesz zacząć w pomieszczeniu, a następnie posadzić meksykański wrzos gdzieś w półcieniu i żyznej, dobrze przepuszczalnej glebie. Zapewnij wilgotność gleby, ale nigdy nie przepełniaj gleby. Po założeniu nie powinieneś mieć żadnych problemów z uprawą meksykańskiego wrzosu.

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Namioty garażowe i magazynowe

Namiot garażowy i magazynowy podczas zimy

Namiot garażowy i magazynowy podczas zimy będzie idealnym schronieniem dla sprzętu, narzędzi oraz maszyn. Wiele z nich zostanie na nowo…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Hale rolnicze – dlaczego konstrukcja stalowa?

Wśród całej gamy konstrukcji stalowych projektowanych i wytwarzanych przez markę Krosagro znajdują się między innymi hale rolnicze. Konstrukcja hal rolniczych…

Więcej
Tunele foliowe od A do Z

Jakie kupić akcesoria do tunelu foliowego?

Posiadanie tunelu foliowego umożliwia wydłużenie wegetacji roślin i prowadzenie ekologicznych upraw pod osłonami. Po wyborze stelażu oraz osłony nadchodzi moment…

Więcej

Czyszczenie i ostrzenie narzędzi ogrodniczych

Czyszczenie i ostrzenie narzędzi ogrodniczych po kilku miesiącach sezonu wegetacyjnego w tunelu foliowym jest koniecznością. Wydając pieniądze na dobrej jakości…

Więcej
Tunele foliowe

Top 12 tuneli foliowych

Tunel foliowy to rozwiązanie dla wszystkich osób, które pragną żyć w bardziej zrównoważony sposób. Posiadając na własność cieplarnię możemy być…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak długo kiełkują nasiona ogórka?

Odpowiedź na pytanie, jak długo trwa kiełkowanie nasion ogórka, brzmi: od 3 do 10 dni. Dlatego właśnie rośliny te są…

Więcej