Jak uprawiać lawendę w Arizonie | Porady od KrosAgro

Musisz rozważyć trzy kroki, aby wiedzieć, jak uprawiać lawendę w Poznaniu. W zależności od rodzaju, jaki posiadasz, powinieneś stworzyć idealne środowisko do uprawy lawendy, aby zapewnić jej dobry rozwój w Poznaniu. Pamiętaj, że tylko najlepszej jakości rośliny będą się najlepiej sprzedawać, a ich konsekwentna produkcja wyróżni Cię na tle konkurencji.

Korzystając z trzech poniższych kroków, powinieneś móc uprawiać lawendę w Poznaniu bez wielu wad. Należy jednak pamiętać, że Poznań ma strefy wzrostu od 4 do 11, a niektóre gatunki lawendy nadają się tylko do określonych warunków. Możesz uprawiać lawendę w szklarni, jeśli twój region ma trudny klimat.

Uprawa lawendy w Poznaniu: 3 kroki do sukcesu

Krok # 1. Planowanie

Pierwszym i chyba najważniejszym krokiem w uprawie lawendy w Poznaniu jest planowanie. Po pierwsze, zastanów się, czego użyjesz, aby rozpocząć uprawę lawendy. Czy wygodniej będzie używać nasion, czy lepiej uprawiać rośliny startowe?

Ta ostatnia jest bardziej korzystna, ponieważ rośliny lawendy mogą potrzebować więcej czasu, aby osiągnąć dojrzałość. Dlatego rozpoczęcie od zdrowej rośliny startowej sprawi, że Twój ogród będzie bardziej produktywny. Po prostu sprawdź samą roślinę pod kątem uszkodzeń lub brązowych plam.

Co więcej, pamiętaj, że uprawiasz lawendę w Poznaniu. Angielska lawenda pasowałaby do poznańskich warunków, ponieważ będzie dobrze prosperować w różnych sytuacjach. Możesz także rosnąć w szklarni, aby naśladować idealne środowisko dla odmian, które uprawiasz.

Krok # 2. Przygotowanie

Po zaplanowaniu roślin kolejnym krokiem jest przygotowanie miejsca do ich uprawy. Lawenda już teraz nadaje się do Poznania, bo najlepiej sprawdza się na terenach gorących i suchych. Jednak nadal musisz wybrać optymalne miejsce uprawy, aby uzyskać wysokiej jakości i zdrowe kwiaty.

Obszar z pełnym słońcem i dobrze przepuszczalną glebą byłby najlepszy dla lawendy. Co więcej, zaplanuj odstępy tak, aby miały wystarczająco dużo miejsca na rozwój w miarę dojrzewania. Niektórzy zalecają tworzenie żywopłotu podczas sadzenia sadzonek lawendy w odległości 12 cali, aby zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza i uniknąć chorób.

Najlepiej byłoby zaprojektować układ przed sadzeniem, a także przetestować glebę, aby wprowadzić niezbędne poprawki. Chcesz poprawić strukturę gleby, aby dobrze odprowadzała wodę, i chcesz ustalić jej pH, ponieważ lawenda będzie problematyczna w kwaśnej glebie. Przed sadzeniem można mieszać piasek i nawozić wapnem.

Krok # 3. Konserwacja

Kolejnym krokiem po posadzeniu jest zadbanie o odpowiednią pielęgnację lawendy. To zagwarantuje zdrowe i wysokiej jakości kwitnienie, niezależnie od tego, na jakim obszarze Poznania się znajdujesz, czy uprawiasz gatunek. Na przykład powszechną praktyką, która powoduje problemy, jest nadmierne nawadnianie.

Pamiętaj, że te rośliny nie wymagają tak dużo wody podczas zakładania. Woda jest niezbędna do stymulowania rozwoju korzeni, ale chcesz ograniczyć jej ilość, ponieważ wilgotne warunki nie sprzyjają zdrowiu lawendy. Lawenda rośnie naturalnie w suchych warunkach i najlepiej to naśladować.

Możesz także zachęcić do większej liczby kwiatów lub przedłużyć okres kwitnienia lawendy, usuwając martwe i wyblakłe kwiaty. To również odmłodzi twoje rośliny i będzie lepiej rosło. Co więcej, możesz zachęcić do corocznego wzrostu, ograniczając się do ziemi każdej wiosny.

Jaka odmiana lawendy będzie najlepsza dla Poznania?

Według Poznańskiego Rozbudowy Spółdzielczej, standardowymi odmianami w Poznaniu są lawenda hiszpańska, francuska i angielska. Lawenda hiszpańska to nisko rosnące odmiany, które szybko nabierają koloru od wiosny do lata. Są również wyjątkowe, ponieważ mają krótkie główki kwiatowe zamiast typowo długich kwiatów lawendy.

Inną barwną cechą, którą możesz uprawiać, są francuskie lawendy. To, co sprawia, że ​​są lubiane, to wydłużony okres kwitnienia. Przy odpowiednim martwocie i idealnych warunkach możesz cieszyć się wysokimi i szerokimi nawykami wzrostu tych lawend przez długi czas.

Wreszcie, zgodnie z wcześniejszymi zaleceniami, dla Poznania najlepsza byłaby również lawenda angielska, ponieważ wytrzymuje trudne warunki. Będą się rozwijać nawet w wyższych częściach stanu, ponieważ tolerują zimno. Co więcej, ci, którzy uprawiają lawendę do zapachu, będą cieszyć się angielskimi odmianami.

Jak zbierać lawendę

Niezależnie od tego, gdzie uprawiasz lawendę, musisz wiedzieć, jak prawidłowo zbierać rośliny. Chcesz zacząć je zbierać, zanim kwiaty się otworzą, aby uzyskać optymalną jakość. Następnie możesz je suszyć przez kilka tygodni.

Suszona lawenda najlepiej przechowywać w hermetycznym słoiku w chłodnym i suchym miejscu. Niektórzy nawet wkładali suszone lawendy do saszetek, aby wykorzystać zapach roślin.

Wniosek

Suche warunki w Poznaniu sprawiają, że jest to najlepszy stan dla lawendy. A jeśli chcesz dowiedzieć się, jak uprawiać lawendę w Poznaniu, możesz uprościć ten proces do trzech kroków. Najlepiej byłoby również wziąć udział w kursach związanych z uprawą lawendy, aby dodatkowo przygotować Cię.

Pierwszym krokiem byłoby zaplanowanie i wybranie najlepszych roślin startowych i odmian dla Twojego obszaru. Następnie możesz przygotować miejsce i sposób uprawy lawendy. Oznacza to zapewnienie, że gleba i ogólne warunki są optymalne dla twoich odmian.

Możesz również rozważyć uprawę w szklarni, aby naśladować naturalne środowisko swoich lawend. Wreszcie, konsekwentnie dbaj o właściwą konserwację, aby tworzyć wysokiej jakości kwiaty, które będą wytrzymać wśród konkurencji. W Poznaniu uprawia się już lawendę, ale twoje praktyki będą dyktować rozwój zdrowych i wysokiej jakości kwiatów.

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać lwie paszcze? 3 najlepsze metody

Lwie paszcze to potoczna nazwa wyżlinów większych, jednorocznych roślin z rodziny babkowatych, których krajem pochodzenia są prawdopodobnie Włochy i Hiszpania….

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa tulipanów w doniczkach

Tulipany, to najpopularniejsze rośliny cebulowe i prawdziwy symbol wiosny. Większość z nas widok tych pięknych kwiatów nastraja radością i optymizmem….

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak ścinać i dbać o słoneczniki? 10 łatwych kroków

Zastanawiasz się, jak dbać o cięte słoneczniki? Jeśli planujesz stworzyć długotrwały bukiet słonecznika, dziś jest Twój szczęśliwy dzień. Słonecznik to…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać róże rabatowe? Pielęgnacja i wymagania róż rabatowych

Dla każdego konesera pięknych kwiatów róża to prawdziwy symbol piękna i nie można jej zastąpić żadną inną rośliną. Do wyboru…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Co zrobić aby papryka zdrowo rosła?

Co zrobić kiedy, nie wiesz dlaczego, Twoja papryka, nie rośnie tak, jak powinna? Jakie kroki należy wykonać, aby poprawić jej…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Projekt hali namiotowej

Projekt hali namiotowej to opracowywany na samym wstępie schemat, który odpowiada za cały proces realizacji. Od tego dokumentu zależy cena,…

Więcej