Jak wyhodować nachyłek z nasion w 3 łatwych krokach

Możesz szybko nauczyć się, jak wyhodować coreopsis z nasion, wykonując trzy proste kroki. Dawno minęły czasy, kiedy trzeba było czuć się onieśmielony zakładając rośliny z nasion, ponieważ przy odpowiedniej staranności można uzyskać bezstresowe doświadczenie uprawy. Przydatne będzie opanowanie różnych technik rozmnażania coreopsis, nie ograniczających się do sadzonek i podziałów.

Możesz również rozpocząć sadzenie kleszczy w szklarni, aby zapewnić, że wykiełkują tak szybko, jak to możliwe. W przeciwnym razie poczuj się pewniej, biorąc pod uwagę fakt, że ta roślina i tak ma szybkie tempo wzrostu. Stabilne warunki wewnętrzne byłyby nadal korzystne i pozwalały uniknąć wad w rozwoju.

Jak rozpocząć Coreopsis z nasion

Krok # 1. Kiełkowanie

Według Uniwersytetu Warszawskiego siew nasion coreopsis można rozpocząć od października do stycznia. Możesz je zebrać samodzielnie, ale powinno być łatwo zdobyć nasiona w większości spółdzielni hodowców. Po osiągnięciu dojrzałych roślin, pociesz się faktem, że coreopsis łatwo wysiewa się ponownie, aby uzyskać optymalną produktywność.

Jednak jest to bardziej korzystne, jeśli nasiona coreopsis zaczniesz w szklarni. Użyj dobrze przepuszczalnych doniczek z wilgotną ziemią doniczkową do uprawy coreopsis i umieść dwa nasiona w pojemniku. Wciśnij je na miejsce i dodaj trochę ziemi, aby przykryć nasiona.

Krok # 2. Konserwacja

Po wysianiu nie zapomnij ponownie spryskać podłoża, aby zachęcić do kiełkowania. A mówiąc o tym, masz większe szanse na kiełkowanie nasion coreopsis, jeśli umieścisz je w kontrolowanych warunkach. Wybierz miejsce w szklarni, które jest jasne, ale nie ma bezpośredniego światła słonecznego i zapewnia ciepło, aby przeciwdziałać wychłodzeniu na zewnątrz.

Możesz również przykryć doniczki, aby stworzyć wilgotne środowisko dla nasion podczas ich wzrostu. Upewnij się jednak, że nie zawijasz mocno pokrycia, aby umożliwić parowanie. W tym momencie konserwacja nasion polegałaby na stałej wilgotności i wymianie osłony po podlaniu.

Krok # 3. Przerzedzanie i przesadzanie

Możesz oczekiwać, że nasiona coreopsis wykiełkują w ciągu trzech tygodni, a gdy zauważysz, zdejmij osłonę i przerzedź sadzonki. Wybierz silniejszy z każdej doniczki i przeszczep go do bardziej odpowiedniego pojemnika. Możesz zdecydować się na kontynuację uprawy sadzonek w szklarni lub przeszczep na zewnątrz w półcieniu przed końcem lata.

Utrzymuj wilgotność gleby i najpierw sprawdź swoje miejsce, aby upewnić się, że struktura gleby szybko osuszy. Załóżmy, że kontynuujesz uprawę w pomieszczeniu, przeszczep w ogrodzie sześć tygodni przed pierwszymi przymrozkami. Jednak upewnij się, że najpierw zaaklimatyzowałeś swoje rośliny, aby uniknąć szoku związanego z przeszczepem.

Opieka nad Coreopsis

Hartowanie

Ważne jest, aby najpierw utwardzić rośliny przed sadzeniem ich na zewnątrz. Możesz użyć szklarni lub innego zadaszonego miejsca do aklimatyzacji roślin coreopsis przez co najmniej tydzień. Pomóż swoim roślinom delikatnie przystosować się do warunków zewnętrznych, chroniąc je przed słońcem, wiatrem lub mrozem.

Lokalizacja

Wspaniałą rzeczą w roślinach coreopsis jest to, że nie są wybredne w lokalizacji. Niektóre gatunki mogą nawet tolerować trudne warunki, takie jak susza. Staraj się jednak korzystać z dobrze drenujących miejsc i obszarów nasłonecznionych, aby rośliny mogły kwitnąć.

Co więcej, pamiętaj, że coreopsis najlepiej rozwija się w ciepłym klimacie. Niektóre mogą nadal przetrwać w wilgotnych regionach, ale nie należy zostawiać ich w rozmoczonej glebie, aby sprzyjać gniciu. Co więcej, intensywne ciepło może uszkodzić rośliny.

Woda i nawozy

Jak wcześniej wspomniano, coreopsis może tolerować suszę, gdy już się zadomowił. Skorzystają jednak na tym, że będą dobrze nawodnione, jeśli chcesz zapewnić wspaniałe kwiaty. Możesz podlewać coreopsis raz w tygodniu, aby wspomóc rozwój korzeni.

Wystarczy najpierw sprawdzić powierzchnię, aby uniknąć nadmiernego podlewania i zrób to rano, aby liście nie były mokre. Z drugiej strony możesz dodać trochę kompostu na wiosnę jako wsparcie dla swoich roślin. Coreopsis nie wymaga nawozu tak bardzo, jak inne rośliny. Zwróć uwagę na instrukcje zawarte na etykiecie, ponieważ nadmierne nawożenie może zepsuć kwitnienie.

Deadheading

Coreopsis również czerpie korzyści z martwicy, ponieważ pomożesz roślinie skoncentrować energię na tworzeniu nowych kwiatów. Co więcej, sprawia, że ​​roślina wygląda bardziej schludnie, jeśli usuniesz zużyte kwiaty. Niektórzy ogrodnicy wycinają nawet rośliny przed końcem lata.

Typowe problemy

Oprócz tego, że są łatwe w utrzymaniu, rośliny Coreopsis są również stosunkowo łatwe w pielęgnacji, ponieważ nie mają wielu poważnych chorób i szkodników. Jeśli utrzymujesz stabilne środowisko i właściwe praktyki, nie powinieneś być narażony na problemy z grzybami i szkodnikami.

Jeśli zauważysz szkodniki i choroby, zawsze możesz natychmiast odizolować zainfekowane rośliny. Użyj organicznego pestycydu lub fungicydu, aby wyeliminować problem i szybko uniknąć jego rozprzestrzeniania się. Co więcej, zawsze zwracaj uwagę na czystość i pracowitość.

Wniosek

Rozpoczęcie coreopsis z nasion może być równie łatwe, jak rozmnażanie z sadzonek lub podział. Ci, którzy są zainteresowani nauczeniem się, jak wyhodować coreopsis z nasion, nie powinni czuć się onieśmieleni. W odpowiednich warunkach i pielęgnacji należy wykiełkować nasiona coreopsis bez wielu wad.

Rozważ zasianie nasion w pomieszczeniach, aby chronić je przed ekstremalnymi klimatami. Umieść dwa nasiona w doniczce, a następnie przykryj pojemnik, aby utrzymać wilgotne środowisko. Pomoże również, jeśli temperatura będzie ciepła, aby jeszcze bardziej zachęcić do kiełkowania.

Następnie rozcieńczyć sadzonki i przesadzić w ogrodzie na sześć tygodni przed pierwszymi przymrozkami. Wybierz miejsce z dobrze przepuszczalną glebą i półcieniem do uprawy coreopsis.

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak długo można przechowywać cebulki tulipanów?

Może któremuś z Was zdarzyło się zapomnieć w porę zasadzić cebulki tulipanów i teraz zastanawia się, czy jeszcze może je…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa czereśni w tunelu foliowym

Założenie intensywnego sadu czereśniowego wymaga zastosowania odpowiedniej technologii, aby produkcja stała się opłacalna. Umiejętne prowadzenie plantacji dość szybko doprowadzi do…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa, pielęgnacja i przycinanie floksa

Floks wiechowaty to wysoka, sięgająca około 120 cm bylina ogrodowa, ma sztywne łodygi, a jej główną ozdobą są urocze drobne…

Więcej
Bez kategorii

Hala namiotowa jako salon samochodowy

Hala namiotowe jako salon samochodowy to kolejne zastosowanie dla modułowych konstrukcji. W czasach, kiedy przypada więcej niż jeden samochód na…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jaka jest żywotność lilii? Pielęgnacja i uprawa lilii ogrodowej

Jeśli jesteś ciekawy, ile lat mogą rosnąć lilie, odpowiedź jest niejednoznaczna. wszystko uzależnione jest bowiem od właściwej pielęgnacji i metod…

Więcej
Hodowla zwierząt

Główne cele hodowli drobiu

W fermie drobiu hodowane są ptaki udomowione. Drób obejmuje kury, indyka, kaczki i gęsi. Kurczaki są najczęstszym ptakiem hodowanym zarówno…

Więcej