Kiedy przesadzać słoneczniki? | Poradnik dla początkujących

Kiedy przesadzać słoneczniki | Poradnik dla początkujących

Masz wątpliwości, kiedy przesadzić słonecznik? Odpowiedź jest bardzo prosta; kiedy słonecznik osiągnie wysokość od 4 do 5 cali, możesz rozpocząć przesadzanie go przy dobrej pogodzie.

To świetna wiadomość. Lato jeszcze się nie skończyło, więc na Twoim podwórku kwitnie sezon kwiatów. Kwiaty są źródłem szczęścia dzięki swoim estetycznym wibracjom. Zwykle ma charakter sezonowy i przedstawia radosne dni naszego codziennego życia. Jednym z kwiatów, które mogą Cię zadziwić, jest słonecznik.

Jednak kupowanie słoneczników na rynku jest po prostu łatwe do przemyślenia niż uprawianie ich w małym ogrodzie. Ale jeśli jesteś uzależniony od uprawy słoneczników we własnym zakresie, przesadzanie może spowodować, że będziesz się zastanawiać.

Jeśli szukasz więcej pomysłów na przeszczep słonecznika, poszukajmy więcej poniżej.

Sadzenie słoneczników

W większości przypadków kwiaty są nieustannie wręczane jako prezenty i hołd. Podobnie jak słonecznik, może to być prezent urodzinowy, bukiet wdzięczności lub hołd dla ukochanych, którzy odeszli.

Słonecznik ma naukową nazwę Helianthus annuus. Należy do rodziny roślin Asteraceae, przedstawiając dużą, wydłużoną i owłosioną łodygę, która rośnie w kierunku pionowym. Jego kwiat jest dużą strukturą przypominającą stokrotkę, która zwykle wydaje się żółta. Kwitnie w miesiącach letnich i kwitnie w okresie rocznym.

Lepiej jest zacząć uprawiać słoneczniki w szklarniach, ale w rzeczywistości mogą się one rozwijać zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Możesz po prostu zacząć sadzić ją w pomieszczeniu we wczesnym okresie kwitnienia i przesadzić na zewnątrz, gdy wiosna jest w pełnym rozkwicie.

Rzeczy do rozważenia, kiedy przesadzać słoneczniki

Wielu z was pomyślałoby, że przesadzanie słoneczników jest trudne, jak się wydaje. Ale to nie jest. Pamiętaj tylko, że przesadzając słoneczniki, zaleca się delikatną pielęgnację zielonego kciuka.

Oto rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, kiedy przesadzać słoneczniki:

Wysokość lub długość

Gdy słoneczniki osiągną wysokość od 4 do 5 cali, są gotowe do przesadzenia w sprzyjających warunkach pogodowych. Na tym etapie słoneczniki mogą już wstać i przetrwać przy odpowiedniej opiece i wystarczającym utrzymaniu.

Zmiana temperatury

Aby rozpocząć przesadzanie, słonecznik musi stwardnieć. Aby mogły stopniowo dostosowywać się do zmiany temperatury, muszą być do tego przyzwyczajeni. W ciągu dnia wyjmij słoneczniki na zewnątrz i przynieś je z powrotem do środka na noc. Możesz to zrobić przez co najmniej dwa tygodnie, zanim zdecydujesz się na przeszczep.

Wczesny sezon

Przed przesadzeniem na zewnątrz należy odczekać od 3 do 4 tygodni przed ostatnim przymrozkiem. Nie zaczynaj sadzenia słonecznika wystarczająco późno, aby mieć większą szansę na przeżycie przesadzania.

Czas

Nie czekaj zbyt długo na przeszczep swoich słoneczników. Rozpocznij, gdy tylko pojawią się oznaki przesadzania słoneczników. W miarę upływu dni korzenie będą rosły w małych pojemnikach, powodując ich oszołomienie i uwięzienie w środku. Utrudni to wzrost słonecznika lub w najgorszym przypadku może nie przetrwać.

Wybór odpowiedniego miejsca sadzenia

Zadanie sadzenia słonecznika jest dość męczące, ale nigdy nie jest jeszcze za późno na rozpoczęcie nowego hobby, jeśli chcesz się uczyć. Dowiedz się, kiedy przeszczepić słoneczniki. Zobaczmy, jakie kroki trzeba będzie znać, wybierając miejsce sadzenia słoneczników.

 

# 1 Bezpośrednie światło słoneczne

Zawsze weź pod uwagę nasłoneczniony obszar dla lokalizacji rośliny. Najlepszym miejscem do obfitego kwitnienia słoneczników jest bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Te kwiaty mogą wytrzymać długie godziny w wysokiej temperaturze, ale nadal są w stanie wytwarzać kwiaty.

# 2 Dobrze przepuszczalna powierzchnia

Rośliny powinny być umieszczone na podwyższeniu i dobrze odprowadzać wodę po ulewnym deszczu. Zbiornik wody nie powinien topić korzeni roślin, ponieważ może wchłonąć zbyt dużo. Ten typ kwiatów jest odporny na suszę, dzięki czemu może rosnąć przy mniejszej ilości wody. Aby silnie kwitły, należy je regularnie podlewać.

 

# 3 Rodzaj gleby

Jeśli chodzi o glebę, słoneczniki mogą rosnąć na każdej powierzchni gleby. Czasami wolą lekko kwaśny rodzaj gleby. Ale w głębi powinien mieć stopę i trzy stopy. Lubią rosnąć w głębokich wykopach, ponieważ ich długie korzenie rozciągają się i rozprzestrzeniają pod spodem.

 

# 4 Materiały organiczne

Jeśli ludzie potrzebują zdrowej żywności, aby służyła jako składniki odżywcze, rośliny również potrzebują. Ta roślina jest ciężkim pokarmem i wchłania zbyt dużo gleby. W tej kwestii jego powierzchnię należy wymieszać z nawozami lub dobrymi materiałami kompostowymi. Z pewnością będziesz mógł zobaczyć swoje rosnące rośliny w stabilnym i zdrowym stanie.

# 5 Odporność na wiatr

Słoneczniki nie wytrzymują zbyt dużego wiatru i silnej bryzy. Lepiej jest zbudować jakieś ogrodzenie lub w pobliżu wysokiej i mocnej fasady, która może chronić je lub osłaniać przed silnymi wiatrami.

# 6 Estetyka

Poszukaj miejsca, na które można spojrzeć oczami lub każdego przechodnia. Dzienna dawka słonecznika czasami dodaje otuchy i dodaje energii. Lepiej promieniować tym klimatem z innym.

Dbanie o słoneczniki

Jeśli chcesz wiedzieć, kiedy przeszczepić słoneczniki, najlepiej też wiedzieć, jak o nie dbać. Wykonajmy poniższe czynności:

# 1 Wystarczająca ilość wody

We wczesnym stadium rośliny podlewaj ją regularnie od 3 do 4 cali wokół strefy korzeni. Jeśli łodyga rośliny stanie się twarda, podlewaj ją kilkoma litrami wody raz w tygodniu.

 

# 2 Kompost / nawóz organiczny

Umieść wystarczającą ilość nawozu lub kompostu. Nadmierna ilość nie jest dobra dla wzrostu rośliny.

# 3 System wsparcia

Kiedy rośnie, czasami potrzebuje wsparcia, aby stać mocno. Zrobią to bambusowe kije.

Wniosek

Rzeczywiście, fajnie jest rozmawiać o sadzeniu i przesadzaniu słonecznika. Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu nauczyłeś się kilku pomysłów i wskazówek. Zawsze pamiętaj, że wyciągnięta lekcja jest lekcją, którą należy się podzielić. Nie ma wątpliwości, że przeszczep słoneczników może się udać.

Miejmy nadzieję, że pojawi się odpowiedź na pytanie, kiedy przesadzić słoneczniki. Kwitnij z wdziękiem!

Kiedy przesadzać słoneczniki | Poradnik dla początkujących

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Tunele foliowe

Wiosna pod osłonami w tunelu foliowym

Wiosna w tunelu foliowym to dla ogrodników i roślin pora przebudzenia. Warzywa, owoce i zioła będą rozwijać się prawidłowo tylko…

Więcej
Tunele foliowe

Ekologiczne uprawy roślin pod osłonami

Ekologiczne uprawy roślin pod osłonami to z jednej strony stworzenie optymalnych warunków do rozwoju roślin, z drugiej natomiast to także…

Więcej
Tunele foliowe

Tunel foliowy jako pomysł na biznes

Zarówno profesjonalny tunel foliowy jak i hobbystyczna cieplarnia to konstrukcje, które można wykorzystać w biznesie. Otóż zapotrzebowanie na rośliny stale…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Kiedy sadzić trawy ozdobne?

Wiedza o tym, jaki jest najlepszy czas, żeby sadzić trawy ozdobne, ma kluczowe znaczenie w uprawie tych efektownych i wytrzymałych…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Sadzenie warzyw latem w tunelu foliowym

Sadzenie warzyw latem w tunelu foliowym to dobry sposób, aby zagwarantować sobie w następnym roku szybkie zbiory. Choć wydawałoby się,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Ogrodnictwo bezodpadowe w szklarni i tunelu

Filozofia Zero waste oznacz idee, według której człowiek powinien prowadzić taki styl życia, by generować jak najmniej odpadów, a tym…

Więcej