Jak przygotować drzewa bananowe na zimę? | KrosAgro

Teraz, gdy zima jest tuż za rogiem, ludzie próbują wymyślić, jak przygotować bananowce na zimę. Zapewne zdajesz sobie sprawę, że mroźna pogoda może spowodować poważne szkody w Twoich cennych drzewach tropikalnych. Wiadomo, że banany są najczęściej handlowanym owocem na świecie, a najczęściej eksportowanym rodzajem z nich jest odmiana Cavendish.

Banany są uprawiane w regionach tropikalnych, w tym w Azji, Ameryce Łacińskiej i Afryce. Jednak największymi eksporterami bananów są Ekwador, Filipiny i Kolumbia. Jeśli nie wiesz, w zeszłym roku wyeksportowano około 20,2 miliona ton bananów – to najwyższy jak dotąd rekord!

Istnieje 1000 odmian bananów w 150 krajach na całym świecie. Drzewa bananowe mogą dorastać do 20-40 stóp z mniej więcej 240 bananami, w zależności od rodzaju banana.

Jeśli jest jedna rzecz, którą musisz wiedzieć o bananach, to fakt, że są one owocami, a nie owocami. Chociaż ludzie nazywają to drzewem bananowym, w rzeczywistości jest to zioło, które jest dalekim krewnym imbiru. Co więcej, ma soczyste drzewo, takie jak łodyga imbiru.

Co musisz wiedzieć o bananach

Banan to jeden z najpopularniejszych owoców wchodzących w skład amerykańskiej diety. W bananie znajduje się wiele składników odżywczych. Zawiera potas, witaminy B6 i C, błonnik i wiele innych. Banany oferują również korzyści zdrowotne, takie jak kontrolowanie ciśnienia krwi, zapobieganie astmie, zapobieganie rakowi i nie tylko.

Zaskakujące jest, że banany to jagody. Czekaj, co?! Mówiąc botanicznie, jagoda to kwiat z jednym jajnikiem i produkuje wiele nasion. Banany należą do tej grupy, podczas gdy truskawki i maliny nie.

Czy musisz pamiętać, aby Twoje banany były szczęśliwe zimą?

Banany można uprawiać także na swoim podwórku! Uprawa bananów wymaga czasu i cierpliwości. Pełen wzrost i owocowanie roślin bananowych trwa 9 miesięcy.

Jak wszyscy wiemy, bananowce zwykle rosną w ciepłych, wilgotnych warunkach pogodowych. Liście bananowca nie będą już rosły, jeśli temperatura spadnie o około 55 ° F. Ponadto liść zostanie uszkodzony w temperaturze 32 ° F, a podziemne kłącza umrą w temperaturze 22 ° F i niższej.

Istnieją jednak inne odmiany bananów, które rosną w zimne dni. Liście mogą zostać uszkodzone z powodu zimna, ale korzenie nadal przetrwają i rosną. Niestety, te odporne na zimno banany nie są jadalne.

Jednak bananowce są dobrymi roślinami domowymi. Banany odporne na zimno należy również chronić przed mrozem. Jeśli uprawiasz małe bananowce, oto kroki, które musisz wziąć pod uwagę, aby uprawiać i chronić swoją roślinę w okresie zimowym.

ZRÓB: Zabierz je do domu

Jeśli twoja roślina jest wystarczająco mała, umieść bananowiec w pojemniku i przenieś je do domu. Banany lepiej przeżywają na glebie z niezawodną wilgocią. Spryskaj liście niewielką ilością wody, aby zapewnić wilgotność.

Pamiętaj, aby umieścić go w miejscu, w którym nadal może mieć wystarczająco dużo światła słonecznego. Nie tylko chronisz roślinę, ale możesz też mieć w domu estetyczną dekorację roślinną.

ZRÓB: Daj im dużo opakowań

Jeśli nie można przenieść do pomieszczenia, możesz zapewnić opakowanie, aby chronić roślinę przed mrozem. Przed owinięciem usuń wszelkie obumierające liście. Następnie przytnij roślinę 6 m nad ziemią.

Pozostałe owinąć liśćmi, słomą lub innymi materiałami do ściółkowania. Zawijanie utrzymuje bulwę – kłącze na pseudołodydze. Kiedy robi się ciepło, można zdjąć przykrycie i pozwolić roślinie rosnąć.

Istnieją obszary z dużymi opadami śniegu. Jeśli mieszkasz na tych terenach, możesz wykopać korzeń i przenieść go do pojemnika i umieścić w piwnicy lub innym zadaszonym miejscu, aby chronić go przed mrozem. W ten sposób roślina przejdzie w stan uśpienia.

Roślina nie wymaga lekkiego myślenia, ale pamiętaj, aby nanieść niewielką ilość wody, aby zapobiec wysychaniu gleby. Gdy pogoda się poprawi, odetnij roślinę na około 4 cale i zacznij ponownie sadzić.

Dlaczego warto wypróbować ogrodnictwo szklarniowe?

Zima nadchodzi! Jak utrzymujemy nasze rośliny przy życiu i szczęśliwe?

W dawnych czasach rolnicy nie mogli uprawiać roślin w zimnych porach roku. Jednak ze względu na postęp technologiczny, nawet w najzimniejszej porze roku sadzenie jest nadal możliwe. Rośliny rosnące w ciepłą, wilgotną pogodę mogą być szczęśliwe nawet zimą, jeśli rosną w szklarni hobbystycznej.

Szklarnia hobbystyczna pozwala zapewnić roślinom dom, w którym można stworzyć środowisko spełniające ich wyjątkowe potrzeby. Oprócz tego chroni również rośliny przed szkodliwymi owadami i zwierzętami, które mogą spowodować znaczne szkody w pracach ogrodniczych. Wreszcie szklarnia hobbystyczna może również służyć jako bariera ochronna przed trudnymi warunkami pogodowymi, takimi jak nadmierne deszcze, silne wiatry, zamiecie, grad i śnieg.

Ostatnie przemyślenia na temat przygotowania drzew bananowych na zimę

Jak każda inna roślina, banany również wymagają szczególnej pielęgnacji w okresie zimowym, aby przetrwać. Teraz, gdy wiesz, jak przygotować drzewa bananowe na zimę, rozważ wyhodowanie ich w swojej własnej szklarni hobbystycznej i poznaj zalety ogrodnictwa szklarniowego.

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Czym są niewielkie grzyby rosnące w tunelu foliowym?

Tunele foliowe tworzą odpowiednie warunki środowiskowe do wzrostu roślin. Czym są w takim razie niewielkie grzyby rosnące w tunelu foliowym?…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Co zrobić, aby kaktusy zakwitły? Uprawa i pielęgnacja kaktusów

Kaktusy to mało wymagające rośliny doniczkowe pochodzące z terenów Ameryki południowej, Afryki, Australii i Azji. Dla wszystkich zabieganych i zapominalskich…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Rozsadnik w tunelu foliowym

Ogród wyposażony w rozsadnik przynosi znacznie większe plony. Mogąc produkować rozsadę, otrzymuje się znacznie lepsze efekty, zbiór jest bardziej dorodny…

Więcej
Bez kategorii

Mikroelementy w uprawie pod osłonami

Mikroelementy w uprawie pod osłonami są konieczne, aby każdy etap wegetacji przebiegał optymalnie. Obok niezbędnych do prawidłowych procesów wzrostu makroelementów…

Więcej
Bez kategorii

Jak przyspieszyć zbiory z upraw pod osłonami?

Jak przyspieszyć zbiory z upraw pod osłonami? Nagłe zmiany pogody, przymrozki, opady śniegu a także chłodny wiatr sprawiają że uprawianie…

Więcej
Tunele foliowe

6 sposobów na nowoczesny ogród warzywny

Ogrody warzywne stają się popularnym elementem designu działki. W przydomowych uprawach obok rabat kwiatowych rozciągają się grządki smacznych warzyw, które…

Więcej