Jak przesadzić rozchodnik. Najlepszy przewodnik w 3 krokach

Jak przesadzić rozchodnik. Najlepszy przewodnik w 3 krokach 1

Jeśli ciekawi Cię, jak przeszczepić rozchodnik, możesz uprościć to w trzech krokach. Rozchodniki prawdopodobnie wszyscy znamy jako popularne rośliny do tak zwanych rozchodników, ale możesz je samodzielnie uprawiać bez żadnych problemów. Możesz uruchomić je w szklarni, aby zagwarantować założenie i wykorzystać poniższe informacje, aby przeszczepić gdzieś na stałe.

Ponieważ rozchodniki to grupa sukulentów, można przypuszczać, że ich hodowanie i przesadzanie nie będzie drobiazgowe. Będą się rozwijać w trudnych warunkach, w których większość roślin się poddaje. Jednak nadal ważne jest, aby prawidłowo je przeszczepić, aby stworzyć zdrowe i pełne wigoru rośliny, które będą trwać dobrze.

Jak najlepiej przeszczepić rozchodnik

Najlepszą porą na przesadzanie i dzielenie rozchodników jest wczesna wiosna, ponieważ w tym okresie aktywnie wytwarzają nowe przyrosty. Chcesz pomóc im ustabilizować się, zanim trudne warunki zaczną się w chłodniejszych miesiącach. W ramach konserwacji możesz je podzielić co trzy lata.

Krok # 1. Kopanie

Podobnie jak w przypadku przesadzania każdej innej rośliny, chcesz bezpiecznie wykopać rozchodnik. Zamiast ciąć blisko rośliny, kopać wokół obwodu rozchodnika w odległości co najmniej 2 cali. Głębokość 6 cali również powinna wystarczyć, ale można ją również dostosować do 2 cali dla niektórych roślin rozchodników o płytkich korzeniach.

Ta odległość i głębokość ułatwi wykopanie rośliny bez uszkadzania jej korzeni. Po przecięciu rośliny wepchnij ją pod ziemię, aby wyciągnąć korzenie. Chcesz uzyskać nienaruszoną masę gleby, aby zapobiec uszkodzeniu korzeni.

Krok # 2. Dzielenie

Podział i cięcie będzie łatwe, jeśli zobaczysz koronę i korzenie, więc usuń glebę, potrząsając kępą. Znajdziesz naturalne sekcje w systemie korzeni i możesz ich użyć jako wskazówek do późniejszego podziału. W przeciwnym razie możesz podzielić kępę na dwie sekcje.

Zazwyczaj nie ma potrzeby używania narzędzi do dzielenia korzeni na sekcje. Jeśli roślina jest również wystarczająco duża, możesz mieć wiele sekcji. Konieczny jest jednak nacisk na to, aby każda sekcja była wystarczająca, aby wyrosnąć na nową roślinę.

Sekcja # 3. Sadzenie

Sadzenie lub przesadzanie rozchodników nie będzie tak trudne, jak inne gatunki, ponieważ dobrze się rozwijają nawet w trudnych warunkach. Jednak nadal musisz je hodować w stabilnych warunkach i chronić je przed trudnymi lub ekstremalnymi zmianami środowiska. Możesz także podnieść przeszczepy w szklarni i stworzyć miejsce przyjazne dla rozchodników.

Idealna lokalizacja

Aby dać ci pomysł, chcesz użyć żyznej i dobrze przepuszczalnej gleby do sadzenia przeszczepów rozchodników. Obszar powinien być w pełni nasłoneczniony, aby wspierać wzrost, ale możesz również użyć do tego świateł do uprawy. Otwór po przeszczepie powinien wystarczyć na korzenie, ale tylko na tyle, aby nie zakryć również korony korzeniowej.

Gdybyś miał przeszczepy z pojemników, mógłbyś utworzyć nowe otwory dwa razy szersze niż ich poprzednie miejsce. Z drugiej strony głębokość może być zbliżona do ich stanu w pojemniku. Co więcej, nie zapomnij wziąć pod uwagę odstępów podczas sadzenia rozchodników, więc sprawdź gatunki, które uprawiasz, aby przewidzieć ich rozprzestrzenianie się.

Konserwacja

Po posadzeniu chcesz mieć pewność, że Twoje rośliny są dobrze podparte przez glebę i mają kontakt z korzeniami. Dobrze podlewaj rośliny i utrzymuj wilgotność gleby, aby pomóc w zakładaniu. Następnie możesz zmniejszyć podlewanie do mniej więcej raz w tygodniu po dwóch tygodniach, ponieważ rozchodniki nie radzą sobie dobrze w mokrych warunkach.

Ogólnie rzecz biorąc, utrzymanie przeszczepów rozchodników jest proste i nie wymaga wielu praktyk. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest nigdy nie przykrywanie podstawy rośliny i utrzymywanie jej nawodnienia bez nadmiernego podlewania. Możesz spodziewać się, że Twoje rozchodniki wyzdrowieją po miesiącu i całkowicie zakwitną po roku.

Inne uwagi dotyczące przesadzania rozchodnika

Podczas przesadzania rozchodników pierwszy krok jest prawdopodobnie najważniejszy. Moment wykopania rozchodnika może wpłynąć na odzyskanie przeszczepów. Dlatego chcesz kategoryzować i rozdzielać rozchodniki na kwitnące wiosną i kwitnące jesienią.

Ogólnie rzecz biorąc, kwitnące wiosną rozchodniki można wykopać na początku wiosny, a te, które kwitną jesienią, mogą być również w tym sezonie. Głównym wnioskiem jest to, że pogoda powinna być chłodna, więc być może trzeba będzie kopać, zanim kwiaty uformują się lub po ich zaniknięciu. Jednak jednym z kluczowych czynników, o których należy pamiętać, nie jest wykopywanie rozchodników w okresie kwitnienia.

W tym okresie Twoja roślina koncentruje się na kwitnieniu i nie ma wystarczającej ilości energii, aby odzyskać siły podczas przeszczepu. Niektórzy ogrodnicy używają również przesadzania jako metody konserwacji, abyś mógł wykopać ustalone rozchodniki. Jednak zarośniętą roślinę trudno będzie wykopać i podzielić.

Wniosek

Rozchodniki są jednymi z najlepszych roślin do wzrostu i rozmnażania ze względu na ich wyrozumiałość w trudnych warunkach. Wiedza o tym, jak przeszczepić rozchodniki, da ci swobodę przenoszenia ich po ogrodzie, tworzenia nowych roślin z ulubionych i szybkiego utrzymania obszaru. Możesz uprościć ten proces do trzech etapów, które obejmują kopanie, cięcie i sadzenie.

Rozchodniki można wykopać wczesną wiosną, ponieważ wtedy też roślina aktywnie rośnie. Będzie to również idealne rozwiązanie do cięcia i produkcji nowych roślin. Możesz wtedy zdecydować się na przeszczep bezpośrednio w ogrodzie lub w szklarni, a Twoje rośliny powinny rozwinąć się w ciągu miesiąca.

Jak przesadzić rozchodnik. Najlepszy przewodnik w 3 krokach 1

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Bez kategorii

Jak przyspieszyć zbiory z upraw pod osłonami?

Jak przyspieszyć zbiory z upraw pod osłonami? Nagłe zmiany pogody, przymrozki, opady śniegu a także chłodny wiatr sprawiają że uprawianie…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak podzielić asparagusa pierzastego?

Asparagus pierzasty, nazywany najczęściej szparagiem, mylony bywa często z paprotką. Wszystko przez długie, wyginające się łukowato pędy, zwane gałęziakami. Pokryte…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Ogrodnictwo szklarniowe w mieście

Miejskie ogrodnictwo szklarniowe i tunelowe samo w sobie nie jest niczym nowym. W przeszłości małe ogródki były integralną częścią miast,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać dynia w tunelu foliowym?

Dynia jest bardzo rozpoznawalnym warzywem, drylowanym i używanym jako dekoracja w czasie Halloween. Uprawiać dynia w tunelu foliowym w Polsce…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać katarantus różowy? Uprawa i pielęgnacja barwinka madagaskarskiego

W ostatnim czasie w naszych domach i ogrodach coraz częściej goszczą piękne, egzotyczne rośliny. Jedną z nich, jest pochodzący z…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak dbać o szklarnię? | Sezon szklarniowy

Teraz gdy piszę ten artykuł, sezon szklarniowy zbliża się wielkimi krokami. W okresie, kiedy, temperatury w ciągu dnia są dodatnie,…

Więcej