Jak rozmnażać wilczomlecz: 3 proste techniki | KrosAgro

Jak rozmnażać wilczomlecz: 3 proste techniki | KrosAgro 1

Jeśli planujesz uprawiać wilczomlecz w swoim domu lub ogrodzie, dowiedz się, jak rozmnażać wilczomlecz teraz, aby zwiększyć swoje szanse na sukces. Według Międzynarodowego Towarzystwa Wilczomlecza na świecie istnieje około 7500 gatunków wilczomlecza, co czyni go jednym z największych gatunków sukulentów na świecie. Wilczomlecz, znany również jako Wilczomlecz, to sukulenty, które można uprawiać w pomieszczeniach lub na zewnątrz.

Przy wielu odmianach ogrodników może być przytłaczająca decyzja, która z nich jest najlepsza do ich ogrodu. Euphorbia pulcherrima lub poinsecja to najczęstszy rodzaj wilczomlecza uprawianego w większości ogrodów. Mogą wytwarzać kwiaty, które wahają się od białego do świątecznej czerwieni.

Propagowanie wilczomlecza na 3 sposoby

Euforbie są uprawiane na całym świecie. Ale częściej występuje w Afryce, Europie, Azji oraz Ameryce Północnej i Południowej. Przy odpowiednich warunkach możesz łatwo uprawiać i rozmnażać wilczomlecza w swoim ogrodzie. Można to zrobić na trzy sposoby: sadzonki liści, rozmnażanie nasion i sadzonki łodyg.

Technika nr 1: Sadzonki liści

Odmiany Euphorbia, takie jak Euphorbia francoisii, Euphorbia cylindrifolia i Euphorbia ankarensis, to tylko niektóre z wielu, które można z powodzeniem wyhodować z sadzonek liściowych. Postępuj zgodnie z poniższym przewodnikiem dotyczącym rozmnażania wilczomlecza przez sadzonki łodyg:

Krok 1: Umieść liście w kostkach wełny mineralnej

Delikatnie odciągnij liście swojej euforbii i umieść ją na pokrojonej w kostkę wełnie mineralnej. Umieszczenie ich w kostkach wełny mineralnej zwiększy szanse na przeżycie wycinka wilczomlecza.

Krok 2: zanurz je w hormonie korzeniowym

Zanurz cięcie liści w proszku hormonu ukorzeniającego, aby zachęcić do wzrostu i ustanowienia nowych korzeni.

Krok # 3: Umieść wełnę mineralną na tacy

Umieść wełnę mineralną z euforbiami na tacy wyłożonej wilgotnym grubym piaskiem.

Krok 4: użyj plastikowej osłony, aby zakryć roślinę

Przykryj roślinę plastikową osłoną, aby zachęcić do wzrostu wilgotności, której będzie potrzebować Twoja Euphorbia.

Kiedy już to zrobisz, korzenie twoich wilczomleczów powinny zacząć rosnąć i zakorzenić się w ciągu mniej więcej miesiąca.

Technika nr 2: rozmnażanie nasion

Innym sposobem rozmnażania Euphorbia jest rozmnażanie nasion. Szanse powodzenia przy rozmnażaniu z nasion są mniejsze niż w przypadku ich uprawy z sadzonek. Niemniej jednak, oto jak to działa:

Krok 1: namocz nasiona w wodzie i wysusz je

Gdy będziesz mieć pewność, że ostatnie przymrozki minęły, możesz rozpocząć proces sadzenia euforii. Aby rozpocząć, moczyć nasiona w wodzie przez 24 godziny, zmieniając wodę co 12 godzin. Wyjmij nasiona i pozwól im wyschnąć.

Krok 2: Wybierz odpowiedni rodzaj gleby

Przygotuj mieszankę dobrze przepuszczalnej, piaszczystej gleby w doniczce i lekko przykryj nasiona ziemią.

Krok # 3: Prawidłowe nawadnianie

Podlewaj lekko roślinę i uważaj, aby jej nie nadmiernie podlewać. Faza kiełkowania może zająć około 3 do 6 miesięcy podczas rozmnażania z nasion, dlatego potrzebna jest cierpliwość w tym procesie.

Technika nr 3: Sadzonki łodyg

Najczęstszym sposobem rozmnażania euforii są sadzonki łodyg. To dlatego, że jest to najszybszy sposób na wyhodowanie nowej rośliny. Ponadto uprawianie roślin z sadzonek ma większe szanse na wytworzenie rośliny, która jest identyczna z rośliną rodzicielską.

Oto, jak możesz rozmnażać wilczomlecza z sadzonek łodyg:

Krok 1: Załóż rękawiczki ogrodnicze

Załóż rękawiczki ogrodnicze, aby uniknąć przebicia cierniami rośliny.

Krok 2: usuń 3 cale końcówki rośliny

Za pomocą ostrego, czystego noża usuń co najmniej 3 cale czubka rośliny. Mleczny sok może wyciekać z łodygi, więc pamiętaj, aby umieścić je w słoiku z wodą, aż przestanie wyciekać.

Krok 3: Pozwól łodygom wyschnąć

Wyjmij łodygę wyciętą ze słoika i pozostaw do wyschnięcia na co najmniej 2 do 3 dni.

Krok 4: Zanurz wycinek na hormonie ukorzeniającym

Gdy wyschnie, zanurz wycinkę łodygi w hormonie ukorzeniającym, aby przyspieszyć rozwój korzeni. Z pojemnikiem pełnym wilgotnej, dobrze przepuszczalnej ziemi doniczkowej, umieść łodygę, wycinając co najmniej 1/3 cala w glebie.

Krok 5: sprawdzaj codziennie

Codziennie sprawdzaj roślinę, aby upewnić się, że gleba nie jest sucha.

Krok # 6: umieść go w ciepłym miejscu

Umieść pojemnik z cięciem w ciepłym miejscu.

W przypadku sadzonek łodyg można oczekiwać, że korzenie rozwiną się w ciągu miesiąca.

Używanie szklarni Semi Pro do uprawy sukulentów

Szklarnie półprofesjonalne oferują szeroki zakres korzyści osobom, które chcą uprawiać sukulenty. Tutaj są niektóre z nich:

Kontroluj ilość wody

Umieszczając swoje sukulenty w szklarni semi pro, ochronisz je przed uszkodzeniami spowodowanymi przez nadmierną ilość wody z opadów. Będziesz w stanie kontrolować ilość wody, jaką otrzymują każdego dnia, aby mieć pewność, że pozostaną silne i zdrowe.

Utrzymuj ciepło w chłodniejszych miesiącach

Sukulenty nie będą w stanie przetrwać w środowisku o temperaturze poniżej zera. Dzięki szklarni semi pro będziesz mieć miejsce do przechowywania swoich sukulentów i upewniając się, że otrzymują ciepło, którego potrzebują do dalszego wzrostu w sezonie zimowym.

Ochrona przed szkodnikami

Typowe szkodniki, które mogą żerować na twoich sukulentach, to wełniste robaki, łuski, przędziorków i mszyce. Jeśli jednak wyhodujesz roślinę w szklarni semi pro, zminimalizujesz ryzyko infestacji, a jeśli infestacja się zdarzy, łatwiej będzie ci ją kontrolować. Zmniejsza to również potrzebę spryskiwania roślin toksycznymi środkami owadobójczymi.

Jak skutecznie propagować wilczomlecz: ostatnie myśli

Wilczomlecz, gdy jest uprawiany i rozmnażany przy użyciu odpowiednich praktyk, może być świetnym dodatkiem do ogrodu lub szklarni. Jeśli zastanawiasz się, jak skutecznie rozmnażać wilczomleczę, postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi powyżej. Z czasem w końcu zobaczysz owoce swojej pracy i będziesz cieszyć się krajobrazem pokrytym kolorowymi kwiatami Euphorbia.

Jak rozmnażać wilczomlecz: 3 proste techniki | KrosAgro 1

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Uprawa kalafiora w tunelu foliowym

Delikatny smak kalafiora sprawia, że wiele osób decyduje się na jego uprawę. Warzywo podczas wegetacji powinno mieć stały poziom ciepła,…

Więcej
Tunele foliowe

8 pytań o tunele foliowe

Cechy dobrego tunelu foliowego? Tunele foliowe od wielu lat stosowane są do produkcji roślinnej.  Najpierw zaczęto stosować wyłącznie profesjonalne struktury…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Tymianek i najlepsze dla niego rośliny towarzyszące

Uprawa roślin towarzyszących to metoda sadzenia dwóch lub większej liczby roślin obok siebie. Towarzystwo takie pozwala na czerpanie korzyści z…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Topinambur – uprawa w tunelu foliowym

Topinambur jest również określany mianem słonecznika bulwiastego. W ogrodach sadzi się go zarówno jako roślinę dekoracyjną oraz jadalną. Jaskrawożółte kwiaty…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak przesadzić hibiskusa w trzech prostych krokach

Czy jesteś entuzjastą ogrodnictwa, który chce wiedzieć, jak przesadzić hibiskusa? Hibiskus należy do rodziny ślazowatych, ma pokrój drzewa lub krzewu,…

Więcej
Tunele foliowe

Tunel foliowy jako pomysł na biznes

Zarówno profesjonalny tunel foliowy jak i hobbystyczna cieplarnia to konstrukcje, które można wykorzystać w biznesie. Otóż zapotrzebowanie na rośliny stale…

Więcej