Ile papryki można zebrać z jednego krzaka | KrosAgro

Ile papryki można zebrać z jednego krzaka | KrosAgro

Informacje o tym, ile papryki można wyprodukować na roślinę, mają kluczowe znaczenie dla uzyskania lepszych zbiorów. Oprócz tego, że jest składnikiem kuchennym, doskonale zebrana papryka jest bogatym źródłem witamin A, C i potasu. Zawierają również wystarczające dawki żelaza, błonnika i kwasu foliowego. To niskokaloryczna propozycja dla miłośników odchudzania.

Papryka jest sprzedawana na różnych rynkach na całym świecie. Właśnie dlatego hodowcy i rolnicy muszą wiedzieć, ile papryki jest produkowanych przez każdą roślinę, aby odpowiednio zaplanować zbiory, od sadzenia po pakowanie, od ogrodów po targi.

W ogrodnictwie lub rolnictwie obowiązuje ta ważna wskazówka, która pozwoli Ci uzyskać lepsze wyniki. Dana roślina może produkować tylko określoną liczbę plonów. Niezależnie od tego, czy jest to papryka, szparagi czy karczochy, roślina może zaspokoić bardzo określoną ilość. Znane jako plony, warto wziąć pod uwagę sposoby i zużycie.

Ile papryki na roślinę

Czy wiesz, że papryka jest jednymi z największych owoców spośród pozostałych odmian papryki? Jest to również jeden z głównych powodów, dla których temat „ile papryki na roślinę” jest popularnym tematem dyskusji wśród zaawansowanych ogrodników, początkujących i hobbystów.

Te rośliny mogą rosnąć od tak krótkich jak sześć cali do tak szerokich, jak trzy stopy wysokości. Te rośliny mogą rozprzestrzeniać się od stopy do trzech stóp. Uprawiane głównie w wyższych strefach rolniczych od 8 do 11 departamentu stanu, są zimowane na zewnątrz, a także gdy stają się bardziej pełne i zaakcentowane jako krzaki

Jednak pod względem wielkości większe rośliny pieprzu dają mniej plonów, w przeciwieństwie do innych. Papryczki jalapenos i habanero dają nawet 100 małych owoców na roślinę, w zależności od wielkości roślin.

W przypadku papryki sytuacja może wyglądać inaczej. Liczba różni się w zależności od funta, ale przy większych rozmiarach owoców może wynosić od pięciu do sześciu. Mniejsze odmiany mogą produkować od 30 do 70 papryki.

Teraz, gdy już wiesz, ile owoców lub papryki może wyprodukować roślina, prawdopodobnie możesz mieć pojęcie, ile roślin uprawiać w swoim ogrodzie, kiedy jesteś rolnikiem rekreacyjnym lub przedsiębiorcą, który wypycha te uprawy na targi.

Czy Bell Peppers nadal produkuje?

Jest to bardzo interesujące pytanie oprócz ustalenia, ile papryki jest produkowanych na roślinę.

Jeśli będziesz nieustannie zbierać paprykę przed osiągnięciem dojrzałości, rośliny będą miały tendencję do wydawania owoców, dążąc do rozwoju nasion. Pozwolenie na to w ten sposób poprawi jej smak, ale pamiętaj, że będziesz musiał dostosować się do plonów.

Ile funtów produkuje roślina papryki

Rośliny papryki produkują 3,6 funta. To jest średnia wydajność. Aby dokładniej wyjaśnić, średni odstęp między rzędami wynoszący dziś 51 cali i średnia przestrzeń między rzędami wynosząca 12 cali, każda roślina papryki ma tendencję do zajmowania 4,25 stopy kwadratowej powierzchni wzrostu. To powiedziawszy, wskazuje, że populacja roślin licząca ponad 10 000 roślin na akr daje szacunkowy plon roślin wynoszący 3,6 funta.

Teraz kluczowa jest ciepła pogoda w uprawie. Słodka papryka z odmiany papryki potrzebuje cieplejszej pogody, aby po zerwaniu zachować delikatność. Na plony wpływają zmieniające się temperatury w okresie owocowania, na przykład temperatury poniżej 60 stopni Fahrenheita w nocy i temperatury w ciągu dnia przekraczające 85 stopni Fahrenheita muszą być ustalone z zachowaniem równowagi, aby uzyskać lepsze plony.

Jak długo zajmie wyhodowanie papryki?

60 dni do 150 dni.

Mówi się, że stopień trudności uprawy papryki nie jest tak wysoki. Dzięki temu jest to przyjemniejsze i łatwiejsze do spróbowania dla każdego zainteresowanego i aspirującego rolnika. Konserwacja jest również bardzo niewielka w porównaniu z innymi owocami lub warzywami.

Papryka potrzebuje tylko łóżka do sadzenia, które jest w pełnym słońcu. Gleba musi być piaszczysto-gliniasta i dobrze przepuszcza kilka substancji organicznych. W zależności od wielkości tych odmian pieprzu odstępy muszą wynosić maksymalnie 18 cali.

Uprawy te można również sklasyfikować jako rośliny ozdobne, zagłębione w rabatach i rabatach kwiatowych. Wiele z tych słodkich papryczek dojrzewa maksymalnie 90 dni, a ostra papryka 150 dni.

Zwróć uwagę, że liczba dni do osiągnięcia dojrzałości wskazana na opakowaniach nasion musi odnosić się do dni następujących po przesadzeniu, zanim rośliny te wydadzą owoce w pełnych rozmiarach. Ogrodnicy muszą dodać od ośmiu do dziesięciu tygodni między siewem a fazą przesadzania, szczególnie gdzieś w styczniu lub lutym.

Ile papryczek ducha dostaniesz na roślinę?

To może zabrzmieć jak kęs, więc trochę odpuśćmy. Co to są papryki duchy? Rośliny te znane są lokalnie jako Bhut Jolokia, rodzaj ostrej papryki, która zyskała popularność w Indiach. Owoce z tych odmian pieprzu są znane jako Trinidad Moruga Scorpion i odnotowane w Księdze Rekordów Guinnessa jako najostrzejsza papryka na świecie.

W idealnych warunkach papryka widmo ma 200 sztuk na każdy sezon wegetacyjny.

Oto przewodnik krok po kroku dotyczący uprawy papryki.

  • Zachęcaj paprykę do większej produkcji, utrzymując ją na najzdrowszym poziomie. Woda i temperatura są ważne przy uprawie najzdrowszej papryki. Konsekwentnie dostarczaj im wodę i regularnie nawadnianie kropelkowe, aby uzyskać najlepszą opcję.
  • Zalecane podlewanie wynosi 2 cale na każdy tydzień, uwzględniając opady. Unikaj całkowitego wyschnięcia gleby, ale jednocześnie utrzymuj ją w równowadze, unikając jej, aby utrzymać ją dobrze przez cały czas.
  • Aby uzyskać idealne rezultaty, trzymaj pieprz w temperaturze do 80 stopni Fahrenheita. Jeśli klimat na to nie pozwala, rozważ wyhodowanie ich w szklarni.
  • Jeśli zauważysz, że rośliny nie dają oczekiwanej ilości lub liczby, spróbuj zapylić uprawy, aby zwiększyć plony.
  • Zawsze sprawdzaj roślinę pod kątem jakichkolwiek oznak zażółcenia, więdnięcia itp.

Papryka jeszcze lepsza dzięki Krostrade.com

Chcesz mieć paprykę w swoim ogrodzie? Krostrade.com dysponuje pełnym zasobem szklarni, które zapewnią idealne środowisko dla tych roślin i owoców przez cały rok. Dzięki tym szklarniom możesz mieć dużo miejsca na te produkty. Ale to nie znaczy, że musisz zapomnieć o tym, ile papryki jest produkowanych na roślinę. Planowanie jest ważne, jeśli chodzi o ogrodnictwo.

Ile papryki można zebrać z jednego krzaka | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Czym są niewielkie grzyby rosnące w tunelu foliowym?

Tunele foliowe tworzą odpowiednie warunki środowiskowe do wzrostu roślin. Czym są w takim razie niewielkie grzyby rosnące w tunelu foliowym?…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Hodowla róż pod osłonami

Hodowla róż pod osłonami to częsty powód zakupu tuneli foliowych przez plantatorów. Te pożądane przez rynek kwiaty, cieszą się niesłabnącym…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak prawidłowo zimować koleus? Uprawa i pielęgnacja pokrzywy ozdobnej

Koleus to tropikalna roślina, uprawiana ze względu na swoje bajecznie piękne, wielobarwne liście. Ich kolory zadziwiają egzotyką  i niesamowitymi zestawieniami…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać rosyjską szałwię? Perowskia łobodolistna-uprawa i pielęgnacja

Periowska łobodolistna to inna nazwa rosyjskiej szałwii, pięknej, podobnej do lawendy rośliny obsypanej małymi, niebieskimi lub fioletowymi kwiatkami. Osiąga około…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Profesjonalna szklarnia do komercyjnej uprawy roślin

Profesjonalna szklarnia do przemysłowej uprawy roślin musi być dostosowana do potrzeb inwestora we wszystkich możliwych aspektach. Sposób, w jaki  konstrukcja…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa czereśni w tunelu foliowym

Założenie intensywnego sadu czereśniowego wymaga zastosowania odpowiedniej technologii, aby produkcja stała się opłacalna. Umiejętne prowadzenie plantacji dość szybko doprowadzi do…

Więcej