W jaki sposób szklarnia pomaga w uprawie roślin | KrosAgro

W jaki sposób szklarnia pomaga w uprawie roślin | KrosAgro

W jaki sposób szklarnia pomaga w uprawie roślin, to bardzo ważne pytanie, na które należy odpowiedzieć. Posiadanie szklarni poprawi Twoje plony i zapewni Ci kompleksową „farmę”, w której możesz pozyskiwać owoce i warzywa.

Możesz dostosować sposób uprawy roślin, mając ze sobą szklarnię. Wśród zalet i korzyści można wymienić zapewnienie dłuższego okresu wegetacji, ogrodnictwo przy każdej pogodzie, uprawę różnych roślin, ochronę przed drapieżnikami, tworzenie idealnego środowiska, którego nie ma nigdzie indziej, ochronę roślin przed zmieniającymi się wzorcami pogodowymi i nie tylko.

Wybór uprawy w szklarniach jest również bardzo zrównoważony. Postawa ekologiczna wiąże się z możliwością zaoferowania roślinom świeższej i czystszej atmosfery, dzięki czemu sadzenie w szklarniach jest sposobem na walkę ze zmianami klimatu i globalnym ociepleniem.

Dlaczego rośliny rosną szybciej w szklarni niż na zewnątrz?

Szklarnie to prezent dla ogrodników i rolników. Na przykład mogą ćwiczyć swoje rzemiosło w domu, w rzeczywistym środowisku, jakie dają plany plenerowe. Prawdą jest, że rośliny rosną szybciej w szklarniach niż na zewnątrz. Dlaczego? Dowiedzmy Się.

Uprawa roślin w szklarni pozwala ogrodnikowi-rolnikowi stworzyć idealny ekosystem, dając w ten sposób przestrzeń odpowiednią dla roślin, które chcą się odżywiać w szklarniach. Kilka upraw może rosnąć szybciej i wydajniej w szklarni, zwłaszcza jeśli, na przykład, chcesz uprawiać rośliny, które są poza sezonem.

Dzięki szklarni temperatura jest kontrolowana, a poziom dwutlenku węgla jest znacznie wyższy w porównaniu do warunków zewnętrznych, które są niezbędne do wzrostu roślin. Ponadto te rośliny szklarniowe są również mniej narażone na szkodniki zewnętrzne, przy czym atmosfera w szklarni jest bardzo wilgotna i sprzyjająca wzrostowi roślin.

Takie czynniki działają razem i umożliwiają tym roślinom szybszy wzrost w szklarniach. Będzie to bardzo wykonalne, ponieważ podstawowe zasady w szklarniach są dość łatwe do przestrzegania.

W grę wchodzą następujące czynniki:

  • Temperatura wzrostu roślin
  • Spójne oświetlenie
  • Wilgotność w szklarni
  • Zwalczanie szkodników
  • Gleba
  • Metody uprawy

W jaki sposób szklarnie pomagają środowisku?

Zdecydowanie szklarnie są przyjazne dla środowiska. Ale jak oni to robią?

Szklarnie są energooszczędne, przyjazne dla środowiska i zrównoważone, ponieważ przede wszystkim zużywają mniej energii elektrycznej. Oznacza to, że przy mniejszym śladzie węglowym i niższym poziomie dwutlenku węgla, są one w stanie pomóc roślinom rosnąć bez zakłócania środowiska. Dziś w rolnictwie można zobaczyć farmy, które wykorzystują sprzęt szkodliwy dla planety.

Istnieją szklarnie, które wykorzystują energię geotermalną lub słoneczną, bez emisji związanych ze zużyciem energii. Te szklarnie będą również pomagać środowisku, wykorzystując do celów budowlanych zielone materiały. Należą do nich bambusowe podłogi drewniane, surowce z recyklingu i te przetwarzane w zakładach produkcyjnych.

Które rośliny najlepiej rosną w szklarni?

W tym momencie będziesz wiedział, że istnieją rośliny, które mogłyby dobrze rosnąć w szklarniach. Ale co to jest w szczególności? Istnieją strony internetowe, które zawierają ponad 40 z nich, ale wybraliśmy najlepsze z nich na podstawie tego, jak rosną w szklarni.

Bambus

Wierz lub nie, ale bambus to niesamowita roślina w szklarni. Gdy są używane jako dekoracja, mogą być pięknie widoczne w Twojej wizji. Kiedy są w szklarni, nie potrzeba czasu, zanim zaczną się rozwijać. Poza tym nie są trudne w rozwoju.

Żeń-szeń

Słyszałeś o żeń-szeniu w dramatach azjatyckich, szczególnie tych z Korei Południowej, ale ta roślina może być uprawiana w szklarni, nawet jeśli jesteś w Stanach Zjednoczonych lub Kanadzie. Oprócz ich właściwości leczniczych, są również świetnymi uprawami do sprzedaży, z których możesz zarobić swoje dochody, zwłaszcza gdy oferują je na rynku.

Microgreens

Bardzo proste w uprawie, te mikrozielone nie wymagają czasu ani miejsca, gdy mają je w ogrodzie i szklarni. Zapewniają również poprawę zdrowia, którą można szybko dodać do każdego posiłku.

Ogórki

Te ogórki są bardzo korzystne dla zdrowia. Są bogate w składniki odżywcze i niskokaloryczne, dzięki czemu są idealnym dodatkiem do sałatek na odchudzanie. Bogate w przeciwutleniacze mogą również wspomagać nawilżanie, wspomagać odchudzanie, regulować poziom cukru we krwi i stanowić łatwy dodatek do każdej diety.

Szpinak

To także kolejny wspaniały dodatek do każdej szklarni, zarówno w domu, jak iw obiektach komercyjnych. Jest bogaty w witaminy A, C i K, a także mangan, żelazo i magnez.

Posiadanie tej liściastej zieleni w diecie zapewni najlepsze zdrowie oczu, zmniejszy tak zwany stres oksydacyjny i reguluje ciśnienie krwi.

Pomidory

Popularny w keczupie pomidor jest klasyfikowany jako czerwona jagoda z rośliny znanej jako Solanum Lycopersicum, stąd nazwa likopen. Gatunki te często występują w Ameryce Środkowej i zachodniej Ameryce Południowej. W Hiszpanii obchodzony jest festiwal znany jako Tomatina Festival, podczas którego wykorzystuje się kilka pomidorów.

Boćwina lekarska

Liście boćwiny charakteryzują się delikatnością i smakiem zbliżonym do szpinaku i buraków. Są osoby, którym smak może wydawać się trochę gorzki, ale są one bardzo zdrowe. Jeśli chcesz zasmakować tego, co słodkie w boćwinie, przyjrzyj się jej łodygom.

Jak często trzeba podlewać rośliny w szklarni?

Znaczenie podlewania roślin jest tak samo ważne, jak etap naprawy urządzeń. Bez odpowiedniego podlewania tych upraw nie będą rosły na szczytach. W szklarni metody podlewania mogą być różne.

Pamiętaj, że zależą one od rodzaju rośliny. Na przykład kaktusy w szklarni mogą wymagać podlewania dopiero po dokładnym wysuszeniu. W przypadku orchidei i ziół może być konieczne podlewanie ich przez kilka dni w ciągu tygodnia. Zasadniczo unikaj podlewania roślin, dopóki pierwsze kilka centymetrów gleby nie wyschnie.

Jak dbasz o rośliny szklarniowe?

Rośliny w szklarniach będą rosły w idealnych warunkach zewnętrznych, a może nawet lepiej, ale to rolnik jest odpowiedzialny za ich uprawę i odpowiednią pielęgnację.

Aby zachować najlepszą pielęgnację tych roślin szklarniowych, upewnij się, że używasz jałowej i wysokiej jakości gleby, która może dobrze spływać w szklarni. Zwróć uwagę, że być może będziesz musiał unikać tych, które zawierają zbyt dużo wody, powodując uduszenie korzeni rośliny, co wpływa na produkcję.

Aby uzyskać więcej informacji na temat szklarni, hacków i wskazówek, czytaj dalej bloga i odwiedź sklep, aby rozpocząć.

W jaki sposób szklarnia pomaga w uprawie roślin | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Tunele foliowe

Uprawy pod osłonami w tunelu foliowym

Uprawy pod osłonami w tunelu foliowym to znacznie skuteczniejsze rozwiązanie niż plantacja warzyw, owoców lub ziół na otwartej przestrzeni. Konstrukcja…

Więcej
Bez kategorii

Hala namiotowa do kruszywa

Hala namiotowa do kruszywa wykonana ze stali ocynkowanej ogniowo, pozwala na bezpieczne przechowywanie materiałów sypkich. Bez utraty ich właściwości co…

Więcej
Tunele foliowe

Jak korzystać z tunelu foliowego? – poradnik dla początkujących

Szklarnia jest konstrukcją  wykonaną głównie z transparentnego materiału, takiego jak szkło. Wewnątrz uprawia się rośliny wymagające regulowanych warunków klimatycznych. Konstrukcje…

Więcej
Bez kategorii

Rękawice ogrodnicze do upraw pod osłonami

Rękawice ogrodnicze do upraw pod osłonami to rzecz niezbędna dla każdego wielbiciela ogrodnictwa. Coraz więcej działek blisko domów zaopatrzonych jest…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak zimować kolokazję- uszy słonia. Przewodnik krok po kroku

Potrzebujesz dowiedzieć się tylko o trzech krokach, aby z powodzeniem przezimować uszy słonia. Jedną ze wskazówek, będących sekretem udanego zimowania…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak sadzić lilię wielkanocną | Poradnik dla początkujących

Lilia zwana wielkanocną pochodzi przypuszczalnie ze skrzyżowania lilii białej i lilii królewskiej. Krajem, z którego się wywodzi, jest Japonia, dopiero…

Więcej