Projekt hali namiotowej

Konstrukcja i schemat hali namiotowej

Projekt hali namiotowej to opracowywany na samym wstępie schemat, który odpowiada za cały proces realizacji. Od tego dokumentu zależy cena, czas realizacji, wygląd, zastosowane materiały oraz dołączane akcesoria. Uwzględnia się w nim przeznaczenie struktury i dedykowane rozwiązania które mają zaadoptować obiekt do profilu firmy. Klient wraz z biurem obsługi klienta, opracowuje koncepcje hali. Decydując o tym które z rozwiązań będą najlepsze dla przedsiębiorstwa. Po takim wywiadzie informacje trafiają do biura projektowego, gdzie konstruktorzy zabierają się za przygotowanie wizualizacji obiektu. Następnie trafia do zlecającego, który jak tylko potwierdzi rysunek zostaje przekazany do wykonania. 

Projekt hali namiotowej do magazynowania, garażowania lub rolnictwa

Konstrukcje wykazują się znaczna wytrzymałością, dzięki modułowemu łączeniu. Rury, profile i kształtowniki wykonane ze stali, łączy się ze sobą za pomocą jarzemek, obejm i śrub. Aby spowolnić starzenie się elementów, jeszcze na etapie produkcji poddaje się je cynkowaniu. W zależności od zamówienia powłoka nanoszona jest metodą galwaniczną lub ogniową. Chroni to elementy przed korozją, wydłużając znacznie ich żywotność. Zabezpieczone w ten sposób przed warunkami atmosferycznymi pełnią rolę bezpiecznych całorocznych okryć.

W jaki sposób projektowana jest hala namiotowa?

Już od pierwszego nawiązania kontaktu, biuro obsługi klienta wraz z klientem wypracowuje jak najlepsze rozwiązanie. Warto jednak wiedzieć czego się oczekuje, biorąc pod uwagę kilka kwestii:

  • kształt i wymiary działki – lokalizacja nie zawsze jest idealnie ukształtowanym prostokątem, zdarza się że konstrukcja będzie leżeć pod kątem. Wtedy dobry pomysłem jest zaplanowanie wygodnego wjazdu do środka i dróg komunikacyjnych. Miejsce można w całości przeznaczyć na strukturę, warto brać pod uwagę rozbudowę w przyszłości pozostawiając jakiś margines na modyfikację.
  • funkcja hali – zupełnie inaczej będą wyglądać hale do magazynowania, innymi zasadami będzie się kierować do konstrukcji garażowe, a jeszcze innymi hodowlanej, sportowej lub rolniczej. Konstrukcja z założenia jest uniwersalne co pozwala na zaadoptowanie jej do różnych zadań. Aby jednak zoptymalizować prace, doposaża się je o różne rozwiązania. Mogą mieć jedne lub parę bram, kilka dodatkowych wejść, różne rodzaje dachów, mogą w środku być podzielone na sektory itp.
  • wyposażenie – znając już funkcje, dobrze jest przemyśleć o co zostanie wzbogacona powierzchnia. Na rynku jest wielu różnych producentów którzy oferują doposażenie namiotu o potrzebny asortyment: ławki, półki, boksy, kurtyny, trybuny, barierki itp.

Dokumentacja techniczna

Ze względu na zastosowanie konstrukcji oraz to iż wewnątrz ocynkowanej hali będą pracować ludzie, konieczne staje się uzyskanie niezbędnej dokumentacji, pozwoleń i w niektórych przypadkach przeprowadzenie badań gruntu. Projekt jest jednym z załączników potrzebnych do pozyskania decyzji o budowie. Z czasem będąc zadowolonym z konstrukcji, klienci chcąc rozbudować przestrzeń użytkową dzięki dobremu schematowi mogą zlecić wykonanie segmentów.

Konstrukcja i schemat hali namiotowej

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Namioty garażowe i magazynowe

Serwis hal namiotowych

Serwis hal namiotowych warto co jakiś czas powtarzać. Jak każda budowla, konstrukcja modułowa wymaga cyklicznej konserwacji aby zachować jej dobry…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Namiot garażowy na motocykl

Namiot garażowy na motocykl to zastępstwo dla ociężałych blaszaków oraz murowanych budynków. To nieduża wolnostojące konstrukcja, pozbawiona fundamentów. Która dzięki…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Tunele foliowe oraz namioty garażowe – pytania i odpowiedzi

Tunele foliowe oraz namioty garażowe – pytania i odpowiedzi to zbiór wątpliwości jakie pojawiają się najczęściej u klientów Krosagro. W…

Więcej
Bez kategorii

Hala namiotowa do kruszywa

Hala namiotowa do kruszywa wykonana ze stali ocynkowanej ogniowo, pozwala na bezpieczne przechowywanie materiałów sypkich. Bez utraty ich właściwości co…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Namioty przemysłowe dla firm

Namioty przemysłowe dla firm o konstrukcji z rur i profili, znajdują swoje zastosowanie w różnych rodzajach produkcji. Hale namiotowe to…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Tunel foliowy podczas pandemii

Tunel foliowy podczas pandemii pozwala na stworzenie bezpiecznej przestrzeni do produkcji żywności, ruchu na świeżym powietrzu a także zapewnienia sobie…

Więcej