Jak uprawiać hurtowo bazylię w tunelu foliowym? | KrosAgro

Jak uprawiać hurtowo bazylię w tunelu foliowym? | KrosAgro

Przed naszą dyskusją na temat tego, jak uprawiać hurtową bazylię w szklarni, przejdźmy do podstaw. Co to jest bazylia i co to znaczy hurtowa bazylia?

Bazylia jest jedną z najbardziej dochodowych upraw w szklarni, jakie możesz mieć. Odnosi się to do zioła z gatunku mięty, niezbędnego do przyrządzenia włoskiej kuchni, chociaż zostało to również wykorzystane w różnych innych przepisach, takich jak kuchnia wietnamska, tajska i indonezyjska.

Bazylia, główny składnik tradycyjnego dania z pesto, może być również ulubioną przyprawą do różnych sosów do makaronów. Roczne zioło często występuje w kolorze zielonym, o aromatycznym, pieprzowym i słodkim smaku. Liście bazylii są bardziej wyraziste, delikatniejsze i mają gładszą teksturę zaznaczoną serią żyłek.

Z drugiej strony hurtowa bazylia polega na zamawianiu lub sprzedawaniu tej bazylii luzem. Smak tej rośliny zależy od wariantu, w jakim się znajduje. Najsłodsze formy bazylii mają zazwyczaj świeży aromat z subtelnym posmakiem pieprzu z nutą mięty w smaku. Inne odmiany to cytrusy i przyprawy. Inne są tajskie bazyle, ponieważ mają ostrzejsze nuty i smaki.

Czy możesz uprawiać bazylię w szklarni?

Czy możesz uprawiać bazylię w szklarni? Absolutnie. Jak uprawiać hurtową bazylię na zielono obejmuje następujące kroki i określone procedury. Weźmy się za to.

Wymagania dotyczące sadzenia

Wymogi dotyczące sadzenia bazylii w szklarni obejmują zarządzanie uprawami pod kątem wzrostu, przy stabilnej regulacji temperatury, wilgotności i światła. Wiadomo również, że dobrze rośnie w bogatej oleju, aby zapewnić odpowiednie napowietrzenie gleby. Dodanie tego do gleby co miesiąc, a nawet więcej, faktycznie zwiększy wydajność. Sadzonki pojawią się za dwa tygodnie.

Wymagania dotyczące podlewania

Zalecanym systemem do podlewania jest automatyczny system nawadniania, który każdego dnia zapewnia odpowiednią ilość wody. Dzięki tej strategii możesz zagwarantować optymalny wzrost.

Upewnij się, że możesz podlać korzenie, aby uniknąć zwilżenia łodyg i liści, co może sprzyjać infekcjom grzybiczym. Bazylia uprawiana w pojemnikach może wymagać więcej podlewania, a to musi być około trzy razy w tygodniu.

Wymagania dotyczące światła słonecznego

Bazylia, jako uprawa na ciepłe dni, może tolerować najbardziej suche warunki. Bazylia hurtowa preferuje temperaturę powyżej 50 stopni Fahrenheita, a zestawy szklarniowe spełniają wymagania światła słonecznego, zarówno przy oświetleniu naturalnym, jak i sztucznym. Możesz zastosować maksymalnie osiem godzin intensywnego światła dziennego, aby bazylia rosła zdrowiej.

Temperatury mogą również przekraczać 50 stopni Fahrenheita, a zestawy szklarniowe zaspokajają zapotrzebowanie na światło słoneczne poprzez sztuczne oświetlenie. Zasięg tego oświetlenia można uzyskać za pomocą światła fluorescencyjnego przez około 10 godzin.

Ile plonuje roślina bazylii?

Hurtownia bazylii to przede wszystkim produkty luzem, więc warto wiedzieć, ile plonów roślin bazylii należy wziąć pod uwagę. W przypadku świeżej produkcji rynkowej, co oznacza, że ​​przy podwójnych rzędach i odstępach między roślinami od sześciu do 12 cali można wyprodukować maksymalnie 250 funtów z każdego rzędu stu stóp w okresie zbiorów trwającym dziewięć tygodni.

Pojedyncze rzędy mogą zmniejszyć plony o 100 funtów na każde sto stóp rzędu w tym samym zakresie harmonogramu lub okresie.

Co jest najłatwiejsze do uprawy w szklarni?

Plantacja i zbiory bazylii nigdy nie są trudne. Uprawa jest uważana za jedną z najłatwiejszych w szklarni, wśród innych owoców i warzyw.

Rośliny

Bakłażan, inaczej znany jako bakłażan, jest zielenią na ciepłe dni, wymagającą ciepłych warunków pogodowych, w tym pomidorów i papryki. Wśród korzyści zdrowotnych można wymienić wspomaganie układu krążenia, kontrolowanie poziomu cholesterolu, walkę z rakiem i nie tylko.

Inne uprawy, o których będziesz tu czytać, to te, na które nie natrafiłeś w poprzednich postach na blogu. Ruszajmy się.

Turnipy

Tymczasem rzepa w szklarni to zimne warzywa należące do rodziny musztard. Są to rośliny inne niż wszystkie, ponieważ mogą rosnąć szybciej niż inne rośliny w szklarni. Możesz uzyskać korzenie i zielenie w ramach swojej diety.

Cukinia

To brzmi jak twój makaron, ale cukinia jest rośliną powszechnie występującą w szklarniach kilku ogrodników. Pożywienie bogate w składniki odżywcze może poprawić trawienie, spowolnić proces starzenia, obniżyć poziom cukru we krwi, poprawić wzrok i nie tylko.

Okra

Okra, znana jako biszkopty, jest podstawowym warzywem na wielu plantacjach w Azji. Okra może dobrze się rozwijać w pojemnikach na patio z roletami, ale będą również wymagały więcej podlewania.

Jako powszechny składnik przepisów kuchennych, to warzywo ma kilka składników odżywczych i zawiera przeciwutleniacze, które wspomagają zdrowie układu sercowo-naczyniowego, pomagają w leczeniu raka, regulują poziom cukru we krwi i są doskonałym dodatkiem do diety.

Truskawka

Mówi się, że truskawki rosną tylko w chłodniejszych regionach, ale dzięki szklarni można je mieć w dowolnym momencie w ciągu roku. Mówi się, że truskawki z pola uprawnego smakują lepiej niż te przetworzone, które można znaleźć w sklepach spożywczych. Możesz zamienić je w sałatki, lody (takie, których przygotowanie jest żmudne) lub koktajle treningowe.

Czy skorupki jaj są dobre dla roślin bazylii?

Uprawy, które można sadzić hurtową bazylią, są rozległe. Na liście może wzrosnąć do stu, ale najpierw, przechodząc do ostatnich akapitów tego wpisu na blogu, dowiedzmy się: czy skorupki jaj są dobre dla roślin bazylii?

Jak uprawiać hurtową bazylię w szklarni, musisz wiedzieć, z czym mogą one współpracować. Zgniecione skorupki jaj zawierają wapń, który dodaje roślinom składników odżywczych.

Po pierwsze, rośliny takie jak papryka, pomidory i bakłażany skorzystają na nawozie ze skorupek jaj. Hurtowa bazylia otrzyma wapń, którego potrzebuje, aby zapobiec zakończeniu kwitnienia zgnilizny. Jeszcze bardziej fascynujące jest to, że niektóre rośliny, takie jak boćwina, szpinak i amarantus, są w stanie dodać więcej wapnia do swojej zawartości, ponieważ tylko te rośliny są już bogate w wapń w Twojej szklarni.

Ile kosztuje funt bazylii?

Aby pomóc Ci zrozumieć więcej na temat hurtowej bazylii, dobrze byłoby przyjrzeć się temu, ile kosztuje funt bazylii. Na podstawie tych informacji, jak hodować hurtową bazylię w szklarni będzie łatwiejsze.

Certyfikowana organiczna i świeża bazylia będzie kosztować od 8 do nawet 20 dolarów za funt. Bazylię można znaleźć na różnych targowiskach lub w sklepach spożywczych. W międzyczasie twoja nieorganiczna bazylia może kosztować maksymalnie 12 USD za każdy funt.

Bazylia jest przyjemna w uprawie w szklarni, ale dostarczenie sobie wglądu w to, jak uprawiać bazylię hurtową w szklarni, pozwoli Ci zobaczyć, jak rośliny rosną w najlepszej jakości, bardziej niż możesz sobie wyobrazić.

Jak uprawiać hurtowo bazylię w tunelu foliowym? | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak podzielić rudbekię, przewodnik w trzech krokach

Rudbekia jest astrowcem pochodzącym z Ameryki Północnej stąd jej nazwa czarnooką Susan. Jeśli jesteś zainteresowany, aby dowiedzieć się, jak można…

Więcej
Hodowla zwierząt

Czy warto hodować ślimaków w tunelu foliowym?

Hodować ślimaków w tunelu foliowym zyskuje w Polsce popularność, a zapotrzebowanie na skorupiaki z sezonu na sezon rośnie. W tym…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Kiedy sadzić trawy ozdobne?

Wiedza o tym, jaki jest najlepszy czas, żeby sadzić trawy ozdobne, ma kluczowe znaczenie w uprawie tych efektownych i wytrzymałych…

Więcej
Tunele foliowe od A do Z

Najlepsze metody zapylania roślin w tunelach

Uprawa roślin w tunelach foliowych i szklarniach niesie za sobą wiele korzyści i staje się coraz bardziej popularna. Zmiany klimatyczne,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Ogrodnictwo szklarniowe w mieście

Miejskie ogrodnictwo szklarniowe i tunelowe samo w sobie nie jest niczym nowym. W przeszłości małe ogródki były integralną częścią miast,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Rozsadnik w tunelu foliowym

Ogród wyposażony w rozsadnik przynosi znacznie większe plony. Mogąc produkować rozsadę, otrzymuje się znacznie lepsze efekty, zbiór jest bardziej dorodny…

Więcej