4 pomocne wskazówki dotyczące przycinania winorośli Concord

Zastanawiasz się, jak przycinać winorośle Concord? Wszyscy miłośnicy wina zgodzą się, gdy powiemy, że winogrona są darem niebios. Istnieje około 60 gatunków i ponad 8000 odmian tego mięsistego owocu.

Chociaż rodzaje winogron, z którymi spotyka się większość ludzi, to hybrydy amerykańskie, europejskie i francusko-amerykańskie, inny rodzaj winogron, który zwykle uprawia się w Stanach Zjednoczonych, nazywa się Muscadine.

Winogrona nie tylko dostarczają nam pysznych dżemów, rodzynek, soków i win, ale także zapewniają wiele korzyści zdrowotnych. Zawiera wiele składników odżywczych, takich jak witaminy C, K i B6. Ponadto winogrona są również bogatym źródłem przeciwutleniaczy, które pomagają zmniejszyć ryzyko cukrzycy, raka i innych chorób przewlekłych.

Każdy, kto stara się schudnąć, przestrzegając diety niskokalorycznej, powinien uwzględnić winogrona w swojej diecie. Jeśli nie jesteś tego świadomy, ze stu gramów (100g) winogron otrzymujesz tylko 67 kalorii.

Fakty o winogronach Concord

Winogrona Concord pochodzą z Concord w stanie Massachusetts, stąd jego nazwa. Pochodzą one z winogron gatunku Vitis labrusca lub z lisów.

W większości przypadków winogrona Concord są używane do produkcji winogron sokowych, a także winogron stołowych. Chociaż może być również używany do produkcji wina, większość miłośników wina woli wina tłoczone z innych gatunków winogron, które nie mają takiej samej słodyczy jak winogrona Concord. Ze względu na zbyt słodki smak winogrona te są również używane do produkcji wina sakramentalnego, koszernego wina podawanego podczas żydowskich uroczystości, pysznych ciast winogronowych, cukierków o smaku winogronowym, napojów bezalkoholowych, dżemów i galaretek.

Wskazówki dotyczące przycinania winorośli Concord

Przycinanie winogron Concord jest niezwykle ważne, ponieważ obejmuje proces usuwania winorośli, które nie są potrzebne do wzrostu w następnym sezonie. Możesz spodziewać się obfitych zbiorów wysokiej jakości winogron Concord, jeśli nie będziesz ich odpowiednio przycinać. Jeśli nie masz pojęcia o przycinaniu winorośli Concord, zapoznaj się z tymi wskazówkami:

Wskazówka 1: zacznij sadzić wiosną

Rozpocznij sadzenie winorośli wczesną częścią wiosny. Winorośle potrzebują dużo światła słonecznego do rozkwitu, więc wybierz miejsce, w którym mają najwięcej światła słonecznego.

Należy pamiętać, że najwięcej owoców wydadzą laski wystawione na działanie światła. Należy pamiętać, że owoce są zwykle produkowane, gdy laski mają rok lub więcej.

Wskazówka nr 2: przycinaj, gdy roślina jest w stanie uśpienia

Jeśli to Twój pierwszy rok w uprawie winogron, rozszerzenie University of Minnesota zaleca rozwinięcie silnego systemu korzeniowego i prostego pnia oraz przycinanie winorośli, gdy są one uśpione. Odbywa się to zwykle późną zimą lub około marca.

Ponadto unikaj przycinania, gdy jest silny mróz, aby zapobiec większym uszkodzeniom spowodowanym przez mróz. Przycinaj ponownie wiosną, gdy liście całkowicie się rozwiną i usuń wszystkie słabe pędy.

Możesz również przycinać je latem, kiedy winorośle wydały owoce, upewniając się, że pędy zostawiasz z winogronami. Należy również usunąć nowy wzrost i liście, które blokują światło, aby pozwolić owocom uzyskać wystarczającą ilość światła słonecznego, której potrzebują.

Wskazówka nr 3: Śliwka z trzciny dla winorośli Concord

Istnieją dwie techniki przycinania winorośli – cięcie ostrogowe i przycinanie trzciny. Przycinanie ostrogi daje owoce z pąków, które znajdują się blisko podstawy jednorocznych pędów podczas trzciny. Winogrona, które są zwykle przycinane z ostrogi to Blush Seedless, Autumn Royal, New York Muscat itp.

Z drugiej strony, winorośle przycinane z trzciny cukrowej dają owoce, które są na końcu jednorocznych pędów. Przycinanie trzciny jest zwykle stosowane w przypadku odmian amerykańskich, zwłaszcza winorośli Concord. Winorośle Concord produkują więcej owoców wysokiej jakości, gdy są przycinane tą metodą.

Jeśli masz na swoim podwórku stare winorośle Concord, wytnij stare drewno, pnie i nowe laski, które wyrosły na winorośli, pozostawiając tylko zdrowe laski, drewno i pąki, które dojrzewały z poprzedniego sezonu.

Wskazówka 4: brak przycinania, winogrona niskiej jakości

Pamiętaj o tym: mniej przycinania niż powinno lub w ogóle brak przycinania zwykle skutkuje mniejszą liczbą winogron lub niskiej jakości. Kiedy przycinanie jest źle wykonane, w czasie zbiorów nie będziesz mieć nic poza winogronami niskiej jakości w małych ilościach.

Zalety posiadania własnej szklarni dla hobby

Jeśli chcesz zapewnić swoim delikatnym roślinom bezpieczne i chronione środowisko. Które chroni je przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi i ciągłym zagrożeniem inwazją szkodników. Hoduj je w swojej własnej szklarni hobbystycznej. W przeciwieństwie do tradycyjnego ogrodnictwa na zewnątrz. Ogrodnictwo szklarniowe nie będzie wymagało podejmowania nadzwyczajnych przygotowań w celu ochrony roślin przed ulewnymi deszczami, silnymi wiatrami, śniegiem, deszczem ze śniegiem, gradem, zamieciami i innymi trudnymi warunkami pogodowymi.

Ponadto szklarnia hobbystyczna służy jako bariera ochronna przed szkodliwymi robakami i robactwem. Które mogą wyrzucić wszystkie prace ogrodnicze przez okno. Wreszcie, możesz łatwo stworzyć idealne środowisko do uprawy. Jeśli założysz szklarnię hobbystyczną, ponieważ będziesz w stanie mieć większą kontrolę nad temperaturą i poziomem wilgotności, na które narażasz swoje rośliny.

Spróbuj uprawiać winorośl w szklarniach Hobby!

Nauka przycinania winorośli Concord to niesamowita rzecz, ale jeszcze bardziej niesamowita jest uprawa tych winogron w szklarni hobbystycznej na własnym podwórku! Doświadcz korzyści z posiadania własnej oazy botanicznej! Spróbuj swoich sił w ogrodnictwie szklarniowym już dziś!

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Bez kategorii

Rękawice ogrodnicze do upraw pod osłonami

Rękawice ogrodnicze do upraw pod osłonami to rzecz niezbędna dla każdego wielbiciela ogrodnictwa. Coraz więcej działek blisko domów zaopatrzonych jest…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak przycinać pelargonie? 3 najlepsze metody

Pelargonia to rodzaj rośliny z rodziny bodziszkowatych, licząca sobie około 250 odmian. Różnią się formą, kształtem liści oraz wielkością kwiatów,…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Projekt hali namiotowej

Projekt hali namiotowej to opracowywany na samym wstępie schemat, który odpowiada za cały proces realizacji. Od tego dokumentu zależy cena,…

Więcej
Tunele foliowe

6 sposobów na nowoczesny ogród warzywny

Ogrody warzywne stają się popularnym elementem designu działki. W przydomowych uprawach obok rabat kwiatowych rozciągają się grządki smacznych warzyw, które…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać selera w tunelu foliowym?

Seler to wartościowe i smaczne warzywo o wielu właściwościach prozdrowotnych. Jadalną częścią rośliny są korzeń i liście. Białokremowy miąższ oraz…

Więcej
Tunele foliowe

Jak uprawiać pomidory? 5 przydatnych wskazówek

Chociaż uczenie się, jak hodować pomidory wymaga czasu, to każdy ogrodnik z ogródkiem przydomowym lub szklarnią powie Ci, że jest…

Więcej