Jak wykiełkować nasiona trawy? | Porady od KrosAgro

Zastanawiasz się, jak wstępnie wykiełkować nasiona traw? Podobnie jak inne rośliny, nasiona traw potrzebują tlenu, światła słonecznego, wody i powietrza do kiełkowania i wzrostu. Wstępne kiełkowanie tych nasion przed zasadzeniem przyspiesza proces wzrostu, a trawa natychmiast zacznie rosnąć, jeszcze zanim posadzisz ją na trawniku.

Jak można wstępnie kiełkować nasiona traw?

Kiełkowanie to proces wyhodowania nasionka na sadzonkę lub młodą roślinę. Po umieszczeniu w zdolnych do życia środowiskach wzrostu nasiona zaczną się przebijać i rozwijać się poprzez kiełkowanie. Ogrodnicy wstępnie kiełkują nasiona traw, aby przyspieszyć proces wzrostu.

Aby zapewnić nasionom traw największe szanse na przeżycie, oto kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę podczas procesu przedkiełkowania:

Wilgoć

Twoje nasiona potrzebują odpowiedniej ilości wilgoci, aby twarda zewnętrzna skorupa nasion mogła wchłonąć wilgoć. Poprzez kiełkowanie epigeal lub hypogeal nasiona przebijają się podczas procesu kiełkowania. Gdy nasiona wchłoną całą wilgoć, okrywa nasienna pęknie, ustępując miejsca wschodzącym końcówkom korzenia, znanym również jako korzonek. Korzonek przełamujący okrywę nasienną oznacza początek okresu kiełkowania.

Lekki

Ilość światła potrzebna nasionom do prawidłowego kiełkowania zależy od ich wielkości. Na przykład mniejsze nasiona potrzebują do rozwoju odpowiedniej ilości światła. Musisz upewnić się, że nasiona traw są sadzone na odpowiedniej głębokości; w przeciwnym razie mogą nie zostać narażeni na światło, gdy próbują przebić się przez glebę. Kiedy to się stanie, twoje nasiona nie będą fotosyntetyzować.

Tlen

Twoje nasiona najlepiej rozwijają się w wysokiej jakości glebie, a jakość gleby zależy od następujących czynników: liczby zawartych w niej składników odżywczych, azotu w glebie oraz tlenu. Na przykład ubita gleba nie ma wystarczającej ilości tlenu, aby korzenie mogły rosnąć i wspierać wzrost roślin.

Temperatura

Temperatura, jakiej potrzebują nasiona traw, zależy od rodzaju sadzonej trawy. Na przykład, musisz siać trawę w chłodnym sezonie jesienią, aby mieli wystarczająco dużo czasu na odpoczynek w ziemi. Twoje nasiona muszą mieć wystarczająco dużo czasu, aby zebrać potencjalną energię i przygotować się do kiełkowania. Nasiona traw zwykle kiełkują, gdy gleba osiągnie idealną temperaturę do kiełkowania.

Czy powinieneś uprawiać rośliny i trawy w szklarni semi-pro?

Szklarnia semi-pro to świetne miejsce do rozpoczęcia kiełkowania nasion. Ponieważ nasiona traw muszą kiełkować w określonych warunkach, umieszczenie ich w szklarni chroni nasiona przed czynnikami zewnętrznymi. Jeśli rozłożysz nasiona traw w szklarni wiosną lub latem, jesienią będziesz mieć bujny, piękny trawnik.

Poza tym, oto kilka powodów, dla których warto uprawiać rośliny i trawy w szklarni:

Chroń swoją trawę przed typowymi szkodnikami trawnika

Gryzonie, takie jak krety i owady, takie jak robaki, robaki, robaki darniowe i pędraki, to jedne z najczęstszych szkodników, które mogą uszkodzić trawę. Wykrywanie mniejszych zwierząt może być trudniejsze, ale należy je wcześnie wykryć, ponieważ mogą one znacznie uszkodzić trawnik. Umieszczenie nasion trawy w szklarni zapewnia ich prawidłowe kiełkowanie i wzrost, ponieważ zmniejsza to ryzyko inwazji owadów.

Sadź trawę o każdej porze roku

Są pewne pory roku, w których można sadzić nasiona traw. Ale dzięki szklarni będziesz mógł uprawiać rośliny i nasiona o każdej porze roku. Wielu ogrodników używa szklarni, aby stworzyć mikroklimat, kontrolując temperaturę, światło i warunki glebowe wewnątrz. Niezależnie od pogody możesz sadzić rośliny i trawy w sezonie ciepłym lub chłodnym, kiedy tylko zechcesz.

Chroń swoje rośliny i trawy przed złą pogodą

Szklarnie Semipro są przydatne do ochrony roślin przed złą pogodą. Nasiona traw są delikatne i należy je chronić przed żywiołami. Silne wiatry, ulewne deszcze, mróz i nadmierne ciepło mogą szybko zniszczyć nasiona traw. Umieszczając je w szklarni, możesz zapewnić im zdrowie i bezpieczeństwo podczas wzrostu. Gdy dorosną i zapuszczą korzenie, możesz przenieść je na trawnik, gdy zrobi się cieplej.

Szklarnie mają różne kształty i rozmiary

Kiedy ludzie myślą o szklarni, od razu myślą o ogromnej szklarni wielkości stodoły. Ale w rzeczywistości szklarnie mają różne kształty i rozmiary. Oprócz dużych szklarni można kupić bardziej ekonomiczną i kompaktową wersję: mini szklarnie. Te szklarnie mają standardową wysokość sześciu stóp, ale są też mniejsze, które mogą nawet pasować do blatów.

Końcowe przemyślenia na temat wstępnego kiełkowania nasion traw

Podobnie jak w przypadku innych nasion, te czynniki decydują o tym, czy twoje nasiona będą pomyślnie kiełkować, czy nie. Na przykład, jeśli wysiejesz nasiona w okresie chłodnym, gdy gleba jest zbyt zimna, może minąć trochę czasu, zanim zaczną rosnąć, nawet gdy temperatura gleby wzrośnie. Dlatego niezwykle ważne jest, aby ogrodnicy wiedzieli, jak wstępnie wykiełkować nasiona traw i rozumieją potrzeby specyficznych dla rodzaju sadzonej trawy. W ten sposób będziesz mógł cieszyć się bujnym, zielonym trawnikiem przez wiele lat.

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jakie systemy grzewcze w tunelach foliowych?

Ogrzewanie w tunelach foliowych chroni plony przed niską temperaturą, dodatkowo wydłużając czas wegetacji roślin w uprawach pod osłonami. Zapewniając hodowli…

Więcej
Bez kategorii

Mobilny namiot warsztatowy

Mobilny namiot warsztatowy to uniwersalna struktura, która umożliwia niewielkim kosztem pozyskanie dodatkowej przestrzeni do pracy i magazynowania. To niekonwencjonalne rozwiązanie…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać tawułkę? Uprawa i pielęgnacja tawułki

Jeśli jak wielu ogrodników szukasz rośliny, która ozdobiłaby półcieniste lub zacienione zakątki Twojego ogrodu, koniecznie zdecyduj się na zasadzenie tawułki….

Więcej
Tunele foliowe

Komercyjne tunele foliowe – recepta dla profesjonalistów

Komercyjne tunele foliowe, dostępne w różnych rozmiarach i konfiguracjach, to z jednej strony rozwiązane efektywne, jeśli wziąć pod uwagę poniesione…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak zbierać i przechowywać nasiona niecierpka

Czy zastanawiasz się, jak przechować nasiona niecierpków? Przyciągające wzrok, jaskrawo kolorowe kwiaty na tle pięknych, ciemnozielonych, błyszczących  liści sprawiają, że…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Serwis hal namiotowych

Serwis hal namiotowych warto co jakiś czas powtarzać. Jak każda budowla, konstrukcja modułowa wymaga cyklicznej konserwacji aby zachować jej dobry…

Więcej