Jak najlepiej wykorzystać tunel w zimnym klimacie? | KrosAgro

Jak najlepiej wykorzystać tunel w zimnym klimacie| KrosAgro

Jeśli zastanawiasz się: „Jak najlepiej korzystać z mojej mini szklarni w zimnym klimacie?” wiedz, że nawet gdy zadajesz to pytanie, niezliczone rzesze entuzjastów ogrodnictwa na całym świecie Ci zazdroszczą. Posiadanie własnej mini szklarni nie tylko pozwoli Ci doświadczyć dłuższych okresów wegetacji, ale także ochroni Twoje delikatne rośliny w okresie zimowym.

Czy możesz używać mini szklarni zimą?

Pamiętaj, że posiadanie mini szklarni pozwala na uprawę wszystkich rodzajów roślin niezależnie od pogody i pory roku. Co więcej, ogrodnicy w mini szklarniach mają tendencję do utrzymywania swoich upraw przez cały rok tylko dlatego, że mogli utrzymać kontrolowane i spójne środowisko uprawy swoich roślin nawet podczas najzimniejszych zimowych miesięcy!

Aby dać ci wyobrażenie o tym, jak najlepiej wykorzystać swoją mini szklarnię w zimnym klimacie, sprawdź to:

Możesz uprawiać ogródek bez przerwy

Ponieważ mini szklarnia pozwala cieszyć się własnym ogrodem zimowym niezależnie od pogody lub pory roku, możesz spodziewać się, że wyhodujesz wszystko, co chcesz. Jednak może być konieczne dodanie sztucznych świateł, aby zrekompensować długości fal światła słonecznego, które są ograniczone podczas krótkich zimowych dni. Dodatkowe światła dodatkowo zwiększą potencjał wzrostu Twoich roślin.

Sprawia, że ​​rosną rośliny tropikalne

Jeśli masz zamiłowanie do roślin tropikalnych, podziękujesz sobie za zakup własnej mini szklarni, ponieważ umożliwia ona tym roślinom przechodzenie przez sezonowe zmiany światła słonecznego bez odczuwania skutków drastycznych wahań temperatury. Ponownie, możesz rozważyć dodanie światła do uprawy, aby pomóc im się rozwijać.

Jest niezwykle mobilny

Chociaż mini szklarnie mają różne kształty i rozmiary, są oczywiście łatwiejsze do przenoszenia w porównaniu z konwencjonalnymi szklarniami. To sprawia, że ​​są idealnym wyborem dla entuzjastów ogrodnictwa o ograniczonej przestrzeni życiowej. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się umieścić swoją mini szklarnię na dachu, czy w rogu kuchni – to zależy od Ciebie!

Doskonale nadaje się do rozpoczynania nasion

Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca na mały ogród, możesz użyć swojej mini szklarni, aby zapewnić swoim roślinom świetny start. Chociaż w ten proces musi być zaangażowanych wiele elementów, takich jak zapewnienie roślinom wystarczającej ilości wody, światła, wentylacji, a także paszy, mini szklarnia może ułatwić Ci zaspokojenie tych potrzeb.

Oznacza to, że w zamkniętej przestrzeni można rozpocząć sadzenie nasion nawet w sezonie zimowym, dopóki nie będą wystarczająco mocne, aby można je było przetransportować do większego pojemnika lub prosto do ziemi. Nawet jeśli chcesz rozpocząć proces siewu nieco wcześniej niż zwykle, mini szklarnia nadal będzie w stanie zapewnić Twoim delikatnym roślinom mocny fundament, który jest im potrzebny do rozkwitu.

Możesz uprawiać najbardziej wrażliwe rośliny

Jednym z najczęstszych powodów, dla których entuzjaści ogrodnictwa decydują się na zakładanie własnych mini szklarni, jest fakt, że zapewniają one najbardziej wrażliwym roślinom wystarczającą ochronę przed ujemnymi temperaturami.

Przykładem wrażliwej i wrażliwej rośliny, która ma swoje specyficzne potrzeby, jest orchidea. W przeciwieństwie do zwykłych roślin storczyki należy umieszczać w zacienionych miejscach, a także sadzić w dobrze napowietrzonej glebie, która sprzyja dobrym drenażowi. Co więcej, orchidee rozwijają się również w wilgotnym klimacie.

Jeśli nie chcesz spędzić dużo czasu i pieniędzy na wykopaniu całego klombu, aby móc położyć suchą ziemię, rozważ zakup mini szklarni. Jak wspomniano wcześniej, może to pomóc w utrzymaniu wilgoci, a także poziomów temperatury na stałym poziomie, nawet gdy na zewnątrz pada śnieg.

Możesz uprawiać zioła w pomieszczeniu

Mini szklarnia eliminuje potrzebę tradycyjnego założenia ogrodu, jeśli planujesz uprawę ziół. Nie ma znaczenia, czy chcesz uprawiać szczypiorek, tymianek, trawę cytrynową, oregano, bazylię, kolendrę, pietruszkę, miętę itp. W rogu kuchni, czy obok okna w sypialni. Twoje ulubione zioła pozostaną zdrowe w Twojej mini szklarni, nawet gdy na zewnątrz pada śnieg.

Co więcej, mini ogrodnictwo w szklarniach promuje również ogrodnictwo hydroponiczne. Jeśli się zastanawiasz, hydroponika odnosi się do określonej metody uprawy roślin przy braku gleby. Osiąga się to poprzez zastosowanie roztworów mineralnych składników odżywczych, a także wodnego rozpuszczalnika.

Jak ciepła jest mini szklarnia zimą?

W większości przypadków średnia liczba godzin nasłonecznienia dziennie w sezonie zimowym wynosi około 5 do 6 godzin. Jeśli Twoja mini szklarnia jest odpowiednio izolowana, zamknięta przestrzeń może być o około 30 ° F cieplejsza niż powietrze na zewnątrz.

Innymi słowy, możesz oczekiwać, że Twoja mini szklarnia będzie wydajna zimą. Nastąpi to tylko do -17˚F, zanim powietrze wewnątrz mini szklarni spadnie wystarczająco nisko, aby osiągnąć strefę mrozu.

Czy mini szklarnie chronią przed mrozem?

Możesz oczekiwać, że rośliny w Twojej mini szklarni zapewnią wystarczającą ochronę przed mrozem. Musisz jednak upewnić się, że Twoja mini szklarnia jest bezpiecznie zakotwiczona w ziemi, abyś nie musiał się martwić o silne wiatry, które ją odrywają.

Jaką temperaturę należy utrzymywać w mini szklarni?

Musisz utrzymywać temperaturę wewnętrzną mini szklarni na stałym poziomie od 80˚F do 85˚F.

Końcowe przemyślenia na temat „Jak najlepiej korzystać z mojej mini szklarni w zimnym klimacie?”

Teraz, gdy znasz już odpowiedź na pytanie: „Jak najlepiej korzystać z mojej mini szklarni w zimnym klimacie?” prawdopodobnie cieszysz się ze swojej decyzji o uprawianiu mini ogrodnictwa w szklarni. Ciesz się nim, jak tylko możesz, ponieważ jest to warte inwestycji.

Jak najlepiej wykorzystać tunel w zimnym klimacie| KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak długo kiełkują nasiona ogórka?

Odpowiedź na pytanie, jak długo trwa kiełkowanie nasion ogórka, brzmi: od 3 do 10 dni. Dlatego właśnie rośliny te są…

Więcej
Tunele foliowe

6 sposobów na nowoczesny ogród warzywny

Ogrody warzywne stają się popularnym elementem designu działki. W przydomowych uprawach obok rabat kwiatowych rozciągają się grządki smacznych warzyw, które…

Więcej
Tunele foliowe

Kiedy montować tunel foliowy?

Zbliżający się sezon uprawowy sprawia, że coraz częściej przeglądamy ofertę sklepów internetowych z foliowymi cieplarniami. Choć do wiosny pozostało jeszcze…

Więcej
Tunele foliowe

8 pytań o tunele foliowe

Cechy dobrego tunelu foliowego? Tunele foliowe od wielu lat stosowane są do produkcji roślinnej.  Najpierw zaczęto stosować wyłącznie profesjonalne struktury…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Namiot garażowy na motocykl

Namiot garażowy na motocykl to zastępstwo dla ociężałych blaszaków oraz murowanych budynków. To nieduża wolnostojące konstrukcja, pozbawiona fundamentów. Która dzięki…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Czerwiec w tunelu foliowym

Czerwiec w tunelu foliowym to czas, kiedy zbieramy kilkumiesięczne efekty swojej pracy. Choć pod osłoną jest jeszcze wiele do zrobienia,…

Więcej