Jak używać małego tunelu do uprawy warzyw | KrosAgro

Jak używać małego tunelu do uprawy warzyw | KrosAgro

Wielu entuzjastów ogrodnictwa szuka pomysłów na wykorzystanie małej szklarni do warzyw. Jeśli w domu nie ma wystarczająco dużo miejsca na ogród, dobrą alternatywą może być zbudowanie szklarni na małej powierzchni. Dzięki małej szklarni możesz przedłużyć okresy wzrostu i stworzyć idealne środowisko dla każdej rośliny, którą chcesz uprawiać.

Szklarnie mogą być idealnym miejscem do uprawy warzyw. Pozwalają kontrolować temperaturę, wodę, wilgotność i światło, co pomaga stworzyć idealne środowisko dostosowane do rodzaju roślin, które planujesz uprawiać. Nawet gdy temperatura na zewnątrz jest poniżej zera lub jest to szczyt sezonu letniego, nadal możesz być w stanie zapewnić swoim roślinom idealne środowisko w szklarni.

Jak uprawiać warzywa w szklarni

Czasami najlepszym miejscem do rozwoju warzyw jest szklarnia. Jeśli chcesz przez całe lato utrzymywać stały zapas kruchych lub delikatnych upraw, takich jak ogórki, papryka czy pomidory, pozwoli Ci to zrobić szklarnia. Oto, jak z powodzeniem uprawiać warzywa w szklarni:

Wybierz idealną lokalizację dla swojej szklarni

Na wybór najlepszego obszaru dla Twojej szklarni wpływa kilka czynników. Najlepiej byłoby, gdyby miejsce to znajdowało się w miejscu mocno nasłonecznionym o umiarkowanej temperaturze i niskiej wilgotności.

Jeśli możesz, umieść szklarnię w południowej lub południowo-wschodniej części domu. Jednak możesz również umieścić szklarnię na wschodzie, jeśli południowa lub południowo-wschodnia strona domu nie jest dostępna.

Poza tym pomocne byłoby uwzględnienie wzniesienia i stabilności gruntu w lokalizacji szklarni. Obszary podwyższone są zwykle zimne.

Im bardziej podwyższony obszar, tym niższa temperatura. Najlepiej byłoby, gdybyś również umieścił szklarnię w stabilnym miejscu, mniej podatnym na przesuwanie się, ponieważ może to uszkodzić strukturę szklarni.

Przygotowanie gleby przed sadzeniem

Do uprawy dobrych warzyw potrzebujesz dobrej gleby. Przygotowanie gleby rozpoczyna się od upewnienia się, że każdego dnia otrzymuje odpowiednią wilgotność.

Jeśli masz środki, możesz zainstalować system nawadniania kroplowego. Jeśli nie, użycie węża lub podlewania będzie równie dobrze działać. Idealnym rodzajem gleby dla warzyw jest krucha gleba gliniasta, tętniąca życiem.

Aby uzyskać produktywną glebę, możesz dodać do niej kompost lub rozdrobnione liście. To doda pożyteczne mikroorganizmy do mieszanki, co pomoże we wzroście upraw i zwiększeniu plonów.

Nie zapomnij uprawiać gleby, aby upewnić się, że poprawki gleby zostaną dokładnie wymieszane. Uprawa pomoże również skorygować pH gleby lub nierównowagę składników odżywczych.

Dodaj dodatkowe ciepło do swojej szklarni

Jeśli mieszkasz w chłodnym miejscu, dopilnuj, aby dodatkowo ogrzać szklarnię. Podczas gdy niektóre rośliny mogą nadal rosnąć w nieogrzewanej szklarni, dodatkowe ciepło pomoże stworzyć optymalne środowisko do wzrostu warzyw. Można to osiągnąć na wiele sposobów.

Po pierwsze, możesz wypełnić glebę swojej szklarni obornikiem i przykryć ją ziemią. Gdy obornik zacznie się rozkładać, uwolni się ciepło i metan.

Ciepło przyniesie korzyści roślinom, a gleba na wierzchu nawozu zapobiegnie wydostawaniu się zapachu metanu. Możesz również podgrzać szklarnię, instalując maty grzewcze lub wężownice grzewcze.

Jeśli jednak mieszkasz na obszarach o ciepłym klimacie, ważne jest również, aby upewnić się, że środowisko wewnątrz szklarni nie jest zbyt gorące latem. Należy utrzymywać temperaturę w zakresie od 80 ° F do 85 ° F. Możesz zainstalować wentylatory, aby pomóc w chłodzeniu.

Zawsze upewnij się, że jest dostępna woda

Woda jest ważna dla utrzymania wilgoci w glebie i uprawach. Upewnij się, że masz łatwy dostęp do wody, aby warzywa były odpowiednio nawodnione, zwłaszcza w środku lata. Przygotuj konewki z wodą w ogrodzie, aby móc natychmiast podlać rośliny, jeśli wyschną.

Jakie warzywa możesz uprawiać w mini szklarni?

W szklarni możesz uprawiać różnorodne warzywa. Jeśli uprawiasz warzywa zimą, możesz sadzić rośliny w chłodne pory roku, takie jak groszek, szpinak, marchew i sałata. Latem możesz wykorzystać swoją małą szklarnię do uprawy pomidorów, papryki i ogórków.

Czy warzywa rosną szybciej w szklarni?

Warzywa uprawiane w szklarniach rosną znacznie szybciej niż te sadzone w ogrodzie. Dzieje się tak, ponieważ w przeciwieństwie do ogrodu, szklarnia pozwala nam przejąć pełną kontrolę nad otoczeniem. Możemy dostosować temperaturę, światło i wodę, które otrzymują nasze rośliny.

Na przykład idealna temperatura do fotosyntezy to 75 ° F. Możemy regulować temperaturę wewnątrz szklarni, aby osiągnąć 75 ° F, aby zapewnić optymalną temperaturę dla wzrostu roślin. Poza tym szklarnie umożliwiają również lepsze zwalczanie szkodników, dzięki czemu można zapobiegać chorobom roślin.

Dowiedz się, jak używać małej szklarni do warzyw i cieszyć się świeżymi produktami każdego dnia!

Warzywa najlepiej smakować, gdy są świeże.

Jeśli jesteś gotowy, aby dowiedzieć się, jak używać małej szklarni do warzyw, postępuj zgodnie z powyższymi wskazówkami. Dzięki lepszej kontroli środowiska możesz mieć pewność, że Twoje rośliny będą dawać lepsze i wysokiej jakości warzywa. Nie zapomnij podzielić się tymi wskazówkami i swoimi uprawianymi warzywami z przyjaciółmi i rodziną.

Jak używać małego tunelu do uprawy warzyw | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Poradniki ogrodnicze

Uprawa pomidorów i sadzenie pomidorów pod folią

Pomidory to jedna z najbardziej popularnych roślin uprawianych pod osłonami. Delikatne i soczyste owoce są podatne na wszelkie uszkodzenia, dlatego…

Więcej
Tunele foliowe

Co to jest tunel foliowy?

Choć zabrzmi to bardzo śmiało, tunel foliowy to jedno z lepszych narzędzi ogrodniczych, które może mieć ogrodnik. Główną zaletą cieplarni…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać agrest w tunelu foliowym?

Wielu osobom drobne kwaśne owoce agrestu kojarzą się z dzieciństwem. W sumie nic w tym dziwnego, ponieważ jeszcze kilka lat…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Przenośny namiot magazynowy do ogrodu

Konstrukcje z rur i profili Krosagro to nie tylko komercyjne wielkogabarytowe struktury. To również małe, przenośne i wielofunkcyjne namioty magazynowe,…

Więcej
Tunele foliowe

Jak ochronić rośliny przed ptakami?

Choć miło zobaczyć dzikie ptaki i zwierzęta w ogrodzie, to jednak często bywają utrapieniem dla ogrodników. Zaciekawione, a zarazem głodne,…

Więcej
Tunele foliowe

Hortiterapia w tunelu foliowym

Hortiterapia w tunelu foliowym to sposób na redukcję stresu i poprawę nastroju. Jest to rodzaj terapii ogrodniczej, zajmującej się korelacją…

Więcej