Jak używać mały tunel foliowy do uprawy warzyw? | KrosAgro

Jak używać małego tunelu do uprawy warzyw | KrosAgro

Wielu entuzjastów ogrodnictwa szuka pomysłów na wykorzystanie małej szklarni do warzyw. Jeśli w domu nie ma wystarczająco dużo miejsca na ogród, dobrą alternatywą może być zbudowanie szklarni na małej powierzchni. Dzięki małej szklarni możesz przedłużyć okresy wzrostu i stworzyć idealne środowisko dla każdej rośliny, którą chcesz uprawiać.

Szklarnie mogą być idealnym miejscem do uprawy warzyw. Pozwalają kontrolować temperaturę, wodę, wilgotność i światło, co pomaga stworzyć idealne środowisko dostosowane do rodzaju roślin, które planujesz uprawiać. Nawet gdy temperatura na zewnątrz jest poniżej zera lub jest to szczyt sezonu letniego, nadal możesz być w stanie zapewnić swoim roślinom idealne środowisko w szklarni.

Jak uprawiać warzywa w szklarni

Czasami najlepszym miejscem do rozwoju warzyw jest szklarnia. Jeśli chcesz przez całe lato utrzymywać stały zapas kruchych lub delikatnych upraw, takich jak ogórki, papryka czy pomidory, pozwoli Ci to zrobić szklarnia. Oto, jak z powodzeniem uprawiać warzywa w szklarni:

Wybierz idealną lokalizację dla swojej szklarni

Na wybór najlepszego obszaru dla Twojej szklarni wpływa kilka czynników. Najlepiej byłoby, gdyby miejsce to znajdowało się w miejscu mocno nasłonecznionym o umiarkowanej temperaturze i niskiej wilgotności.

Jeśli możesz, umieść szklarnię w południowej lub południowo-wschodniej części domu. Jednak możesz również umieścić szklarnię na wschodzie, jeśli południowa lub południowo-wschodnia strona domu nie jest dostępna.

Poza tym pomocne byłoby uwzględnienie wzniesienia i stabilności gruntu w lokalizacji szklarni. Obszary podwyższone są zwykle zimne.

Im bardziej podwyższony obszar, tym niższa temperatura. Najlepiej byłoby, gdybyś również umieścił szklarnię w stabilnym miejscu, mniej podatnym na przesuwanie się, ponieważ może to uszkodzić strukturę szklarni.

Przygotowanie gleby przed sadzeniem

Do uprawy dobrych warzyw potrzebujesz dobrej gleby. Przygotowanie gleby rozpoczyna się od upewnienia się, że każdego dnia otrzymuje odpowiednią wilgotność.

Jeśli masz środki, możesz zainstalować system nawadniania kroplowego. Jeśli nie, użycie węża lub podlewania będzie równie dobrze działać. Idealnym rodzajem gleby dla warzyw jest krucha gleba gliniasta, tętniąca życiem.

Aby uzyskać produktywną glebę, możesz dodać do niej kompost lub rozdrobnione liście. To doda pożyteczne mikroorganizmy do mieszanki, co pomoże we wzroście upraw i zwiększeniu plonów.

Nie zapomnij uprawiać gleby, aby upewnić się, że poprawki gleby zostaną dokładnie wymieszane. Uprawa pomoże również skorygować pH gleby lub nierównowagę składników odżywczych.

Dodaj dodatkowe ciepło do swojej szklarni

Jeśli mieszkasz w chłodnym miejscu, dopilnuj, aby dodatkowo ogrzać szklarnię. Podczas gdy niektóre rośliny mogą nadal rosnąć w nieogrzewanej szklarni, dodatkowe ciepło pomoże stworzyć optymalne środowisko do wzrostu warzyw. Można to osiągnąć na wiele sposobów.

Po pierwsze, możesz wypełnić glebę swojej szklarni obornikiem i przykryć ją ziemią. Gdy obornik zacznie się rozkładać, uwolni się ciepło i metan.

Ciepło przyniesie korzyści roślinom, a gleba na wierzchu nawozu zapobiegnie wydostawaniu się zapachu metanu. Możesz również podgrzać szklarnię, instalując maty grzewcze lub wężownice grzewcze.

Jeśli jednak mieszkasz na obszarach o ciepłym klimacie, ważne jest również, aby upewnić się, że środowisko wewnątrz szklarni nie jest zbyt gorące latem. Należy utrzymywać temperaturę w zakresie od 80 ° F do 85 ° F. Możesz zainstalować wentylatory, aby pomóc w chłodzeniu.

Zawsze upewnij się, że jest dostępna woda

Woda jest ważna dla utrzymania wilgoci w glebie i uprawach. Upewnij się, że masz łatwy dostęp do wody, aby warzywa były odpowiednio nawodnione, zwłaszcza w środku lata. Przygotuj konewki z wodą w ogrodzie, aby móc natychmiast podlać rośliny, jeśli wyschną.

Jakie warzywa możesz uprawiać w mini szklarni?

W szklarni możesz uprawiać różnorodne warzywa. Jeśli uprawiasz warzywa zimą, możesz sadzić rośliny w chłodne pory roku, takie jak groszek, szpinak, marchew i sałata. Latem możesz wykorzystać swoją małą szklarnię do uprawy pomidorów, papryki i ogórków.

Czy warzywa rosną szybciej w szklarni?

Warzywa uprawiane w szklarniach rosną znacznie szybciej niż te sadzone w ogrodzie. Dzieje się tak, ponieważ w przeciwieństwie do ogrodu, szklarnia pozwala nam przejąć pełną kontrolę nad otoczeniem. Możemy dostosować temperaturę, światło i wodę, które otrzymują nasze rośliny.

Na przykład idealna temperatura do fotosyntezy to 75 ° F. Możemy regulować temperaturę wewnątrz szklarni, aby osiągnąć 75 ° F, aby zapewnić optymalną temperaturę dla wzrostu roślin. Poza tym szklarnie umożliwiają również lepsze zwalczanie szkodników, dzięki czemu można zapobiegać chorobom roślin.

Dowiedz się, jak używać małej szklarni do warzyw i cieszyć się świeżymi produktami każdego dnia!

Warzywa najlepiej smakować, gdy są świeże.

Jeśli jesteś gotowy, aby dowiedzieć się, jak używać małej szklarni do warzyw, postępuj zgodnie z powyższymi wskazówkami. Dzięki lepszej kontroli środowiska możesz mieć pewność, że Twoje rośliny będą dawać lepsze i wysokiej jakości warzywa. Nie zapomnij podzielić się tymi wskazówkami i swoimi uprawianymi warzywami z przyjaciółmi i rodziną.

Jak używać małego tunelu do uprawy warzyw | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak podzielić asparagusa pierzastego?

Asparagus pierzasty, nazywany najczęściej szparagiem, mylony bywa często z paprotką. Wszystko przez długie, wyginające się łukowato pędy, zwane gałęziakami. Pokryte…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać rabarbar pod osłonami?

Rabarbar to roślina wieloletnia, która przy odpowiedniej pielęgnacji jest w stanie rozwijać się nawet przez 15 lat! Najsmaczniejszą częścią tej…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa fenkułu (koper włoski) w tunelu foliowym

Fenkuł to kolejna roślina, która zyskała popularność dzięki ogrodniczym cieplarniom. Do niedawna warzywo było traktowane jako ciekawostka kulinarna, teraz coraz…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jakie rośliny sadzić obok papryki?

Papryka to wyjątkowo pyszne i zdrowe warzywo. Jest nieocenionym składnikiem zup, sosów i gulaszy, bez niej cudownie wyrazista kuchnia węgierska…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Profesjonalna szklarnia do komercyjnej uprawy roślin

Profesjonalna szklarnia do przemysłowej uprawy roślin musi być dostosowana do potrzeb inwestora we wszystkich możliwych aspektach. Sposób, w jaki  konstrukcja…

Więcej
Bez kategorii

Hala namiotowa do kruszywa

Hala namiotowa do kruszywa wykonana ze stali ocynkowanej ogniowo, pozwala na bezpieczne przechowywanie materiałów sypkich. Bez utraty ich właściwości co…

Więcej