Czy powinienem zaizolować mój kurnik?

Czy powinienem zaizolować mój kurnik

Kurczak różni się od innych ptaków w przyrodzie. Mieszkają w stworzonych przez człowieka zagrodach / schroniskach i dlatego są chronione przez człowieka. Ich skrzydła nie są pokryte rozległą warstwą smaru chroniącego je przed niskimi temperaturami, innymi słowy ujemnymi. Ich pióra nie są tak dobre i gęste, aby chronić je przed zimnem.

Właściciel musi chronić swoje kurczaki przed chłodem, zwłaszcza biorąc pod uwagę znane już mroźne klimaty.

Istnieje kilka sposobów ochrony kurnika przed zimnem, jak również zapewnienia dodatkowego źródła ciepła i zapewnienia optymalnych warunków klimatycznych wewnątrz kurnika. Oto sposoby:

  • Eliminacja wersji roboczych;
  • Izolacja;
  • Ogrzewanie zewnętrzne.

W miarę jak dni stają się coraz krótsze, kurczaki spędzają mniej czasu na wybiegu, a więcej w gnieździe, starając się utrzymać wewnętrzne ciepło i komfort. Gdyby nie zapewniono warunków komfortu, kura zaczęłaby tracić na wadze i spadłaby produkcja jaj. Te dwa czynniki są kluczowe zarówno w kurnikach domowych, jak i komercyjnych.

Jednak eliminacja przeciągów, izolacja i zewnętrzne ogrzewanie powinny zapewnić odpowiednią wentylację nawet w bardzo mroźne dni.

Podejdziemy punkt po punkcie, aby wyjaśnić wspomniane powyżej metody zapewniania kurczakom bezpieczeństwa i ciepła. Ich sukces w przetrwaniu zimy i dostarczaniu jaj również okaże się Twoim sukcesem.

Eliminacja przeciągów w Coops

Przeciąg jest prawdopodobnie największym wrogiem twojego kurczaka, ponieważ powoduje największy dyskomfort w klatkach.

Kurczaki oddychają i dostarczają jaja do kojców, które wytwarzają dużo utajonego ciepła i ostatecznie gromadzą wilgoć.

Zimne przeciągi dotykają głównie najbardziej wrażliwych części kurczaka, np. Grzebienie, dzioby, gardła i łapy kurczaka. Przeciągi wraz z nadmierną wilgocią tworzą lodową skórkę i przemieszczają ciepły kokon wokół kurczaka. Wszystko to spowodowało największy dyskomfort u kurczaka.

Kurczak zazwyczaj grzędzie w nocy, co naraża ich gardła, nogi i grzebienie na wilgoć i przeciągi. Powoduje odmrożenia, które są bardzo szkodliwe dla ptaków.

Przeciągi występują głównie w szczelinach, przede wszystkim w oknach wewnętrznych i okiennych oraz przy dopasowaniu namiotów do podłoża.

Z biegiem lat plandeki będą się zużywać, powodując pewne pogorszenie, takie jak dziury, pęknięcia i fizyczne oddziaływanie światła i promieni słonecznych. Należy je najpierw zbadać. Wżery i pęknięcia można łatwo naprawić specjalnymi foliami i klejami.

Należy to dokładnie zrobić we wrześniu przed chłodnymi dniami i przed nałożeniem izolacji na konstrukcję.

Kooperacyjna wentylacja

Jak widać, musimy walczyć z przeciągami i każdą niekontrolowaną wentylacją w zakresie przeciągów.

Nawet w bardzo zimny dzień należy zapewnić kurnikowi wentylację, aby usunąć nadmierną wilgoć i wprowadzić trochę świeżego powietrza do kurnika. W żadnym wypadku obudowa nie powinna być szczelnym pudełkiem. Wentylacja powinna być odpowiednio zorganizowana i kontrolowana.

Zimne powietrze nie powinno przechodzić przez ptaki i przeszkadzać im. Zwykle zasysanie odbywa się z dolnej strefy wyspy spacerowej, jednak powyżej poziomu śniegu, np. Około 1,5 metra lub 5 stóp nad ziemią.

Wylot powinien znajdować się na najwyższym poziomie obudowy na przeciwległej ścianie.

Powinien zapewniać boczną i naturalną wentylację w całej obudowie.

Naturalna wentylacja jest funkcją efektu wiatru i różnicy temperatur wewnątrz i na zewnątrz. Wentylacja może być minimalna w porze nocnej i zwiększona w ciągu dnia, gdy kurczaki są na wybiegu.

Zimne, suche powietrze zawsze jest korzystne dla ptaków.

Ponadto, jeśli ciepło wypromieniowywane przez gaz zapewnia ogrzewanie, wymaga powietrza do spalania, a spaliny powinny być odprowadzane przez otwory.

Jeśli słońce jest na zewnątrz, musisz upewnić się, że promienie UV wpadają do klatki, a ciepło jest gromadzone wewnątrz konstrukcji.

Odpowiednia wentylacja zapewnia wymagany komfort, eliminuje nadmiar wilgoci, doprowadza powietrze do spalania oraz odprowadza spaliny.

Izolacja Coop

Jak zapewne zdałeś sobie sprawę z innego rozdziału, izolacja jest bardzo ważna, aby zatrzymać ciepło wewnątrz obudowy. Minimalizuje ilość ciepła, które należy dodać do konstrukcji.

Izolację można łatwo zamontować od wewnętrznej strony plandeki i podeprzeć na linach rozciągniętych i ciasno do elementów konstrukcyjnych obudowy.

Może to być sztywna pianka R 10, która jest niedroga – około 6 CAD / 4 USD za stopę kwadratową i bardzo łatwa w montażu. Izolację można chronić membraną; raz zainstalowany i może służyć przez wiele lat.

Jeśli nie stać Cię na prawdziwą izolację, możesz nałożyć karton ze spłaszczonych pudełek i membranę.

Dzięki temu będziesz miał zdrowego kurczaka i jajka na zimę.

Zimowa pościel dla kur

W okresie zimowym zalecamy zwiększenie ilości ściółki zamiast klatki.

Najlepszą metodą jest nakładanie słomy i siana na podłogę zimą; innym sposobem jest użycie piasku, ponieważ jest on łatwiejszy do czyszczenia po zakończeniu zimy.

Rzucenie dodatkowej warstwy słomy / siana pomoże utrzymać temperaturę i ogrzać ptaki. Zmniejszyłoby to poziom przewodności na podłodze.

Chora warstwa pościeli nasiąka wilgocią z powietrza w pomieszczeniu i ostatecznie zostaje wysypana. Należy go wymieniać co najmniej co dwa tygodnie; w przeciwnym razie zbiera pleśń i pleśń, które są szkodliwe dla ptaków.

Może również wchłaniać odchody kurze, emitować amoniak i wydzielać żrący i ostry, gdy zaczyna się rozkładać.

W końcu wpłynie to na twoje widzenie kurczaka; ich oczy będą spalone, aż oślepną. Wpłynie to na dostarczanie powietrza.

Znalezienie poziomu amoniaku w ściółce jest łatwe, jeśli podejdziesz do niego i pozostaniesz w pobliżu w ciągu 5 minut. Jeśli masz podlewane oczy / płacz, gdy stężenie amoniaku w powietrzu jest zbyt wysokie i słuszna jest zmiana pościeli.

Ogrzewanie w klatkach

Pewne ogrzewanie w kurnikach może być zapewnione w zimnym klimacie. Minimalna temperatura, jaką należy utrzymywać w swojej klatce to około 5 st. C lub 40 st. F. Zapewniłoby to zdrowie kurczaków i dostarczenie jaj.

Nie musisz dużo podgrzewać. Izolacja akustyczna, promieniowanie słoneczne, długie oddychanie i światło powinny przyczynić się do ogrzania budynku.

Możesz ogrzewać budynek dwa razy dziennie, gdy jesteś w nim obecny – wcześnie rano i późnym wieczorem; pozwoliłoby ci to upewnić się, że nie zapali się.

Ogrzewanie można zapewnić na dwa sposoby:

  • Elektryczne promieniowanie cieplne;
  • Promieniowanie propan / gaz ziemny.

Podgrzewacze powinny być skierowane w stronę kurczaka, aby pomóc mu stopić mróz i utrzymać kokon.

Jaki rodzaj ciepła wybierzesz to kwestia analizy ekonomicznej, którą możesz uruchomić w zależności od ceny gazu i energii elektrycznej oraz źródła paszy. Używanie grzejników gazowych z kolektora gazowego jest najbardziej niezawodnym sposobem ogrzewania, ponieważ nigdy nie byłbyś narażony na przerwy w dostawie prądu, zwłaszcza jeśli twoje gospodarstwo domowe znajduje się poza siecią. W dzisiejszych czasach nic nie powinno być kosztowne.

Możesz zezwolić na automatyczne ogrzewanie wyzwalane przez termostat. Rozpoczyna się, gdy temperatura spadnie poniżej 5 st. C lub 40 st. F i wyłącza się, gdy temp. zmniejsza wzrasta do 10 st. C do 50 st.F.

Najlepszym ogrzewaniem może być grzejnik elektryczny wypełniony olejem, tzw. Grzejnik. Nie obniża poziomu wilgotności, który zimą jest dość niski. Posiada termostat, który umożliwia cykliczne włączanie i wyłączanie grzałki.

Grzejnik może kosztować około 70-80 CAD / 60 USD i ma wbudowany termostat oraz kontrolę intensywności mocy od mocnej do niskiej.

Czy powinienem zaizolować mój kurnik

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Tunele foliowe

Najlepszy tunel foliowy do uprawy pomidorów na skalę przemysłową

Odpowiedz na pytanie, jaki jest najlepszy tunel foliowy do uprawy pomidorów na skalę przemysłową, nie będzie wcale taka prosta. Dyskusje…

Więcej
Tunele foliowe

Tunel foliowy podczas upałów

Mijający sierpień wskazuje na powolny koniec lata, choć na zewnątrz utrzymują się wysokie temperatury to czasu na uprawę jest coraz…

Więcej
Tunele foliowe od A do Z

Budowa tunelu foliowego

Jak zbudować tunel foliowy? W pełni rozumiemy potrzeby oraz wymagania uprawiających rośliny pod osłonami, bez względu na to, czy to…

Więcej
Tunele foliowe

Wentylacja w tunelu foliowym

Lato tego roku to połączenie ciepłych i deszczowych dni, które mają również wpływ na warunki panujące pod osłoną. W cieplarni…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Tunel foliowy czy szklarnia?

Na rynku istnieje pełna gama tuneli foliowych i szklarni o różnym poziomie trwałości. Przed podjęciem decyzji o zakupie warto zastanowić…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak długo można przechowywać cebulki tulipanów?

Może któremuś z Was zdarzyło się zapomnieć w porę zasadzić cebulki tulipanów i teraz zastanawia się, czy jeszcze może je…

Więcej