Konstrukcje stalowe z kratownicą

Hale namiotowe z kratownicą

Konstrukcje stalowe z wyposaża się w kratownicę, aby ustabilizować i wzmocnić strukturę, aby jeszcze lepiej znosiła warunki atmosferyczne na nią oddziaływające. Kratownica to połączone ze sobą węzły z mimośrodami, w których wszelkie obciążenia pojawiają się między węzłami. Pręty mają zwykle wstępne wygięcia, co powoduje wzmocnienie stelażu. Tego rodzaju elementy pojawiają się w halach przemysłowych, magazynowych, sportowych, stadninach itp., są nieodłącznym elementem modułowych konstrukcji stalowych. Z reguły występują w obiektach zakotwionych na stałe. Na rynku zwykle występują kratownice płaskie oraz kratownice przestrzenne.

Konstrukcje stalowe z kratownicą płaską

Podstawowy rodzaj dźwigarów, składający się z połączonych za pomocą przegubów prętów, które nazywa się węzłami. W taki oto sposób obciążenia przyjmowane są na całości elementu w płaszczyźnie konstrukcji. Pełnią rolę belek, a zarazem podciągów w dźwigarach struktury, w płatwiach i ramach kratowych. Sztandarowym wykorzystaniem kratownic płaskich są właśnie ocynkowane hale namiotowe. Kratownice płaskie dzieli się na dwa typy: o prostym lub złożonym schemacie. W przypadku pierwszego typu boki prętów są trójkątami, w złożonej nie zawsze tak jest.

Przestrzenne kratownice stalowe

Jest to typ struktury nośnej opartej na prętach, które te nie leżą w jednej płaszczyźnie. Podobnie jak w przypadku kratownicy płaskiej, przestrzenna składa się z prętów, które łączą się w węzły w przegubach. Różnicą natomiast jest to, iż przenoszą obciążenia we wszystkich kierunkach, co też charakteryzuje je nośnością wielokierunkową. Tego rodzaju stelaże wykorzystuje się głównie w wieżowcach, masztach, słupach oraz podporach.

Hale namiotowa z kratownicą stalową

Kratownice idealnie sprawdzają się w obiektach parterowych o sporej kubaturze. Daje to szansę na dużą ilość przestrzeni, która jest wytrzymała na oddziałujące na zewnątrz warunki atmosferyczne. Ważną zaletą kratownic jest ich wytrzymałość, w połączeniu z niewielką wagą całości hali magazynowej. W ten sposób struktura jest łatwa w montażu i demontażu. Zaprojektowana w systemie modułowej rozbudowy konstrukcja może ulegać później rozmaitym modyfikacjom. Dla kupującego oznacza to, iż w chwili, kiedy zaczyna mu brakować miejsca, może powiększyć obiekt, dołączając nowe segmenty. Warto również wspomnieć, że samych dźwigarów można używać jako podporę dla wszelkich instalacji, mocując do nich lampy, kable, wentylatory, nawiewnice, tablice reklamowe itp.

 

Hale namiotowe z kratownicą

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Namioty garażowe i magazynowe

Tunele foliowe oraz namioty garażowe – pytania i odpowiedzi

Tunele foliowe oraz namioty garażowe – pytania i odpowiedzi to zbiór wątpliwości jakie pojawiają się najczęściej u klientów Krosagro. W…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać jarmuż w szklarni lub tunelu hobbystycznym

Czy chcesz wiedzieć, jak uprawiać jarmuż w szklarni lub tunelu hobbystycznym? Jarmuż to roślina, najlepiej rozwijająca się w chłodne dni,…

Więcej
Bez kategorii

Pleśń na podłożu w tunelu foliowym

Pleśń na ziemi w tunelu foliowym to zjawisko które może zdarzyć się nawet doświadczonym ogrodnikom. Częstym powodem jest słabej jakości…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać róże w donicach? 8 prostych wskazówek

Róże mają wiele odmian, a ten artykuł skupia się na tym, jak sadzić w donicach powalająco piękne róże odmiany knock-out….

Więcej
Tunele foliowe od A do Z

Jakie są korzyści z uprawy roślin w tunelu?

Może zastanawiasz się jakie korzyści płyną z uprawy roślin w szklarni lub tunelu i czy jest ich dużo? W ostatnim…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Topinambur – uprawa w tunelu foliowym

Topinambur jest również określany mianem słonecznika bulwiastego. W ogrodach sadzi się go zarówno jako roślinę dekoracyjną oraz jadalną. Jaskrawożółte kwiaty…

Więcej