Jak wyhodować kroplik? 2 proste kroki | Porady od KrosAgro

Jak wyhodować Kroplik. 2 proste kroki | Porady od KrosAgro

Nauka uprawy Mimulusów jest tak prosta, jak dwa kroki i możesz cieszyć się posiadaniem tych wyjątkowo wyglądających kwiatów w ogrodzie. Mimulus przyciąga nawet zapylacze, więc nie tylko dodajesz estetycznej wartości ogrodowi. Nie jest tajemnicą, że Mimulus zwraca uwagę zarówno ogrodników, jak i naukowców, a uprawianie go może być zarówno hobby uwalniającym od stresu, jak i dochodowym przedsięwzięciem.

Chociaż rośliny Mimulus są różnorodne, nie znajdziesz wielu informacji na temat uprawy tego niezwykłego gatunku. Dobra wiadomość jest taka, że ​​uprawa Mimulus jest stosunkowo łatwa i można użyć szklarni do stworzenia silnych roślin. Zakładanie roślin w szklarni powinno pomóc ogrodnikom w trudnych regionach pokonać problemy i wyhodować unikalne kwiaty, takie jak Mimulus, bez wad.

Jak rozwijać Mimulus dla sukcesu

Krok # 1. Początkowe nasiona

Mimulusy lub małpy mają inne metody rozmnażania, a także można je ukorzenić z sadzonek. Jednak te rośliny nie są łatwe do znalezienia, nie mówiąc już o tym, że ktoś zapewni ci sadzonki. Dlatego jest wysoce prawdopodobne, że zaczniesz kwiaty Mimulus z nasion.

Siew

Podobnie jak w przypadku innych roślin, ze względów bezpieczeństwa możesz rozpocząć uprawę nasion Mimulus w pomieszczeniu. Kontrolowane środowisko w szklarni może również zagwarantować kiełkowanie, ponieważ unikasz wyzwań związanych z surowym klimatem. Nasiona wysiewać wczesną wiosną lub późną zimą w wilgotnej, dobrze przepuszczalnej mieszance początkowej.

Nie musisz przykrywać nasion mieszanką, ale upewnij się, że podłoże jest wilgotne i nie rozmoczone. Umieść pojemnik w ciepłym i jasnym miejscu, ale z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Możesz również luźno przykryć ją folią, aby stworzyć idealne środowisko do kiełkowania.

Kiełkowanie

Nasiona Mimulus powinny wykiełkować w ciągu jednego do trzech tygodni, a gdy to nastąpi, możesz zdjąć osłonę. Utrzymuj wilgoć, aby wspierać wzrost, ale uważaj, aby nie nadmiernie podlewać swoich roślin. Po pewnym czasie można je oddzielić i przesadzić do mieszanki gleby doniczkowej i mieszanki początkowej nasion.

Krok # 2. Przesadzanie

Gdy Twoje sadzonki wyrosną, musisz je delikatnie utwardzić, aby zaaklimatyzowały się do warunków zewnętrznych. Ma to kluczowe znaczenie przed ich trwałym przeszczepem, aby uniknąć ryzyka wstrząsu przeszczepowego. Każdego dnia można stopniowo wystawiać sadzonki na zewnątrz, aż minie niebezpieczeństwo mrozu.

Obszar, który jest częściowo nasłoneczniony z wilgotną glebą, powinien być idealny dla sadzonek Mimulus i możesz je mieć z odstępem 6 cali między. Doświadczeni ogrodnicy zalecają również szczypanie końcówek roślin Mimulus, ponieważ zachęca to do rozgałęziania się. Z biegiem czasu możesz również usunąć wyblakłe kwiaty, aby promować zdrowy rozkwit.

Dbanie o Mimulus

Lokalizacja

Nacisk jest konieczny do zbadania specyficznych potrzeb twojego gatunku Mimulus. Na przykład istnieją rodzaje roślin Mimulus, które powinny dobrze rosnąć w suchych miejscach. Dlatego przesadzaj je na obszarze o piaszczystej, ale dobrze przepuszczalnej i napowietrzonej glebie.

Z drugiej strony niektóre gatunki preferują medium, które utrzymuje wilgoć przez długi czas. Mając to na uwadze, może być konieczne stworzenie mieszanki z mchem torfowym, aby zaspokoić potrzeby rośliny Mimulus. Dzieje się tak również w przypadku wyboru miejsca, w którym niektóre gatunki preferują pełne słońce, ale inne będą lepsze w półcieniu.

Na koniec sprawdź, gdzie są rodzime gatunki. W ten sposób, jeśli to konieczne, możesz użyć szklarni, aby zapewnić roślinom idealną temperaturę i wilgotność. Pamiętaj, że rośliny Mimulus są różnorodne i obejmują gatunki od wiosennych do letnich.

Podlewanie i karmienie

Jak wspomniano wcześniej, poznanie preferencji swojego gatunku jest optymalne, aby uniknąć wad w uprawie Mimulus. Ma to również zastosowanie do pojenia i karmienia, ponieważ chcesz naśladować naturalne warunki, w których dobrze się rozwijają w naturze. Niektóre gatunki wolą sporadyczne podlewanie; niektóre rośliny Mimulus wymagają stałej wilgoci.

Co więcej, może nie być konieczne nawożenie tych roślin, o ile znajdują się one na żyznej i dobrej jakości glebie. W przeciwnym razie możesz użyć nawozów rozpuszczalnych w wodzie lub o spowolnionym uwalnianiu i postępować zgodnie z instrukcjami na etykiecie. W pierwszym przypadku karmienie można podawać co dwa tygodnie w sezonie wegetacyjnym, natomiast w drugim najlepiej stosować tylko raz w sezonie wegetacyjnym.

Typowe problemy

Fantastyczną rzeczą w Mimulus jest to, że nie jest podatny na poważne problemy. Jednak najlepiej byłoby, gdybyś zawsze sumiennie sprawdzał i utrzymywał właściwe praktyki roślin. Jeśli napotkasz szkodniki, takie jak mszyce, możesz szybko wyeliminować problem za pomocą mydła owadobójczego.

Wniosek

Mimulus to jeden z tych kwiatów, które z pewnością przykują uwagę dzięki swoim niepowtarzalnym wzorom. Nauka uprawy Mimulusa jest nawet stosunkowo prosta, więc równie dobrze możesz mieć te wspaniałe kwiaty w swoim ogrodzie. Możesz zacząć Mimulus od sadzonek, ale ci, którzy nie mają istniejących roślin, nie powinni być zastraszani podczas siewu nasion Mimulus.

Skorzystaj ze szklarni i zapewnij szybkie kiełkowanie. Nie ma unikalnych metod kiełkowania nasion Mimulus. Głównym celem jest utrzymanie wilgoci, unikanie nadmiernego podlewania i wybór miejsca, które chroni nasiona przed trudnymi warunkami.

Gdy masz już sadzonki, możesz je utwardzić przed przesadzeniem na zewnątrz. Wybierz obszar częściowo nasłoneczniony i uszczypnij czubki roślin, aby zachęcić do rozgałęzienia. Z biegiem czasu usuwaj wyblakłe kwiaty, aby utrzymać zdrowy rozkwit na Mimulusie.

Jak wyhodować Kroplik. 2 proste kroki | Porady od KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać maliny w tunelu foliowym?

W kolejnym artykule KrosAgro odpowiemy sobie na pytanie, jak uprawiać maliny w tunelu foliowym, aby zagwarantować sobie, jak najlepszy dostęp,…

Więcej
Tunele foliowe od A do Z

Jak tanio ogrzewać tunele foliowe lub szklarnie?

Jeśli korzystasz ze szklarni lub tunelu hobbystycznego i mieszkasz w chłodnym rejonie, z pewnością będziesz zainteresowany różnymi sposobami zwiększenia  ciepła …

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak nawozić bazylię? Trzy najlepsze rozwiązania.

Możesz dowiedzieć się, jak nawozić bazylię, aby odnieść prawdziwy sukces w jej uprawie. Weź pod uwagę trzy czynniki, ten artykuł…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak zapobiegać zgniliźnie korzeni? | przyczyny i zapobieganie

Zgnilizna korzeni to jedna z najczęstszych chorób, która może dotknąć prawie każdą roślinę. Za przyczynę procesów gnicia odpowiedzialne są patogeny…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Która hala dla rolnictwa – cena, projekt, sprzedaż?

Marka Krosagro od wielu lat tworzy struktury do upraw pod osłonami, dlatego w pełni rozumiemy, jak ważna jest przestrzeń. Nie zawsze chodzi…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Zimowe uprawy w tunelu foliowym

Zimowe zbiory warzyw przeprowadza się wtedy, gdy spiżarnia jest już pełna po brzegi. Kiedy brakuje miejsca na półkach, jedynym sposobem…

Więcej