Jak rośliny utrzymują ciepło w szklarni namiotowej KrosAgro

Jak rośliny utrzymują ciepło w szklarni namiotowej KrosAgro

Ponieważ rośliny potrzebują ciepła, aby przetrwać, każdy początkujący entuzjasta ogrodnictwa zapyta „jak ciepłe są rośliny w małej wysuwanej szklarni?” Zależy to w dużej mierze od temperatury wewnątrz szklarni, a idealna temperatura wynosi od 80 do 85 stopni F. Mając to na uwadze, musisz wiedzieć, jak utrzymać stałą temperaturę w szklarni.

Szklarnie wykorzystują głównie światło słoneczne do ogrzewania wnętrza, ale niektóre mają dodatkowe źródła ciepła, takie jak grzejniki gazowe lub elektryczne. Pamiętaj jednak, że Twoja szklarnia może szybko się nagrzać, a jeśli przekroczy 100 stopni F w słoneczny dzień, ryzykujesz uszkodzenie roślin. Upewnij się, że Twoja szklarnia jest dobrze wentylowana, umożliwiając przepływ powietrza do i ze szklarni.

W chłodniejszych obszarach możesz utrzymać ciepło w szklarni, dodając systemy grzewcze, owijając ściany folią bąbelkową, podnosząc rośliny z ziemi i nie tylko.

Co to jest mała szklarnia pop-up?

Jak sama nazwa wskazuje, mała szklarnia typu pop-up jest mniejsza niż przeciętna szklarnia. Zostały zaprojektowane z myślą o wygodzie, gdzie użytkownicy mogą w łatwy sposób złożyć i zdemontować szklarnię. Szklarnie pop-up są zwykle wykonane z trwałych materiałów PVC, które można ze sobą połączyć. Te szklarnie są w różnych rozmiarach – od uroczych szklarni stołowych po wielopoziomowe projekty patio.

Mini pop-up szklarnia działa jak zwykła szklarnia, zapewniając Twoim roślinom bezpieczną, zamkniętą przestrzeń do wzrostu i rozwoju. Będziesz w stanie chronić je przed czynnikami zewnętrznymi, zapewniając jednocześnie, że wystarczająca ilość ciepła i wilgoci zapewni im zdrowie i zdrowie.

Co możesz uprawiać w mini szklarni?

Większość ogrodników używa głównie mini szklarni, aby rozpocząć wzrost roślin przed przesadzeniem ich do ogrodu. Na przykład, jeśli sadzisz nasiona warzyw, pop-up szklarnia jest idealnym miejscem do rozpoczęcia nasion. W przypadku mniejszych, jednopoziomowych szklarni bez regałów można go użyć do ochrony delikatnych roślin w miesiącach zimowych lub podczas ulewnego deszczu, aby nie były narażone na mróz lub zimno.

Gdy sadzonki dojrzeją i zostaną przeniesione do ogrodu, możesz użyć mini szklarni, aby przechowywać wszystkie materiały ogrodnicze w jednym miejscu. Przechowuj swoje zapasy, takie jak garnki, sznurki, znaczniki roślin, worki z ziemią i inne narzędzia w środku.

Najważniejsze powody, dla których posiadanie zestawu mini szklarni to świetny pomysł

Większość roślin najlepiej rozwija się w ciepłych temperaturach, więc trzymanie ich w szklarni o kontrolowanej temperaturze ma sens. Małe szklarnie ułatwiają uprawę ulubionych owoców i warzyw. Poza tym, oto inne powody, dla których posiadanie mini zestawu szklarniowego jest dobrym pomysłem:

Chroń swoje rośliny przed owadami i zwierzętami

Owady i zwierzęta (między innymi mszyce, chrząszcze, gryzonie i króliki) chętnie zjadają Twoje plony. Jeśli nie chcesz stracić miesięcy ciężkiej pracy nad tymi nieznośnymi stworzeniami. Umieszczenie ich w szklarni chroni je przed szkodliwymi owadami i zwierzętami, a także przed chorobami zakaźnymi, które mogą zainfekować rośliny.

Chroń swoje rośliny przed nieprzewidywalnymi warunkami pogodowymi

Ulewne deszcze, burze, nadmierne upały i silne wiatry mogą również uszkodzić twoje rośliny. Jeśli mieszkasz na obszarach o nieprzewidywalnych warunkach pogodowych, bardziej korzystne może być umieszczenie roślin w szklarni. W ten sposób będą chronione przed trudnymi warunkami pogodowymi, zwłaszcza delikatniejszymi roślinami.

Różne kształty i rozmiary

Szklarnie mają różne kształty i rozmiary, a nie wszystkie szklarnie są duże i luksusowe. Chociaż urządzenia ze szklanymi ścianami są wyjątkowo piękne, mogą być naprawdę drogie. Dobra szklarnia nie musi być duża; wszystko, czego potrzebujesz, to wystarczająco dużo miejsca, aby utrzymać rośliny przy życiu. Mini szklarnie są idealne dla przeciętnego właściciela domu.

Idealne dla ogrodników o ograniczonej przestrzeni

Jeśli lubisz sadzić i uprawiać rośliny, ale nie masz dużo miejsca, mini szklarnia jest idealnym rozwiązaniem. Standardowy rozmiar mini szklarni to około 6 stóp, ale jeśli jest dla Ciebie za duża, dostępne są również mniejsze opcje. Możesz umieścić je na swoich patio, tarasach, balkonach, a nawet na stołach.

Idealny dla początkujących uczących się ogrodnictwa szklarniowego

Chcesz dowiedzieć się więcej o ogrodnictwie szklarniowym? Najlepszym sposobem nauczenia się lin jest skorzystanie z mini szklarni. Jest tańszy, wygodniejszy i mniej trwały niż większe urządzenia. Gdy nauczysz się wszystkiego, co musisz wiedzieć, możesz zdecydować, czy chcesz przejść na większą szklarnię.

Zacznij sadzić wcześnie

Dzięki mini szklarni możesz rozpocząć sadzenie jeszcze przed rozpoczęciem się zimnej pory roku w Twojej okolicy. Możesz tam rozpocząć uprawę sadzonek, a gdy zrobi się cieplej, będziesz mógł przesadzić je w ogrodzie. Sadząc wcześnie, możesz zbierać plony wcześniej niż zwykle.

Podsumowanie: jak ciepłe są rośliny w małej wysuwanej szklarni?

Jak więc ciepłe są rośliny w szklarni wysuwanej? Rośliny w Twojej szklarni powinny mieć temperaturę od 80 do 85 stopni F. Jeśli na zewnątrz jest zbyt zimno, upewnij się, że utrzymujesz ciepło w pomieszczeniu, instalując system ogrzewania, owijając folię bąbelkową i nie tylko. Z drugiej strony, jeśli w szklarni jest za gorąco, pozwól roślinom oddychać przez odpowiednią wentylację.

Jak rośliny utrzymują ciepło w szklarni namiotowej KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak zimować kolokazję- uszy słonia. Przewodnik krok po kroku

Potrzebujesz dowiedzieć się tylko o trzech krokach, aby z powodzeniem przezimować uszy słonia. Jedną ze wskazówek, będących sekretem udanego zimowania…

Więcej
Tunele foliowe

8 pytań o tunele foliowe

Cechy dobrego tunelu foliowego? Tunele foliowe od wielu lat stosowane są do produkcji roślinnej.  Najpierw zaczęto stosować wyłącznie profesjonalne struktury…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak przesadzić paciorecznik | Uprawa i pielęgnacja Kanny

Paciorecznik ogrodowy nazywany inaczej kanna to egzotyczna roślina pochodząca z gorącego i wilgotnego klimatu. Jej ojczyzną są tropikalne tereny Ameryki…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Tunel foliowy – 4 wskazówki jak uprawiać rośliny pod osłoną

Sezon uprawowy coraz bliżej, a czas do nieodległej wiosny minie bardzo szybko, więc najwyższa pora przygotowywać się do przyszłorocznych upraw….

Więcej
Tunele foliowe od A do Z

Jakie są korzyści z uprawy roślin w tunelu?

Może zastanawiasz się jakie korzyści płyną z uprawy roślin w szklarni lub tunelu i czy jest ich dużo? W ostatnim…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Prefabrykowane hale namiotowe

Prefabrykowane hale namiotowe cieszą się dużą popularnością w przemyśle, rolnictwie oraz produkcji. To tania alternatywa dla przedsiębiorców, którzy cenią sobie…

Więcej