Zalety produkcji brojlerów; 9 prostych warunków

Zalety produkcji brojlerów; 9 prostych warunków

Zastanawiasz się, jakie znaczenie ma chów brojlerów? Ogólnie rzecz biorąc, jest to niezbędne dla ogółu społeczeństwa; to najlepszy sposób na dostarczenie im pożywnego pożywienia (mięsa i jajek od brojlerów!).

Jeśli kurczak jest hodowany głównie do produkcji mięsa, nazywa się go brojlerem. Hodowla brojlerów jest bardzo powszechna. W szerokim znaczeniu drób obejmuje nie tylko kurczaki, ale także indyki, gęsi, kaczki, gołębie, pawie i nie tylko.

Gatunki te są uprawiane od ponad 150 milionów lat; niesamowity. I nadal istnieją do teraz z wielu powodów. Bez wątpienia są częścią naszego codziennego życia.

W tym artykule dowiesz się więcej powodów, dla których produkcja brojlerów ma kluczowe znaczenie. Po prostu czytaj dalej!

Dlaczego produkcja brojlerów jest ważna

Istnieje wiele powodów, dla których produkcja brojlerów jest niezbędna.

Czy wiesz już, jak ważna jest produkcja brojlerów? Jeszcze nie?

Oto tylko niektóre z nich:

# 1. Wysoki popyt na całym świecie

W przypadku produkcji brojlerów masz pewność, że podaż mięsa może utrzymać popyt.

Brojler może zapewnić konsumentom pożywne pożywienie; nie ma wątpliwości, dlaczego mięso jest poszukiwane na całym świecie.

Ze względu na ich świeżość i wartości odżywcze światowy rynek preferowałby produkty drobiowe.

Badania wykazały, że mięso jest kluczowym źródłem pożywienia dla ogółu społeczeństwa. Czy wiesz, że produkcja mięsa wzrosła ponad trzykrotnie od ponad 50 lat? W ciągu roku świat produkuje co najmniej 340 milionów ton mięsa.

# 2. Możliwości zatrudnienia i dochodów

Hodowla brojlerów może zapewnić zatrudnienie i możliwości uzyskania dochodu dla wielu ludzi.

Wystarczy wyobrazić sobie liczbę wykształconej młodzieży, ale bezrobotnych. Przy dużym zapotrzebowaniu na drobiu do pracy potrzeba więcej ludzi; a to wynika również z doskonałych dochodów.

W rzeczywistości ten biznes nie ogranicza się tylko do rolników; uczniowie i kobiety też mogą to robić.

# 3. Nie potrzebuje wysokiego wymogu kapitałowego

Produkcja brojlerów nie wymaga dużego kapitału. Więc jeśli chcesz zainwestować w ten biznes, nie musisz dużo ponosić.

Wystarczy, że posiadasz kapitał podstawowy i możesz rozpocząć hodowlę drobiu. Poza tym ptaki drobiowe są niedrogie!

# 4. Większa przestrzeń nie jest koniecznością

W przeciwieństwie do innych metod uprawy, ten rodzaj nie wymaga dużej przestrzeni. A to oznacza, że ​​hodowlę brojlerów można prowadzić nawet bezpośrednio na swoim podwórku. Możesz nawet zacząć od niewielkiej liczby klatek i zagród.

Jeśli nie chcesz rozpocząć komercyjnie, możesz rozpocząć produkcję brojlerów z licznymi ptakami. Wskazuje również, że nie będziesz musiał kupować ani wynajmować większej powierzchni tylko do produkcji brojlerów.

# 5. Wysoki zwrot z inwestycji

Tak, dobrze przeczytałeś! Produkcja brojlerów może zapewnić wyższe zyski. A jaki jest cel, dla którego w ogóle angażujesz się w biznes? Dzieje się tak głównie dlatego, że czerpiesz zyski, prawda?

Zaskakujące jest to, że możesz to osiągnąć w krótkim czasie. Dlaczego tak?

Brojlery szybko dojrzewają; a kiedy to się stanie, możesz je sprzedać z zyskiem. Poza tym produkty te nie są drogie, więc łatwiej będzie Ci się ich pozbyć; większość ludzi z pewnością stać na mięso.

# 6. Niewiele lub brak konieczności konserwacji

Czy wiesz, że w konstrukcjach ferm drobiu wysokie koszty utrzymania nie są konieczne? To z pewnością dobra wiadomość!

Wystarczy, że zastosujesz się do kilku prostych zasad, takich jak dbanie o odpowiednią pielęgnację i higienę. Mówię ci – to łatwe do wykonania. To nawet nie jest obciążenie, ponieważ ta zasada jest podstawowa i obowiązuje w przypadku wszystkich innych zwierząt (zawsze, gdy planujesz się nimi opiekować).

Nie martw się jednak; choroby ptaków drobiowych są rzadkie. Dopóki twoje brojlery są zdrowe, możesz sprzedawać ich mięso, zapewniając w ten sposób zysk.

# 7. Licencja nie jest wymagana

W większości przypadków nie ma potrzeby uzyskiwania licencji. Dlaczego tak? Ptaki drobiowe są zwykle domowe.

W każdym razie, gdy wymaga to licencji na drób, myślę, że nie będzie ci trudno ją zdobyć.

# 8. Marketing jest łatwy

Wprowadzanie na rynek produktów drobiowych jest bardzo łatwe. Dlaczego tak? Pomyśl o milionach, a nawet miliardach ludzi, którzy spożywają mięso.

We wszystkich częściach świata mięso jest bardzo powszechne. Dlatego szybko sprzedajesz te produkty. Nie będziesz musiał płacić znacznej kwoty za marketing. Już sam fakt, że sprzedajesz mięso, wystarczy, by kupili Twój produkt.

# 9. Szybkie pożyczki bankowe

Wiem, że trudno jest uzyskać pożyczki biznesowe w bankach. Ale to nieprawda, jeśli chodzi o tego rodzaju przedsięwzięcia biznesowe.

Mówię ci – większość banków zgodziłaby się na pożyczki na produkcję brojlerów, zwłaszcza jeśli chcesz rozpocząć komercyjną działalność.

Wypróbuj sam. Udaj się do lokalnego banku i zapytaj o pożyczki bankowe na produkcję brojlerów.

To opakowanie!

Jeśli chcesz hodować ptaki domowe do produkcji i dostarczania mięsa na rynek, powinieneś zrozumieć znaczenie chowu brojlerów.

W ten sposób możesz osiągnąć swoje cele. Rzeczywiście, produkcja brojlerów jest niezbędna we wszystkich częściach świata, biorąc pod uwagę liczne osoby, które potrzebują mięsa, aby przeżyć.

Mięso jest dla wielu źródłem składników odżywczych. Jako producent / dostawca masz do odegrania ogromną rolę w społeczeństwie. Cieszę się, że poznałeś znaczenie tego, co robisz.

Miłego dnia!

Zalety produkcji brojlerów; 9 prostych warunków

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać fuksje w tunelu foliowym? | Uprawa i pielęgnacja fuksji

Fuksja to uznawana za jedną z najpiękniejszych z istniejących, roślin kwiatowych. W zdumienie i zachwyt wprawiają jej podobne do spódniczki…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak różne rodzaje wody wpływają na wzrost roślin?

Czy zastanawiasz się, jak różne rodzaje wody wpływają na wzrost roślin? Rodzaje wody stosowane dla różnych rodzajów roślin mają znaczący…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa czereśni w tunelu foliowym

Założenie intensywnego sadu czereśniowego wymaga zastosowania odpowiedniej technologii, aby produkcja stała się opłacalna. Umiejętne prowadzenie plantacji dość szybko doprowadzi do…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać gorczycy sarepskiej w tunelu foliowym?

Musztardowiec to orientalna roślina o wykwintnym smaku. Jest ona głównym składnikiem musztardy, tak więc smakoszom z całą pewnością przypadną do…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Serwis hal namiotowych

Serwis hal namiotowych warto co jakiś czas powtarzać. Jak każda budowla, konstrukcja modułowa wymaga cyklicznej konserwacji aby zachować jej dobry…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Odmiany sałat do upraw pod osłonami

Odmiany sałat do upraw pod osłonami gwarantują świeże chrupiące liście późną jesienią, a przy dobrej barierze nawet w zimie. Roślina…

Więcej