Wszystko o różnicy temperatur w szklarni | KrosAgro

Wszystko o różnicy temperatur w szklarni | KrosAgro

Dzięki różnicy temperatur w szklarni możesz mieć swój mikroklimat niezależnie od pogody na zewnątrz. Szklarnie to o wiele więcej niż przedłużenie okresu wegetacji i ochrona roślin przed żywiołami. To idealna przestrzeń do uprawy roślin poza sezonem przez cały rok – nawet w najzimniejszych miesiącach roku!

Czy musisz ogrzać szklarnię?

To zależy od tego, gdzie się znajdujesz. Rośliny do przeżycia potrzebują głównie czterech rzeczy: wody, światła słonecznego, powietrza i składników odżywczych. Aby zdrowo rosnąć, przechodzą reakcje chemiczne (oddychanie i fotosynteza). Aby to zrobić, Twoje rośliny potrzebują energii w postaci ciepła / światła słonecznego. Jeśli temperatura jest zbyt niska, wzrost twoich roślin spowalnia.

Ogrodnicy w cieplejszym klimacie z umiarkowanymi spadkami temperatury zimą mogą korzystać z nieogrzewanej szklarni. Światło słoneczne wystarczyłoby do podniesienia temperatury, ale upewnij się, że nie przegrzewa się w dni o dużej wilgotności.

Z drugiej strony, jeśli pogoda jest poniżej zera, cienka warstwa plastiku lub szkła nie wystarczy, aby chronić rośliny. Być może będziesz musiał go zaizolować, aby rośliny były szczęśliwe. Podczas gdy niektóre obszary nadal są mocno nasłonecznione w zimowe dni, nieizolowana szklarnia ochłodzi się w nocy. W takim przypadku może być konieczne zainstalowanie systemu ogrzewania.

Jak zimno jest za zimno w szklarni?

Ponieważ możesz wykorzystać szklarnię do stworzenia swojego mikroklimatu, możesz użyć jej jako szklarni lub chłodni. Możesz mieć nawet dwa klimaty w jednej szklarni!

Jeśli mieszkasz w chłodniejszych regionach, takich jak Montana, Dakota Północna i Maine, możesz preferować utrzymanie ciepła i ogrzewania w szklarni. Minimalna temperatura w nocy powinna wynosić co najmniej 55 stopni F.

Dla tych, którzy mieszkają w cieplejszych regionach i wolą chłodniejszą szklarnię, możesz ustawić temperaturę na 45 stopni F. Maksymalna temperatura w szklarni powinna wynosić 90 stopni F w ciągu dnia, przez cały rok.

Aby utrzymać tę temperaturę, niezależnie od pogody na zewnątrz, istnieją sposoby na utrzymanie ciepła w szklarni w okresie zimowym. Z drugiej strony zbyt dużo ciepła może również uszkodzić twoje rośliny. Jeśli świeci słońce, możesz narysować cień na górze, aby zablokować ciepło.

Jakie są opłacalne sposoby ogrzewania szklarni?

Istnieją różne opłacalne sposoby utrzymania ciepła w szklarni. Ponieważ szklarnie nie ogrzewają się zimą, zwłaszcza szklarnia w całości przeszklona, ​​chcesz chronić swoje rośliny przed surową zimową pogodą.

Oto kilka najbardziej opłacalnych sposobów, aby to zrobić:

Izolacja

Izolacja szklarni jest niezbędna do utrzymania roślin przy życiu w okresie zimowym. Aby zatrzymać ciepło, okna i drzwi można przykryć folią bąbelkową. Im większe bąbelki, tym skuteczniejsza izolacja.

Zainstaluj ekonomiczny grzejnik

Nie musisz wyrzucać tysięcy, aby zainstalować system ogrzewania w szklarni. Grzejnik działający przez całą zimę zapewni Twoim roślinom ciepło przez cały sezon. Możesz użyć cyfrowego termometru do monitorowania i określania różnicy temperatur w szklarni.

Wentylacja

Aby zapobiec przegrzaniu szklarni, upewnij się, że w całym obszarze jest wystarczająca wentylacja.

Cień

Jeśli słońce bezpośrednio uderza w twoją szklarnię lub jeśli mieszkasz na obszarze o wilgotnym lecie, zacienienie roślin przed słońcem zapobiega ich poparzeniu. Możesz użyć ekranów zwijanych wykonanych z aluminium lub drewna, materiałów do malowania, tkaniny zacieniającej z polipropylenu i plastiku winylowego.

Podnieś swoje rośliny z ziemi

Większość roślin nie może przetrwać w niskich temperaturach gleby. Podniesienie ich z ziemi jest najlepszym rozwiązaniem, aby zapobiec przenoszeniu się zimna gleby na rośliny. Możesz poddać recyklingowi stare garnki lub dowolny inny pojemnik.

Dlaczego szklarnie są warte inwestycji?

Szklarnie to jedna z najlepszych inwestycji, które powinien rozważyć każdy ogrodnik. Oto kilka z wielu powodów, dla których szklarnie są doskonałą inwestycją:

Idealne środowisko wzrostu

Niezależnie od tego, czy chcesz uprawiać owoce, warzywa czy rośliny ozdobne, uprawianie ich w szklarni zapewnia im ciepło i wilgotność przez cały rok.

Możesz dostosować swoją szklarnię, aby upewnić się, że Twoje rośliny znajdują się w idealnym środowisku do wzrostu. Dzięki szklarni masz wystarczająco dużo ciepła i pary wodnej, aby utrzymać ciepły klimat, nawet jeśli na zewnątrz pada śnieg.

Chroń swoje rośliny

Trzymanie ich w szklarni chroni rośliny przed trudną pogodą, inwazją sezonowych szkodników, takich jak przędziorków, roje szarańczy i nie tylko. Dbaj o bezpieczeństwo i zdrowie roślin przez cały rok.

Uprawiaj rośliny przez cały sezon

Chcesz wyhodować egzotyczną roślinę? A może chcesz zasadzić owoce tropikalne w swojej okolicy? Wielu ogrodników wie, że niektóre rośliny najlepiej rozwijają się w określonych porach roku. Jeśli inwestujesz w szklarnię, nie musisz czekać miesiącami, zanim zasadzisz pomidory, truskawki lub egzotyczne rośliny.

Dzięki szklarni możesz kontrolować klimat i temperaturę. Oznacza to, że możesz rozpocząć sadzenie roślin sezonowych w dowolnym momencie.

Utrzymanie różnicy temperatur w szklarni nie wypali dziury w kieszeni

Nie musisz wydawać fortuny, aby utrzymać różnicę temperatur w szklarni. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz szklarnię do wiosennego czy zimowego ogrodnictwa, pamiętaj o tych wskazówkach.

Wszystko o różnicy temperatur w szklarni | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Bez kategorii

Wentylator do tunelu foliowego

Wentylator do tunelu foliowego to standardowe wyposażenie profesjonalnych cieplarni a także co raz częściej hobbystycznych foliaków. Koszt takiego urządzenia na…

Więcej
Tunele foliowe

Październik pod osłonami

Październik pod osłonami nie musi oznaczać koniec ogrodniczego hobby. Dzięki solidnej stalowej konstrukcji i wytrzymałej foli, zyskuje się więcej czasu…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Suszenie ziół z tunelu foliowego

Jak wygląda suszenie ziół z tunelu foliowego? Bardzo często w tunelu foliowym niewielka jego część jest zagospodarowana na uprawę ziół…

Więcej
Tunele foliowe od A do Z

Jakie kupić akcesoria do tunelu foliowego?

Posiadanie tunelu foliowego umożliwia wydłużenie wegetacji roślin i prowadzenie ekologicznych upraw pod osłonami. Po wyborze stelażu oraz osłony nadchodzi moment…

Więcej
Tunele foliowe

Kiedy rozpocząć uprawę pomidorów w tunelu foliowym?

Jeśli masz wątpliwości, kiedy rozpocząć uprawę pomidorów w tunelu foliowym, podpowiemy Ci, że możesz to zrobić jesienią lub wczesną wiosną….

Więcej
Tunele foliowe

Jak zainstalować tunel foliowy? krok po kroku

W tym filmie dowiecie się Państwo jak krok po kroku zainstalować tunel foliowy aby móc cieszyć się hobbystycznym tunelem wielowegetacyjnym….

Więcej