W jakich odległościach sadzić paprykę Jalapeño | KrosAgro

W jakich odległościach sadzić paprykę Jalapeño | KrosAgro

Papryczki Jalapeño należy sadzić 20 cali od siebie, aby zapewnić wystarczająco dużo miejsca na wzrost. Jeśli nie wiesz, jak daleko można posadzić papryczki jalapeño, Twoje szanse na obfite zbiory są bardzo nikłe.

Rośliny papryki jalapeño początkowo kiełkują powoli, dlatego warto zacząć je uprawiać w pomieszczeniu przez dwa do trzech miesięcy, zanim przesadzisz je na zewnątrz. Utrzymuj glebę stale wilgotną, ale nie umieszczaj zbyt dużo wody i umieszczaj rośliny w ciepłym, słonecznym miejscu.

Przestrzeń między roślinami papryki jalapeño w dużej mierze zależy od tego, gdzie je posadzisz. Ważne jest, aby pozostawić odpowiednią ilość miejsca, ponieważ rośliny potrzebują miejsca na rozwój liści i korzeni. Mając to na uwadze, oto, ile miejsca potrzebują Twoje rośliny jalapeño:

Łóżka ogrodowe

Najlepszą porą na sadzenie sadzonek na podwyższonych rabatach ogrodowych jest cieplejsza pogoda i wzrost temperatury do 65 ° C. Sadzonki jalapeño powinny być sadzone co najmniej 19 cali od siebie, a rzędy powinny być oddalone od siebie o 25 do 35 cali.

Kiedy twoja papryka osiągnie wysokość co najmniej jednego do dwóch cali, pamiętaj, aby postawić rośliny, ponieważ ciężar papryki może złamać łodygę.

Ogrodnictwo w pojemnikach

Jeśli nie masz dużo miejsca na łóżko ogrodowe, ogrodnictwo w pojemnikach to kolejna najlepsza rzecz. Najlepiej sadzić papryczki Jalapeño w doniczce o średnicy od 8 do 12 cali, aby umożliwić wzrost korzeni. W przypadku większych pojemników sadzonki należy sadzić w odległości co najmniej jednej stopy i sześciu cali od boków.

Zwróć szczególną uwagę na poziom wilgotności, ponieważ ogrody kontenerowe często wysychają szybciej niż łóżka ogrodowe. Gleba musi być wilgotna, ale nie rozmoczona.

Kiedy należy sadzić papryczki jalapeno?

Po ostatnich mrozach możesz od razu zasadzić papryczki jalapeño. Podobnie jak inne papryki, rośliny jalapeño najlepiej rozwijają się w bezpośrednim świetle słonecznym przez co najmniej sześć godzin dziennie. Spróbuj umieścić rośliny pieprzu tam, gdzie mogą mieć wystarczająco dużo słońca.

Papryczki jalapeño rosną jak drobna piaszczysta gliniasta gleba, która jest luźno ubita. Nie zapomnij wbić w ziemię mniejszego otworu, który będzie działał jak drenaż. Możesz dodać cztery cale ściółki między rzędami, aby gleba była wilgotna i zapobiegała rozwojowi chwastów.

Podlewaj rośliny jalapeño co trzeci dzień i dodaj organiczny nawóz. Po trzech do czterech miesięcy papryczki jalapeño będą gotowe do zbioru. Dojrzałe papryczki jalapeno mają zwykle trzy cale długości i nabierają ciemnozielonego koloru. Kolor jalapeño zmienia się z jasnozielonego na ciemnozielony, a następnie na czerwony. Zielone papryczki jalapeno są łagodniejsze, a ciemniejsze mają słodko-ostry smak.

Co powinieneś sadzić obok papryczek jalapeno?

Istnieją różne rodzaje roślin, które można sadzić z papryką jalapeño. Na przykład sadzenie bazylii w pobliżu miejsca z pieprzem poprawi smak zbiorów.

Jeśli chcesz poprawić zdrowie swoich papryczek jalapeño, możesz posadzić takie kwiaty, jak nagietek i rumianek. Te kwiaty mogą odstraszać szkodniki, takie jak nicienie i nicienie, które mogą zniszczyć twoje rośliny. Jeśli myślisz o sadzeniu ziół w pobliżu papryki, możesz spróbować posadzić szczypiorek, majeranek, oregano, koperek, pietruszkę i kolendrę.

Dodatkowo możesz sadzić inne warzywa, w tym marchew, bakłażany, ogórki, szparagi i inną paprykę w pobliżu grządki z papryką jalapeño. Sadzenie towarzyszące zapewnia wiele korzyści dla Twojego ogrodu. Odpowiednie rośliny mogą poprawić smak, odstraszyć szkodliwe owady i zaoszczędzić miejsce w ogrodzie.

Czego nie powinieneś sadzić w pobliżu swoich papryczek jalapeno?

Niektóre rośliny, których nie powinieneś sadzić w pobliżu papryki to fasola, groszek i wszystko z rodziny kapustnych (kapusta, brukselka, jarmuż, kalafior itp.). Jeśli się zastanawiasz, te rośliny wyrządzą więcej szkody twojej papryczce jalapeño niż pożytku. Niektóre z tych roślin dostarczają dużo minerałów w glebie i mogą negatywnie wpływać na smak papryczek jalapeno.

Czy pomidory i papryczki jalapeno dobrze razem rosną?

Chociaż pomidory i papryka dobrze rosną razem na tym samym rabacie ogrodowym, nie należy sadzić ich obu bezpośrednio po sobie na tym samym łóżku. Najlepiej jest obrócić je w inne miejsce w następnym sezonie sadzenia. Wspaniale jest sadzić pomidory w pobliżu papryki, ponieważ zapewnia cień glebie, chroniąc paprykę przed palącym upałem.

Dlaczego warto zainwestować w szklarnię?

Inwestycja w szklarnię oznacza wydłużenie okresu wegetacji przy jednoczesnej ochronie roślin przed trudnymi warunkami pogodowymi, szkodliwymi owadami i zwierzętami. Chociaż większość szklarni to znaczna inwestycja, są one tego warte.

Niewielu właścicieli domów / ogrodników myśli o inwestycji w szklarnię. Większość z nich automatycznie zakłada, że ​​szklarnie są drogie. Jeśli nadal jesteś na płocie, przyjrzyj się bliżej najlepszym powodom, dla których powinieneś rozważyć zakup szklarni:

Ochrona przed trudnymi warunkami pogodowymi

Ulewny deszcz, śnieg i nadmierne ciepło mogą być szkodliwe dla twoich roślin. Umieszczenie ich w szklarni chroni je przed trudnymi warunkami atmosferycznymi. Jeśli twoje rośliny nie są chronione, mogą łatwo uschnąć i umrzeć.

Półprzezroczysta pokrywa szklarni rozprasza światło słoneczne, zapewniając jednocześnie wystarczającą wentylację w całej przestrzeni. Nawet jeśli leje na zewnątrz, możesz spać spokojnie, wiedząc, że Twoje rośliny są bezpieczne i chronione.

Dłuższy okres wegetacyjny

Posiadanie szklarni pozwala na uprawę różnych rodzajów roślin i wydłużenie ich okresów wegetacyjnych. Szklarnie pozwalają kontrolować klimat, więc jeśli mieszkasz w chłodniejszych regionach, możesz stworzyć ciepłe środowisko w szklarni, abyś mógł uprawiać rośliny tropikalne. Jeśli mieszkasz w tropikach, możesz stworzyć fajne środowisko szklarniowe, aby uprawiać rośliny w chłodne dni.

Odstrasz szkodliwe owady i zwierzęta

Szkodliwe szkodniki i stworzenia mogą zniszczyć Twoje rośliny. Króliki, jelenie, szopy i inne zwierzęta mogą być urocze, ale będą żuć twoje rośliny, jeśli zostawisz je bez opieki. Umieszczenie roślin w szklarni chroni je przed owadami i zwierzętami.

Sadzenie papryki Jalapeño w szklarni

Teraz, gdy już wiesz, jak daleko od siebie należy sadzić papryczki jalapeno, rośliny towarzyszące i inne, następnym krokiem jest posadzenie ich w szklarni! Podczas gdy zakup szklarni wymaga początkowej inwestycji, pieniądze wydane z góry będą tego warte z czasem. Jeśli szukasz niedrogich i wysokiej jakości szklarni, Krostrade oferuje praktyczne i łatwe w montażu szklarnie dla właścicieli domów i ogrodników.

W jakich odległościach sadzić paprykę Jalapeño | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Co zrobić, aby kaktusy zakwitły? Uprawa i pielęgnacja kaktusów

Kaktusy to mało wymagające rośliny doniczkowe pochodzące z terenów Ameryki południowej, Afryki, Australii i Azji. Dla wszystkich zabieganych i zapominalskich…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Dlaczego agrotkanina w tunelu foliowym?

Istotne dla farmerów jest zoptymalizowanie i dopasowanie technologii oraz metod do upraw pod osłonami. Przemyślane rozwiązania sprawią, że obiekt będzie…

Więcej
Bez kategorii

Komercyjny tunel foliowy dla plantatorów

Komercyjny tunel foliowy dla plantatorów to tańsze od szklarni rozwiązanie na całoroczną uprawę pod osłonami. Do niedawno istniało przekonanie, że…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Gnojówka roślinna do upraw pod osłonami

Gnojówka roślinna do upraw pod osłonami to naturalny nawóz wzbogacający plon o makro i mikroelementy. Może być używany jako środek…

Więcej
Hodowla zwierząt

Hala namiotowa jako ujeżdżalnia dla koni

Jeździectwo jako hobby cieszy się coraz większą popularnością. Na obrzeżach miast oraz w małych miejscowościach można spotkać zasłużone już stajnie,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak założyć ogród kuchenny?

Ogród kuchenny to trend ogrodniczy, który powoli przekształca się w modę. Na wielu przydomowych działkach, niedaleko tylnego wyjścia, stoi tunel…

Więcej