Rośliny towarzyszące dla bakłażana: wskazówki, które musisz poznać

Rośliny towarzyszące dla bakłażana: wskazówki, które musisz poznać

Jakie są dobre rośliny towarzyszące dla bakłażana? Jest to dość interesujące pytanie, na które trzeba odpowiedzieć, ponieważ bakłażany są podstawowym składnikiem różnych przepisów. Bez tego naczynia nie będą kompletne. Rośliny te obejmują groch, fasolę, amarantus, nagietki, szpinak, paprykę i tymianek.

Co rośnie najlepiej z bakłażanem

Amarant

Co to są amarantusy? Są one uważane za krótkotrwałe rośliny jednoroczne, które są zbierane i uprawiane jako warzywa liściaste, a także mogą służyć jako rośliny ozdobne. Wiele z tych gatunków najlepiej rośnie latem, a chwasty znane są jako świnie.

Beans

Zebrana fasola jest łatwym do przygotowania składnikiem, który może być doskonałym składnikiem wielu rodzajów potraw. Korzyści zdrowotne wynikające z tych ziaren to pomoc w odchudzaniu, poprawie zdrowia układu krążenia lub serca, mogą zwalczać cukrzycę i są dobrym źródłem składników odżywczych.

Marigolds

W międzyczasie nagietki są również wieloletnie, a wiele z tych roślin zielnych należy do gatunków słonecznika. W XVIII wieku Carl Linnaeus opisał ten rodzaj, który pochodzi z południowego Meksyku, ale na całym świecie istnieją pewne gatunki naturalizowane.

Groszki

Specjaliści ogrodnictwa zgodziliby się, że groch to dobre rośliny towarzyszące dla bakłażanów. Są to jedne z pierwszych roślin uprawnych, które sadzą w sezonie wiosennym, o smaku, który można zjeść łatwiej niż wcześniej, ponieważ są dostępne w sklepach spożywczych. Nasiona grochu rosną nawet w okresie zimowym. Istnieją odmiany, a są to groszek angielski, groszek śnieżny i groszek cukrowy.

Peppers

Kolejną dobrą rośliną towarzyszącą bakłażanom jest papryka. Są one popularne, ponieważ są to podstawowe składniki występujące w kuchni, ale z pewnością nie wiesz więcej o tej papryce z perspektywy ogrodnictwa. Istnieje kilka rodzajów papryki, w tym:

 • Papryka
 • Papryczki Poblano
 • papryka z Anaheim
 • Papryczki Rocoto
 • Piri piri lub Peri peri w bardziej popularnym terminie
 • Mirasol chili
 • papryka tabasco
 • Papryka Jalapeño i nie tylko

Szpinak

Są to wspaniałe rośliny towarzyszące bakłażanowi, ponieważ szpinak uzupełnia plon podczas wzrostu. Jeśli chodzi o tę roślinę, świetnie współpracuje, ponieważ wyższe bakłażany będą służyć jako cień dla słońca, zwłaszcza w chłodniejsze dni.

Tymianek

Ostatni, ale nie mniej ważny, jest tymianek. Jest to dobre źródło składników odżywczych dla organizmu, ponieważ jest naładowane witaminą C i witaminą A i może pomóc Ci wrócić na właściwe tory w zakresie zdrowia. Jest również doskonałym źródłem manganu, żelaza, błonnika i miedzi.

Jakie zioła rosną najlepiej z bakłażanem?

Sadzenie ziół w ogrodzie jest zalecane, ponieważ oprócz oferowania odmiany w ogrodzie lub szklarni, zapewnia to również osobie wiele korzyści zdrowotnych. Ziołolecznictwo jest dziś coraz bardziej popularne i bardzo interesujące jest zbadanie tych szczegółów.

 • Tymianek
 • rozmaryn
 • rumianek
 • Lawenda
 • Szanta zwyczajna
 • Oregano
 • Sage
 • bazylia
 • Estragon

Czego nie można sadzić w pobliżu bakłażanów?

Jeśli chodzi o sadzenie, istnieją rośliny, których nie zaleca się sadzić w pobliżu, ponieważ może to zakłócić plony i zbiory. Jakie mogą być te rośliny?

Lista mogłaby pójść dalej, ale te naukowo udowodnione w badaniach, które nie nadają się do sadzenia obok bakłażanów, to fenkuły. Odnoszą się one do roślin kwiatowych należących do rodziny marchwi. Są to rośliny wieloletnie o żółtych kwiatach i liściach w strukturze piór.

Czy można razem sadzić cukinię i bakłażana?

Tak i nie, ponieważ chociaż cukinia jest wspaniałą rośliną towarzyszącą bakłażanom, według specjalistów te dwie zwykle przyciągałyby mrówki.

Jednak cukinia może dobrze rosnąć z fasolą, ogórecznikiem, koperkiem, czosnkiem, nagietkami, miętą, nasturcją, oregano, groszkiem, facelią i rozmarynem.

Czy bakłażan potrzebuje pełnego słońca?

Zdecydowanie bakłażany wymagają pełnego słońca, zwłaszcza gdy są uprawiane na zewnątrz w szklarni. Aby uzyskać lepsze plony, może być konieczne posadzenie ich w południowej części ogrodu, nie szerszej niż trzy cale. Mając wystarczającą ilość światła słonecznego, możesz dostarczyć energię potrzebną do pełnej produkcji w procesie fotosyntezy.

Jak daleko od siebie sadzisz bakłażana?

Odstępy podczas uprawy owoców i warzyw są jednym z ważnych czynników, które należy wziąć pod uwagę, aby uzyskać najlepsze produkty. Nasiona bakłażanów należy wysiewać do pojedynczych płaskowników lub pojemników. Nasiona te powinny być rozmieszczone na głębokości od ¼ do ½ cala, w odstępach od czterech do pięciu cali.

Jak rozpocząć pracę z Krostrade

Witryna Krostrade.com powinna być stroną, na której można znaleźć wszelkie informacje na temat szklarni i nie tylko. Firma sprzedaje je obok namiotów, stojaków na rowery i innego sprzętu, którego możesz potrzebować w codziennym życiu.

Szklarnie firmy Krostrade są jednymi z najbardziej poszukiwanych w branży ze względu na różnorodność w katalogu. Niezależnie od tego, czy są to komercyjne szklarnie, czy akcesoria, w sklepie internetowym możesz znaleźć to, czego potrzebujesz. Szklarnia to miejsce docelowe dla rolnictwa komercyjnego, zbudowane w celu zapewnienia większych zysków. Dzięki temu nie musisz się martwić o konserwację i znalezienie najlepszego środowiska dla swoich upraw.

Rozpocznij zakupy już dziś na www.krostrade.com i zacznij mieć te dobre rośliny towarzyszące do uprawy bakłażanów.

Rośliny towarzyszące dla bakłażana: wskazówki, które musisz poznać

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak wykorzystać starą ziemię doniczkową?

Jeśli ciekawi Cię, co zrobić ze zużytą ziemią doniczkową, jedyną  dobrą odpowiedzią na to pytanie jest recykling. Wbrew temu, co…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uratować aloes przed zgnilizną korzeni?

Aloes to sukulent zwany przez starożytnych Egipcjan rośliną nieśmiertelności. Już setki lat temu jego właściwości lecznicze były znane i szeroko…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Czerwiec w tunelu foliowym

Czerwiec w tunelu foliowym to czas, kiedy zbieramy kilkumiesięczne efekty swojej pracy. Choć pod osłoną jest jeszcze wiele do zrobienia,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Tunel foliowy – 4 wskazówki jak uprawiać rośliny pod osłoną

Sezon uprawowy coraz bliżej, a czas do nieodległej wiosny minie bardzo szybko, więc najwyższa pora przygotowywać się do przyszłorocznych upraw….

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać i rozmnażać kłosowiec (Agastache)?

Kłosowce to byliny należące do rodziny jasnotowatych. W obrębie grupy, wyróżnionych jest 20 gatunków, które różnią się między sobą wielkością…

Więcej
Tunele foliowe

Uprawy pod osłonami w tunelu foliowym

Uprawy pod osłonami w tunelu foliowym to znacznie skuteczniejsze rozwiązanie niż plantacja warzyw, owoców lub ziół na otwartej przestrzeni. Konstrukcja…

Więcej