Przewodnik krok po kroku, jak zimować winorośl Mandevilla

Przewodnik krok po kroku, jak zimować winorośl Mandevilla

Ze względu na dodatkowe piękno, jakie winorośl Mandevilla może nadać ogrodowi, wielu właścicieli domów chce się dowiedzieć, jak zimować winorośl Mandevilla. Mandevilla to roślina pochodząca z Brazylii, o błyszczących liściach i kwiatach w kształcie trąbki. Kolory jego wspaniałych kwiatów wahają się od szkarłatnego różu do bieli od wczesnej wiosny do jesieni.

Ponadto niektóre jego odmiany mogą pozostawać w stanie uśpienia w okresie zimowym. Jeśli się zastanawiasz, winorośl Mandevilla nie toleruje ekstremalnie niskich temperatur. Chociaż roślina ta może być uprawiana w pomieszczeniach i na zewnątrz, najlepiej rośnie w zamkniętych przestrzeniach, takich jak szklarnia hobbystyczna, gdzie środowisko jest kontrolowane.

Jeśli mieszkasz w rejonie, w którym klimat jest głównie zimny, najlepiej uprawiać Mandevillę w doniczce lub szklarni hobbystycznej, aby była bezpieczna i ciepła, gdy na zewnątrz robi się naprawdę zimno. Ułatwi to zimowanie przed zimą.

Kroki związane z zimowaniem winorośli Mandevilla

Mandevilla kwitnie w okresie wiosenno-letnim. W miarę zbliżania się chłodniejszych dni i nocy ich wzrost jest spowolniony, ponieważ rośliny koncentrują swoją energię na utrzymaniu ciepła. W tym czasie eksperci sugerują, abyś zaczął je zimować.

Jeśli Twoja winorośl Mandevilla jest sadzona na zewnątrz domu w kratownicy, masz dwie możliwości: przynieść ją do domu, jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, lub zostawić w chłodnym miejscu. Jednak ta ostatnia może nie dawać pewności, że Mandevilla przetrwa zimę.

Oto kroki, które należy wykonać podczas zimowania Mandevilla Vine w pomieszczeniu.

Krok 1: Przygotuj Mandevilla

Przed przeniesieniem Mandevilli do szklarni hobbystycznej lub przeniesieniem jej w inne miejsce, nie zapomnij dać mu trochę jedzenia (najlepiej rozpuszczalnego w wodzie nawozu), aby mieć pewność, że stwardnieje przed sezonem zimowym. Dodatkowa dawka składników odżywczych z nawozu przygotuje ich na nadchodzące chłodniejsze dni. Najlepiej zrobić to przed oficjalnym rozpoczęciem sezonu zimowego (około 3 tygodnie przed zimą).

Ważne jest również, aby przed wniesieniem rośliny do środka nasłonecznić roślinę. Winorośle Mandevilla mogą tolerować temperatury tak niskie, jak 50˚F.

Krok 2: Sprawdź roślinę pod kątem chorób lub szkodników

Rośliny Mandevilla mają niską tolerancję na choroby i szkodniki. Z tego powodu należy sprawdzić winorośl, liście i kwiaty przed umieszczeniem ich w pomieszczeniu. Możesz umyć roślinę wodą i nałożyć oleje ogrodnicze lub środki owadobójcze, aby upewnić się, że nie wnosisz do domu żadnych niepożądanych szkodników i nie uszkadzasz innych roślin w środku. Pamiętaj, aby umyć również otwór odpływowy w swoim pojemniku, ponieważ mogą tam również czaić się szkodniki.

Krok 3: Przycinaj swoje winorośle Mandevilla

Przycinaj trochę winorośl Mandevilla, aby pasowała do wielkości Twojego domu. Idealnie byłoby przyciąć łodygi co najmniej 12 cali powyżej linii gleby. Podczas gdy jesteś przy tym, możesz również sprawdzić roślinę pod kątem martwych kwiatów i liści i je usunąć.

Krok 4: przenieś swoją roślinę do domu

Jeśli temperatura w nocy spadnie poniżej 50˚F, weź winorośl Mandevilla do domu. Pamiętaj, aby umieścić go w miejscu, w którym może odbierać dużo światła, a temperatura może osiągnąć od 60˚F do 70˚F. Trzymaj go w środku, dopóki temperatura na zewnątrz nie będzie lepsza.

Konieczne może być również ograniczenie podlewania rośliny, aby dodatkowo wzmocnić roślinę i spowolnić jej działanie. Nie musisz martwić się o dobre samopoczucie swojej rośliny zimą. Jeśli dostarczysz mu wystarczającej ilości pożywienia przed zabraniem go do środka, będzie wystarczająco silny, aby przetrwać cały sezon zimowy.

Nie przejmuj się, jeśli zauważysz, że roślina Mandevilla zrzuca liście podczas zimowania. Zrzuca część liści, ponieważ sezon zimowy często przynosi mniejszą wilgotność. To jest zupełnie normalne.

Użyj swojej szklarni, aby zimować swoją Mandevillę

Najlepszym sposobem, aby upewnić się, że Mandevilla przetrwa sezon zimowy i będzie produktywna wiosną, jest użycie szklarni hobbystycznej do zimowania jej. Szklarnia hobbystyczna oferuje wiele korzyści ogrodnikom domowym. W przeciwieństwie do tradycyjnego ogrodnictwa na zewnątrz, możesz kontrolować poziom temperatury i wilgotności wewnątrz zamkniętej przestrzeni, dzięki czemu możesz sprawić, że będzie tak ciepło lub tak zimno, jak potrzebuje tego Twoja roślina.

Co więcej, dzięki szklarni hobbystycznej nie będziesz musiał martwić się przesadzaniem i przenoszeniem roślin odpornych na zimno, zanim nadejdzie zima. Ustawienie własnej szklarni nie tylko ochroni Twoje rośliny przed zimnem, ale także pomoże trzymaj z daleka niszczycielskie robaki i zwierzęta. Stworzenie idealnego środowiska do wzrostu zmaksymalizuje potencjał wzrostu Twoich roślin.

Dowiedz się, jak skutecznie zimować winorośl Mandevilla

Zapewniając mu odpowiednią opiekę i ucząc się, jak zimować winorośl Mandevilla, dasz im dużą szansę na przetrwanie sezonu zimowego. Chociaż zimowanie może wymagać dużo pracy, jest to jedyny sposób, aby zapewnić, że roślina przetrwa najzimniejszą porę roku i nadal będzie kwitnąć wiosną o niesamowitej jakości. Aby uzyskać najlepsze wyniki, zimuj mandevillas i inne rośliny w szklarni hobbystycznej, aby zapewnić im optymalne środowisko do wzrostu.

Przewodnik krok po kroku, jak zimować winorośl Mandevilla

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Sadzenie roślin w szklarni i tunelu foliowym

Przesadzanie sadzonek do tunelu jest procesem niezbędnym do optymalnego wzrostu roślin. Odpowiednie warunki pozwalają roślinom w pełni uformować się, zapewniając…

Więcej
Hodowla zwierząt

Hala namiotowa jako ujeżdżalnia dla koni

Jeździectwo jako hobby cieszy się coraz większą popularnością. Na obrzeżach miast oraz w małych miejscowościach można spotkać zasłużone już stajnie,…

Więcej
Tunele foliowe

Jak uprawiać pomidory w mini tunelu foliowym?

Początkujący ogrodnicy stale szukają odpowiedzi na pytanie, jak uprawiać pomidory w mini tunelu foliowym? Wiedza tak jak i doświadczenie przychodzi…

Więcej
Tunele foliowe

Skrzynie ogrodnicze w tunelu foliowym

Skrzynie ogrodnicze to wysokie grządki, dzięki którym o wiele łatwiej możemy pielęgnować rośliny pod osłoną. Dzięki takim konstrukcjom możemy urozmaicić…

Więcej
Hodowla zwierząt

Główne cele hodowli drobiu

W fermie drobiu hodowane są ptaki udomowione. Drób obejmuje kury, indyka, kaczki i gęsi. Kurczaki są najczęstszym ptakiem hodowanym zarówno…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Dach i ściany hali namiotowej

Dach i ściany hali namiotowej to kluczowe elementy modułowej konstrukcji stalowej. Odpowiadają za bezpieczeństwo i funkcjonalność oraz stabilność obiektu. Dowolność…

Więcej