Optymalne temperatury dla petunii w tunelu foliowym | KrosAgro

Optymalne temperatury dla petunii w tunelu foliowym | KrosAgro

Czy wiesz, jakie są optymalne temperatury w szklarni do uprawy petunii? Na początku może to być mylące, ponieważ różnią się one na każdym etapie wzrostu. Jednak wiele rozszerzeń uniwersytetów hojnie udostępnia informacje dotyczące sadzenia, ukorzeniania i uprawy petunii w szklarni.

Skuteczność szklarni w uprawie roślin będzie możliwa tylko przy zastosowaniu idealnych warunków dla każdej rośliny. Jednym z istotnych czynników, które musisz utrzymać przy uprawie petunii w szklarni, jest temperatura. Spełniając te wymagania, możesz czerpać korzyści z ogrodnictwa szklarniowego w warunkach zewnętrznych.

Jakie są optymalne temperatury w szklarni do uprawy petunii: przewodnik dla ogrodnika

Poniżej znajdują się różne temperatury sadzenia, ukorzeniania i uprawy petunii. Musisz utrzymywać szklarnię w tych warunkach i odpowiednio dostosowywać, w zależności od strefy wzrostu. Ogród Botaniczny Missouri wspomniał, że te kwiaty dobrze rosną w strefach od 10 do 11, więc wcześniej zapoznaj się z oceną swojego obszaru.

Optymalne temperatury do sadzenia petunii

Według Iowa State University, możesz sadzić nasiona petunii w pojemnikach, ale ważne jest, aby utrzymać lokalizację w temperaturze 75 do 80 ° F dla optymalnego kiełkowania nasion. Wysokie temperatury powyżej 90 ° F i bezpośrednie światło słoneczne mogą uniemożliwić kiełkowanie. Gdy nasiona wykiełkują po 7 do 10 dniach, temperatura powinna wynosić 60 do 65 ° F.

Szklarnie są doskonałe dla tych, którzy chcą wyhodować petunie z nasion, ponieważ sadzenie na zewnątrz jest bardziej naturalne w przypadku przeszczepów. Ale jakie są optymalne temperatury dla petunii, jeśli przesadzasz je ze szklarni do ogrodu? Rozszerzenie University of Minnesota zaleca poczekanie, aż gleba ogrzeje się do 60 ° F, aby uniknąć uszkodzeń spowodowanych mrozem.

Poza tym pamiętaj, aby obniżyć nocne temperatury o 63 do 65 ° F, aby przygotować je do przesadzania. Mówiąc o temperaturach gleby, Utah State University zauważył, że utrzymywanie podłoża uprawowego w szklarni w temperaturze od 65 do 75 ° F lub w szczególności od 70 do 72 ° F prowadzi do pomyślnego kiełkowania nasion. W szklarniowej produkcji petunii na Auburn University można również utrzymywać 75 do 78 ° F przez pierwsze pięć dni, 68 do 75 ° F, gdy zobaczysz rozwinięte liścienie, a następnie 65 do 70 ° F, gdy zobaczysz prawdziwe liście.

A do nawadniania i tworzenia mgły w szklarni używaj wody o temperaturze 70 ° F.

Optymalne temperatury do ukorzeniania petunii

Czasami ogrodnicy wolą ukorzenić petunie zamiast hodować je z nasion. W tej metodzie chcesz ukorzenić rośliny przez 2 do 3 tygodni w temperaturze od 64 do 75 ° F. Zaletą ukorzeniania lub używania sadzonek jest to, że rośliny, które wyrosną, są podobne do oryginału i zakwitną wcześniej.

Optymalne temperatury dla rosnących petunii

Aby uprawiać i utrzymywać petunie w szklarni, pamiętaj o liczbach temperatur dziennych i nocnych. W ciągu dnia temperatury powinny wynosić od 64 do 75 ° F i od 55 do 64 ° F w nocy. Istnieją jednak przypadki, w których petunie są odporne nawet w temperaturze 95 ° F

Czy wiesz, że na wysokość rośliny, czas kwitnienia i boczne rozgałęzienia petunii wpływa temperatura? Od 50 do 77 ° F, najwyższa temperatura może spowodować wzrost roślin, przyspieszyć kwitnienie i zmniejszyć boczne gałęzie. A jeśli właśnie przeszczepiłeś petunie, eksperci zalecają najpierw stosowanie 63 ° F przez dziesięć dni.

Inne wymagania cieplarniane do uprawy petunii

Oprócz temperatur istnieją pewne wskazówki, które musisz spotkać z petuniami w szklarni. Pamiętaj, aby użyć lekkiej, dobrze przepuszczalnej gleby o średniej żyzności o pH od 6,0 ​​do 7,0. A do utwardzania petunii od szklarni po łóżka ogrodowe, użyj osłoniętego obszaru, aby pomóc im się dostosować.

Po ustaleniu się petunii podawaj do 2 cali wody co siedem dni. Miesięczne karmienie zbilansowanym nawozem również będzie sprzyjało wzrostowi i kwitnieniu. Jeśli twoje petunie przestaną kwitnąć, przycinaj pędy, ale nie usuwaj wszystkich liści.

Używanie płynnego nawozu i dobrze podlewanie pomoże w kwitnieniu. Jeśli chodzi o martwicę, petunie podwójne i te z dużymi kwiatami wymagają usunięcia starych i zamierających kwiatów. Jeśli używasz odmian o mniejszych kwiatach, zwykle robią to samodzielnie.

Jakich problemów możesz się spodziewać w uprawie petunii? Zaletą tego kwiatu jest to, że ma kilka problemów, takich jak mszyce i ślimaki. Właściwe podlewanie i kontrola wilgotności mogą również pomóc w zwalczaniu zarazy płatków i innych chorób.

Jaka jest najlepsza petunia do szklarni?

Pojedyncze odmiany Grandiflora, pojedyncze Multiflora i ich podwójne formy kwiatowe to najbardziej znane ogrodnicze odmiany petunii. Grandiflora ma duże kwiaty, a wiele odmian oferuje szeroką gamę kolorów, ale mniejsza Multiflora może wytrzymać trudne warunki.

Wniosek

Wiele rozszerzeń uniwersytetów pisało o wygodzie i zaletach uprawy i produkcji petunii w szklarni. Ale czy wiesz, jakie są optymalne temperatury w szklarni do uprawy petunii? Jest to kluczowe pytanie, ponieważ temperatura w szklarni odgrywa znaczącą rolę w sukcesie petunii.

Każdy etap wzrostu, czy to podczas sadzenia, ukorzeniania czy wzrostu, ma inne wymagania temperaturowe. Niespełnienie ich może mieć wpływ na kiełkowanie, wzrost i jakość twoich petunii. Ogólnie do uprawy petunii w szklarni najlepiej nadaje się od 64 do 75 ° F w dzień i od 55 do 64 ° F w nocy. Pomocne byłoby również poznanie strefy sadzenia, aby poznać temperatury, których należy się spodziewać w danym obszarze.

Optymalne temperatury dla petunii w tunelu foliowym | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać jeżyny w tunelu foliowym?

Jeżyny jeszcze do niedawna kojarzyły się wielu osobom wyłącznie z lasem, ponieważ właśnie tam można było zebrać te smaczne owoce….

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać poziomki w tunelu foliowym?

Poziomki i truskawki to rośliny mocno ze sobą spokrewnione, mają wiele cech wspólnych, choć te drugie cieszą się znacznie większą…

Więcej
Tunele foliowe

Ekologiczne uprawy roślin pod osłonami

Ekologiczne uprawy roślin pod osłonami to z jednej strony stworzenie optymalnych warunków do rozwoju roślin, z drugiej natomiast to także…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak podlewać orchidee rosnące w mchu torfowca?

Od dłuższego czasu moda, na uprawianie storczyków nie mija. W kwiaciarniach i marketach pojawiają się coraz to inne olśniewająco piękne…

Więcej
Tunele foliowe

Jak wybrać producenta tuneli foliowych?

Tunel foliowy jest wielofunkcyjną oraz uniwersalną konstrukcją. Dla małych firm, gospodarstw, rolników, plantatorów, hobbystycznych ogrodników to struktura, w której można…

Więcej
Tunele foliowe

Dlaczego warto mieć tunel foliowy?

W ogrodach niemal jak grzyby po deszczu wyrastają coraz to bardziej nowoczesne konstrukcje pokryte folią. I corocznie pojawia ich się…

Więcej