Metody wykorzystania ziemi okrzemkowej w domowych uprawach

Metody wykorzystania ziemii okrzemkowej w domowych uprawach

Zastanawiasz się, dlaczego zdecydowanie zaleca się nauczenie się stosowania ziemi okrzemkowej na roślinach doniczkowych? Ziemia okrzemkowa, zwana też potocznie DE, to rodzaj nietoksycznego środka odstraszającego owady dla roślin, których ogrodnicy używali od dawna. Chociaż mówi się, że jest nietoksyczny, hodowcy roślin nadal nie powinni tracić czujności podczas stosowania tego rodzaju środków owadobójczych i powinni zachować ostrożność.

DE ma postać proszku i działa poprzez cięcie owadów, które przechodzą przez potraktowane rośliny. Ostre mikroskopijne krawędzie substancji zraniły owady, a płyn wyciekający z ciał owadów może doprowadzić do odwodnienia, a tym samym do ich śmierci. To z powodu tej zdolności wielu ogrodników – zarówno początkujących, jak i ekspertów – do dziś stosuje ją w swoich roślinach.

Z czego składa się ziemia okrzemkowa?

Ziemia okrzemkowa (DE) jest zbudowana ze skamieniałych egzoszkieletów okrzemek – mikroskopijnych organizmów wodnych. Ich egzoszkielety są wykonane z krzemionki i są naturalnym składnikiem skorupy ziemskiej. Te osady krzemionkowe mają bardzo ostre krawędzie (jak potłuczone szkło) i mają zdolność do cięcia szkodników.

2 metody wykorzystania ziemi okrzemkowej na roślinach domowych

Ziemia Okrzemkowa zabija szeroką gamę robaków roślinnych i owadów, w tym mszyce, krocionogi, ślimaki nagie, mrówki, stonogi i pluskwy. Jeśli zauważysz tego typu infestacje na swoich roślinach doniczkowych, pamiętaj o natychmiastowym leczeniu. Oto 3 sposoby leczenia inwazji owadów w roślinach domowych za pomocą Ziemi Okrzemkowej.

Metoda nr 1. Aplikacja kurzu

Jednym z najłatwiejszych sposobów aplikacji ziemi okrzemkowej na rośliny doniczkowe jest jej odkurzanie. Używając aplikatora do kurzu zatwierdzonego do takiego użytku, rozprowadź proszek DE na dotkniętej chorobą roślinie doniczkowej. Jedną z rzeczy do zapamiętania podczas nakładania DE poprzez odkurzanie jest to, że musisz nosić maski, aby proszek nie dostał się przez nos i może spowodować podrażnienie lub zadyszkę.

Najlepszą porą na rozpylenie DE w roślinach jest lekki deszcz lub wczesny poranek, gdy rosa jest świeża. Wilgoć pomoże pyłowi osadzić się i lepiej przylegać do powierzchni rośliny. Ważne jest również, aby trzymać dzieci i zwierzęta z dala od leczonego obszaru, dopóki kurz nie opadnie, aby chronić je przed niebezpieczeństwem ich kontaktu z proszkiem DE.

Metoda nr 2. Aplikacja na mokro

Innym sposobem nakładania DE jest nakładanie na mokro. Jest to szczególnie przydatne w przypadku roślin domowych, w których często nie pobierają one wody z deszczu lub gdy nie ma porannej rosy i musisz jak najszybciej zająć się rośliną. Przy metodzie aplikacji na mokro wystarczy wymieszać tylko cztery łyżki DE w 1 galonie wody i nałożyć kilka warstw na wierzch lub spód roślin, gdzie często pojawiają się szkodniki lub owady.

Wadą tej metody jest to, że po zmieszaniu DE z wodą staje się mniej skuteczna. Jeśli jednak stosujesz tę metodę stosowania DE w swoich roślinach domowych, może być konieczne kilkakrotne ponowne nałożenie mieszanki na rośliny, aby przyspieszyć zabijanie owadów lub szkodników.

Ważna rzecz do zapamiętania przy stosowaniu DE

Warto zauważyć, że DE może zabijać wszystkie rodzaje owadów i robaków roślinnych – w tym pożyteczne. Dlatego też, gdy mamy do czynienia z niechcianymi szkodnikami i inwazjami owadów, zaleca się przykrycie traktowanej rośliny płótnem lub plastikowym arkuszem, aby zapobiec zabiciu pożytecznych owadów. Możesz usunąć pokrycie po dniu lub dwóch i podlać roślinę, aby utrzymać pozostałą ziemię okrzemkową z powierzchni rośliny.

Korzyści dla szklarni dla roślin

Jeśli jesteś zagorzałym fanem uprawy roślin, być może spotkałeś wiele osób, które mówiły Ci, że powinieneś używać szklarni i możesz rozważyć skorzystanie z ich rad. Szklarnie oferują roślinom wiele korzyści. Tutaj są niektóre z nich:

Zaleta nr 1. Zwalczanie szkodników

Jedną z najlepszych korzyści, jakie zapewniają szklarnie, jest kontrola i zapobieganie szkodnikom. Będąc zamkniętą strukturą, mszyce, wełnowce, gąsienice, ślimaki i inne niepożądane szkodniki nie będą w stanie zaatakować i zjeść Twoich roślin. Zmniejsza to potrzebę stosowania pestycydów, takich jak ziemia okrzemkowa, do odstraszania owadów i szkodników.

Zaleta nr 2. Większy wybór roślin

Myślisz o sadzeniu rośliny na ciepłe dni w zimnych porach roku? Możesz to zrobić za pomocą szklarni. Szklarnia jest bardziej wilgotna i cieplejsza niż na zewnątrz, co czyni ją idealnym miejscem do uprawy warzyw i owoców w ciepłym sezonie, takich jak słodkie ziemniaki, cukinia, ostra papryka, cytryny, dynia, guawa i nie tylko.

Zaleta nr 3. Ochrona przed warunkami atmosferycznymi

Oprócz szkodników szklarnie chronią również przed trudnymi warunkami pogodowymi, takimi jak silny wiatr lub ulewne deszcze. Konstrukcja szklarni zapewnia wystarczającą ochronę przed wiatrem lub ekstremalnymi zmianami temperatury zimą lub latem. Dzięki temu możesz zachować integralność swojej rośliny i zapewnić jej przetrwanie w trudnym sezonie.

Nauka stosowania ziemi okrzemkowej na roślinach domowych

W pewnym momencie swojej przygody ogrodniczej w końcu doświadczysz szkodników i inwazji owadów, które zagrozą zdrowiu i integralności twoich roślin. Jeśli napotkasz ten problem na swoich roślinach domowych, nauczenie się, jak zastosować ziemię okrzemkową na roślinach domowych, będzie miało wpływ na śmierć rośliny a jej przetrwanie. Teraz, gdy masz pomysł, jak to zrobić, możesz natychmiast rozwiązać każdy problem z owadami i upewnić się, że Twoja roślina będzie żyła długo i wydajnie.

Metody wykorzystania ziemii okrzemkowej w domowych uprawach

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Bez kategorii

Profesjonalny tunel foliowy do upraw pod osłonami

Profesjonalny tunel foliowy do upraw pod osłonami to wybór rolników, którzy oczekują lepszych rezultatów z plantacji. Ich liczba z roku…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak dbać o szklarnię? | Sezon szklarniowy

Teraz gdy piszę ten artykuł, sezon szklarniowy zbliża się wielkimi krokami. W okresie, kiedy, temperatury w ciągu dnia są dodatnie,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać lawendy pod osłonami?

Lawenda to urokliwa roślina o kuszącym zapachu i szerokim zastosowaniu. Uprawiać lawendy pod osłonami jest popularne na południu Europy, gdzie…

Więcej
Tunele foliowe

8 pytań o tunele foliowe

Cechy dobrego tunelu foliowego? Tunele foliowe od wielu lat stosowane są do produkcji roślinnej.  Najpierw zaczęto stosować wyłącznie profesjonalne struktury…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Serwis hal namiotowych

Serwis hal namiotowych warto co jakiś czas powtarzać. Jak każda budowla, konstrukcja modułowa wymaga cyklicznej konserwacji aby zachować jej dobry…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać i rozmnażać kłosowiec (Agastache)?

Kłosowce to byliny należące do rodziny jasnotowatych. W obrębie grupy, wyróżnionych jest 20 gatunków, które różnią się między sobą wielkością…

Więcej