Limit wieku hodowlanego królików i wychów królików

Limit wieku hodowlanego królików i wychów królików

Jedną z ważnych kwestii, na które należy zwrócić uwagę, jeśli chodzi o króliki, jest granica wieku królików. Znajomość limitu wieku pozwoli Ci upewnić się, że ostateczny produkt jest wysokiej jakości i że bierzesz pod uwagę kluczowe kamienie milowe w hodowli królików.

Ważny jest również budynek dla królików. Ich schronienie wpłynie na ich działalność i musi mieć atmosferę i środowisko, których potrzebują te stworzenia.

Różne rodzaje królików

W branży istnieje kilka rodzajów królików, a podsumowanie przedstawimy w tym wydaniu wpisu.

1. American Rabbit

Właściciele i hodowcy królików po raz pierwszy mogą chcieć mieć królika amerykańskiego, ponieważ jest to fantastyczny wybór ze względu na ich słodkie osobowości. Uważaj jednak wśród dzieci, ponieważ w tej grupie wiekowej nie zaleca się opieki nad królikami, ponieważ są one nieśmiałe i mogą gryźć, jeśli nie są pielęgnowane we właściwy sposób.

2. Zając belgijski

Następna jest belgijski zając królika, bardzo historyczna rasa, która wywodzi się z XVIII wieku. Będąc jedną z najstarszych ras, króliki te najlepiej rozwijają się na zewnątrz w odpowiednich odstępach i odpowiednich źródłach pożywienia. Ich osobowość jest uważana za nerwową i może łatwo zastraszyć ludzi, jeśli nie ogłoszą swojej obecności.

3. Blanc de Hotot

Od samej nazwy królik Blanc de Hotot pochodzi z Francji i jest znany również jako królik „czarny eyeliner”. Dzieci mogą je mieć, a dzięki ich charakterystycznym wymaganiom w zakresie szczotkowania zawsze jest z nimi świetnie i przyjemnie.

4. Króliki kalifornijskie

Te króliki kalifornijskie są znane jako jedne z najlepszych królików do hodowli, jeśli chodzi o ich mięso. Te króliki to hybrydy szynszyli i himalajów. A dzięki gęstemu futerkowi pozwala im cieszyć się zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Te króliki uwielbiają zabawę i przytulanie.

5. Gigantyczny królik w kratkę

Z drugiej strony, gigantyczne króliki w kratkę są stworzeniami ważącymi 13 funtów, idealnymi dla dorosłych. Jeśli chodzi o ich osobowość, króliki te są uważane za bardzo niezależne i mniej czułe, ale nadal mogą być delikatne. Możesz łatwo zauważyć te króliki od reszty, ponieważ mają plamy na nosie.

6. Królik holenderski

Królik holenderski, który został wyhodowany w Anglii w XIX wieku, jest również bardzo popularny. Są niezwykle towarzyskie, więc trzymanie ich zbyt dużo w klatce może nie być świetnym pomysłem. Są również bardzo niefrasobliwi, a dzieci są znane z tego, że się nimi opiekują.

7. English Lop

Następnie mamy angielskie kruche, przyjazne króliki, które sprawiły, że zyskały przydomek „pies królika świata”. Mają tytuł tego, że charakteryzują się długimi uszami i nie jest zaskoczeniem, że wymagają dużej konserwacji. Oprócz tego należy regularnie badać ich uszy i dbać o paznokcie na najwyższym poziomie.

8. Angielski spot

Z daleka angielskie króliki plamiste wydają się marszczyć brwi. Ale ten króliczek jest bliski każdej rodzinie i zasługują na to, aby od czasu do czasu wyprowadzać go poza swoje klatki.

Często zadawane pytania

Czy królik może być za stary na rozmnażanie?

Jeśli chodzi o granicę wieku rozrodczego królików, czy jest królik za stary, by rozmnażać się? Eksperci odradzają hodowlę starych królików. Mówią, że hodowla starszych królików może być podatna na zawał serca i może po prostu marnować twoje zasoby. Przeciętny odcięty wiek lęgowy wynosi do czterech lat.

W jakim najstarszym wieku królik może zajść w ciążę?

Może to trwać maksymalnie dziewięć miesięcy. Małe samice królików mogą zajść w ciążę od czterech do pięciu miesięcy, podczas gdy samce są gotowe do rozrodu w wieku sześciu miesięcy. Średniej wielkości samice królika mogą rozpocząć hodowlę w wieku od pięciu do sześciu miesięcy, a średnie kozły w wieku siedmiu miesięcy.

Co więcej, grubsze samice są przygotowywane w wieku od sześciu do ośmiu miesięcy, podczas gdy ciężkie kozły są uważane za dojrzałe płciowo w wieku dziewięciu miesięcy.

Limit wieku hodowlanego królików: czy królik może zajść w ciążę w wieku 3 miesięcy?

Cóż, nie dokładnie w wieku trzech miesięcy, ale mniejsze rasy królików mogą zajść w ciążę w wieku trzech i pół roku.

Czy mogę wyhodować mojego królika w wieku 4 miesięcy?

Tak, ale idealny czas na rozmnażanie królika zaczyna się w piątym miesiącu życia. Cztery miesiące można uznać za całkiem niedojrzałe dla tych królików i ich właścicieli, mogą one otrzymać wyniki, które nie są do końca idealne dla ich potrzeb.

Skąd mam wiedzieć, czy mój króliczek odniósł sukces?

Istnieją wskaźniki wskazujące, że krycie królików zakończyło się sukcesem. Na przykład możesz to rozpoznać po upadku i chrząknięciu. Możesz również zauważyć, że kozioł staje się wszystkim tym macho i może kilkakrotnie uderzyć o podłogę klatki. Czasami dolary mogą strzelać, a mimo to chybić.

Biorąc pod uwagę odpowiednią granicę wieku rozrodczego królików i postępując zgodnie z tymi wytycznymi, możesz stwierdzić, czy krycie zakończyło się sukcesem, czy nie. W przypadku innych hodowców był to sukces, jeśli kozioł spadł do tyłu lub na bok. Jeśli jednak tylko zgarnie żeńską rasę i nie spadnie, to krycie mogło nie zostać przeprowadzone.

Osiągnij sukces królika z Krostrade.com

Dzięki Krostrade.com możesz mieć zasoby potrzebne do prawidłowego rozmnażania królików. Znajomość granicy wieku rozrodu królików sprawia, że ​​przedsięwzięcie to jest bardzo udane.

Zrozum, że twój królik jest również częścią rodziny, a kiedy jest pod twoją opieką, musi być dobrze hodowany. Ma to na celu uwzględnienie ich koloru, rozmiaru, rodzaju futra, osobowości i innych cech.

Zajęcie się przetwórstwem mięsa króliczego i przygotowanie rasy do przetwórstwa na mięso to inna historia. Posiadanie odpowiednich zasobów i know-how na temat granicy wieku królików w hodowli spełni Twoje oczekiwania dla tych ras.

Limit wieku hodowlanego królików i wychów królików

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Namioty garażowe i magazynowe

Namiot garażowy i magazynowy podczas zimy

Namiot garażowy i magazynowy podczas zimy będzie idealnym schronieniem dla sprzętu, narzędzi oraz maszyn. Wiele z nich zostanie na nowo…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak zapobiegać zgniliźnie korzeni? | przyczyny i zapobieganie

Zgnilizna korzeni to jedna z najczęstszych chorób, która może dotknąć prawie każdą roślinę. Za przyczynę procesów gnicia odpowiedzialne są patogeny…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać cucamelona w tunelu foliowym?

To ciekawe warzywo pochodzi z Meksyku. Już samym wyglądem przyciąga wzrok, a nazwą zachęca do spróbowania. Mysi melon, mini arbuz…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa fenkułu (koper włoski) w tunelu foliowym

Fenkuł to kolejna roślina, która zyskała popularność dzięki ogrodniczym cieplarniom. Do niedawna warzywo było traktowane jako ciekawostka kulinarna, teraz coraz…

Więcej
Tunele foliowe

Tunel foliowy podczas upałów

Mijający sierpień wskazuje na powolny koniec lata, choć na zewnątrz utrzymują się wysokie temperatury to czasu na uprawę jest coraz…

Więcej
Tunele foliowe

Jak wybrać producenta tuneli foliowych?

Tunel foliowy jest wielofunkcyjną oraz uniwersalną konstrukcją. Dla małych firm, gospodarstw, rolników, plantatorów, hobbystycznych ogrodników to struktura, w której można…

Więcej