Limit wieku hodowlanego królików i wychów królików

Limit wieku hodowlanego królików i wychów królików

Jedną z ważnych kwestii, na które należy zwrócić uwagę, jeśli chodzi o króliki, jest granica wieku królików. Znajomość limitu wieku pozwoli Ci upewnić się, że ostateczny produkt jest wysokiej jakości i że bierzesz pod uwagę kluczowe kamienie milowe w hodowli królików.

Ważny jest również budynek dla królików. Ich schronienie wpłynie na ich działalność i musi mieć atmosferę i środowisko, których potrzebują te stworzenia.

Różne rodzaje królików

W branży istnieje kilka rodzajów królików, a podsumowanie przedstawimy w tym wydaniu wpisu.

1. American Rabbit

Właściciele i hodowcy królików po raz pierwszy mogą chcieć mieć królika amerykańskiego, ponieważ jest to fantastyczny wybór ze względu na ich słodkie osobowości. Uważaj jednak wśród dzieci, ponieważ w tej grupie wiekowej nie zaleca się opieki nad królikami, ponieważ są one nieśmiałe i mogą gryźć, jeśli nie są pielęgnowane we właściwy sposób.

2. Zając belgijski

Następna jest belgijski zając królika, bardzo historyczna rasa, która wywodzi się z XVIII wieku. Będąc jedną z najstarszych ras, króliki te najlepiej rozwijają się na zewnątrz w odpowiednich odstępach i odpowiednich źródłach pożywienia. Ich osobowość jest uważana za nerwową i może łatwo zastraszyć ludzi, jeśli nie ogłoszą swojej obecności.

3. Blanc de Hotot

Od samej nazwy królik Blanc de Hotot pochodzi z Francji i jest znany również jako królik „czarny eyeliner”. Dzieci mogą je mieć, a dzięki ich charakterystycznym wymaganiom w zakresie szczotkowania zawsze jest z nimi świetnie i przyjemnie.

4. Króliki kalifornijskie

Te króliki kalifornijskie są znane jako jedne z najlepszych królików do hodowli, jeśli chodzi o ich mięso. Te króliki to hybrydy szynszyli i himalajów. A dzięki gęstemu futerkowi pozwala im cieszyć się zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Te króliki uwielbiają zabawę i przytulanie.

5. Gigantyczny królik w kratkę

Z drugiej strony, gigantyczne króliki w kratkę są stworzeniami ważącymi 13 funtów, idealnymi dla dorosłych. Jeśli chodzi o ich osobowość, króliki te są uważane za bardzo niezależne i mniej czułe, ale nadal mogą być delikatne. Możesz łatwo zauważyć te króliki od reszty, ponieważ mają plamy na nosie.

6. Królik holenderski

Królik holenderski, który został wyhodowany w Anglii w XIX wieku, jest również bardzo popularny. Są niezwykle towarzyskie, więc trzymanie ich zbyt dużo w klatce może nie być świetnym pomysłem. Są również bardzo niefrasobliwi, a dzieci są znane z tego, że się nimi opiekują.

7. English Lop

Następnie mamy angielskie kruche, przyjazne króliki, które sprawiły, że zyskały przydomek „pies królika świata”. Mają tytuł tego, że charakteryzują się długimi uszami i nie jest zaskoczeniem, że wymagają dużej konserwacji. Oprócz tego należy regularnie badać ich uszy i dbać o paznokcie na najwyższym poziomie.

8. Angielski spot

Z daleka angielskie króliki plamiste wydają się marszczyć brwi. Ale ten króliczek jest bliski każdej rodzinie i zasługują na to, aby od czasu do czasu wyprowadzać go poza swoje klatki.

Często zadawane pytania

Czy królik może być za stary na rozmnażanie?

Jeśli chodzi o granicę wieku rozrodczego królików, czy jest królik za stary, by rozmnażać się? Eksperci odradzają hodowlę starych królików. Mówią, że hodowla starszych królików może być podatna na zawał serca i może po prostu marnować twoje zasoby. Przeciętny odcięty wiek lęgowy wynosi do czterech lat.

W jakim najstarszym wieku królik może zajść w ciążę?

Może to trwać maksymalnie dziewięć miesięcy. Małe samice królików mogą zajść w ciążę od czterech do pięciu miesięcy, podczas gdy samce są gotowe do rozrodu w wieku sześciu miesięcy. Średniej wielkości samice królika mogą rozpocząć hodowlę w wieku od pięciu do sześciu miesięcy, a średnie kozły w wieku siedmiu miesięcy.

Co więcej, grubsze samice są przygotowywane w wieku od sześciu do ośmiu miesięcy, podczas gdy ciężkie kozły są uważane za dojrzałe płciowo w wieku dziewięciu miesięcy.

Limit wieku hodowlanego królików: czy królik może zajść w ciążę w wieku 3 miesięcy?

Cóż, nie dokładnie w wieku trzech miesięcy, ale mniejsze rasy królików mogą zajść w ciążę w wieku trzech i pół roku.

Czy mogę wyhodować mojego królika w wieku 4 miesięcy?

Tak, ale idealny czas na rozmnażanie królika zaczyna się w piątym miesiącu życia. Cztery miesiące można uznać za całkiem niedojrzałe dla tych królików i ich właścicieli, mogą one otrzymać wyniki, które nie są do końca idealne dla ich potrzeb.

Skąd mam wiedzieć, czy mój króliczek odniósł sukces?

Istnieją wskaźniki wskazujące, że krycie królików zakończyło się sukcesem. Na przykład możesz to rozpoznać po upadku i chrząknięciu. Możesz również zauważyć, że kozioł staje się wszystkim tym macho i może kilkakrotnie uderzyć o podłogę klatki. Czasami dolary mogą strzelać, a mimo to chybić.

Biorąc pod uwagę odpowiednią granicę wieku rozrodczego królików i postępując zgodnie z tymi wytycznymi, możesz stwierdzić, czy krycie zakończyło się sukcesem, czy nie. W przypadku innych hodowców był to sukces, jeśli kozioł spadł do tyłu lub na bok. Jeśli jednak tylko zgarnie żeńską rasę i nie spadnie, to krycie mogło nie zostać przeprowadzone.

Osiągnij sukces królika z Krostrade.com

Dzięki Krostrade.com możesz mieć zasoby potrzebne do prawidłowego rozmnażania królików. Znajomość granicy wieku rozrodu królików sprawia, że ​​przedsięwzięcie to jest bardzo udane.

Zrozum, że twój królik jest również częścią rodziny, a kiedy jest pod twoją opieką, musi być dobrze hodowany. Ma to na celu uwzględnienie ich koloru, rozmiaru, rodzaju futra, osobowości i innych cech.

Zajęcie się przetwórstwem mięsa króliczego i przygotowanie rasy do przetwórstwa na mięso to inna historia. Posiadanie odpowiednich zasobów i know-how na temat granicy wieku królików w hodowli spełni Twoje oczekiwania dla tych ras.

Limit wieku hodowlanego królików i wychów królików

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak przechowywać bananowce w doniczkach zimą | KrosAgro

Czy zastanawiasz się, jak przechowywać bananowce w doniczkach przez zimę? Bananowce to świetna, charakterystyczna roślina, która wprowadzi nutę egzotyki do…

Więcej
Uprawa pod osłonami

W jaki sposób rozmnażać oleander? Dwie najlepsze metody.

Jeśli chcesz rozmnażać oleandry, musisz wybrać jedną z dwóch skutecznych metod. Nie należy czuć się onieśmielonym w rozpoczęciu samodzielnej uprawy…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Hale łukowe – projekt na zamówienie

Modułowe konstrukcje stalowe coraz śmielej podbijają rynek, będąc skutecznym zamiennikiem dla stałych budynków. Hale łukowe to nie tylko optymalne rozwiązanie,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Topinambur – uprawa w tunelu foliowym

Topinambur jest również określany mianem słonecznika bulwiastego. W ogrodach sadzi się go zarówno jako roślinę dekoracyjną oraz jadalną. Jaskrawożółte kwiaty…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak przezimować pelargonię? | Uprawa i pielęgnacja pelargonii angielskich

W ostatnim czasie do szeregu często spotykanych na balkonach i tarasach pelargonii bluszczolistnych i rabatowych przyłączyły pelargonie angielskie (Pelagronium x…

Więcej
Tunele foliowe

Czym jest mini tunel foliowy?

Dlaczego warto używać inspekty i mini tunele foliowe Czasami ze względu na brak wolnej przestrzeni trudno uprawiającemu postawić pełnowymiarowy tunel…

Więcej