Kiedy zacząć siać nasiona kwiatów w tunelu foliowym na wiosnę?

Kiedy zacząć siać nasiona kwiatów w tunelu foliowym na wiosnę?

Kiedy rozpocząć sadzenie kwiatów w szklarni do sadzenia wiosennego, to niewątpliwie świetne pytanie. Są to obiecujące struktury, które można rozpocząć od nasion kwiatów.

Praktyczna zasada: po pierwsze, posadź nasiona zgodnie ze wskazówkami znajdującymi się na opakowaniach nasion, a konkretnie oznacza to, że zwykle są to dwa lub trzy nasiona na każdą doniczkę o średnicy ½ cala. Następnie przykryj nasiona ziemią i spryskaj wodą. Przykryj garnki lub tace plastikową folią.

Możesz również umieścić to w ciepłych, jasnych miejscach, z elektryczną matą grzewczą wyprodukowaną do nasion, aby umożliwić rolnikowi regulację temperatury gleby. Gdy sadzonki wykiełkują, można zdjąć folię.

Możesz kontynuować, aby mieszanka roślinna była wilgotna, ale nigdy nie podmokła. Odetnij nadmiar sadzonek nożyczkami i zostaw sadzonkę z każdej doniczki. Co tydzień do dwóch nawozić nasiona nawozem rozpuszczalnym w wodzie o stężeniu 1/4 mocy 5-10-5. Sadzonkę można podlać ¼ szklanki roztworu nawozu, a po nawożeniu podlać.

Gdy sadzonki osiągną wiek ośmiu tygodni, można je stwardnieć i sadzić na zewnątrz, biorąc pod uwagę przyjemną pogodę. W przeciwnym razie przeszczep do większych pojemników, aby mogły dalej rosnąć.

Kiedy należy sadzić nasiona w mojej szklarni?

Tutaj mówimy o określonym czasie. Jeśli zaczynasz sadzić, czyli przesadzać do ogrodów na świeżym powietrzu, na przykład w okresie wiosennym, musisz rozpocząć sadzenie nasion w szklarni maksymalnie osiem tygodni przed ostatnią datą mrozu spodziewaną w Twojej lokalizacji. Aby uzyskać więcej wyników, nasiona muszą kiełkować w temperaturze około 27 stopni Celsjusza.

Temperatury nocne nie mogą być niższe niż 55 stopni Fahrenheita. Temperatura w szklarni musi być monitorowana, a szklarnie są generalnie ciepłe w ciągu dnia i kiedy świeci słońce, ale może też być zimniejsze w nocy. Mapy ciepła sadzonek mogą pomóc zapewnić nasionom stałą, ciepłą temperaturę gleby.

Zwróć szczególną uwagę na szklarnię wyposażoną w wentylatory lub otwierane okna, które mogą wentylować cieplarnie, które stały się bardzo gorące.

Kiedy należy rozpocząć produkcję nasion kwiatów?

Kiedy sadzić nasiona kwiatów w szklarni do sadzenia wiosennego, to kiedy należy rozpocząć sadzenie nasion kwiatów. W przypadku kwiatów rosnących w zimnych porach roku nasiona należy wysiewać bezpośrednio do ziemi w kwietniu. Dobrze sobie radzą, utrzymując zimną pogodę i oferując kwitnienie późną wiosną. Pod koniec kwietnia kwiaty w sezonie ciepłym należy wysiewać również na zewnątrz.

Jak rozpocząć nasiona w małej szklarni?

Tutaj powiększamy mniejszą szklarnię lub mini szklarnię, a dzięki tego typu szklarni możesz mieć pełną kontrolę nad tym, co umieścisz na stole dla siebie i rodziny. Kwiaty są niezbędne, a powiedziawszy to, zasługują na twoją uwagę, ponieważ wnoszą piękno i zapach do twojego życia.

Szklarnie tego typu mają odpowiedni poziom wentylacji ciągowej, jeśli otworzysz oba końce szklarni, tworząc dla ciebie efekt tunelu. Oto kroki.

Wypełnianie tacy lub doniczek szklarni

Możesz zacząć napełniać tacę do sadzenia, ale pamiętaj o projekcie szklarni. Musi mieć sterylną mieszankę ogrodniczą, ponieważ napełniasz tacę letnią wodą o 2,5 cm, umieszczając w niej tacę na ziemię lub doniczki. Pozwól glebie wchłonąć wilgoć przez 30 minut, aż powierzchnia gleby będzie wilgotna, podczas usuwania dodatkowej wody z talerza.

Siew nasion

Następnym krokiem jest wysianie nasion w mieszance gleby. Musi mieć głębokość równą dwukrotności szerokości nasion. Zasadź dwa nasiona w każdej doniczce lub komórce lub rozrzuć nasiona w odległości około jednego cala od siebie w rzędach ustawionych na cal od siebie w mieszkaniach i tacach. Powierzchnię można również zamglić.

Ustawienie szklarni

Możesz ustawić osłonę szklarni nad tacą, umieszczając szklarnię w miejscu, które dostaje jaśniejsze, pośrednie światło słoneczne w temperaturze maksymalnie 75 stopni Fahrenheita. Zobacz, jak osłona zatrzymuje wilgoć w glebie, więc podlewanie nie jest wymagane przed kiełkowaniem.

Następnie podeprzyj szklarnię, gdy zaczną kiełkować, aby umożliwić rozproszenie kondensatu. Możesz użyć ołówka lub patyczka, aby przytrzymać jeden z końców zakrycia.

Podlewanie sadzonek

Następnie należy podlać sadzonki, gdy powierzchnia gleby zanika. Po prostu wlej wodę na tackę, gdy gleba wchłonie wilgoć od dołu, a liście sadzonki nie zamoczą się. Na koniec zdejmij osłonę szklarni, zanim sadzonki urosną na tyle, aby dosięgły plastiku.

W którym miesiącu najlepiej sadzić kwiaty?

Istnieje powszechne przekonanie, że sadzenie w szklarni nie wymaga uwzględnienia pory roku, ponieważ szklarnia może zapewnić idealną temperaturę. Niektórzy skrupulatni rolnicy i ogrodnicy zawsze chcą przestrzegać harmonogramu uprawy i zbioru z tradycyjnego ogrodnictwa, nawet w szklarni.

W Ameryce Północnej najlepszym miesiącem na sadzenie kwiatów, a także krzewów, drzew i kwiatów jest okres spoczynku. To znaczy od późnej jesieni do wczesnej wiosny. Chociaż sadzenie jest całkowicie w porządku o dowolnej porze w ciągu roku, będą konieczne wysiłki konserwacyjne, które będziesz musiał wykonać, jeśli zdecydujesz się odejść od tej sytuacji.

Jesień to idealny czas dla drzew i krzewów, ponieważ zimą mogą one wzmocnić system korzeniowy, dzięki czemu mogą pić więcej wody. Wiele osób uważa, że ​​wiosna to najlepszy czas na kultywację, ale jesienią należy oszczędzać wysiłek i czas.

Jaka temperatura zabije nasiona?

Jeśli chodzi o wiedzę, kiedy rozpocząć sadzenie kwiatów w szklarni do sadzenia wiosennego, czy temperatura zabija nasiona? Odpowiedź brzmi: tak.

Nasiona mogą zacząć umierać, gdy temperatura przekracza 108 stopni Fahrenheita, ale wymagają dłuższych godzin ekspozycji w niższych temperaturach. Kiedy temperatura jest niższa niż 140 stopni Fahrenheita, niektóre gatunki zwykle nie są poddawane obróbce cieplnej.

Wniosek

Sadzenie wiosenne oferuje szereg atrakcji. Wśród popularnych podmiotów do uprawy są wiosenne kwiaty i wiosenne warzywa. Jeśli przegapiłeś sadzenie jednego z najlepszych produktów jesienią, cebul, możesz mieć sezon wiosenny na rozkwit roślin. Mogą zakwitnąć w samą porę na lato.

Kiedy zacząć siać nasiona kwiatów w tunelu foliowym na wiosnę?

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać tawułkę? Uprawa i pielęgnacja tawułki

Jeśli jak wielu ogrodników szukasz rośliny, która ozdobiłaby półcieniste lub zacienione zakątki Twojego ogrodu, koniecznie zdecyduj się na zasadzenie tawułki….

Więcej
Tunele foliowe

Co to jest tunel foliowy?

Choć zabrzmi to bardzo śmiało, tunel foliowy to jedno z lepszych narzędzi ogrodniczych, które może mieć ogrodnik. Główną zaletą cieplarni…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać borówki w tunelu foliowym?

Uprawa borówki w tunelu foliowych jest dla wielu plantatorów dochodowym interesem. Cena oraz optymistyczne prognozy rynkowe korzystnie wpływają na powstawanie…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak podlewać orchidee rosnące w mchu torfowca?

Od dłuższego czasu moda, na uprawianie storczyków nie mija. W kwiaciarniach i marketach pojawiają się coraz to inne olśniewająco piękne…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać Calibrachoa z nasion?

Czy nie zachwyca Cię widok całej kaskady drobnych dzwonków wylewających się kolorową falą z doniczek umieszczonych na balkonach, tarasach i…

Więcej
Tunele foliowe

Jaki profesjonalny tunel foliowy kupić?

Już prawie koniec sierpnia, zbliża się więc moment, w którym należy zdecydować, co dalej z tunelem foliowym. Farmerzy uprawiający rośliny…

Więcej