Kiedy zacząć sadzenie w tunelu foliowym | KrosAgro

Kiedy zacząć sadzenie w tunelu foliowym | KrosAgro

Przed zdobyciem wiedzy na temat tego, kiedy rozpocząć sadzenie szklarni w Palouse, należy wziąć pod uwagę wskazówki. Sadzenie w szklarni nie przebiega bez uświadomienia sobie typowych błędów, które mogą popełniać ogrodnicy.

Obejmują one odkładanie na bok kontroli temperatury, nie zwracanie uwagi na pobliskie krzewy lub drzewa, zapominanie o założeniu cienia, brak kontroli wilgotności, brak możliwości wentylacji, sprzyjanie rozwojowi grzybów, zubożenie gleby i podlewanie w niewłaściwych ilościach. Nic nie powinno powstrzymać Cię przed ciągłym zdobywaniem właściwych roślin.

Zawsze zaleca się zrozumienie tych wskazówek w celu lepszej uprawy roślin. Zajmijmy się nauczeniem, jak rozpocząć sadzenie w szklarniach w Palouse.

Dlaczego nazywa się to Palouse?

Nie jest to miasto, ale region położony w północno-zachodnich Stanach Zjednoczonych, Palouse obejmuje części północno-wschodniego Oregonu, południowo-wschodniego Waszyngtonu i środkowego Idaho. To znany obszar rolniczy, na którym uprawia się pszenicę i rośliny strączkowe. Region ten, położony około 160 mil na północ od Szlaku Oregon, rozwijał się szybko pod koniec XIX wieku.

Jak powstaje Palouse?

Dla tych, którzy patrzą na Palouse jako lokalizację geograficzną lub region, interesujące jest zrozumienie, w jaki sposób powstają. Wzgórza powstały ponad dziesiątki tysięcy lat z nawiewanego przez wiatr mułu i pyłu, znanego jako „less”, pochodzącego z suchego regionu południowo-zachodnich.

Przeważające wiatry z południowego zachodu wiały w kurzu i mule, gdzie osiadły na lessowych wzgórzach, które wyglądały jak gigantyczne wydmy.

Jakie rośliny uprawiane są w Palouse?

Znany jako ogród preriowy, Palouse znajduje się w cieniu deszczowym Gór Kaskadowych, a opady mogą czasami być rzadkie, a grunty mają zdolność zatrzymywania wilgoci krytycznej dla rolników, którzy katapultowali ten obszar do jednego z wiodących na świecie regiony produkujące pszenicę. Inne uprawiane rośliny to soczewica, jęczmień i groch.

Jakie rośliny najlepiej rosną w szklarniach?

Palouse jest reklamowany jako największy region soczewicy w Stanach Zjednoczonych. Ale poza soczewicą, zanim przejdziemy do szczegółów, kiedy zacząć sadzić szklarnię Palouse, ważne jest, aby wiedzieć, na jakie uprawy powinieneś się przygotować.

Soczewica

Soczewica na tym obszarze, znana jako „puls Palouse”, pojawiła się po raz pierwszy na początku lat 90. XX wieku, kiedy J. J. Wagner, pochodzący z Farmington, poprosił miejscowego pastora z Adwentystów Dnia Siódmego o zamówienie nasion z Europy. Wagner następnie posadził dwa rzędy, aby przetestować i sprawdzić, czy soczewica będzie rosła w tej sytuacji.

I zrobili. Nieco później w dekadzie pojawiła się zmechanizowana aparatura do zbioru i produkcja soczewicy wzrosła. Obecnie ponad 95 procent krajowej soczewicy uprawia się na preriach Palouse w Idaho-Washington.

Ziarna zbóż

Trzy najpopularniejsze zboża na świecie to ryż, pszenica i kukurydza, które stanowią 89% wszystkich zbóż na całym świecie w 2012 roku. Te zboża są niezbędne w codziennej diecie. Stały się również przydatne w żywieniu zwierząt i przetwórstwie przemysłowym. Prerie należą do miejsc, w których mogą najlepiej rosnąć.

Barley

Tymczasem jęczmień jest również ziarnem i oferuje mnóstwo korzyści zdrowotnych dla twojego zdrowia. W wielu regionach na całym świecie jest to podstawa, surowiec do codziennego wytwarzania tego, co znajduje się na ich talerzu. To zawsze było elementem utraty wagi i może poprawić trawienie.

Wiadomo również, że zapobiegają kamieniom żółciowym, a także zmniejszają ryzyko operacji woreczka żółciowego. Odpowiednia ilość jęczmienia w diecie może również pomóc obniżyć poziom cholesterolu. Być może słyszałeś już ten termin, ponieważ są one również składnikami suplementów zdrowotnych.

Mustard

Twoja musztarda należy do ulubionych roślin uprawnych na preriach lub w suchym lądzie. W Palouse ta roślina oleista została włączona do różnych płodozmianów, pomagając interweniować w cyklach szkodników, zwiększając wykorzystanie wilgoci, a następnie dochody gospodarstw.

Canola

Inną dobrą rośliną do uprawy w szklarni jest rzepak. Charakteryzujący się jasnożółtymi kwiatami rzepak wytwarza olej rzepakowy, który jest wzbogacony witaminami E i K, a także kaloriami dla dobrego zdrowia.

Ich rośliny mogą rosnąć do pięciu stóp wysokości, aby wytwarzać strąki, w których rolnik zbiera nasiona, miażdżąc je podczas produkcji, aby uzyskać olej rzepakowy i mączkę.

Kiedy rozpocząć sadzenie szklarni?

Ogrody prerii i Palouse składają się z polnych kwiatów i traw, które kwitną na słonecznych i otwartych przestrzeniach. Wyobraź sobie łąki w popowych mediach z wysokimi trawami kołyszącymi się tam iz powrotem na wietrze. Pomyśl o roślinach z kwiatami w kształcie czapeczki w krajobrazie, celebrowanych w różach, fioletach, błękitach, czerwieniach i żółciach.

Technika polega na odpowiednim czasie sadzenia roślin w szklarni Palouse.

  • W przypadku twardych warzyw zacznij je od grudnia do stycznia. Możesz je również utwardzić, kondycjonując je stopniowo do warunków zewnętrznych przez określony czas.
  • Marzec to początek zbiorów w zimnych porach roku. Należą do nich sałata, brokuły, kapusta, kalafior itp.
  • W przypadku warzyw z ciepłych sezonów kierowanie na marzec i kwiecień. Należą do nich pomidory, rośliny strączkowe, dynia i papryka.
  • Na koniec masz drugie zbiory, które powinny rozpocząć się w lipcu lub sierpniu, a we wrześniu i w sezonie jesiennym muszą zostać zebrane.

Podsumowując, Pałac lub preria to idealna inspiracja dla szklarni. Suche tereny i najlepsze uprawy, jakie znasz wcześniej, w połączeniu ze wskazówkami, kiedy rozpocząć sadzenie szklarni Palouse, zapewnią każdemu rolnikowi warzywa idealne do gotowania od farmy do kuchni i wiele więcej.

Kiedy zacząć sadzenie w tunelu foliowym | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać portulaka z sadzonek. Przewodnik 2-etapowy

Wystarczy wykonać dwa kroki, aby nauczyć się jak wyhodować portulaka z sadzonek. Portulaka to roślina jednoroczna, dlatego co roku wiosną…

Więcej
Tunele foliowe

Kiedy pomidory się psują? 4 oznaki, na które należy zwracać uwagę

Kiedy pomidory się psują? Może być kilka powodów, z powodu których twoje pomidory się psują. Może użyłeś niewłaściwego rozmiaru doniczki,…

Więcej
Tunele foliowe od A do Z

Jak i jaki tunel foliowy wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele wariantów tuneli foliowych, więc wybór właściwego może przyprawić o niewielki ból głowy. Postaramy się w prosty…

Więcej
Bez kategorii

Co uprawiać a co nie w tunelu foliowym?

Co uprawiać, a czego nie uprawiać w tunelu foliowym? Wydawałoby się że ze względu na optymalne warunki, jakie tworzy cieplarnia,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak zapobiegać zgniliźnie korzeni? | przyczyny i zapobieganie

Zgnilizna korzeni to jedna z najczęstszych chorób, która może dotknąć prawie każdą roślinę. Za przyczynę procesów gnicia odpowiedzialne są patogeny…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać agrest w tunelu foliowym?

Wielu osobom drobne kwaśne owoce agrestu kojarzą się z dzieciństwem. W sumie nic w tym dziwnego, ponieważ jeszcze kilka lat…

Więcej