Kiedy używać lampy do uprawy w szklarni? | KrosAgro

Kiedy używać lampy do uprawy w szklarni? | KrosAgro

Nie może być oczywiste, kiedy w szklarni należy użyć rosnącego światła, więc pamiętaj, że jest to moment, w którym obecne natężenie światła nie jest optymalne i jeśli rosnące rośliny tego potrzebują. Biuro ds. Zrównoważonego Rozwoju Uniwersytetu Auburn wspomniało, że jedną z zalet szklarni jest możliwość pełnej kontroli nad warunkami środowiskowymi. A jeden z tych warunków opiera się na sztucznym świetle, więc musisz wiedzieć, jak go poprawnie używać.

Dawno minęły czasy, kiedy rolnicy musieli martwić się ekstremalną i nieprzewidywalną pogodą, ponieważ szklarnie zapewniają produktywność przez cały rok, w tym potrojenie plonów. Jednak ważne jest, aby poznać wymagania swoich roślin, aby zagwarantować ten imponujący sukces. Poniżej znajduje się przewodnik, kiedy używać rosnącego światła w szklarni.

Kiedy prawidłowo używać rosnącego światła w szklarni

Potrzebna suplementacja

Wszyscy wiemy, że rośliny potrzebują światła, aby przeprowadzić fotosyntezę, więc skuteczna szklarnia powinna zapewniać to oprócz innych optymalnych warunków. Według Cornell Information Technologies czasami do szklarni wystarcza naturalne światło słoneczne. Ale w niektórych przypadkach prowadzi to do problemów z temperaturą, które mogą negatywnie wpływać na rośliny.

W rezultacie szklarnie wykorzystują systemy chłodzenia i redukują poziom światła, aby kontrolować temperaturę. Może to potencjalnie prowadzić do innego problemu, jakim jest brak światła. W takim przypadku chcesz zapewnić rosnące światło, aby wspierać rośliny.

Innym przykładem, który dyktuje, kiedy używać organicznego światła w szklarni, są miesiące zimowe. W północno-wschodniej i północno-zachodniej części Stanów Zjednoczonych zachmurzenie wpływa na ilość światła, które może dostać się do szklarni. Tutaj konieczne będzie użycie rosnącego światła.

Młode rośliny a dojrzałe rośliny

Rosnące światło, od samej nazwy, jest czymś, czego będziesz używać w szklarni, aby wspierać optymalny wzrost roślin. Warto jednak pamiętać, że różne rośliny i warzywa mają różne wymagania dotyczące wzrostu. Michigan State University wspomniał nawet, że światło odgrywa rolę w owocowaniu roślin.

Gdy twoje sadzonki wykiełkują, zauważysz wpływ poziomu światła na ich wzrost. Jeśli rosnąca roślina nie otrzyma wystarczającej ilości światła, będzie słaba i będzie miała cienkie łodygi. A nawet jeśli przeżyje, aby dojrzeć, łodyga nie zgęstnieje.

W miarę wzrostu roślin może być konieczne stosowanie większej intensywności światła, aby nawet starsze liście otrzymywały tyle samo światła, co nowe. Jednocześnie rodzaj roślin, które uprawiasz, również wpłynie na zapotrzebowanie na światło do uprawy w szklarni. Na przykład będziesz potrzebować rosnącego światła dla roślin wchodzących w fazę owocowania lub kwitnienia w miesiącach o ograniczonym naturalnym oświetleniu.

W Ameryce Północnej do wspomagania produkcji pomidorów konieczne będzie wykorzystanie światła rosnącego, ponieważ zwykle dzieje się to pod koniec października. Wręcz przeciwnie, niektóre rośliny uprawiane na części wegetatywne mogą nie potrzebować rosnącego światła, ponieważ i tak pozostają na tym etapie wzrostu. Mimo to niski poziom oświetlenia zimą może wymagać oświetlenia rosnącego, aby zapobiec spowolnieniu wzrostu roślin.

Jak długo należy używać rosnącego światła w szklarni?

Jak wspomniano wcześniej, wymagania dotyczące światła dla każdej rośliny są różne. Dlatego czas użytkowania światła rosnącego w szklarni będzie zależał od posiadanych roślin. Możesz podzielić swoje rośliny na grupy dni długich i krótkich, aby ułatwić planowanie czasu trwania uprawy.

Rośliny w ciągu dnia najlepiej rosną i przechodzą fazę reprodukcji, gdy dzień jest długi, podczas gdy rośliny w dzień krótszy będą lepsze, jeśli noc będzie dłuższa. Dlatego niektóre rośliny zaczną kwitnąć nawet jesienią. A ponieważ rośliny krótkotrwałe, takie jak zioła, są uprawiane w fazie wegetacji, możesz użyć organicznego światła, aby przedłużyć dzień.

Ogólnie rzecz biorąc, na sukces Twojej szklarni wpływa światło, które może ona zapewnić. Ważne jest, aby znać indywidualne potrzeby w zakresie oświetlenia swoich upraw, mając jednocześnie na uwadze inne wymagania, których potrzebują, aby się rozwijać. Jednocześnie warto zauważyć, że niespełnienie odpowiednich odstępów na uprawach może również wpływać na ilość światła.

Czy w szklarni może być za dużo światła?

Musisz utrzymywać optymalne warunki oświetlenia w szklarni, ponieważ zbyt dużo światła oznacza również wysoką energię cieplną, która może wpływać na rośliny. To tutaj równowaga światła i temperatury jest niezbędna w udanej szklarni. Aby kontrolować temperaturę z powodu zbyt dużej ilości światła w szklarni, można zastosować systemy chłodzenia, chłodzenie wyparne i zacienienie.

Wniosek

Skuteczna szklarnia zależy od planowania i wykonania optymalnych warunków wzrostu i wymagań każdej uprawy. Wiedza o tym, kiedy użyć światła do uprawy w szklarni, jest jedną z nich, więc pamiętaj, że dzieje się to w czasach, gdy obecne natężenie światła nie jest optymalne i jeśli rosnące rośliny tego potrzebują. Każda roślina i faza wzrostu może wymagać określonej głębokości i czasu wzrostu, co oznacza, że ​​uważne planowanie i przygotowanie jest obowiązkowe.

Kiedy używać lampy do uprawy w szklarni? | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak sprawić, by anturium dobrze się rozwijało i obficie kwitło?

Anturium to egzotyczna roślina, pochodząca z terenów Ameryki Południowej i Środkowej, spotkać ją można w Kolumbii, Kostaryce, Meksyku, Brazylii, Argentynie,…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Namiot garażowy i magazynowy podczas zimy

Namiot garażowy i magazynowy podczas zimy będzie idealnym schronieniem dla sprzętu, narzędzi oraz maszyn. Wiele z nich zostanie na nowo…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać róże? Przewodnik w 3 prostych krokach

Róże cieszą niesłabnącą popularnością od wieków, towarzysząc człowiekowi od przeszło 5 tysięcy lat i nic nie wskazuje na to, aby…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Kiedy sadzić trawy ozdobne?

Wiedza o tym, jaki jest najlepszy czas, żeby sadzić trawy ozdobne, ma kluczowe znaczenie w uprawie tych efektownych i wytrzymałych…

Więcej
Tunele foliowe

Komercyjne tunele foliowe – recepta dla profesjonalistów

Komercyjne tunele foliowe, dostępne w różnych rozmiarach i konfiguracjach, to z jednej strony rozwiązane efektywne, jeśli wziąć pod uwagę poniesione…

Więcej
Bez kategorii

Uprawy w zimie pod osłonami

Uprawy w zimie pod osłonami to całkiem realna możliwość nie tylko dla ogromnych plantatorów, ale i hobbystycznych ogrodników. Całoroczne hodowla…

Więcej